Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

OZN-uri mascate ca nori, sau care se formeaza din nori

Creat de jean, 09 Decembrie 2010, 22:40:29

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

jean

  Pentru ca, la topicul despre nori ciudati se punea intrebarea daca cel putin unii dintre acesti nori sunt de fapt OZN-uri, am facut o mica documentare, desi stiam ca exista o legatura am gasit mai multe dovezi in acest sens. Iata cateva cazuri:

                  Cazuri din cartea Contact Extraterestru vol. I scria de Steven M. Greer

pag 229 - alti militari au vazut lumina intrand in perdeaua de ceata si implodand in sapatele acesteia. Apoi, dupa o explozie de lumina, ceata s-a transformat intr-un disc solid in forma de cupola, avand o stralucire fosforescenta, amestecata cu lumina albastra.

                 Cazuri din cartea Contact Extraterestru vol. II scria de Steven M. Greer

pag 11- era ora 22.45. Chiar in spatele nostru, pe muntele Las Mitres, a avut loc un fenomen neobisnuit. Mai intai, pe partea stanga a muntelui s-a format un nor alb imens, foarte dens, chiar la marginea muntelui, in spatele crestei. La un anumit moment, partea din stanga a norului a luat forma a unui unghi drept. La 22.50, Tom, Lisa, si cu mine ne uitam la varful muntelui, cand in zona unei pesteri mari am zarit un nor alb foarte dens, care s-a materializat practic din nimic, inaintea ochilor nostri. Era extrem de dens si s-a format chiar deasupra pesterii. La un moment dat norul a luat foema unei bolte. acum arata aproape ca un liliac, in timp ce norul din partea dreapta s-a disipat deja. Privind prin binoclul de noapte, se putea observa o lumina deasupra crestei muntelui, chiar deasupra norului, exact in fata pesterii.

pag 12- am decis sa ne desfasuram munca de observare in acea noapte, in  zona cu multe aparitii OZN. Echipa mexicana a simtit ca navele se ascundeau in pestera si-si mascau sosirile si plecarile cu norii care se formau deasupra ei.

pag 13- in fata mea si a lui Steven a aparut o ceata deasa, albastruie. In acea ceata am putut simti prezenta unei alte fiinte. Era masculina, inalta, avand o forma umana si fiind inconjurata de o lumina albastruie. ne-a transmis ca cel putin una dintre persoanele aflate cu noi era foarte speriata si din aceasta cauza ei nu se manifestau complet in planul fizic. Lucrul cel mai surprinzator pe care l-am aflat a fost faptul ca atunci cand acel eveniment s-a incheiat, era deja ora 3.00 dimineata. Noi crezusem ca a durat o jumatate de ora.

pag 15- in timp ce priveam spre munte, in partea de sud a acestuia, in fata ochilor nostri s-a format un nor in forma de disc, cu o cupola deasupra, exact in zona unde se afla pestera. Acest nor s-a format din nimic, a crescut sub privirile noastre. Am observat, de asemenea, o lumina ce statea intre cele doua creste muntoase, Este o lumina interesanta deoarece se deplaseaza prin vale.

pag 16 - mai intai am vazut acea lumina mica, ce era nemiccata, si care a ramas aprinsa pe toata durata evenimentului. Priviam prin binoclu cum la stinga lumini s-a format un banc de nori, o invalmaseala de nori, care probabil s-a format deasupra uneia dintre pesterile care se presupune ca le folosec navele ET, cand am zarit o lumina stroboscopica coborand din nori. Din aceasta lumina s-a manifestat o imensa nava ce era intens luminata

pag 18- chiar cand an ajuns am observat formandu-se o ceata ciudata, ca niste nori, la baza muntelui, in zona in care era acel obiect neobisnuit. Aceasta lumina parea sa fie localizata in apropierea unor pesteri. Cand am plecat spre casa obiectul ,,se stinsese" in-trun mod spectaculos.

Concluzie:
In cazuri prezentate se intalnesc toate elementele care demonstreza o legatura a OZN-urilor cu anumiti nori mai ciudati, formarea sau disparitia lor din si in acesti nori.
Deci, avem urmatoarele elemente comune: lumini de diferite intensitati stationare sau care se deplaseaza, nori de diferite forme, marimi si densitati, care apar si dispar subit. Se formeaza de regula in jurul unor varfuri de munti, inaltimi, (cum sunt cei din fotografiile postate pe aici) aparitia unor amunite tipuri de entitati umanoide su nu. Modificarea perceptiei timpului, etc.

Eram aproape sigur ca s-a mai discutat despre acest subiect pe forum. Am cautat si nu am gasit, asa ca am deschis altul nou. Daca totusi exista un asemenea subiect, acesta poate fi lipit acolo de cei care pot face asta.
Adevarul este dincolo de noi

padme

Mda, interesant! Si in biblie exista mentiunea ca "slava lui Dumnezeu" apare pe un nor, dintr-un nor, ca un nor,  sau ceva de genu'.


zamotrak

Norul de mai sus ,pare a fii un cumulonimbus,clasic(in forma de nicovala)Un nor de formatie verticala.Nu abserv nimic special. :roll: