Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

as avea si eu o intrebare

Creat de Andreea.didi, 24 Noiembrie 2010, 23:04:33

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Andreea.didi

buna seara sunt pitikandreea mi-am facut alt cont pentru ca am uitat parola la celalt cont.
V-am povestit de chestile cu, curentii de simt rece si cald in palme...m-am obisnuit nu ma mai agit atat de tare.....insa imi este jena sa va zic poate o sa para strigator la cer , o sa spuneti ca sunt nebuna,sau alte minuntatii,am ales sa imi fac cont aici sa discutam si sa va povestesc pentru ca in jurul nostru sunt lucruri care nu isi au o explicatie logica si tind sa cred ca voi imi puteti da o explicatie logica mi-se intmpla sa vad luna....:| si sa ma uit la luna si sa  vad un chip si nu reusesc sa imi dau seama.al cui e...ma uit la luna cand e pe cer fara sa vreau:| si vad un chip si simt in palme rece si se accentueaza mi-se raceste mana....eram ieri seara in tramvai ma uitam la luna e imposibil sa nu o observii...si ma obsedeaza ca mereu vad ce vad nu inteleg ieri mi-a venit sa plang mi-sa facut frica mi-am zis frate am inebunit rau:|........imi cer sincer scuze daca crede-ti ca am aberat da o sa imi spuneti ca nu's normala....pentru ca stiu nu e normal ce mi-se intampla...si nu stiu ce sa mai fac ce inseamna...????? nu gasesc un raspuns sunt speriata...mie fricaaaa...!!!!
am tacut din gura m-am tot gandit...am tot analizat problema nu inteleg ce se petrece! va rog frumos sa imi explicatii si mie va rog:| sper sa nu ma credeti vre-o dementa dar nu imi pare rau ca am avut curajul sa va povestesc astept de la voi un raspuns cat mai repede multumesc frumos o seara buna:*!

abyss

Buna pisi mic...:) sorry ca ai necazuri...
Am si io o intrebare... tu cati ani ai?

Urban

Buna

Intai te duci la un doctor, faci un set complet de analize (inclusiv la sange), vezi ce diagnostic iti da doctorul si daca totul e in regula si esti perfect sanatoasa din toate punctele de vedere treci la faza a doua... vii acasa si deschizi o pagina de Google, cauti apoi pagini in limba romana cu simptomele pe care le prezinti tu (palme reci si calde, etc) si ai sa dai de cel putin 300.000 de pagini, le parcurgi incet, in liniste... le deschizi pe rand si vezi daca se potriveste cu ceea ce ti se intampla tie... separat daca ai gasit denumirea corecta a fenomenului, poti sa cauti pe www.scribd.com carti de specialitate care iti vor dezvalui o paleta mai larga de informatii (evident inainte trebuie sa-ti faci un cont acolo, oricum e simplu nu-ti bate capul de pe acum)... si dupa ce citesti cam tot ce se poate te asteptam din nou aici sa dezbatem subiectul.

Iti doresc o seara minunata din toate punctele de vedere

Cautatorul

Cum spuneam nu esti singura care spune ca Luna seamana cu un chip uman.  Ca o fatza care se uita in stanga jos. Cam asa:

Andreea.didi

Multumesc frumos pentru sfaturii:)..apreciez!...ca sa raspund la intrebarea Dvs am 17 ani

DBlack

Andreea , poatea aceasta problema ti-a intrat prea mult in subconstient , si te-ai panicat.
Ti-a afectat mult psihicul , si poate ai senzatii ca luna iti poate provoca anumite chestii..
ai incercat vreodata sa lupti?..adica sa spui "ia sa ma uit io la luna asa intr-una sa vad ce patesc,sau ce simt" ..inafara de palmele reci si calde..trebuie sa si lupti ca sa iesi din asta,pentru ca tu te gandesti la anumite bazaconii ,si ti-ai umplut psihicul cu asta, si o poti lua putin razna.

toata chestia e sa lupti , si sa te controlezi , sa te concentrezi pe ceea ce ti se pare tie ciudat ,si sa observi daca ai anumite schimbari.sau daca observi schimbari majore.

eu unul am avut o problema , pot spune ca tot ceva de genu , mereu aveam impresia ca sunt urmarit de undeva, chiar daca nu era nimeni pe langa mine,sau eram singur cuc pe strada,eu tot simteam o panica ca sunt urmarit pana mi-au sarit dracii si cand am simtit iar teama aia ca sunt urmarit m-am oprit pe loc sa vad ce se intampla, si nu sa intamplat practic nimic..am respirat adanc de cateva ori si am plecat la drum, pe urma dupa cateva minute iar aveam impresia ca sunt urmarit si simteam ceva ciudat,pana mi-am dat seaam ca toata porcaria se intampla in mintea mea,si am pus accent asa de mult pe porcaria aia incat am facuto sa para realitate:) ..
"Cum sa fii dupa moarte sfant , si in viata antichristul"

Nu ºtiu cu ce arme va fi luptat cel de-al treilea rãzboi mondial, dar cu siguranþã cel de-al patrulea va fi luptat cu beþe ºi pietre.  "Albert Einstein"


Cred în acel Dumnezeu al lui Spinoza