Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Expertii OZN de la Harvard cred ca urmeaza o invazie extraterestra in curand!!!

Creat de saver, 14 Noiembrie 2010, 21:27:53

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

saver

In Boston, USA, a fost reperat un obiect zburator neidentificat, acelasi care fusese vazut in urma cu doua zile pe cerul statului Virginia.

Oamenii din tot orasul au fost socati sa vda un OZN de culoare albastra, miercuri seara in jurul orei 1,30. A stat deasupra orasului in jur de doua ore, fiind reperat de mai multi locuitori din zona. OZN-ul parea ca isi schimba dimensiunile, insa forma circulara ramanea aceeasi, informeaza weeklyworldnews.

Acelasi obiect zburator a aparut luni, 8 noiembrie, pe cerul localitatii Centerville, Virginia, insa autoritatile locale au respins aceste afirmatii, spunand ca exista o explicatie logica pentru acest fenomen. Din pacate, acesta nu a fost data publicitatii.

Departamentul de Aparare si Securitate Interna a confirmat reperarea OZN-ului deasupra orasului Boston, dar a refuzat sa faca orice comentarii suplimentare.

Expertii OZN de la Harvard sunt insa mult mai transanti:" Acesta a fost cu siguranta un OZN. Noi credem ca aceasta este partea preliminara a invaziei care a fost prezisa pentru 2010-2011. Trebuie sa ne pregatim cu totii si sa luam in serios astfel de fenomene", a declarat David Collins, astrofizician la Harvard.

In ultima luna au fost reperate OZN-uri in New York, El Paso, Virginia, Boston, Chicago si Santa Fe.

Sursa:
http://www.ziare.com/international/america/ozn-deasupra-orasului-boston-inceputul-invaziei-1055278

Ce parere aveti?
Eu am fost mereu sceptic cu vizitele din spatiu. Cand mi-am facut publica parerea am fost apostrofat ca sunt primitiv si barbar.
Apoi Stephen Hawkins a spus acelasi lucru. Astia de la Harvard spun si ei la fel.

De ce se tace? Noi cel putin ar trebui sa vorbim si cere televiziunilor sa discute despre subiect. Probabil ca daca am iesi la o intalnire in strada, ne-ar da la televizor si ar spune ca niste ciudati fac miting. Dar daca vreo chestie din asta zburatoare, da cu putin spray pe o baza militara, o sa se tina toti de fund sa nu se scape pe ei.

Peste tot apar si nimeni nu spune un cuvant. Devine enervant!

Nox

Spre rușinea mea nu știam cã la Harvard sunt experți OZN. Pentru 10 sã ridice mâna sus cine știe ce înseamnã OZN... aa Obiect Zburãtor Neidentificat. lol
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

padme

Citat din: Nox din  14 Noiembrie 2010, 21:44:17
Pentru 10 sã ridice mâna sus cine știe ce înseamnã OZN... aa Obiect Zburãtor Neidentificat. lol

Poate s-a impamantenit denumirea, ca si paparatzi sau xerox! Zic si yo! Ma gandesc ca n-or mai fi asa neidentificate din moment ce se mai foloseste si denumirea spacecraft, parca, atat pt navetele pamantene cat si pt alea... banuite a fi aliens!

saver


bk

Teoria cu invazia este o utopie insa cred ca problema OZN nu va mai putea fi musamalizata de autoritatile americane care in acest an sau anul viitor vor fi puse in situatia sa recunoasca ca unele din OZN-urile semnalate in diferite colturi ale lumii sunt de natura extraterestra.

PAIANJENUL

CRED CA GLUMITI NU ? EI SUNT DEMULT AICI SI APROAPE CA MAI TOTI CEI INTERESATI AU AJUNS DEJA LA  LA UNRASPUNS COMUN .

Xanadron

Citat din: PAIANJENUL din  26 Decembrie 2010, 01:22:02
CRED CA GLUMITI NU ? EI SUNT DEMULT AICI SI APROAPE CA MAI TOTI CEI INTERESATI AU AJUNS DEJA LA  LA UNRASPUNS COMUN .
1. Ar fi recomandabil sa nu mai scrii integral cu MAJUSCULE, PAIANJENU... :lol:

2. (ONTOPIC  :-D): Orice om cu mai mult de-un neuron in dotare ar trebui sa fie constient de prezentza LOR :-) printre noi din vremuri imemoriale.
Tema atacata aici ar dori sa lamuresca doar eventuale aspecte ale unei viitoare invazii propriu-zise, adica vizibile, sesizabile etc.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

DBlack

legat de o posibila invazie de ceilalti (asa cum ii mai numesc)

asta se poate intampla la orice ora;))
Dar pana acum am avut noroc sa nu fim invadati de asa ceva;))si daca am avut vizite,au stiut sa se ascunda se ochiul omului:)

De ce nu se vorbeste prea mult de extraterestrii?SIMPLU!
pentru ca daca NASA ar face public existenta extraterestrilor,si ca suntem vizitati , si ca , ba chiar am luat legatura cu ei.

1.religia ar fi data peste cap
2.vaticanul la fel
3.omenirea s-ar intoarce cu fundul in sus (ma refer la oameni)
4.sar pune 1000000000 de intrebari (foarte multe fara raspuns)
5.sar provoca un haos

din cate se aude,omul a luat legatura cu extraterestrii de pe timpul lui Hitler;))si ca,nazistii au avut contacte cu "alte rase umane"
daca stam sa o luam mai logic, omenirea a luat contacte cu extraterestrii de la bun inceputuri.
de unde stim?!..
Egipteni,Sumerieni..principalele ;))


am auzit si eu de o posibila invazie in 2013,dar acum sa vedem..pentru ca de obicei se aud multe,dar foarte putine se intampla;))
"Cum sa fii dupa moarte sfant , si in viata antichristul"

Nu ºtiu cu ce arme va fi luptat cel de-al treilea rãzboi mondial, dar cu siguranþã cel de-al patrulea va fi luptat cu beþe ºi pietre.  "Albert Einstein"


Cred în acel Dumnezeu al lui Spinoza

Xanadron

Citat din: DBlack din  27 Decembrie 2010, 17:37:48
3.omenirea s-ar intoarce cu fundul in sus (ma refer la oameni)
4.sar pune 1000000000 de intrebari (foarte multe fara raspuns)
5.sar provoca un haos

...Serios te referi la oamenii omenirii ?!  :roll: :-D
Sar putea in orice caz sami sara capacele deatita ris.  :lol:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

DBlack

mda:))) serios ma refer la oamenii omenirii
am gresit, mna, se mai repeta, in fine:)))

dar hai sa nu mai facem off-topic :)ca si eu as putea spune "Sar putea in orice caz sami sara capacele deatita ris."

tu cand inveti sa scrii?:))
"Cum sa fii dupa moarte sfant , si in viata antichristul"

Nu ºtiu cu ce arme va fi luptat cel de-al treilea rãzboi mondial, dar cu siguranþã cel de-al patrulea va fi luptat cu beþe ºi pietre.  "Albert Einstein"


Cred în acel Dumnezeu al lui Spinoza

mr

DBlack,

1. Citeste cu atentie topicurile forumului, atat pentru a gasi informatiile pe care tu crezi ca le detii (pentru ca ele deja sunt dezbatute) cat si pentru a-ti "proba" logica. Prin postarile tale "zgomotoase" parca reinventezi roata... (cum sa nu-i sara capacele de ras colegului Xanadron? - si nu numai)
2. Gramatica ta "zgarie" rau...
"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein

Xanadron

Citat din: DBlack din  27 Decembrie 2010, 22:35:51
mda:))) serios ma refer la oamenii omenirii
am gresit, mna, se mai repeta, in fine:)))

dar hai sa nu mai facem off-topic :)ca si eu as putea spune "Sar putea in orice caz sami sara capacele deatita ris."

tu cand inveti sa scrii?:))

Omule, tinere, baiete de fapt - speram ca macar simtul umorului sa-l ai, dar slabe sperantze...
Vad ca trebuie sa-ti fac si-un desen :-D - mai clar: am scris "sar" exact ca tine (si nu "s-ar") ca sa ti se aprinda poate vreun bec, dar...  

Remarca ta picata ca nuca-n perete confirma in orice caz banuiala colegului mr (ca n-ai citit macar cu minima atentie postarile de pe forum), fiindca altfel remarcai poate ca stau ceva mai bine cu gramatica decit "tinara generatie, care-i viitorul Absurdistaniei noastre"!  :lol:
Nu de alta, dar din scris (inca) traiesc... ;)
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

StarDust

DBlack, sper ca ai luat nota de sfaturile date de colegii de forum! Acum, sa revenim la subiect!
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Xanadron

OK, sa revenim deci ontopic, trecind si peste oximoroane de genul "experti in Obeicte Zburatoare Necunoscute". ;)

Parerea mea asadar: haloul albastru al OZN-urilor mentionate corespunde intimplator (sau nu? :roll:) cu spectrul din domeniul vizibil al radiatiei Cerenkov (lungime de unda de cca. 4.300 Angstrom) - emis nu doar de instalatii de tip tokamak din laboratoarele studiului plasmei si fuziunii nucleare (repostez imaginea de la Sandia - USA, fiindca-i chiar frumoasa):



...ci si de presupusul reactor gigantic din straniul crater lunar Aristarchus.

In orice caz, nu mi se pare chiar intimplatoare ;) coincidentza culorii asteia cu denumirea cunoscutului (ipotetic) "Project Blue Beam". :ufo: - "false flag invasion" discutata in multiple ocazii in zona asta si care-i posibil sa fie in curs de pregatire exact acum.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/