Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Implanturi

Creat de jean, 30 Octombrie 2010, 21:23:01

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

jean

Legat de acest subiect, doua articole mi-au atras atentia. Primul articol este, citat:
                                                    Implanturi extraterestre
Pe 20 aprilie 2009, la anuala X-Conference organizata la Washington, Dr. Roger Leir, un cunoscut chirurg ortoped din California, cu practica privata de peste 40 de ani, a anuntat ca are noi dovezi privind originea extraterestra a implanturilor.
Leir si echipa au efectuat gratuit operatii asupra unor presupuse victime ale rapirilor OZN, extragand din cavitatea nazala, din creier, brate sau alte zone ale corpului acestora obiecte presupuse a fi implante extraterestre. Cele mai multe din acestea au fost descoperite prin examinari radiologice de rutina, pacientii neavand nici cea mai vaga idee cum au ajuns obiectele acolo. Cu 16 astfel de obiecte, Leir este pe primul loc in lume in acest domeniu.
 Presupusele implanturi au fost investigate in mai multe laboratoare prestigioase incluzand cele de la Los Alamos National Labs, New Mexico Tech si Universitatea Californiana din San Diego. Dr. Alex Moser, cercetator in metalurgie, caruia Leir i-a incredintat artefactele a constatat ca acestea poseda un invelis cenusiu inchis, care nu poate fi taiat cu bisturiul si care constituie un soi de bariera biologica secretata aparent din interiorul implantului. Implantul emite semnale cu frecventa radio de 14,7 megahertz si 17,6 gigahertz. In implanturi s-a mai descoperit o banda de nanotuburi de carbon ca si nanocristale de clorura de sodiu ,,cu o neobisnuita structura ortorombica", indicand o inginerie avansata in domeniul cristalelor. Combinatia de elemente, ca si proportia izotopilor indica o origine nepamanteana, asemanatoare aceleia care se gaseste in meteoriti. Totusi, pana la ora actuala in niciun meteorit nu au fost descoperite nanostructuri carbonice.
Doctorii Leir si Moser au subliniat ca este vorba de niste obiecte prelucrate, de tip industrial, si care nu pot fi gasite in stare naturala.
http://www.asfanufo.ro/nouti/128-implanturiextraterestre.html

        Al doilea artiol se intituleaza, Primul radio functional creat dintr-un singur nanotub de carbon!
O echipa de cercetatori de la U.S. Department of Energy's Lawrence Berkeley National Laboratory (Berkeley Lab) si de la University of California au creat primul radio complet functional dintr-un singur nanotub de carbon, ceea ce il face cateva ordine de marime mai mic decat cel mai mic radio creat vreodata.
"Un singur nanotub de carbon joaca simultan rolul tuturor componentelor esentiale ale unui radio: antena, filtru de banda ajustabil, amplificator si demodulator" spune fizicianul Alex Zettl, cel care a dus la inventia radioului cu nanotub. "Folosind unde ale purtatorilor de sarcina in zona relevanta comercial de 40-400 MHz si atat modulatie a amplitudinii si a frecventei (FM si AM), am putut demonstra cu succes receptia muzicii si a vocii"
Tehnologia radiourilor cu nanotuburi se poate dovedi a fi extrem de utila si in aplicatii biologice si medicale.
Ne putem gandi la interactionari cu functiile creierului sau muchilor, sau miscare radio controlata prin sange."
http://www.stiinta.info/primul-radio-functional-creat-dintr-un-singur-nanotub-de-carbon/news/160/103/

 Alte informatii legate de acest subiect gasim si in cartea lui Steven Greer - Contact Extraterestru vol.I, pag.77
Acestea sunt de fapt operatiuni secrete care au loc de zeci de ani. Ele pot simula o ,,rapire extraterestra", inclusiv folosirea ,,implanturilor" care sunt de origine pur umana.
Aceasta tehnologie exista si este finalizata, ia incape intr-o duba, sau poate fi montata pe o antena intr-un oras si poate induce efecte in masa. Daca se doreste, o persoana-tinta sau un grup de oameni - poate fi facuta sa aiba o conversatie cu Dumnezeu si ea va crede ca acea conversatie este pe deplin reala. Aceasta persoana poate sa treaca si de un detector de minciuni, fiind sigura ca spune adevarul, pentru ea acea experienta este adevarata...

 Sublinierile imi apartin. Am subliniat, pentru a scoate in evidenta ca in ambele cazuri este vorba de aparate ce sunt construite pe baza nanotuburilor de carbon care emit unde radio si pot fi folosite pentru a interactiona cu creierul uman. Din informatiile de mai sus rezulta ca, oamenii au tehnologia necesara produceri unor asemenea aparate- implanturi, cu ajutorul lor putand controla anumiti indivizi sau grupuri. Steven Greer spune in cartea pomenita mai sus ca: ,,aceste implanturi ar putea fi copiate dupa tehnologia extraterestra".


Adevarul este dincolo de noi

calator astral

Steven Greer are dreptate, eu cred ca asta e semnificatia stiintifica a "Semnului de pe mîna dreapta" biblic :

                                 




calator astral

foarte bun topicul Jean! mai adaug un clip complementar,foarte recent si foarte...sugestiv  :wink: referitor la acest subiect deosebit de grav:


                       

tractorbeam

Interesant... poate ca EI tocmai asta fac, ne inseamna ca pe vite si ulterior ca in Apocalipsa lui Ioan, ne selecteaza si ca in Apocalipsa lui Ioan "..numai aceia vor putea cumpara sau vinde, cei cu semnul pe mana"  :-o

nana

¡Hola! N-am prins ideea... Si cei care raman neinsemnati, ce ii asteapta? Ideea pe care o prind aici, este ca,cei insemnati pot vinde si  cumpara.
Citat din: tractorbeam din  01 Noiembrie 2010, 16:44:56


Interesant... poate ca EI tocmai asta fac, ne inseamna ca pe vite si ulterior ca in Apocalipsa lui Ioan, ne selecteaza si ca in Apocalipsa lui Ioan "..numai aceia vor putea cumpara sau vinde, cei cu semnul pe mana"  :-o


tractorbeam

Citat din: nana din  01 Noiembrie 2010, 17:34:36
¡Hola! N-am prins ideea... Si cei care raman neinsemnati, ce ii asteapta? Ideea pe care o prind aici, este ca,cei insemnati pot vinde si  cumpara.

Cred ca cei neinsemnati... o parte vor pieri, o parte vor supravietui.

calator astral

Citat din: tractorbeam din  03 Noiembrie 2010, 16:24:29
Cred ca cei neinsemnati... o parte vor pieri, o parte vor supravietui.

Iar cei "insemnati" si reperati vor regreta ca le-au scos afara... :abduct:


                                                 

:wink:


jean

                            Legat de implanturi, uite un alt exemplu din cartea OZN Allagash, pag.281, scrisa de Raymond Fowler
    Rezumat pag.281
Ray: Cum arata inainte sa fie extras?
Jack: Era o umflatura. Nu avea o forma anume, semisferica sau altceva, rotunda. I-am artat-o lui Mary. Ne-am decis ca daca ramane acolo doua sapatmani, va trebui sa ma duc la doctor. M-am hotarat sa merg la doctorita noastra. Doctorita a zis ca pare a fi un ganglion, ceva sub piele. A infipt un ac si a incercat sa-l scurga. A intrat acul dar nu s-a intamplat nimic. A apasat pt. a scoate fluidul afara, tot ce a obtinut a fost un lichid rozaliu- rosiatic curat....S-a oprit imediat si a zis: ,,Nu este ce credeam eu ca este", m-a trimis la spital la Brattleboro Memorial Hospital. Acolo am fost la cabinetul dr. Kinley, s-a uitat la ea si a zis: ,,Da este ceva acolo, si s-a gandit inediat ca trebuie s-o scoata- extraga chirurgical.
Ray: dupa ce te-au operat, ai vazut ce au scos de acolo?
Jack: Da era ceva cat o fisa in diametru.
Ray: Ce culoare avea?
Jack: Roz. I-mi aduc aminte ca sora...a fost surprisa ca vreau sa vad aia....O tinea in palma si arata ca un ghemotoc- ca o guma de mestecat roz. Doctorul mi-a spus: ,,Jack, laboratorul nostru se pare ca are o problema cu monstra aceia, si a reactionat pozitiv, asa ca o vom trimite la Center for Disease Control in Atlanta. Ei or sa faca analize mai amanuntite. Vrem sa avem certitudinea ca intr-adevar nu e nimic.
Ray: Deci cand ti-a spus rezultatele?
Jack: La un moment dat cred ca era dupa vreo doua luni, l-am intrebat: ,,Doctore, ai aflat ceva?" El s-a uitat la mine, parea cam nervos de parca nu ar fi vrut sa vorbeasca despre asta, si mi-a zis: ,,Vezi tu, nu vreau sa te ingrijorez, dar uneori, formele astea de cancer, e nevoie de timp pt. a le analiza". vrei sa spui ca am cancer? Si el a zis: ,,Nu, nu, n-as vrea sa spun asta inca, a fost acolo de mult timp. N-a venit inca raportul. Si apoi, a mai trecut o luna sau doua, rezultatul a venit si doctorul mi-a spus ca nu este nimic ingrijorator, va trebui sa te supraveghem in continuare. A spus ca nu stiu ce este. au renuntat sa afle. Parea a fi un fel de chist...sau o forma neobisnuita (benigna) de cancer. Cuvintele doctorului au fost: ,,Nu stim ce a fost."
I-am cerut lui Jack copii dupa fisele medicale, pt. a le trimite dr. Neal pentru cercetari.
Jack: M-am dus acolo, si le-am cerut, si ei au cautat in computer. Le-au scos si m-au intrebat: ,,Erai in armata cand ti s-a implantat asta?" Si eu am zis: ,,Nu lucram la Unified Data la Cambridgeport." Si ea a spus: ,,Oh, au trimis fisele astea la Military Institute of Pathology. Am fost socat cand am auzit. I se spusese clar ca proba a fost trimisa la Center for Disease Control din Atlanta, nu la acest institut militar. Nu numai atat, dar raportul final era semnat de un colonel de la Fortele Aeriene ale SUA cu numele de William Cowan.
I-am trimis fisele doctorului Neal pt. analize. Mai tarziu m-a rugat sa obtin si sa-i trimit analizele radiologice ale tumori. Cand Jack a cerut copii dupa radiografii a intalnit o puternica opozitie. M-am dus la sora care era la ghiseu, i-am spus ca am nevoie de niste radiografii. A fost foarte draguta, m-a intrebat datele personale si a cautat pe computer. A scos o fisa si a citit-o, dupa care s-a uitat foarte ciudat la mine. Dintr-o data atitudinea ei s-a schimbat ca de la zi la noapte. M-a intrebat: ,,Cine le vrea?" I-am spus: ,,Eu." Ea a zis: ,,Nu, nu, ce doctor le vrea?" Si ma tot intreba de ce le vreau. Ea a spus: ,,Pai nu putem sa  vi le dam decat maine." M-am  dus a doua zi si le-am luat.

Concluzie: Este ciudat cum diferite institutii au incercat sa ascunda adevarul in acest caz. A fost intrebat daca era in armata cind a obsevat acest implant. Rezulta ca armata are cunostiinta de asemenea implanturi. Asta inseamna ca: ori sunt puse de anumite structuri militare cu un anumit scop si doresc sa ramana secret, ori cunosc foarte bine fenomenul dar nu-l stapanesc, fiind produs de altcineva, inclusiv ET si ei doresc anumite informatii sau tehnologii secrete. In ambele cazuri cobai, sunt anumiti semeni de-ai nostrii. Si inca o concluzie, se pare ca fenomenul are o amploare mai mare in SUA, Anglia, tarile considerate mai civilizate. Acest fapt ma determina sa cred ca, de fapt, aici nu este mana extraterestrilor, este vorba de implicarea anumitor grupuri obscure, finantate cu bugete negre, al caror scop nu este cunoscut maselor, se fac experiente pe noi, asta e.
O seara buna.
Adevarul este dincolo de noi

calator astral

Profit de un timp "mort" pe forum si revin la un subiect sensibil si un dialog interesant,intrerupt,din pacate,de suspendarea mea.
Revin deci cu o ipoteza noua in legatura cu aplicatiile posibile rezultante din (presupusa) nanotehnologie E.T. si cu ochii mintii imaginez conectia pe care o sugereaza jean "nanotubii,microimplanturi si microcristale" care, in mod concret ar putea da un anumit tip de dispozitiv microscopic,de ce nu situat chiar in iris:

ALIENS WATCHING US VIA ABDUCTEE'S EYES? IT MAY BE HAPPENING NOW!

@Lex

doamnee ce penibil e clipul asta, exact d'aia ne implanteaza camere in ochi (cica,sunt p jos d ras) ca sa poata 'bajetii' sa vada  ce si cum invadeaza in viitor. mai penibil de atat nici diaconescu nu putea fi  :-)

Xanadron

#10
Mda - si eu inclin sa cred ca fiintze (ET :-() care pot trece prin pereti pot sa si vada/auda prin aceeasi pereti fara vreo mare sfortare. 8-)

Egal daca-i vorba de peretii Pentagonului - ca sa studieze... care secrete? Taman p-alea ale lor, ET-ilor? :roll:
...Sau de ale SRI-ului - ca sa vada poate cum anumiti generali securisti (simultan actionari la banci) luau interviuri solicitantilor de credite chiar in birourile institutiei, tragindu-i de limba doar ca sa afle care mai sint "afacerile" (= manglelile) profitabile?! :-D - v. cazul "Banca Religiilor".

Implanturile (problematica reala, in opinia mea) au se pare cu totul un alt rol, dupa majoritatea cercetatorilor din domeniu - preponderent de monitorizare si/sau influentzare a comportarii si/sau starii psihice a purtatorului.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

calator astral

Dar daca Pentagonu are birouri "curate" imposibil de penetrat sau spionat,chiar si pentru entitati avansate tehnologic? Eu am vorbit cu "rapiti" si crede-ma toti au ochii sticlosi,absolut toti mi-au spus ca au "probleme cu vederea" ,nu numai cu epiderma. Toti au fobii si cosmaruri...poate mijloace de presiune psihologica si sumisiune neconditionata,cine mai stie...in orice caz actul in sine de abductie e o transgresiune a Liberului Arbitru. Indiferent de realitatea agresiunilor sexuale sau mentale suferite de 90% din "abductees". Reusim noi terrienii sa teleghidam insecte purtatoare de camere microscopice. Q.E.D.

@Lex

#12
Chiar nu are NICI o relevanta cat de muuuuuult este securizat si plin de hi-tech in domeniu Pentagonu,daca ei sunt capabili sa se joace cu materia dupa bunul plac , adica trecere prin pereti, usi , ORICE atunci chiar nu mai conteaza altceva si sa fim seriosi noi stim prea bine ca cei care se ocupa cu proiectele negre, adica iubita 'elita' , aia foaaaarte avansata , unii zic ca ei intr-un an avanseaza cat noi in 15 deci au ceva sute de ani inaintea noastra a 'prostimii' mai pe scurt , e o joaca de copii si pentru noi sa manipulam materia DAR pentru E.T....   :-) si sa nu uitam ce a zis Ben Rich tatal unor astfel de proiecte:  "We already have the means to travel among the stars, but these technologies are locked up in black projects and it would take an act of God to ever get them out to benefit humanity..... anything you can imagine we already know how to do."
Ben Rich, former Head of the Lockheed Skunk Works .   :-) :-) :-)

calator astral

Eu nu cred deloc in capacitatea lor de a trece prin ziduri,cum nu cred nici ca abductiile se fac in scopuri "stiintifice". Asta e o mare vrajeala. Au si ei punctele lor slabe,cu siguranta,altfel de ce atitea accidente de tip Roswell?!
Cit despre fezabilitatea implantului ocular,e o joaca de copii,chiar si noi,"primitivi" cum sintem, reusim prin implanturi sa redam privirea orbilor :

Eye Implants For The Blind.avi

abyss

Cazurile de tip Roswell sunt cu dus şi întors. Dacă arunci o fărâmiţă de pâine lângă un muşuroi vei vedea în scurt timp cum va fi cărată de furnici. Poate că ETs aşa au considerat că pot ajuta oamenii, făcându-i să creadă că au aparatură care să le ofere protecţie în faţa unei rase străine. De fapt suntem produsul lor, am fost monitorizaţi de milenii şi nimic nu e întâmplător. Dacă am fi mai destupati la minte am realiza ce halucinant de toxic şi aberant e modul nostru actual de gândire şi manifestare. Suntem criminali cu acte în regulă. Cine ne opreşte să fim altfel? Sau să privim altfel lucrurile? De ce nu încercăm să ne opunem sistemului şi să nu mai acceptăm o realitate urâtă şi debilă emanaţă de nişte handicapaţi obosiţi? Cine? Prostia, lenea şi răutatea care sunt elementele de bază cu care suntem dotaţi de către sistem? Cine şi de ce nu doreşte să se trezească şi să spună un mare Nu la toate mizeriile inutile pe care ni le facem unii altora? Când vom încerca măcar acestea ne putem întreba ce dracu mai vor unii să ne facă cu aceste implanturi şi eventual să îi găsim şi să-i rezolvăm definitiv.
Din păcate e prea târziu. Dacă sistemul e malefic şi dispune de tehnologiiile pe care le tot auzim la sifonăriile. unora atunci nu mai zic decât că doar din alte zări ne mai vine scăparea.