Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Guvernul ascunde existenta OZN-urilor?

Creat de Necunoscutul, 05 Aprilie 2006, 15:29:45

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Guvernul ascunde existenta OZN-urilor???

Da
Nu
Este o prostie

baaron

#15
Jackie eu raspunsurile la intrebari le am...

Iar referitor la cipul acela te contrazic...acela prezentat de mine este cu totul si cu totul altceva decat ceea ce ai spus tu....probabil ca exista o practica asemanatoare si prin spitale insa acela din imagine este cipul MONDEX....pentru detalii cauta prin forum pentru ca am prezentat problema mai demult....

Iar Guvernele Lumii ascund informatia referitoare la OZN si extraterestrii din n factorial motive....putem face o lista de cel putin 100 de motive, insa nu asta este problema....important ar fi ce facem noi....stam sa vorbim si asteptam sa ni se serveasca pe tava niste informatii eronate sau cum?

Pentru ca asta face Elita....bombardeaza zilnic netul si mass media cu informatii eronate in timp ce ei isi insusesc descoperiri stiintifice epocale si isi ingroasa conturile.....

MOtoare cu apa si OZN asa cum spunea cineva mai demult pe aici "made on Earth"...pai astea exista de vreo 50 de ani.....oameni zburatori....deasemenea...plus ca Ryn v a si aratat un set de poze care fie vorba intre noi sunt mai mult decat dovezi palpabile....

Altceva?...Extraterestrii exista si ei....francmasonii la fel....

Pana nu vom fi in stare sa ne miscam din fotoliu vom inghiti aceleasi informatii si ne vom uita la aceleasi emisiuni tembele la TV.....Asta e omul....multa gargara si putina actiune...

Concluzie....ne meritam soarta...

Skywalker

 Baaron, apropo de televizor(tembelizor)
Oamenii de succes il considera "un aparat electronic de redus inteligenta si veniturile".

Necunoscutul

  Depinde ce programe urmaresti... . Discovery; National Geografic; etc acestea nu cred ca iti reduc inteligenta... .

8-)

Skywalker

   Cand se mai intampla ca intr-o conversatie sa vorbim si despre programe TV, eu i intrebam pe ceilalti daca se uita la Discovery, National Geographic si din astea, iar cei mai multi imi dadeau raspunsul asta:
  "E interesant ce-i acolo, dar n-am rabdare sa ma uit"
Deci cei mai multi aleg sa se uite la televiziuni ieftine. Poate voi scrie undeva, probabil la Noua Ordine Mondiala modul in care televiziunile ieftine manipueaza masa de oameni si mai ales scopul pentru care o fac.

nemo

Am observat ca si aceste programe sunt conduse dupa niste arhetipuri . De exemplu nu am vazut nici o emisiune care sa recunoasca si versiunea pro-UFO . Mai rar pe NG am vazut ceva Daniken . In rest foarte multi crocodili, Cleopatre, fantome englezesti ! Nu contest ca sint la ... ani lumina de ce emit in mod curent alte posturi, dar ... parca si ele vor sa ne ghideze gindurile .  

Necunoscutul

  In cea mai mare parte la sfarsitul emisiunilor despre UFO prezentatorul ne lasa sa ne gandim noi sau ne zice ca toate OZN-urile sunt false, dar nimeni nu a zis vreodata ca "EI" ar exista. De ce nu au "curajul" ,daca pot sa zic asa, sa recunoasca, le este frica sa nu vina MIB sa-i ameninte?? :lol:

8-)

Skywalker

   Am vazut si eu mai demult emisiuni la Discovery pe teme UFO. In unele pomenea si de extraterestrii, mai ales cand era vb. de rapiri, insa, parca ne lasa sa ne gandim daca ei totusi exista sau nu.
   Cred ca se tem de masonerie. Iar despre MIB, ei sunt mai degraba agenti secreti, caci niste extraterestri, care-s cu mult superiori noua nu se vor injosi sa faca astfel de lucruri.

nemo

Cred ca Discovery si National Geographic reprezinta "stiinta" cuminte, oficiala si ortodoxa . La polul celalalt este revista "Nexus" care militeaza pentru "teoria" conspiratiei . Adevarul nu se afla la mijloc cum logic am putea crede ... ci in "underground" . Cred ca acest forum a inceput sa se apropie putin de acest underground . 

apokryphos

Guvernele Braziliei, Mexicului, Belgiei si mai nou al Finlandei au iesit la rampa cu observatii OZN. Americanii cred ca daca la ei nu se intampla ceva, nu se intampla la nimeni. Nu va luati si voi dupa toti conspirationisii americani, ce naiba! Am vazut destule emisiuni pe History si chiar si pe Discovery pro OZN, sau echilibrat pro si contra.

A.

apokryphos

Sa-mi dea cineva un exemplu in care guvernul _ROMANIEI_ a ascuns informatie referitoare la OZN-uri. Ati uitat de unde vine R din RUFOn?

A.

nemo

Guvernul Romaniei nu a ascuns informatii privind OZN intrucit nu detine nici una !
Dar ... am auzit de cazuri de autocenzura la persoane care erau abiliate prin natura meseriei sa raporteze .

ryn

#26
Aici trebuie sa va atrag atentia asupra cazului Balea Lac.
In urma evenimentelor de atunci s-a desfasurat pe langa anchetele initiate de cercetatori independenti o ancheta
a MAPN (aici a fost inclus si un cercetator UFO renumit) si una efectuata de o comisie speciala a serviciilor
secrete de atunci. Deoarece cazul implica componenti ai MAPN  totul a fost clasificat si trecut la strict secret.
Ceea ce a ajuns in presa scrisa de specialitate sau in  carti, - fapte reconstituite si trunchiate din lipsa
de dovezi directe, disparitia unora dintre martori cat si includerea altora dintre ei in programe de protectia
a martorilor, actiunile imediat urmatoare de stergere a dovezilor materiale stergerea elementelor topografice,
cat si incendierea repetata a pensiunii din zona, dovedesc ca acolo s-a intamplat ceva serios care a
afectat puternic sistemul. Toate acestea duc la ideea ca in urma anchetelor s-a descoperit ori
imixtiunea unor elemente perturbatoare din afara Romaniei ori dovezi clare a existentei OZN.
Nici un martor nu a fost judecat (desi acest lucru a fost folosit ca o amenintare) conform legilor militare
pentru dezertare, neexecutare de ordin, parasirea postului in serviciul de paza si aparare etc. desi toti
s-au facut vinovati de acestea. Dizolvarea nucleului prin redistribuirea martorilor la diferite unitati militare
cu regim special si foarte indepartate (aproape tot teritoriul Romaniei) a fost aplicata si aici. Daca unii
martori si dupa schimbarea regimului au refuzat sa faca declaratii sau si le-au retractat pe cele facute
la vremea respectiva inseamna ca asupra lor s-au facut presiuni repetate si dupa *89. Acesta este doar un exemplu...

Necunoscutul

Citat din: nemo din  19 Aprilie 2006, 10:05:54
Guvernul Romaniei nu a ascuns informatii privind OZN intrucit nu detine nici una !

Nemo, nu crezi ca ar fi posibil ca guvernul USA sa fi preluat ei toate informatiile pe care le detinea Romania?
Gandestete un pic daca tu ai avea de facut un proiect foarte important iar copilul tau ar detine informatiile, ce ai face? Te-ai duce si iai cere acele informatii, nu?

nemo

#28
Corect ... dar aplicabil abia acum cind suntem membrii NATO . Probabil ca inainte o faceau rusii . Probabil ca exista un nivel "high top secret" international de raportare a unor Obiecte Zburatoare Neidentificate care nu raspund apelurilor "friend or foe" si care pot genera confuzii intre militarii din diferite tari . De aici pina la a lansa rachetele balistice nu ar fi ( in lipsa unor astfel de intelegeri ) decit un pas . Ca sa fiu mai clar ... eu militar vad un UFO pe radar, fac protocoalele de identificare, il incadrez la UFO, nu la amenitare terestra ... si raportez intr-un anume loc ... care trimite mai departe in SUA . . Cit priveste cazul Bilea Lac el ramine un mister pentru ca implica militari intr-o perioada de dictatura. Cazul Certesti a fost rezolvat mai simplu . Dai pe post la oricare din televiziuni si l-ai  ... "omorit" .

apokryphos

Citat din: nemo din  19 Aprilie 2006, 10:05:54
Guvernul Romaniei nu a ascuns informatii privind OZN intrucit nu detine nici una !
Dar ... am auzit de cazuri de autocenzura la persoane care erau abiliate prin natura meseriei sa raporteze .

Asta se intampla pentru ca o raportare oficiala tinde sa te lase cu reputatia profesionala compromisa.

A.