Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Doc. Adevarat sau fals ?

Creat de dorel6, 10 Decembrie 2010, 19:53:30

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

dorel6

Am primit acest document de la un anonim pe email.Am zis ca ar fi mai bine sa il postez aici decat sa inghit toate minciunile in caz ca ar fi fals.

Există două metode de a cuceri și înrobi o națiune. Una este prin sabie. A doua este prin îndatorare.

Serban M

#1
Nu se poate verifica daca este fals sau nu. Prea putine informatii.. parerea mea.

romulus

Greu de spus .
Doar cateva observatii cu privire la forma, avand in vedere faptul ca, undeva, in preistorie, am vazut si facut asemenea documente "secrete":
-dupa limba in care este intocmit documentul provine dintr-un spatiu restrans, unde limba asta este oficiala , nu ?
- daca este asa, trebuie sa va reamintesc faptul ca vorbitorii de lima aia au reguli draconice cu privire la intocmire, manipulare si pastrare a documentelor clasificate;
- la chestia aia cu "top secret" de la final, ceva nu se potriveste deoarece :
a) caracterul documentului se scrie mai intai in partea de sus a documentului, si apoi jos;
b) obligatoriu cel care-l intocmeste trebuie sa numeroteze filele - chiar si cand exista numai o fila;
c) presupunand ca este un document cu o singura pagina, trebuie  sa poarte obligatoriu un antet al institutiei care-l emite, si numele emitatorului, si alte asemenea d/ angarale;
- apoi vine chestia aia cu sigla, pusa in capu' paginii ,  e cam aiuritoare, si deloc,  ori foarte rar folosita,  de institutii: mai mult entitatile de opereta, ori masonice fac asemenea "jucarele" ....
Nu ma mai obosesc cu analiza pe text si nici cu restul ...
Va las si voua placerea !
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

k3t3lin


Guest

Mda, top secret!!!11

Project 007 :rocket:

People working on the project: A, B, C

Draga cititorule,

Iti scriu acest mail anonim ca sa stii ca iti scriu. Scriu incet pentru ca stiu ca tu nu citesti repede. L-am trimis anonim ca sa ma simt si io bine.

Seems like we found a Wii console in Romania( your country, duuh) under  your bed. Looks like it's over 2 years old. We don't know yet the function of this bullshit.But we found two odd keys.
This piece of shit seems like it has some shiny materials. The i.sht has an odd engine that resembles a human heart.
The remote control is a motion sensor that resembles other millions of remote controls.

This unuseful information must be deleted.
Instantly shut the fuck up.

Agent 007, TOP SECRET, 

Xanadron

#5
Citat din: k3t3lin din  11 Decembrie 2010, 00:12:28
Assange...aici erai? :lol:

Nu-i Assange, e Asange - clona lui mioritica c-un singur "s". :D

Nu de alta, dar membrul serviciilor TOP SECREToase  :-D americanesti care-ar fi scris "ressemble" c-un singur "s" (ca in asa-zisul "e-mail secret anonim, primit de la un ID fara ID" ;)) ar putea fi doar un rromanas racolat de CIA/NSA dintre cersetorii rromi de prin Irlanda.

Serios acum, lasind la o parte naivitatea penibila cu care a fost conceput "documentul" asta - care nu respecta cele mai elementare norme de redactare/marcare/individualizare/inregistrare etc -, ma-ntreb doar care or fi oare motivatiile postarii lui aici.  :roll:
Pina si tembelul ex-sef SRI de pe vremea Tzapului Emil Constantinescu - supranumit "agentul 000"  :-D (trei nule ;)) cred c-ar fi putut concepe ceva mai inteligent.

Explicatia cea mai simpla ar fi nevoia acuta  a unora de-a li se acorda atentzie, iar cea mai alambicata - intentia de dezinformare, sau poate si aceea de deturnare a atentiei userilor de la alte teme "incomode", din partea vreunui organism/organizatie oarecare.
Organizatie care mi-e greu sa-mi imaginez insa c-ar fi atit de idioata incit sa creada ca Rufon ar putea fi o adunatura de oligofreni.  :-D
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Xanadron

Citat din: X din  11 Decembrie 2010, 11:13:41
Mda, top secret!!!11

Project 007 :rocket:

People working on the project: A, B, C

Draga cititorule,

Iti scriu acest mail anonim ca sa stii ca iti scriu. Scriu incet pentru ca stiu ca tu nu citesti repede. L-am trimis anonim ca sa ma simt si io bine.

Seems like we found a Wii console in Romania( your country, duuh) under  your bed. Looks like it's over 2 years old. We don't know yet the function of this bullshit.But we found two odd keys.
This piece of shit seems like it has some shiny materials. The i.sht has an odd engine that resembles a human heart.
The remote control is a motion sensor that resembles other millions of remote controls.

This unuseful information must be deleted.
Instantly shut the fuck up.

Agent 007, TOP SECRET, 

:D Parca-i mai convingatoare enigma ta tinuta secreta si-nvelita-n mister...
Eram aproape gata sa fug in munti de frica inimii propulsorului ET care bate... bate... (ca Militzia  :-D) luand de bun si "documentul" tau, mister X, dar am observat si la el scrierea propozitiilor fara spatiu dupa punctul celei anterioare. ;)
Asa ca ti-as recomanda si tie repetarea clasei a IV-a, daca n-as sti ca umorul (bun) e semn clar de neuroni supranormativi.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Guest

Incredibil! N-am pus space dupa un punct! Da-mi nota 4 si repet anu'! Sper ca nu ma trimiti si-n Iad!

Xanadron

Citat din: X din  11 Decembrie 2010, 13:51:38
Incredibil! N-am pus space dupa un punct! Da-mi nota 4 si repet anu'! Sper ca nu ma trimiti si-n Iad!
Vezi ca ma gindesc sa-mi retrag afirmatia "daca n-as sti ca umorul (bun) e semn clar de neuroni supranormativi" in care-ti laudam neuronii-n exces!  :wink:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

k3t3lin

Mie imi pare rau ca oameni de genul lui dorel6, prin subiectele pe care le propun, arunca rufon-ul inspre latura ridicolului... Nu sunt in masura sa imi dau cu parerea, dar poate ar trebui un pic luate la puricat astfel de postari.
Oricum,felcitari X pentru "document" :lol: Ai un 10 din partea mea :-D

k3t3lin

Si ca sa nu fiu acuzat ca nu aduc argumente si ca vorbesc doar ca sa ma aflu in treaba, subestimand aportul forumistic al colegilor, va rog sa aruncati o scurta privire pe ceea ce spun altii despre noi, membrii acestui forum:

http://forum.lovendal.net/opiniile-voastre/inca-un-forum-la-fel/?PHPSESSID=b0ef173b22ea11d79d38c3a5b37747e3

abyss

#11
Am aruncat o scurta privire acolo... in special la http://forum.lovendal.net/stats/ si iti cam dai seama de restul :). Adica cea mai vizualizata pagina a lor la "Top 10 subiecte" se cheama "zona de vorbit aiurea" apoi urmeaza un ghiveci. Cinste lor si multa bafta! Nu pricep ce treaba au cu Rufon.

Cat despre ce te deranjeaza pe tine @k3t3lin, este evident in grija moderatorilor. Clar ca cineva nu-si face treaba. As zice insa, ca la un asemenea subiect s-a raspuns destul de profesional de catre anumiti colegi.

Xanadron

#12
Citat din: @biss din  11 Decembrie 2010, 16:49:22
Am aruncat o scurta privire acolo... in special la http://forum.lovendal.net/stats/ si iti cam dai seama de restul :). Adica cea mai vizualizata pagina a lor la "Top 10 forumuri" se cheama "zona de vorbit aiurea" apoi urmeaza un ghiveci. Cinste lor si multa bafta! Nu pricep ce treaba au cu Rufon.

Cat despre ce te deranjeaza pe tine @k3t3lin, este evident in grija moderatorilor. Clar ca cineva nu-si face treaba. As zice insa, ca la un asemenea subiect s-a raspuns destul de profesional de catre anumiti colegi.
Corect, @biss: cu toate scaderile inerente de nivel, continui sa cred ca Rufon nu-i nici pe departe ceea ce sustine un "nobil"  :-D user de pe loevendal:

Titlul: Rãspuns: Inca un forum la fel
Scris de: jok eru din Octombrie 04, 2010, 00:24:43 00:24
--------------------------------------------------------------------------------

de genul asta e singurul site.rufonul e plin de anunaki si extraterestrii si niste teorii de ramai masca cand vezi nebunia unora unde poate ajunge.
sunt unii aici care cred ca dragos (zis si anunaki) este innebunit de anunaki si teoriile atlantilor si alte nebunii ,dar acolo sunt multi rau si multi sunt foarte cu capul.


Mi se pare asadar aberant ca un terchea-berchea agramat (v. "extraterestrii"), fara vreun argument in traista si caruia-i e lene pina si sa scrie cu majuscule inceputurile de fraza sa-si aroge pozitia de critic al unui forum in care fie si doar postarile amicului Urban ar face cinste oricarui forum occidental similar.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Guest

@ Xanadron, @k3t3lin
Merci, merci!

Vroiam prin postul asta sa atrag atentia( prin amuzament) a ceea ce a zis si k3t3lin. Faptul ca aici intra tot felul de indivizi, care posteaza aberatii, si zic din memorie acuma: unu' care omoara cu puterea gandului, unu' care zice ca ingerii au maini si ochi la fel ca oamenii( desi la ce le-or trebui, nu stiu), unu' care zice ca intra in astral si face cotz-cotz cu Angelina Jolie( desi in astral nu ne cunoastem dupa fete, pentru ca, duuh, nu avem), acuma dorel6 care ne zice ca primeste scrieri necunoscute  :x si tot felul. Mai era deunazi unu' de 13 ani care vroia sa faca telekinezie sa se laude la amici( asa ca mine, acu' 1 an). Ce naiba...

De asemenea, din documetul postat se pot interpreta multe, pentru ca nu are decat cuvinte de legatura, orice indiciu important fiind sters, ca doar e TOP SECRET!!! :roll:

Xanadron

#14
Clar ca-s inevitabile si postarile aberante, X, dar proportia lor nu-i nici pe departe de 90%, asa cum sustinea un alt "lovendalist" - ceva mai realist totusi (desi virgulele si majusculele-s doar detalii extratereste si pentru el  :-D) :

"pe rufon sunt 2-3-4 useri cu capul pe umeri si gandesc destul de ok plus ca vin si cu explicatii logice nu doar balarii cum fac restul 90% din userii rufon"

P.S. Cred ca cei de pe lovendal au nimerit doar peste postarile userilor pomeniti de tine - care mai fac, printre altele, si hipnoza (ilegala) in massa, evident ca doar dupa ce rostogolesc biloaie din piatra de-o tona prin munti si discuta cu personaje "evaporate" dupa ce sting [multe] lumanari in palme...  :lol:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/