Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

24 noiembrie 2010: (o altã) invazie extraterestrã?

Creat de Vlad6, 22 Noiembrie 2010, 19:59:38

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Vlad6

http://www.youtube.com/watch?v=Z7tGYx8Kt_k&feature=player_embedded

din pacate nu cunosc italiana f.bine.
ar putea cineva sa rezume despre ce e vorba in filmulet?
pe baza lui vorbeau unii pe un forum ca ar fi o invazie pe 24.11.2010

Luck

Oare ce este la 7:03 deasupra cladirii galbene?
:martiansad:

padme

Ma mir cum de am pierdut emisiunea! Pai in primele minute prezentatoarea vorbeste despre apropierea de o data "sensibila" motiv pt care s-a facut emisiunea! Data este 24/11- la care va avea loc un prim contact, deci nicidecum o invazie, cel putin pana acum. Dupa care vorbeste despre dosare de la aeronautica italiana ce cuprind date despre ozn care nu au mai fost prezentate pana acum. Maine o sa ma uit la intreg filmuletul si o sa spun mai multe!

Shadowman

 S-au studiat trei cercuri aparute in lanuri ( doua in Marea Britanie si unul in Italia ) Pentru "decriptare" s-a utilizat limbajul ASCI,folosit la calculatoare.Prin unirea celor trei cercuri s-a descoperit data de 24.11.2010. Vedeti filmul de mai jos ( de la minutul 7 si 30 de secunde ) :


" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Urban

Citat din: Vlad6 din  22 Noiembrie 2010, 19:59:381. din pacate nu cunosc italiana f.bine.
Pai daca nu cunosti limba italiana atunci cum ai inteles ceva din clipul ala?...sau te-ai uitat doar la poze?

Citat din: Vlad6 din  22 Noiembrie 2010, 19:59:382. ar putea cineva sa rezume despre ce e vorba in filmulet?
Cum ar fi sa postez un clip despre o banala discutie in limba araba si sa rog pe cineva de aici sa desluseasca povestea din el ca poate aterizeaza Profetul maine poimaine?

Citat din: Vlad6 din  22 Noiembrie 2010, 19:59:383. pe baza lui vorbeau unii pe un forum ca ar fi o invazie pe 24.11.2010 
Nu vad sa fi pus vreun link la vreun forum, tu ai impresia ca membrii forumului sunt nepotii lui Nostradamus incat sa-ti ghiceasca ei linkul catre forumul respectiv?

OM

toate astea, incep sa sune ca-n povestea cu ciobanul si lupul.
Tie, popor ingrat, nu-ti va ramane nici cenusa mea.

Nox

P.S. Mi-am notat în agendã.

Dã-ne și nouã linkul cãtre forumul cu pricina.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Vlad6

Citat din: Urban din  22 Noiembrie 2010, 22:02:24
Pai daca nu cunosti limba italiana atunci cum ai inteles ceva din clipul ala?...sau te-ai uitat doar la poze?
Cum ar fi sa postez un clip despre o banala discutie in limba araba si sa rog pe cineva de aici sa desluseasca povestea din el ca poate aterizeaza Profetul maine poimaine?
Nu vad sa fi pus vreun link la vreun forum, tu ai impresia ca membrii forumului sunt nepotii lui Nostradamus incat sa-ti ghiceasca ei linkul catre forumul respectiv?




am zis ca nu cunosc foarte bine,nu deloc.am trait in italia vreo 3 luni si mai pot deslusi unele cuvinte,dar nu cine stie ce.
imi pare rau ca te deranjeaza faptul ca am postat un filmulet.poate pe altii ii intereseaza.
linkul catre forumul respectiv il voi posta acum.nu am crezut ca are asa mare importanta
http://www.rdi-board.com/showthread.php?p=975644

sper ca esti multumit,Urban :|



Urban

Linkul are importanta.
Imagineaza-ti ce-ar fi daca am sta sa luam la disecat fiecare clip de pe youtube pentru ca i s-a parut nu stiu cui interesant. Eu te cred ca iti doresti foarte mult sa vina extraterestrii asa cum ai vazut tu in Independence Day sau War of the Worlds dar alea sunt filme.
Nu trebuie sa te superi dar avem pe forum membrii care vor sa devina Jedi, altii care ucid prin puterea gandului, ma rog, supermani in adevaratul sens al cuvantului...asa ca o invazie extraterestra ar fi binevenita ca acestia sa isi exerseze abilitatile extraordinare.
Pe mine m-ar interesa sa vad ce parere ai tu despre chestiunea asta cu extraterestrii?

Vlad6

Nu,Urban,nu m-am gandit la independence day cand am pus acest link.
am vrut doar sa il impart cu voi,si daca cineva stie italiana bine,sa imi faca si mie un rezumat scurt daca are timp.chiar sunt interesat de ceea ce spune tanti aia acolo in documentar.
Parerea mea despre extraterestrii?
e mult de povestit,daca vrei neaparat am sa fac un topic separat despre asta.

Urban

Citat din: Vlad6 din  22 Noiembrie 2010, 23:05:09
Nu,Urban,nu m-am gandit la independence day cand am pus acest link.
am vrut doar sa il impart cu voi,si daca cineva stie italiana bine,sa imi faca si mie un rezumat mic si scurt daca are timp.chiar sunt interesat de ceea ce spune tanti aia acolo in documentar.
Parerea mea despre extraterestrii?
e mult de povestit,daca vrei neaparat am sa fac un topic separat despre asta.

Care e logica sa faci un alt topic separat?
Aici nu discutam despre extraterestrii?
De apreciat gestul tau de a imparti cu noi clipul acela dar ....hai, fa-te folositor si fa un pic de munca de cercetare.

tractorbeam

Citat din: Urban din  22 Noiembrie 2010, 22:59:23
....Eu te cred ca iti doresti foarte mult sa vina extraterestrii asa cum ai vazut tu in Independence Day sau War of the Worlds dar alea sunt filme....

Ar fi bine sa nu va doriti chestia asta pentru simplul motiv ca daca tot au batut atata drum baietii astia nu o sa fie draguti iar daca vin in masa cu sculele alea care ating mach 5 si fac viraje la 90 intr-o secunda, atunci nici unchiu' Sam nici 'nea Ivan nu le va sta in fata. ID este o poveste ca sa ne imbarbateze sa nu ne patam izmenele, mai degraba o sa semene cu o invazie tatarasca in care noi o sa fugim de o sa ne sfaraie calcaiele si aia o sa ne vaneze ca pe iepuri. Cand te hotarasti sa invadezi atunci o faci temeinic si ce rost mai are sa-i prezervi pe bastinasi? Parerea mea este ca doar un regim dictatorial la scara planetara poate determina o specie sa migreze fortat si sa-i inregimenteze in acest scop. Cred ca echivalentul este un fel de Hitler care, dupa ce se rafuieste cu cei de pe planeta lui se apuca de alte planete caci sistemul se perpetueaza prin cucerire.

Urban

Citat din: tractorbeam din  22 Noiembrie 2010, 23:27:29
Parerea mea este ca doar un regim dictatorial la scara planetara poate determina o specie sa migreze fortat si sa-i inregimenteze in acest scop.

Exact partea asta se scoate din ecuatie cand se fac tot felul de documentare si ipoteze.

Vlad6

Ok,revin la ceea ce vrea sa auda Urban de la mine.
Da,cred in extraterestrii.
As avea mai multe idei despre venirea lor pe pamant.
Precizez aici ca venirea lor nu cred ca dateaza odata cu izbucnirea fenomenului OZN in toata lumea.
Cred ca suntem vizitati de mii de ani incoace.De ce? Am vazut mai multe picturi,si fiind pasionat de arta am incercat sa le analizez asa cum imi permitea cultura mea de la acea data.
In acele picturi ne erau prezentate anumite obiecte zburatoare care de multe ori aveau in ele o creatura mai ciudatica.Alteori ne erau prezentate doar formele unor astfel de obiecte,Totul depinzand de la artist la artist.
Asa ca raman sa imi pun singur mai multe intrebari:
Daca ne vizitau de atunci,iar unele popoare au fost chiar ajutate de extraterestrii prin tehnologie,atunci unde s-a pierdut aceasta legatura intre noi si ei?
De ce nu ne invadeaza daca sunt atat de tari pe tehnologie si atat de inteligenti?
Poate ca nu vor asta...poate ca nu vor sa ne omoare.
Si aici vin 2 ipoteze personale.
1.Poate sunt buni,poate vor sa ne ajute pe viitor.
2.Poate sunt rai si au de castigat mai mult daca stau in umbra marilor puteri decat in lumina tuturor.
Pentru ca daca ne doreau resursele,ne invadau ei de acum sute de ani,nu asteptau pana in 2010 sa faca asta.
Plus,ca daca au ajuns la un nivel atat de ridicat incat sa ne viziteze,ma indoiesc ca s-ar mai uita ei la resursele noastre,ce pentru ei probabil ca au fost demult depasite.
Nu cred ca ar avea nimic de castigat daca ne-ar trata ca pe niste sclavi.Mult mai mult ar avea de castigat prin manipulare in masa.
Ceea ce se intampla si in ziua de astazi.
Si mai revin cu o ipoteza.Poate ca nu doar o singura rasa de ET's ne viziteaza.
Din cate am citit se vorbeste de peste 30 de rase extratereste.ca o fi adevarat sau nu,nu imi pot da cu parerea.unele interviuri am impresia ca sunt bine gandite,dar atat.
Sunt multe falsuri,dar trebuie sa le discernem.Altfel cadem in plase foarte mari.
Crop Circles?
Unele sunt facute de fanatici.Unele am impresia ca nu sunt facute de mainile omului.
Si acelea sunt cele care pe mine ma depasesc.Nu cunosc matematica,si nu cunosc fizica decat pe partea de optica.Eu sunt cu arta.ma rog,este pe langa subiect.
De aceea nu as putea calcula semnele ascunse din aceste crop circles.

Urban

Eee vezi, parca e altceva...bravo.
Era greu sa pui comentariul asta la inceput?

Citat din: Vlad6 din  23 Noiembrie 2010, 02:37:14
Ok,revin la ceea ce vrea sa auda Urban de la mine.
Iarasi nu ai inteles, problema nu e ce vreau eu sa aud de la tine ci ar fi mai indicat daca de fenomenul asta OZN, extraterestrii si asa mai departe s-ar ocupa persoane care si cunosc cate ceva, nu doar cele care cred. Adica unii ar trebui sa inteleaga ca aici nu e Happy Hour si nici nu stam la o mica barfa mondena.

Citat din: Vlad6 din  23 Noiembrie 2010, 02:37:14Da, cred in extraterestrii.
Eee, aici e buba...de crezut credem toti dar cine Cunoaste cate ceva despre fenomen.
Sau altfel spus e vax ca doar crezi, mai important e cat cunosti din toata treaba asta ori pentru asta ai nevoie de mai multe, nu doar de credinta.
Si bisericosii isi fac cruci peste cruci toata ziua si ajung in groapa mai prosti decat s-au nascut.
Deci ar fi mult mai interesant sa vedem ce ai citit, ce ai cercetat, ce piste ai cautat, ce ai mai descoperit si asa mai departe...

Citat din: Vlad6 din  23 Noiembrie 2010, 02:37:14As avea mai multe idei despre venirea lor pe pamant.
Realizezi ca ceea ce ai tu de spus au mai spus inca vreo 2000 de persoane pe forumul asta?
Tu cu ce noutate vii?

Citat din: Vlad6 din  23 Noiembrie 2010, 02:37:14Precizez aici ca venirea lor nu cred ca dateaza odata cu izbucnirea fenomenului OZN in toata lumea.
Sau altfel spus vroiai sa zici ca fenomenul OZN nu a inceput odata cu Roswell, nu?
http://ro.wikipedia.org/wiki/Incidentul_OZN_de_la_Roswell
http://en.wikipedia.org/wiki/Roswell_UFO_incident

Citat din: Vlad6 din  23 Noiembrie 2010, 02:37:14Cred ca suntem vizitati de mii de ani incoace.De ce?
Am vazut mai multe picturi, si fiind pasionat de arta am incercat sa le analizez asa cum imi permitea cultura mea de la acea data.
In acele picturi ne erau prezentate anumite obiecte zburatoare care de multe ori aveau in ele o creatura mai ciudatica.
Alteori ne erau prezentate doar formele unor astfel de obiecte,Totul depinzand de la artist la artist.
Din nou crezi si nici o dovada palpabila.
Despre ce picturi este vorba si cand ne arati analizele tale?

Citat din: Vlad6 din  23 Noiembrie 2010, 02:37:14Daca ne vizitau de atunci,iar unele popoare au fost chiar ajutate de extraterestrii prin tehnologie,atunci unde s-a pierdut aceasta legatura intre noi si ei?
De ce nu ne invadeaza daca sunt atat de tari pe tehnologie si atat de inteligenti?
Poate ca nu vor asta...poate ca nu vor sa ne omoare.
De ce esti asa de sigur ca s-a pierdut legatura...pe ce te bazezi cand afirmi asta?
Ce ar avea de castigat daca ne invadeaza? Sau poate ca suntem invadati de cateva mii de ani dar nu avem timp sa vedem asta.

Citat din: Vlad6 din  23 Noiembrie 2010, 02:37:14Si aici vin 2 ipoteze personale.
1.Poate sunt buni,poate vor sa ne ajute pe viitor.
2.Poate sunt rai si au de castigat mai mult daca stau in umbra marilor puteri decat in lumina tuturor.
Pentru ca daca ne doreau resursele,ne invadau ei de acum sute de ani,nu asteptau pana in 2010 sa faca asta.
Plus,ca daca au ajuns la un nivel atat de ridicat incat sa ne viziteze,ma indoiesc ca s-ar mai uita ei la resursele noastre,ce pentru ei probabil ca au fost demult depasite.
Care resurse?
Ai facut o statistica sa vezi ce resurse mai are planeta asta? Daca da, am fi bucurosi sa o vedem si noi...

Citat din: Vlad6 din  23 Noiembrie 2010, 02:37:14Nu cred ca ar avea nimic de castigat daca ne-ar trata ca pe niste sclavi.
Mult mai mult ar avea de castigat prin manipulare in masa.
Ceea ce se intampla si in ziua de astazi.
Deci pana la urma cum ramane, s-a pierdut legatura dintre noi si ei sau ei sunt in continuare aici si ne manipuleaza?

Citat din: Vlad6 din  23 Noiembrie 2010, 02:37:14Si mai revin cu o ipoteza.
Poate ca nu doar o singura rasa de ET's ne viziteaza.
Din cate am citit se vorbeste de peste 30 de rase extratereste. ca o fi adevarat sau nu,nu imi pot da cu parerea. unele interviuri am impresia ca sunt bine gandite,dar atat.
Sunt multe falsuri,dar trebuie sa le discernem.Altfel cadem in plase foarte mari.
De vorbit se vorbesc multe, problema e ca de facut nu se face nimic.

Citat din: Vlad6 din  23 Noiembrie 2010, 02:37:14Crop Circles?
Unele sunt facute de fanatici.
Unele am impresia ca nu sunt facute de mainile omului.
Si acelea sunt cele care pe mine ma depasesc.Nu cunosc matematica,si nu cunosc fizica decat pe partea de optica.Eu sunt cu arta.ma rog,este pe langa subiect.
De aceea nu as putea calcula semnele ascunse din aceste crop circles.
Nu-i nimic daca nu cunosti, ai pe forum o duzina de subiecte despre crop circles, daca le citesti pe toate devii erudit.

PS: Vezi ca de obicei dupa punct se incepe cu litera mare... fi un pic mai atent.