Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

24 noiembrie 2010: (o altã) invazie extraterestrã?

Creat de Vlad6, 22 Noiembrie 2010, 19:59:38

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Vlad6

Urban,te-as ruga sa analizezi tot ce scriu ,nu doar ceea ce te intereseaza pe tine.

Am citit ce i-ai spus lui jean.Am inteles.
Cunosc o parte din fenomen,nu tot.Sunt absolut convins ca sti mult mai multe decat mine in legatura cu acest domeniu.

Inca o data iti spun,din tampenia aia de videoclip nu am inteles absolut nimic,ptr ca nu cunosc italiana.
Ii multumesc mult lui Padme pentru rezumat.

Pentru ca ai vorbit de religie si credinta,as dori sa imi dai un link de pe forum in care vorbesti despre asta.ar fi interesant sa citesc,mi se pare o abordare noua.


Deasemenea,este corect,daca eu nu ii vad ca fac asta,nu inseamna ca ei nu mai fac schimburi de tehnologie.
Pare interesant,poate ne folosesc pe noi ca sclavi,dar pe ce te bazezi cand spui asta?

Urban

Citat din: Vlad6 din  23 Noiembrie 2010, 14:40:35Inca o data iti spun,din tampenia aia de videoclip nu am inteles absolut nimic,ptr ca nu cunosc italiana.
Ii multumesc mult lui Padme pentru rezumat.
Bun, si nu era mai simplu sa intrebi un prieten despre el in loc sa il postezi aici ca sa ne pierdem vremea 20 de persoane?

Citat din: Vlad6 din  23 Noiembrie 2010, 14:40:35Pentru ca ai vorbit de religie si credinta,as dori sa imi dai un link de pe forum in care vorbesti despre asta...ar fi interesant sa citesc,mi se pare o abordare noua.
http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,952.msg50057.html#msg50057
http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,733.msg15593.html#msg15593
http://silentiumlink.blogspot.com/2009/08/aaaaa.html

Oricum eu vorbeam despre altfel de credinta.(ex.cred ca maine ploua - stiu sigur ca maine va ploua daca citesc cu atentie starea vremii...cred ca ma duc sa cumpar ceva - cu siguranta ma duc sa cumpar ceva pentru ca acel lucru imi trebuie acum....cred ca viteza luminii a fost depasita - stiu sigur ca viteza luminii nu a fost depasita datorita experimentelor efectuate...si asa mai departe)

Citat din: Vlad6 din  23 Noiembrie 2010, 14:40:35Deasemenea,este corect,daca eu nu ii vad ca fac asta,nu inseamna ca ei nu mai fac schimburi de tehnologie.
Pare interesant,poate ne folosesc pe noi ca sclavi,dar pe ce te bazezi cand spui asta?
Pe Cabala, Torah, Zohar, Enuma Elis si Atra Hasis.

Vlad6

Ok,am sa citesc link-urile cand ajung acasa si am sa ma interesez si despre cei ce i-ai enumerat

Urban

Citat din: Vlad6 din  23 Noiembrie 2010, 15:18:29
Ok,am sa citesc link-urile cand ajung acasa si am sa ma interesez si despre cei ce i-ai enumerat
Nu sunt persoane...

abyss

Sunt de acord cu Urban. Nu mai creaþi subiecte într-un mod lipsit de responsabilitate. Aici nu e concursul " cine e mai activ indiferent de calitatea prezenþei cu care se presteazã". Însãºi preocuparea noastrã este puþin mai mult decât ieºitã din comun. Urmãrim împreunã un fir extrem de fragil iar parcursul este destul de periculos pt bunãstarea sante-ului individual.
Ar fi bine pt noi toþi sã dãm dovadã de puþinã responsabilitate ºi poate autocenzura vizavi de orgoliile ce ne împiedicã sã avansãm cãtre concluzii constructive. Trebuie mai multã seriozitate ºi puþin "profesionalism". Personal, promit cã voi încerca, deºi e greu pt cã unii de multe ori îmi amintesc cât de neºtiutor eram cândva ºi ce bou devenisem pe parcurs... ca mai apoi sã mã trezesc ºi sã înþeleg cã altfel nu s-ar fi putut deoarece eu sunt responsabil de toate acþiunile mele ºi port povara deciziilor proprii luate conºtient ori nu.
Succes ºi sã auzim de mai multã calitate ºi oameni deosebiþi!

@padme, ce zicea bulgarul din clip? Poate gãsim un link cu tovarãºii împricinaþi...

Vlad6

Citat din: Urban din  23 Noiembrie 2010, 15:21:48
Nu sunt persoane...

De aceea si trebuie sa ma interesez,ptr ca denumirile respective imi sunt straine,si tind sa le confund cu altceva

Serban M


padme

Lachezar Filipov- Bulgarian Academy of Sciences Space

"Avem un program international Tzeti (desi traducatorul zice Seti cred ca am inteles bine), cu care comunicam cu extraterestri impreuna cu METI (?) – deci cercetare si mesaje!
Totul a inceput in '74 cand noi oamenii pentru prima data am trimis un mesaj in spatiu cu un simbol.
.... Am inteles ca aceste cercuri devin din ce in ce mai complexe ca si mesajele pe care le contin....
...Crop circles sunt un izvor/canal de informatie care vine de la o alta forma de inteligenta. Noi acum trebuie sa descoperim tehnologiile care sa ne permita decodificarea acestui tip de informatie!"

Nox

Bun, hai sã revenim la subiect... cã pânã pe 24 mai sunt aprox. 5/6 ore (o fi ora României sau Americii?)... nu de alta, dar sã știu și eu ce fac.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Urban

Citat din: Sirius13 din  23 Noiembrie 2010, 16:18:03
Urban, ce`s cu ineptiile astea drept informatii ?
http://silentiumlink.blogspot.com/2010/01/eu-antichristul.html
Tu macar citesti ce trimiti ?

My brother
Linkul pe care trebuia sa il citesti este asta
http://silentiumlink.blogspot.com/2009/08/aaaaa.html
Restul e cutia Pandorei, iti prinzi urechile... nu deschide carti pe care nu le intelegi deocamdata.
O seara excelenta

Citat din: padme din  23 Noiembrie 2010, 17:02:47
Lachezar Filipov- Bulgarian Academy of Sciences Space

"Avem un program international Tzeti (desi traducatorul zice Seti cred ca am inteles bine), cu care comunicam cu extraterestri impreuna cu METI (?) – deci cercetare si mesaje!
Totul a inceput in '74 cand noi oamenii pentru prima data am trimis un mesaj in spatiu cu un simbol.
.... Am inteles ca aceste cercuri devin din ce in ce mai complexe ca si mesajele pe care le contin....
...Crop circles sunt un izvor/canal de informatie care vine de la o alta forma de inteligenta. Noi acum trebuie sa descoperim tehnologiile care sa ne permita decodificarea acestui tip de informatie!"


Cred ca bulgarii ar trebui sa ramana la castraveciorii murati, care de altfel sunt excelenti.
Tu ce parere ai?

Serban M

#40
Citat din: Urban din  23 Noiembrie 2010, 18:32:47
My brother
Linkul pe care trebuia sa il citesti este asta
http://silentiumlink.blogspot.com/2009/08/aaaaa.html
Restul e cutia Pandorei, iti prinzi urechile... nu deschide carti pe care nu le intelegi deocamdata.
O seara excelenta

Dear brother,

Daca ala este blogul tau personal atunci e toata o placinta.

Ai venit cu o atitudine de guru pe threadul asta si ai inceput sa arunci in capul unui curios, cum ai stiut tu mai bine si mai simpatic. Eu am citit putin din placinta si fara sa te insult, mii de scuze in caz ca ai considera ca te insult, insa e totul o alba ca zapada cu aceeasi cireasa de pe tort (concluzia ta personala).

Pai ce sa inteleg eu mai Urban din chestia asta ? ca ai studiat mult si vrei sa ne convingi ca e asa cum zici tu. Ce am postat mai sus era concluzia ta, ca oamenii sunt anticristi. Metafora sau nu, eu nu sunt de acord cu asemenea ineptii cu tenta de fanatic anti religios.

Creierul spalat nu e creierul curat. Sau este ?

Vorbim de Enuma Elish, sa inteleg ca s`a ajuns la o concluzie pe care numai tu o stii si din asta reiese ca ce se intampla teoretic acum cateva zeci de mii de ani, se intampla si astazi ?

Un sfat, eu nu imi prind urechile deoarece nu am ajuns la concluzii, unde aparent tu ai ajuns.

Urban

Citat din: Sirius13 din  23 Noiembrie 2010, 19:21:39
Dear brother,
Daca ala este blogul tau personal atunci e toata o placinta.
Sper ca ti-a placut aroma ei... Multi o gasesc interesanta.

Citat din: Sirius13 din  23 Noiembrie 2010, 19:21:39Ai venit cu o atitudine de guru pe threadul asta si ai inceput sa arunci in capul unui curios, cum ai stiut tu mai bine si mai simpatic.
Daca fac placinte e clar ca am venit cu atitudine de placintar, si nu ti-am aruncat-o in cap ci ti-am dat-o in gura, si da am fost bun si simpatic pentru ca asa e placinta mea.

Citat din: Sirius13 din  23 Noiembrie 2010, 19:21:39Eu am citit putin din placinta si fara sa te insult, mii de scuze in caz ca ai considera ca te insult, insa e totul o alba ca zapada cu aceeasi cireasa de pe tort (concluzia ta personala).
Multumesc pentru aprecieri, nu ma simt deloc insultat.
De altfel e regula sa nu te simti insultat de cei care iti gusta placintele, indiferent daca le plac sau nu, atata vreme cat sunt sinceri in pareri.

Citat din: Sirius13 din  23 Noiembrie 2010, 19:21:39Pai ce sa inteleg eu mai Urban din chestia asta ?
Intelegi ce poti si cat poti, dupa cat te duce mintea.

Citat din: Sirius13 din  23 Noiembrie 2010, 19:21:39...ca ai studiat mult si vrei sa ne convingi ca e asa cum zici tu.
... nu ai inteles oare ca nu incerc sa conving nimic pe nimeni?
Tot ce astept de la cititori este sa puna intrebari pertinente si sa aduca informatii valoroase... daca au.

Citat din: Sirius13 din  23 Noiembrie 2010, 19:21:39Ce am postat mai sus era concluzia ta, ca oamenii sunt anticristi.
Ce ai postat mai sus era concluzia unui rationament, ca oamenii sunt anticristi.
Desigur, pot argumenta la fel de bine (si de fapt am facut-o in alte esuri) ca toti oamenii sunt Christul.

Citat din: Sirius13 din  23 Noiembrie 2010, 19:21:39Metafora sau nu, eu nu sunt de acord cu asemenea ineptii cu tenta de fanatic anti religios.
Metafora sau nu, daca consideri astfel de lucruri ca fiind ineptii atunci esti un fanatic religios.

Citat din: Sirius13 din  23 Noiembrie 2010, 19:21:39Creierul spalat nu e creierul curat. Sau este ?
Asa este. Nu este!
Creierul spalat e gol si nu are pareri personale sau concluzii, creierul curat e limpede si clar, si are pareri personale multipe, complexe si concluzii variate.

Citat din: Sirius13 din  23 Noiembrie 2010, 19:21:39Vorbim de Enuma Elish, sa inteleg ca s`a ajuns la o concluzie pe care numai tu o stii si din asta reiese ca ce se intampla teoretic acum cateva zeci de mii de ani, se intampla si astazi ?
Un sfat, eu nu imi prind urechile deoarece nu am ajuns la concluzii, unde aparent tu ai ajuns.
Un sfat, "Creierul spalat nu este creierul curat."
Sau este?"

Serban M

#42
Era un sfat desigur, sau nu ? uite asa ai vrut tu sa ii convingi, zapaceste`i.


Serban M


lylyt_ice

Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?