Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Guvernul ascunde existenta OZN-urilor?

Creat de Necunoscutul, 05 Aprilie 2006, 15:29:45

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Guvernul ascunde existenta OZN-urilor???

Da
Nu
Este o prostie

Dreamy

Salut APOLLO!!

In legatura cu desecretizarea unor evenimente petrecute pe teritoriul USA, am urmarit cu ceva timp in urma, din pacate nu cap- coada, o emisune pe Discovery, insa acolo era vorba de Grupul Majestic 12 si Blue Book, daca mai ai ocazia sa prinzi acel reportaj ti-l recomad, insa ca de fiecare data cand vor sa arate ce bine intentionati sunt ei in a dezvalui adevaruri bine ascunse, o sa ai dezamagirea sa sa observi ca se invart fff mult in jurul cozii si prea multe nu spun.
Cat despre Experimentul Philadelphia, un experiment militar bizar al Marinei americane, bazat pe Teoria Unificata a Cimpurilor a lui A. Einstein, menit sa faca invizibila nava US Eldridge,
cred ca Einstein a plecat in mormant cu adevarul...sau cine stie poate il vom afla candva sper ??

xennon_2000

mereu o sa se ascunda de multime marile descoperiri si alte fenomene mai ciudate!Dar oare nu e mai bine asa?????????ce impact asupra societatii ar avea fraza"exista extraterestrii si si vor veni in curand'' cred ca ar provoca un haos....si dc nu si razboi!...poate e mai bine sa se tine secret si sa analizeze doar cei cu capul pe umeri problemele astea!

Shadowman

Citat din: xennon_2000 din  21 Decembrie 2006, 12:20:06
mereu o sa se ascunda de multime marile descoperiri si alte fenomene mai ciudate!Dar oare nu e mai bine asa?????????ce impact asupra societatii ar avea fraza"exista extraterestrii si si vor veni in curand'' cred ca ar provoca un haos....si dc nu si razboi!...poate e mai bine sa se tine secret si sa analizeze doar cei cu capul pe umeri problemele astea!

  "Sa analizeze doar cei cu capul pe umeri..." Mda...
  Ai putea sa-mi descrii un individ "cu capul pe umeri"...? Si,daca ai posibilitatea, sa calculezi citi descreierati sau cu capul in mina ar ramine din cei aproximativ 6 miliarde de locuitori ai planetei...? Eventual si din membrii forumului RUFON...Citi ar merita si citi nu...Ca sa stim si noi la ce ne asteptam !
  Eu cred in bunurile si cunostiintele "intregului popor"...Ale intregii umanitati ! Nu ascunse prin seifurile sau PC-urile unor "smecheri"...
  E o problema care priveste intreaga omenire ! Nu sunt cunostiinte despre cum se fabrica bomba atomica,armele chimice sau pusca Kalasnikov...
  Vrem doar sa stim daca suntem sau nu singuri in Univers !
  Deranjeaza pe cineva ? :-(
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Shadowman

  Am speranta ca va veni si "momentul adevarului"...Cind bibliotecile vor fi epurate de
elucubratii,aberatii,speculatii si minciuni...Si unele date de pe Internet (si forumuri...!)
vor ajunge la " Cosul de reciclare"...! Iar datu' cu parerea si intoxicarile media vor ajunge istorie...!
  Atunci va creste substantial si consumul de hirtie igienica,care va fi folosita pe post de servetel de masa...
  Ca multe fete,buze si degetele s-au murdarit...! :wink:
  Sper sa apucam acele zile !  :-)
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

LupinThe3rd

Shadowman, ai nevoie de guvu ca sa iti spuna daca suntem sau nu singuri in Univers?
Poate ca nu stiu nici ei  :-D.
Poti sa scrii un email la guvernul Romaniei sa ii intrebi. Probabil o sa spuna ca nu stiu.
Daca iti raspund ca "da, dupa cate cunoastem noi acum,suntem singuri", ce te faci? O sa ii acuzi ca ascund adevarul?  :-D

Necunoscutul

Ar fi interesant daca ar scrie cineva un e-mail sau o scrisoare catre guvern, numai asa sa vedem ce ne raspunde, sau daca ne raspunde.

8-)

LupinThe3rd

Completare la postul anterior.
Nu stiu ce meserie ai, dar in zona software exista urmatoarea afirmatie: "Un test poate demonstra existenta unui bug dar nu poate demonstra inexistenta lui", afirmatie care e un fel de cosmar ar project managementului.
Probabil te intrebi care e legatura cu guvernele.
Uite un posibil scenariu pshilogic:
Premize:
1. Experimentul Philadelphia nu a avut loc.
2. Tu afli din cartea de success a lui Ionescu ca experimentul a avut loc dar ca guvernul nu vrea sa spuna nimic.
Scenariu:
1. Calatoria in SUA. Cicoc, cioc la guvenrul SUA unde te primeste un functionar placid
2. Tu il saluti si intri direct in subiect si il intrebi despre evenimentul respecitv
3. Aia se uita la tine ca la picati din Luna (copii din stele daca vor unii) si iti spun ca nu.
4. Tu zici: Ba da... Eu stiu ca a avut loc... Ca Ionescu in cartea .... zice ca a fost.
5. Ala zice: nu am facut un experiment.
7. Tu: Dovediti ca nu ati facut.
8. Ala: Pai nu putem, ca toata lumea cand tine un jurnal, sau un log, sau orice altceva intr-o firma scrie ceva de genul:
"30 februarie: am experimentat cresterea viermilor de matase si uciderea lor prin strangulare"
si nu
"30 februarie: nu am executat experimentul Philadelphia
                   nu am executat experimentul Ciorogarla
                   am execuat cresterea viermilor de matase si uciderea lor prin strangulare
                   experimentul a fost un succes".
9. Teoretic aia nu pot sa dovedeasca ca nu au executat respectivul experiment deoarece pot demonstra ca doar au crescut viermii de matase si i-au strangulat la maturiate.
10. Tu: Vreau sa vad documentele de la experimentul Philadelphia.
11. El: Pai daca nu a fost experiment nu exista documente.
12. Tu ridici tonul: Le-ati distrus!
13. El in calm: Nu pentru ca nu a fost
etc.
214: Tu isteric bati in birou si tipi: Vreau dovada ca nu a fost!
215: El nervos cheama paza care te ai de urechi si te da afara.
216: Faptul ca te-a dat afara si ca urechile rosii sunt dovada acestui fapt iti intareste convingerea ca nu poate sa demonstreze ca nu a fost experimentul Philadelphia si ca Ionescu in cartea sa a avut dreptate.
217: Scrii pe forum ca "guvernul USA refuza sa recunoasca existenta evenimentului Philadelphia"
Seeker, ai dreptate cu asta dar probabil nimeni nu o sa scrie acest email pentru ca de fapt nu doreste raspunsul. Mai demult pe o alta tema am intrebat acelasi lucru o persoana. De ce nu scrie sa intrebe. Dar daca pleci cu premiza de vinovatie a gevernului de ce sa mai intrebi  :evil:

Necunoscutul

Interesant mesajul tau, foarte amuzant.  :-D

Ai dreptate, atunci nu putem avea incredere nici in guvern si nici in unele carti, pentru a fi siguri nu trebuie sa credem nimic pana nu vedem cu ochii nostri.

Eu nu am vazut nici un OZN, dar asta inseamna ca nu exista?  :?

8-)


xennon_2000

Pt shadowman:  sper si eu sa existe catziva oameni de stiinta mai pacifisti...dar si ei la randul lor sunt condusi de cineva!asa ca dak tehnologiile extraterestre sunt in posesia lor, aici vor ramane mult timp!sper totusi ca extraterestrii sa nu lase pe mana oamenilor tehnologii pe care omul sa le foloseasca in scopuri rele :-(

Dreamy

da aveti dreptate...existenta OZN-urilor este strict pazita...pazitorii fiind:

1. Mos Craciun
2. Iepurasul de Paste
3. Spriridusul de la capatul curcubeului
4. Marile Statui din Insual Pastelui
5. Vestigiile pregnante din Peru si din multe alte locatii
6. Marile Piramidele din Egipt
.....
lista poate continua cu mari vestigii isorice sau legende care  inca isi cauta originile.....
Helllo treziti-va daca cineva se chinuie din rasputeri sa ascunda ceva EI au lasat la vedere trecerea lor pe aici...nu trebuie decat sa DESCHIDETI OCHII!!!!!

SAU poate vreti sa vina cineva sa certifice cu semnatura si parafa existanta LOR???

DACA aveti ochi sa vedeti BINE, daca nu va veti intreba pana la moarte..."oare suntem singuri in univers???"

xennon_2000

nu suntem singuri in univers!asta e lucru cert, e o problema minora( de timp) pana ce 995 din populatia planetei va ajunge sa creada

Necunoscutul

Cum a zis si xennon_2000, nu suntem singuri in Univers, din cate stiu eu mai mult de 50% din populatie crede in existenta OZN-urilor, poate ca ET asteapta pana vom crede cu totii in existenta lui pentru a se arata........  :-P


8-)

xennon_2000

A auzit cineva de comandoul Ashtar?Daca da ce aveti de spus?Auzisem de ceva mesaje pe TV de la ei!Au tinut guvernele secret acest lucru?

Shadowman

 Mesajul lui LupinThe3rd din topicul "Oare omul nu este prima fiinta rationala care a aparut pe Terra?", citez :
   " M-am intrebat de ce acesta structura a forumului si modul de dezvoltare si am gasit ca de fapt exista, cumva, inradacinat un rationament de genul:
1. Guvernul minte
2. Guvernul nega UFO.
Concluzie: UFO exista si guvernul ascunde.
Din pacate un astfel de ratinament este invalidat daca cumva guvernul spune adevarul macar odata.
Oricum utilizarea unor modele de silogisme care nu sunt valide sunt la ordinea zilei pe forum. Constructiile de genul:
1.   Daca A tunci B
2.   Daca C atunci D
Concluzie: Daca A atunci D
au o rata ridicata a prezentei. "
  Incheiat citatul...


  OK ! Ai dreptate ! Hai sa-ti spun cum trebuie abordat subiectul inainte de a trage astfel de concluzii...
  Inainte,trebuie sa-ti pui urmatoarele intrebari:
  1.Cine e guvernul ? Ce face guvernul...?
  2.Cine sunt ministrii ? Ce fac ministrii ? Ce ministere conduc... ?
  3.Cine schimba guvernul ? Guvernul are in componenta "nemuritori"...? Sigur ca nu ! E alcatuit din oameni care ocupa ,temporar,o functie...Pe scurt,azi sunt ,miine nu se stie...Chiar si intr-o dictatura,omul nu sta un veac intr-o functie.Scleroza si   metabolismul isi spun cuvintul...Toti murim,mai devreme sau mai tirziu...
  4.Prima intrebarea cheie : Omul (inclusiv ministrul...) e supus greselii...?
  5.A doua intrebare-cheie : Cum ascunzi cel mai bine niste informatii :
    a.Cu cit mai putini care cunosc,cu atit mai sigur...
    b.Cu cit stiu mai multi,cu atit mai bine...
  6.A treia intrebare ,ajutatoare : Cine si cum ocupa un post (sensibil...!)indiferent ce guvern sau orinduire vine ?
  7.Cine supravegheaza spatiul aerian si conduce investigatii in "zonele sensibile"...?
  8.Cine are capacitatea de infiltrare,supraveghere,dezinformare si aparatura necesara...? Cine dispune de
profesionisti si "personal policalificat" in aceste domenii...? Cumva tinichigiii sau muzicantii...?
  9.Cine executa si nu discuta...?
10.Ce mare structura este apolitica,dar poate influenta un guvern ori regim (si nu numai...) din "umbra"?
11.Cine are organ de depistare,supraveghere si verificare a intrusilor intr-un domeniu foarte sensibil...?
12.Cine stie sa joace cel mai bine "roluri" cu "personal calificat"...?
13.S-ar putea infiltra un grup intr-o institutie apolitica,in scopul controlarii acesteia (intr-un anumit domeniu...) ? Daca da,ce putere ar trebui sa aiba acel grup ? Si pe cine ar putea reprezenta...?
     
    MORALA : Guvernul si ministrii trec,institutia (organizatia...) cu personal apolitic ramine...! La alte vremuri,tot noi ...!

Daca ai raspuns corect la intrebarile de mai sus,vei vedea ca intrebarea "Guvernul ascunde existenta OZN-urilor" se adreseaza celor care sufera de paranoia,umbla cu suzeta,viseaza,delireaza sau si-au descoperit vocatia de ufologi-cercetatori-investigatori "piriti"...Ori banuiti a avea de-a face cu domeniul UFO-ET...Sau,si mai grav,isi dau cu parerea si cu presupusul...
Repet,rationamentul tau e corect...Numai ca unii (multi de tot,cita-frunza,cita-iarba...) intreaba de vioara in loc sa intrebe de ciocan...
Iar "ciocanul" sparge multe !

PS : Intrebarile sunt grupate in 13 puncte...Unora,cifra 13 le aduce ghinion,altora noroc...!
      Mult noroc !
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

xennon_2000

Shadow....
Din unele carti de UFO am auzit ca nu guvernele ar fi implicate ci anumite organizatii secrete sau in unele cazuri unele servicii secrete, care merg pe principiul "secretului pe perioada scurta si compartimente de cercetare stiintifica care nu colaboreaza in totalitate" astfel nimeni nu stie nimik de nimeni