Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Interviul lui Alfred Lambremont Webre cu Stanley Fulham

Creat de Xanadron, 16 Noiembrie 2010, 22:39:36

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Xanadron

Colegul @biss adusese in discutie urmatorul interviu, f. interesant - dar cumva offtopic intr-un alt context.
M-am gindit ca un topic special n-ar fi deloc inutil.
Asteptam deci opinii - eu am apucat sa ascult prima parte (50 min. din 90), adica primul link din... linkul de mai jos, inregistrarea integrala fiind defecta pe la min. 20.

Apropo de calendarul implacabil si de "anunturile importante" din ultimii anisori ce tot transpira de la cadre militare si nu numai, prezint aici un fisier audio destul de interesant. Totusi acesti baieti din armata continua sa ma uimeasca cu declaratiile lor... Par ele SF-uri insa sunt destul de clare, nu?
Asculta-l si poate sunt si altii interesati si apoi comentam aici ori pe alt topic. Las decizia in seama moderatorilor:

Listen here or click below for an exclusive 90-minute conversation between ex-NORAD officer Stanley A. Fulham and Alfred Lambremont Webre on the forecast of this 2010-2015 period.

http://exopolitics.blogs.com/exopolitics_radio/2010/10/listen-to-the-full-historic-90-minute-interview-of-stanley-a-fulham-and-alfred-lambremont-webre-download-stanleyafulham.html

Prime opinii: pozitive, chiar daca "transcenders"-ii cu care sustine ca a comunicat Stan Fulham prin channeling seamana al naibii (nu doar ca ca sonoritate) cu "transformers"-ii siliconici :D din hoax-ul regizat de U.S. Navy pe Open Minds Forum - despre care tocmai v-am povestit.
Desigur ca si povestea asta-i doar o alta varianta a luptei dintre Bine si Rau (ceea ce exclude insa din nou teoria greeristica a ET-ilor "exclusiv buni", compadre @biss ;) - reptilienii de ex. fiind acceptati si de Stan ca o... cruda realitate).

Interesanta si informatia despre existentza unui tratat international secret semnat in 1956 privind interdictia oricaror informari/discutii ale militarilor de ORIUNDE in mass-media, despre orice chestie legata de OZN/ET. Confirma oricum alte surse credibile.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Xanadron

Update (mai putin pozitiv  8-) ) dupa audierea ultimelor 40 de minute: desi e clar ca ex-militarul NORAD Stan Fulham, autor al cartii "The Challenges of Change" (parca) e un f. bun vorbitor...
... Pleiadienii din The Council of Aid ne vor curata cica-n 2015 atmosfera suprapoluata (de ce nu si apele?) dupa ce-or sa ni se arate in 2014, dar inteleg ca n-or sa faca nimic sa ne scape de "schimbarile geofizice catastrofice" de prin 2011-14 :roll: ce ar include si disparitia Japoniei si-a Chinei estice, printre multe altele.
Nu prea se pupa deci principiile non-interventiei si liberului arbitru cu firul povestii. :-P

Pe de alta parte, intrarea lui Stan in detalii privitoare la Al-Qaeda sau Al-Zawahiri e un alt factor care ma face sa fiu sceptic macar in raport cu unele din afirmatiile lui, ba chiar sa-l banuiesc de a avea si el o misie manipulatorie. Si-n problema posibilului razboi cu Iranul e confuz omu' - ba intervin ET-ii in aplanarea WW-III, ba aliantza americano-israeliana o sa provoace un rezbel nuclear....

Mai e si afirmatia conform careia pleiadienii ar fi de mult printre noi, dar nu-s in pozitii executive (politica, guverne etc), ci mai ales in unele cumva consultative (mass-media mai ales). Hmmm... daca lucreaza la ProTV, Click sau Libertatea, m-am lamurit !!!  :-D
De fapt, dupa cum arata toata mass-media "mainstream", ar fi culmea sa punem botu' la "informatia" asta.
...Ori poate ca pleiadienii-s de fapt sionisti convinsi - sau viceversa?!  :lol:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

abyss

  Da, prima parte e interesanta. Poate si din cauza ca era pregatit cu anumite raspunsuri... apoi tipul a deraiat usor in impresii si prejudecati. Amuzant cum rostea asemeni baietilor din vechea garda termenul "UFO" (U-FOE).Tocmai asta inseamna sa explici un adevar pe care nu l-ai experimentat personal. Totusi spunea in mare lucruri interesante iar timpul urmeaza sa probeze spusele sale.
  Insa dupa cum se poate observa stimate colega, lumea nu e interesata de asemenea subiecte precum cel de fata... daca puneai si tu un titlu de genul "extraterestre aurii-albastre cu sani mari cat un pepene si mameloane ce te zgarie-n palme" de-ti raman stigmate...ori alte idiotenii sigur era coada. Presupunerea mea cea veche se creioneaza clar, in sensul ca pentru a putea afla adevarul trebuie sa initiezi un demers personal. Actualmente nu exista un consens, un punct de plecare sanatos. Totul este supus ridiculizarii ori interpretarilor izvorate din neputinta, importanta de sine sau chiar lene. Asa se naste mitul moder ce are ca fundament metafora si simbolul, care intelese ca atare ne ajuta prin corespondentele oferite sa depasim ceea ce poate fi doar observat si sa ne apropiem de ceea ce poate fi doar experimentat. Oamenii apreciaza mai mult un discurs asa zis obiectiv, descrierea prozaica, desi aceasta ramane iremediabil doar la suprafata lucrurilor.
   
In concluzie, parerea mea este ca miturile moderne, cat si cele antice au fost inventate pentru a se oculta vederii spirituale perspectiva cunoasterii directe a acestei lumi.
Dar bat campii, si vorba bunului prieten Urban care are tot respectul si aprecierea mea:
"Nici eu nu stiu de ce ma obosesc atat.
  O seara buna."

mr

Citat din: @biss din  17 Noiembrie 2010, 20:49:15
Insa dupa cum se poate observa stimate colega, lumea nu e interesata de asemenea subiecte precum cel de fata...
@biss, mai corect ar fi ...nu toata lumea este interesata de asemenea subiecte. Iti inteleg frustrarea (si nu numai pe a ta), dar in acelasi timp sunt convins de faptul ca stii si cauzele ei reale.
Sunt multi care citesc acest forum si in mod sigur o parte dintre ei isi gasesc aici cate o bucatica din puzzle-ul personal. Pentru acest fapt trebuie continuata "munca". Starea de neputinta apare in contact cu cei carora orice iesire din sfera rationala, stiintifica, materiala pe un teren extrem de vast numit spirit, constiinta (cu toate starile, gandurile si revelatiile specifice) le provoaca ameteala. Din orgoliu, in graba lor reintoarcere, fac tot posibilul sa-i traga si pe ceilalti dupa ei...prin tot felul de mijloace, unele chiar urate. Dar tu stii f bine asta..

Citat din: @biss din  17 Noiembrie 2010, 20:49:15
Presupunerea mea cea veche se creioneaza clar, in sensul ca pentru a putea afla adevarul trebuie sa initiezi un demers personal.
Oare cati dintre noi actioneaza in urma acestui demers personal, asa cum bine zici? Putini.
Cati se multumesc doar cu ce fac si ce zic mediile academice considerand ca-i suficient pentru a gasi un rost in lumea asta si ca este universal valabil? Marea majoritate.
Cati din cei care au indraznit sa treaca de bariera stiintei "oficiale" si au vazut "how deep the rabbit hole goes.." s-au reintors la ochelarii de cal dinainte? Nu cred ca prea multi pentru ca adevarurile revelate sunt mult superioare celor materiale si pentru ei nu mai exista o cale naturala de intoarcere.

Polarizarea perspectivelor este foarte clara si se adanceste pe timp ce trece. Ambele parti vorbesc despre acelasi subiect...dar din perspective total opuse. De aceea apar foarte usor contradictiile si mai ales ironizarile mai mult sau mai putin subtile ale celor care considera ca argumentele celor "dusi" sunt din zona mistica, nepalpabila, new age si este doar rezultatul unei rataciri...
Binenteles orice argumentatie inversa produce noi valuri... pentru simplul fapt ca nu e stiintifica.
Ne mai miram ca nu folosim din creier decat 10%. Oare restul de creier a fost creeat drept balast? Sau poate metodele noastre stiintifice si-au atins potentialul maxim...

Citat din: @biss din  17 Noiembrie 2010, 20:49:15
In concluzie, parerea mea este ca miturile moderne, cat si cele antice au fost inventate pentru a se oculta vederii spirituale perspectiva cunoasterii directe a acestei lumi.

Cred ca miturile sunt doar ceea ce s-a nascut in urma indepartarii de adevarul initial. Normal, in loc sa se caute adevarata cauza...s-au tot transformat efectele in noi cauze. Si tot asa...am ajuns sa nu mai stim cine suntem. Perspectiva cunoasterii directe a acestei lumi a ramas intacta...numai ca, este necesar acel "demers personal".

"Nu este moarta lumea zeilor si a spiritelor ascunse ale naturii,
ci mai degraba sunt moarte sufletele voastre..."  J.W.Goethe
"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein

padme

Adica ce vrei sa spui Xanadron prin opinii pozitive, tu crezi ce zice tipul asta despre respectivii transcenders?  Chestia aia cu "nu le putem cere sa vindece cancerul sau alte maladii pt ca nu vor sa interfereze (alt cuvant n-am gasit si ma grabesc, intelegeti voi) cu creatia lui Dumnezeu si respecta liberul arbitru" mi s-a parut chiar hilara!
Am ascultat d'abia pana la min. 20 o sa ascult in continuare. Oricum, tipii astia care transmit informatii prin channeling ar trebui sa se adune si sa se puna de acord care anume mai exact este consiliul galactic, pt ca personal sunt cam confuza! Numarul membrilor variaza vad intre 12 si 8 si alte... fantezii! Parerea mea deocamdata!

Xanadron

Citat din: padme din  18 Noiembrie 2010, 13:12:55
Adica ce vrei sa spui Xanadron prin opinii pozitive, tu crezi ce zice tipul asta despre respectivii transcenders?  Chestia aia cu "nu le putem cere sa vindece cancerul sau alte maladii pt ca nu vor sa interfereze (alt cuvant n-am gasit si ma grabesc, intelegeti voi) cu creatia lui Dumnezeu si respecta liberul arbitru" mi s-a parut chiar hilara!
Am ascultat d'abia pana la min. 20 o sa ascult in continuare. Oricum, tipii astia care transmit informatii prin channeling ar trebui sa se adune si sa se puna de acord care anume mai exact este consiliul galactic, pt ca personal sunt cam confuza! Numarul membrilor variaza vad intre 12 si 8 si alte... fantezii! Parerea mea deocamdata!
N-ai citit poate "update-ul secund" (negativ  :-P), padme?!
De acord cu relativitatea channeling-ului ca metoda, dar hai sa admitem ca primirea unor informatii din alte ipotetice planuri ale existentzei merita macar analizata - critic, evident.
Fara a incerca (cum bine zicea si colegul mr) sa "tragem" cumva pe cineva intr-o anume directie.
Intr-un anume sens, si eu as putea spune c-am pierdut 90 de minute din viatza ascultind (si) interviul asta, dar, din alt punct de vedere, nu-i chiar asa, fiindca am aflat si unele chestii interesante (din categoria celor credibile), pe care nu le stiam.
In plus, macar mi-am antrenat un pic neuronu' critic.  :-D
In fine, cum spunea si colegul @biss, experientele pur personale mi se par si mie cele mai valabile.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

mr

Citat din: Xanadron din  18 Noiembrie 2010, 14:46:15
De acord cu relativitatea channeling-ului ca metoda, dar hai sa admitem ca primirea unor informatii din alte ipotetice planuri ale existentzei merita macar analizata - critic, evident.
De acord Xanadron, adaug numai faptul ca modul de "analiza critica" difera de la individ la individ in limitele foarte mari.
Asa cum a sesizat bine padme, channeling-ul pierde din incredere pentru ca aduce date care deseori nu se sustin reciproc. Nu zic ca nu vin si informatii veritabile si verificabile, dar multe dintre ele par a fi rupte din context si mai ales contradictorii.  Ba mai mult, pare ca a devenit un fel de moda, judecand dupa multele site-uri care au si rubrica de channeling.

Channeling-ul se leaga direct de mediumitate. Sunt cunoscute multele avertismente la adresa acestui gen de "comunicare" in cartile fundamentale. Si nu intamplator, pentru ca o informatie de calitate vine printr-un medium de calitate, spiritul comunicator cerand acordul sincer al mediumului in acest sens. Iar un medium de calitate are o stare de constienta permanenta in timpul acestui proces avand posibilitatea interactiunii.
"Posedarile" (cele mai des intalnite in acest domeniu) cred ca fac parte din cu totul alta categorie iar calitatea celor comunicate este cel putin indoielnica.
"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein

padme

Pai, dupa cum am spus, ma grabeam! Si din a doua parte am citit pana la "Pleiadienii din The Council of Aid ne vor curata cica-n 2015" :))))))))))) Deci, fii ingaduitor cu aproapele!:)))))))) Pe mine cel putin ma surprinde ca acest channeling este foarte raspandit in America! Pe aici pe la noi n-am auzit nimic si vorba aia avem si noi mediumii nostri! Dupa care respectivul Fulham sustine ca i s-au spus anumite lucruri despre Iisus - unde in Evanghelii doar in cea a lui Ioan face mentiunea ca imparatia lui nu este din lumea asta, de altfel discutia e foarte controversata! In rest este intrebat doar daca este imparatul iudeilor! Nu este intrebat nicaieri daca este fiul lui Dumnezeu! Asa ca am mari dubii, doar daca nu cumva entitatea cu care a vorbit Fulham a fost prezenta si stie mai bine, de transmiterea acestor informatii! Referitor la datele verificabile, pai in ziua de azi poti sa afli orice! Inca eu n-am auzit nimic care sa ma convinga de veridicitatea/autenticitatea acestor transmisiuni! O singura data am auzit pe cineva sustinand ca a comunicat si este prieten cu niste Et.- pt ca avea poze si inregistrari dintr-o nava (daca or fi adevarate nu stiu), dar cert este ca a vorbit cu ei feis tu feis! Acuma... inteleg si eu ca astia din consiliul galactic nu se deplaseaza, dar totusi.... Faptul ca-i descrie, pai la ora actuala oricine e interesat stie cum arata o parte din rase din literatura de gen! Deci... ce altceva ar mai fi?

Poate referitor la mediumi si comunicarile de acest gen, da mai multe informatii mr, vad ca stie mai multe!

abyss

Personal nu am deloc incredere in nici un fel de mesaj primit prin Channeling si nici in persoanele care practica asa ceva.
Dar este demersul domnului Stanley F., si in fond e problema domniei sale cum probeaza ceea ce afirma. Pe mine m-au interesat informatiile legate de ceea ce a experimentat sau descoperit in timpul serviciului militar activ si nu a avut voie sa divulge. Restul sunt emanatiile unei viziuni programate.
Totusi faptul ca in ultima vreme baietii din armata, mai ales cei venerabili ies la rampa mi se pare un semnal pozitiv. Poate ca "ei" dintr-o suma de motive au concluzionat ca acum, (desi procesul a inceput mai demult) e momentul sa inceapa etapa finala. Asistam la un concert de "surse" ce asigura un flux crescent de date si predictii ce are ca scop modificarea totala a paradigmei de pana acum. Oamenii sunt diferiti, nu este unul identic in conceptii si perceptie, de aceea a fost nevoie de o paleta cat mai vasta, poate chiar fantezista de a prezenta "ceva". Un aspect ce este atat de aproape si in legatura cu perceptia asupra realitatii incat ne scapa vederii obisnuite.

Nu vor mai fi dezastre planetare. Nu se va sfarsii viata pe pamant in cativa ani, nu "acesta" este finalul aici pe pamant. Dar pentru noi cei care traim acum aceste clipe efemere de libertate si creatie finalul inseamna indeplinirea a ceea ce ne-am propus sa infaptuim. De plecat de aici tot plecam, mai devreme ori mai pe seara, in grup ori individual. Viata este miracolul personal al fiecaruia din noi si e in puterea noastra de a-l trai cu maxima bucurie sau in neagra tristete. Este ceea ce alegem noi sa fie.

De ce credeti ca aceasta "cultura ufo" imbina aspecte atat de stranii precum vrajitoria (channelingu), misticismul, stiintele exacte etc. +tot felul de societati secrete ori publice ?  Imi pun aceasta intrebare deoarece mai toti tipi respectabili din armata par sa o ia razna zdravan de tot in contactul cu misterul fiintelor din univers... Unii devin excentrici, exotici, sau inebunesc...?? devin "alienated"  :-)

mr

Nu am studiat detaliat si direct aspectul mediumitatii. Nu am experimentat direct fenomenul.
Afirmatiile mele vin in urma unor experiente personale din care am dedus acest lucru si din relatarile unor cunostinte preocupate ..si de asa ceva.
Ma gandesc ca abundenda "comunicarilor" prin channeling din ultima perioada au dus in ridicol mediumitatea in sine, mai ales rostul si calitatea informatiilor obtinute astfel. Totusi, mediumitatea este cunoscuta "de cand lumea" si sigur are insemnatatea ei intacta, veritabila. Numai ca trebuie filtrat mult balast informational (nociv uneori) pentru a-i descoperi sensul, dealtfel ca si in cazul altor fenomene "para" ridiculizate prin bagatelizare.

Intamplator sau nu, acum vreo 5 ani am dat peste o carte foarte interesanta ce trateaza exact aceasta problema in perspectiva ei practica. Este vorba despre mediumitatea maicii Veronica de la manastirea "Tudor Vladimirescu" din Galati.
http://www.adevardivin.ro/?detalii&idOb=2641
"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein

abyss

UFOs predictionate de catre Stanley Fulham, ofiter pensionat NORAD, deasupra Moscovei si a Londrei in January 2011. Un articol de Michael E. Salla, Ph.D.

Pe scurt, daca nu se intampla nimic tataia Fulham e senil rau de tot si a dat-o cu ghiocul ...desi a nimerit-o pe cea din 13 oct 2010 in NY...

http://www.ufodigest.com/article/ufos-predicted-over-moscow-and-london-january-2011


Aici domnul Alfred Lambremont Webre discuta despre aceste preziceri si confirmarea ca ET vor interveni in ecologia planetei
http://www.examiner.com/exopolitics-in-seattle/more-predicted-ufo-sightings-over-new-york-confirm-et-will-intervene-ecology

Xanadron

#11
Pentru colegii non-anglofoni, cred ca merita tradus macar pasajul:

"The Council of 8, according to Mr. Fulham's information, consists of the intelligent civilizations of the Pleiades, Orion, Sirius, Bootes, Alpha Centauri, Comsuli, Zeta Reticuli, and Pouseti.

This cleanup of the Earth's atmosphere will, according to Mr. Fulham's information, commence in 2015 after a 2014 speech at the United Nations by the Council of 8's Pleiadian representatives.

The Council of 8's appearance in 2014 at the United Nation's General Assembly may occur, according to Mr. Fulham's information, following a collapse of the present world order and the emergence of a new way of living during the period 2010 – 2014.

This transitional 2010-14 period may be accompanied by possible earth changes, monetary collapse, and governmental and nation state collapse."



Adica: "Consiliul celor 8", conform afirmatiilor lui Fulham, este format din reprezentanti a civilizatiilor inteligente [n.b. - un pic mai mult ca noi :D] din Pleiade, Orion, Sirius, Bootes, Alpha Centauri, Comsuli, Zeta Reticuli si Pouseti.

Curatzarea atmosferei tereste va incepe in 2015, dupa un discurs tinut in fata ONU in 2014 de catre membrii pleiadieni din numitul Consiliu.

Aceasta aparitie ET va urma unei perioade (2010-2014) de dizolvare a actualei ordini mondiale si emergentza a unei noi paradigme globale (mod de viata) in cursul aceleiasi perioade.

Numita perioada de tranzitie (2010-2014) se pare ca va fi insotita de schimbari geofizice majore, colaps financiar si haos administrativ extins la nivelul tuturor natiunilor.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Fr0styan



clip video unde se observa cele mai apropiate stele fata de steaua sistemului nostru solar.

abyss


Photo: Stanley Arthur Fulham (1923-2010)

Stanley Fulham care a avertizat ca ETs vor interveni si salva ecologia de la prabusire... a decedat.

http://www.examiner.com/exopolitics-in-seattle/stanley-fulham-dies-warned-ets-will-intervene-save-earth-s-collapsing-ecology

abyss

Apar UFOs in Rusia prin Dec. 2010 dupa cum a predictionat Fulham?

Stiri recente par sa confirme deja aparitia unui prim val.



detalii aici:
http://www.examiner.com/exopolitics-in-seattle/are-the-ufos-appearing-russia-skies-dec-2010-fulham-s-predicted-ufo-wave