Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Ucideti Sistemul

Creat de Urban, 17 Septembrie 2010, 16:21:47

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

andrei

  Stii ce e trist Ganditorule?Faptul ca ai si nu ai dreptate in acelasi timp.Adevarul este ca nu suntem nici mai prosti,nici mai degenerati ,nici mai hoti decat alte natii ale acestei lumi.Suntem doar tinte pentru adevaratii talhari mondiali.Suntem sistematic vanati,exterminati,impinsi spre pribegie,scosi tot timpul in fata drept plaga Europei,si singura noastra vina este doar faptul ca suntem prea toleranti.
  Acceptam fara sa ripostam, orice fel de magarie ,reala sau inchipuita,care ni se pune in carca,pe principiul ca ,,trece si asta".Asa ne acceptam si conductorii,incompetenti si escroci, sau mai rau vanduti si tradatori.Asa ne acceptam sefii la locurile de munca, numiti in posturi pe grade de rudenie,multi supertampiti si mai prosti decat ultimul dintre angajatii lor,asa acceptam si cand ne prosteste cineva in fata si preferam sa ne facem ca nu vedem.
  Da... ai dreptate pe de o parte .Ne vom rarii.Vor pleca de aici cei dezgustati si satui de mizerii si magarii si cei adusi la limita rabdarii si in sapa de lemn.
  Nu ai dreptate cand spui ca 7 milioane pot fi din tribul lui ,,muncati-ash".Nu pentru ei se fac jocurile pe aici.Vor fi probabil mai putini romani .Dar vor fi multi englezi,francezi,italieni,americani,chinezi,indieni...AI SA VEZI!
 
Dacă citești doar cărți pe care toată lumea le citește nu vei putea gândi decât cum toată lumea gândește.

Arhanghelul

#196
Citat din: andrei din  12 Iulie 2013, 00:26:01
  Nu ai dreptate cand spui ca 7 milioane pot fi din tribul lui ,,muncati-ash".Nu pentru ei se fac jocurile pe aici.Vor fi probabil mai putini romani .Dar vor fi multi englezi,francezi,italieni,americani,chinezi,indieni...AI SA VEZI!
Ce bine ai spus andrei ... ei de multi ani pregatesc (au mai incercat ei si inainte de WW1) Noul Israiel din Gradina Maici ... ce crezi ca vor face bancile(saturnienilor) cu propietatile gajate la imprumuturi... le vor da/vinde "fugarilor" de saturnieni ashkenazi (khazari cu diverse cetateni :englezi,francezi,italieni,americani,chinezi,indieni...) si acolitilor lor bogati ... asa vor ramane o mare parte din sclaveti romani/bulgari/moldoveni  chiriasi  la mana unui popor migrator turcic deservit la nivel de coordonare  de cel hunic (social si cultural "hunic" ca defapt genetic este vlah toata ziua;deh prostia nu doare)... asa vor pune ei mana pe gradina fagaduita de Doamne Doamne ...



http://ro.wikipedia.org/wiki/Evrei

L.E. Traisca Republica Sovietica Ovreiasca ... si iubitul ei conducator ... Nefartatul ...
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

tractorbeam

Citat din: andrei din  12 Iulie 2013, 00:26:01
.. .Vor fi probabil mai putini romani .Dar vor fi multi englezi,francezi,italieni,americani,chinezi,indieni...AI SA VEZI!
Crezi ca se va repeta miracolul de la inceputul secolului si pana prin 1938 cand Romania avea cea mai mare productie industriala si era in plin avant? Daca crezi asta te inseli! Uite de ce: atunci economia nu era globalizata si americanii nu aveau interese asa mari in Asia iar Romania atunci era echivalent Asia, acum nu mai este cazul. Cred ca vor veni cativa sa ne asupreasca si mai mult si sa ne dea tunuri/tzepe. Mai degraba o sa vina mai multe bone thailandeze. Cati italieni au venit si au RAMAS in Romanica in ultimii 20 de ani? 100, 200 de insi? Francezi inca si mai putini.
Cand nu ai autostrazi, cand esti un model (pe invers) la hotzie si puturoshenie, crezi ca vin multi sa se aseze aici? Sa nu ne imbatam cu apa rece! :x


alx

Citat din: antrenor din  10 Iulie 2013, 04:31:20
fara nici o legatura cu ce s-a scris pina acum

Sint Dida!

Il zarisem cu 2 secunde inainte de a ma loga aici, pe spooky

a disparut ca prin farmec..


Am vrut sa il fac sa priceapa pe el,...cu altii nu am treburi,...recte alx..cel mai tare moderator


D-le spooky..

ai terminat acest forum.

prin nestiinta.

Mult stimata draga doamna "Dida", nu ati rezistat nici 17 postari pana sa va "trans-formati" iarasi. Realizati acest lucru?
By by Dida...see you next time!
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

andrei

  ,,'Om traii si 'om vedea"zice-se.De fapt nu sa dorit ca Romania sa devina ce a fost candva.Tara asta a fost falimentata si pusa la conservare cu un scop.Nu se poate sa nu vezi ca de cate ori dupa ,,Revolutie"au aparut oportunitati pentru ca economia sa poata lua ceva avant,sa intamplat ,,vre-o intamplare" :-D care a inchis acea usita.
  Ultima ar fi asta cu gazoductul Nabucco in care am fost fentati pe ultima suta de metrii.Dar exemple sunt cu zecile, de la inchiderea minelor,vanzarea titeiului,falimentarea si jefuirea marilor combinate,distrugerea sistemelor de irigatii,contracte oneroase cu firme dubioase,concesionarea resurselor din Marea Neagra etc.etc. :-D
  Crezi ca au fost numai rezultatul incompetentei alesilor democratiei mioritice din ultimul sfert de veac?Adica crezi ca au fost numai naivi si tampiti? :-D
   Au fost mai ales aserviti altor interese si buzunarului propriu.De fapt au indeplinit un ordin de genul,,Tineti Romania pe loc si pe romani in mizerie,pana cand ei(romanii), se vor satura,vor murii de nevoi sau isi vor lua lumea in cap si ne vor face loc noua,care ne lingem pe buze stiind pe ce tara cu potential o sa punem mana,ca doar nu va dam voie sa va umpeti buzunarele pentru ca ne sunteti simpatici." :-D :lol:
   Apropo,sa stii Tractorbeam ca si in '38 tot capitalul strain controla resursele Romaniei. :-D
Dacă citești doar cărți pe care toată lumea le citește nu vei putea gândi decât cum toată lumea gândește.

fiulploii

Citat din: abyss din  08 Iulie 2013, 23:12:05
Uite un film care m-a tulburat destul... Ultimul dintre noi in fata Sistemului Adevarat. Sunt curios ce intelegeti din finalul acestui film.

Am reusit sa imi fac timp sa vad filmul . Fain, mersi de link. Nu stiu de ce pe la mijlocul filmului mi-a rasarit in minte Rendez-vous cu Rama de ACC si impresia mi-a ramas pana la sfarsit si chiar dincolo de el ... :lol:
  Spre deosebire de @Romulus eu zic ca imaginatia are limite si anume limitele unei gandiri centrata pe om si pe timpul omului.
  Si de aici impresia ca ultimul a ajuns dintr-o ''intamplare'' in aceasta postura avand la dispozitie diverse variante care se petrec in continuare insa care variante converg toate in acelasi punct de iesire .
  Punctul asta de iesire se da impresia ca ar fi unicul si poate ca asa si este: ultimul iese prin unicul  :lol: . De iesire din matrixul actual/viitor si de intrare in urmatorul nivel de matrix , care totusi nu este cel final si nici cel adevarat - doar parerea mea.
  Cat despre '' Iubirea/Love'' cred ca ideea este doar preluata - din surse arhaice raspandite de-a lungul si de-a latul Pamantului - fara a fi inteleasa deplin. Pentru ca daca era inteleasa deplin macar de catre o comunitate umana - si au fost vreo cateva care s-au axat pe acest principiu- atunci acele comunitati eu zic ca nu dispareau in cutele prafuite pline de cadavre si sange ale continuumului spatiu-timp.
  Faptul de necontestat - cel putin de mine- ca Iubirea este cheia nu rezolva problema Iesirii fiindca degeaba ai cheia daca nu ajungi pana la locul in care se potriveste acea cheie. In spatele Iubirii sta de fapt Simtirea, Trairea sau Sentimentul . O notiune mai generalizata totusi care ne permite sa facem diverse '' jonglerii'' filozofico-metafizice mai mult sau mai putin profunde.
  Avem mental strans imbinat cu sentimental . La ora actuala din civilizatia umana daca elimini sau reduci la minim sentimentalul-  care implica socialul- atunci mentalul de obicei nu rezista singur. Exceptiile sunt.. exceptii  :-D
  Daca reduci mentalul se pare ca sentimentalul rezista cu brio .

  Daca luam in considerare epopeile sumeriene - si e doar un exemplu mai deslusit - se pare ca ar fi o ratiune in existenta acestui ''error 444''  . Omul a fost creat sa fie sclav pentru munci fizice si numai o zbatere de Sistem din partea creatorilor a dus la schimbarea acestui statut care se pare ca s-a dezvoltat pe fundamentul capacitatii de reproducere a sclavilor versiunea finala.

Doar parerea mea...

abyss

Omul actual este un produs modificat. Creat candva in mai multe versiuni si apoi modificat de altii ceva mai tarziu. Daca s-a pastrat un Sistem e pentru ca deja raul fusese facut. O informatie străină patrunsese deja in campul morfogenetic terestru sau in acea supa informationala din care sunt alcatuite corpurile noastre energetice.
Sistemul e necesar in ideea accelerarii evolutiei acelor fiinte aflate la baza piramidei.
Iesirea din matrix cred eu, presupune o fuziune perceptuala a tuturor oamenilor sau a unuia care sa-i asimileze pe toti. Un factor catalizator. Atunci doar, ferma sufletelor isi va fi implinit menirea. Si mai cred ca sunt si alte asemenea matrixuri cu Sisteme de fel si fel.
Multi se chinuie sa munceasca la Templu, inchipuind spre ajutor un Sistem care sa ii tina pe cei grobieni legati cumva pentru a scapa de blestemul eternului inceput. Asta in teorie... Practica insa ne ocupa tot timpul :)

adrian75

#202
Citat din: andrei din  12 Iulie 2013, 22:32:43
 
   Au fost mai ales aserviti altor interese si buzunarului propriu.De fapt au indeplinit un ordin de genul,,Tineti Romania pe loc si pe romani in mizerie,pana cand ei(romanii), se vor satura,vor murii de nevoi sau isi vor lua lumea in cap si ne vor face loc noua,care ne lingem pe buze stiind pe ce tara cu potential o sa punem mana,ca doar nu va dam voie sa va umpeti buzunarele pentru ca ne sunteti simpatici." :-D :lol:
   Apropo,sa stii Tractorbeam ca si in '38 tot capitalul strain controla resursele Romaniei. :-D
Cred ca este cea mai plauzibila explicatie a ceea ce s-a intamplat cu Romania dupa asasinarea lui Ceausescu, cu mentiunea ca o mare parte din vina o avem si noi romanii pentru ca le-am cam facut jocul, nu credeti?

horia2008

#203
Citat din: abyss din  16 Iulie 2013, 19:32:27
Omul actual este un produs modificat. Creat candva in mai multe versiuni si apoi modificat de altii ceva mai tarziu. Daca s-a pastrat un Sistem e pentru ca deja raul fusese facut. O informatie străină patrunsese deja in campul morfogenetic terestru sau in acea supa informationala din care sunt alcatuite corpurile noastre energetice.
Sistemul e necesar in ideea accelerarii evolutiei acelor fiinte aflate la baza piramidei.
Iesirea din matrix cred eu, presupune o fuziune perceptuala a tuturor oamenilor sau a unuia care sa-i asimileze pe toti. Un factor catalizator. Atunci doar, ferma sufletelor isi va fi implinit menirea. Si mai cred ca sunt si alte asemenea matrixuri cu Sisteme de fel si fel.
Multi se chinuie sa munceasca la Templu, inchipuind spre ajutor un Sistem care sa ii tina pe cei grobieni legati cumva pentru a scapa de blestemul eternului inceput. Asta in teorie... Practica insa ne ocupa tot timpul :)
Dar de tzara asta ce se alege totusi? chiar suntem damnati fara speranta??
Cum dracu sa te duci de rapa ca o vita la taiere? pe mana cui? :-o :-o
Cum dracu sa te duca in lesa, de nas viorel, traian, george crin, d. v. crescent; daca cu astia defileaza, ce altceva sa astepti??
clar am venit cu ozeneul si asta e frateeee, mai platim niste taxe pe orice si o sa fie bine, ca sa nu fie rau; luna asta si luna viitoare; poate si ailalta...
L.E
qed



fiulploii

Poate ca platim pentru ca ne ucidem conducatorii proprii .
Zic si eu plictisit de cautari privind posibile explicatii pentru letargia, indolenta si tradarea practicate cam la toate nivelurile. Probabil sa existe o karma de tara si popor sau de loc . Habar nu am .
  Zici ca toti isi calibreaza armele psihopupu pe noi , iar aici nu e gradinutza maicutei ci laboratorul cui oare?
  Am fost si vom ramane locatia favorita pentru laborator . In toate dimensiunile  :evil:
Parerea mea...

Urban

Atata timp cat bisericile isi scot boxele in curte si isi racnesc credinta din toti bojocii iar pupatorii de moaste isi fac cruci de zici ca vine in 5 minute Apocalipsa nu exista nici o speranta pentru tara asta, pentru generatiile urmatoare si asa mai departe.
Am langa mine o biserica la circa 200 metri, in momentul cand dau drumul la boxe se aude la departare de trei statii de tramvai, bineinteles ca exista o lege care interzice tulburarea ordinii publice, poate sambata si duminica vreau sa dorm pana la ora 2 nu sa imi tipe in ureche gajaiala popii.
Eu ma intreb daca in Europa bisericile isi scot boxele in strada la volum maxim.
Nu am nimic impotriva credintei, din partea mea sa isi faca cruci si sa cante impreuna cat vor, dar inauntru si nu afara.

mm

#206
CitatDar de tzara asta ce se alege totusi? chiar suntem damnati fara speranta??
Se alege praful , dupa cum prea usor se vede cu ochiul liber. In privinta celei de-a doua intrebari, cred ca suna mai bine condamnati.

  De ce sunt asa de sigur? E ceva pe baza de observatie. Si anume:
1) Ce vad eu, vad si altii si nu trebuie explicat, interpretat sau deturnat, caci e o clara realitate. Ea poate fi exprimata in cifre, pe domenii, nivel de trai, fabrici demolate (nici de era razboiu' pe ele nu se faceau praf), boli, drepturi anulate, anticultura, etc., etc.
  Sau, fara cifre, oricine poate constata daca e mai rau sau mai bine acum fata de "ieri", eventual "alaltaieri".
2) Ceea ce nu pare sa vada toata lumea, un amanunt absolut esential, este ca varful sistemului romanesc populational, numit si popor, tara, Romania, etc., deci varful piramidei organizationale respective, a fost decapitat si inlocuit cu element strain, alogen (si dusman, de natura parazita), de catre masoni cu ocazia rivolutiei "democratice" si de atunci aceasta tara "beneficiaza" (invers) de un operator parazit la comanda sa. Deci sistemul de care vorbim este un cadavru mentinut viu in functiile sale vitale (dar fara cap) pentru a fi consumat pe indelete de paraziti, pe vreme de pace (care-i mai lunga decat razboiul). Parazitul a fost in acesti ultimi 150 de ani in permanenta la comanda si asa se explica toate evenimentele esentiale, precum:
- aservirea intereselor tarii unor alogeni;
- "razboiul de independenta" de la 1877, practic imediat dupa '77, castigat de romani prin pierderea (de vieti in primul rand) definitiva a tinuturilor 100% romanesti din sudul Dunarii si a celor trei judete sudice ale Basarabiei, respectiv a Odesei. Pierderi teritoriale sinonime cu o capitulare (la sfarsitul unui razboi pierdut), in favoarea Imparatului Rosu, aliat, pierderi de teritorii si populatii eminamente romanesti, practic cedate aiurea si fara motiv de catre parazitul aflat la comanda.
- impuscarea a 11.000 de tarani romani. Daca asta nu-i genocid holocaust atunci care mai e?
- antrenarea (organismului semiparalizat al) Romaniei in RM I, cu scopul inmormantarii (la propriu a) generatiei tinere potente si obtinerii unui teritoriu ce ne apartinea de drept si de fapt (dar purtator al unei samante alogene).
- antrenarea (organismului semianesteziat al) Romaniei in RM II, cu scopul distrugerii ei, soldata cu pierderea a mai mult de o juma' de milion de vieti tinere (purtatori ai genelor si potentei) si cu cedarea fara sa se traga vreun foc - de catre aceeasi comanda alogena - a unei extrem de mari parti de teritoriu romanesc, incluzand legaturi esentiale precum granita cu Slovacia si Polonia. Populatia romaneasca respectiva, cedata/tradata in paralel cu teritoriul, a fost ulterior macelarita la discretie.
- impunerea unui regim exterminator comunist de catre acelasi operator aflat la comanda tarii (in forma discreta, din umbra) in tara Romaniacataramas dupa RM II, castigatoarea de facto a razboiului (i-a batut si pe rosii si pe albastrii, din ambele tabere), regim destinat demolarii romanismului, a traditiilor, a culturii milenare, a frumusetii si echilibrului acestei populatii eminamente pasnica.
- inventarea unei revolutii '89, cu scopul desavarsirii exterminarii, cu trimiterea tinerei generatii (purtatoarea viitorului, potentei, etc.) in tari straine, candva barbare, ce confunda - cred - cuvantul barbar cu cuvantul civilizat.

  De ce totusi? In postarea urmatoare ca asta-i prea lunga deja.
Cand te afli la frontierele cunoasterii trebuie sa privesti dincolo de gard.

maura

Fragmentul de mai jos poate avea legatura cu subiectul de aici , nu-i asa ? Sau poate ar fi trebuit un subiect nou cu tema " Sistemul are grija de noi  :evil:" sau "Sistemul vrea sa muncesti nu sa lucrezi...."


     Emil Cioran  despre munca (fragment din eseul "Banalitate si transfigurare"). 
"Oamenii muncesc în general prea mult pentru a mai putea fi ei înşişi. Munca este un blestem. Iar omul a făcut din acest blestem o voluptate. A munci din toate forţele numai pentru muncă, a găsi o bucurie într-un efort care nu duce decît la realizări irelevante, a concepe că te poţi realiza numai printr-o muncă obiectivă şi neîncetată, iată ceea ce este revoltător şi ininteligibil.
Munca susţinută şi neîncetată tîmpeşte, trivializează şi impersonalizează. Ea deplasează centrul de preocupare şi interes din zona subiectivă într-o zonă obiectivă a lucrurilor, într-un plan fad de obiectivitate. Omul nu se interesează atunci de destinul său personal, de educaţia lui lăuntrică, de intensitatea unor fosforescenţe interne şi de realizarea unei prezenţe iradiante, ci de fapte, de lucruri.
Munca adevărată, care ar fi o activitate de continuă transfigurare, a devenit o activitate de exteriorizare, de ieşire din centrul fiinţei. Este caracteristic că în lumea modernă munca indică o activitate exclusive exterioară. De aceea, prin ea omul nu se realizează, ci realizează. Faptul că fiecare om trebuie să aibă o carieră, să intre într-o formă de viaţă care aproape niciodată nu-i convine, este expresia acestei tendinţe de imbecilizare prin muncă. Să munceşti pentru ca să trăieşti, iată o fatalitate care la om e mai dureroasă decît la animal.
Prin muncă a devenit din subiect obiect, adică un animal, cu defectul de a fi mai puţin sălbatic. În loc ca omul să tindă la o prezenţă strălucitoare în lume, la o existenţă solară şi sclipitoare, în loc să trăiască pentru el însuşi — nu în sens de egoism, ci de creştere interioară —, a ajuns un rob păcătos şi impotent al realităţii din afară. Unde mai există într-o astfel de viaţă extazurile, viziunile şi nebuniile? Unde mai există suprema nebunie, unde mai există voluptatea autentică a răului? Căci voluptatea negativă din încîntarea pentru muncă are ceva din mizeria şi platitudinea omenească de fiecare zi, dintr-o meschinărie detestabilă şi periferică.
Dacă a distrus ceva activitatea frenetică, munca neîncetată şi trepidaţia exterioară, apoi desigur aceasta nu poate fi decît simţul pentru eternitate. Munca este negaţia eternităţii. Cu cît creşte cucerirea de bunuri în temporal, cu cît se intensifică munca exterioară, cu atît eternitatea devine un bun mai inaccesibil, mai îndepărtat şi mai irealizabil.
De aici perspectiva redusă a tuturor oamenilor activi şi energici, de aici platitudinea lor iremediabilă de gîndire şi de simţire. Muncă înseamnă periferie.
Şi, deşi nu opun muncii nici contemplaţia pasivă şi nici reveria vagă, ci transfigurarea intensă pentru realizarea unei prezenţe, prefer totuşi o lene, ce înţelege şi justifică totul, unei activităţi frenetice, intolerante şi absolutiste. Pentru a trezi lumea modernă la viaţă trebuie scris elogiul lenei, al acelei lenevii pline de împăcare şi de un zîmbet ce acceptă totul. Este infinit mai mult simţ metafizic într-un om leneş decît într-unul activ. Se întîmplă însă uneori ca lenea să fie, întocmai ca şi munca, un semn de imbecilitate. De aceea, adevăratul elogiu nu poate fi decît acela al transfigurării."
"Spre deosebire de ce înţeleg majoritatea "analiştilor" Cioran nu pune în discuţie utilitatea, oportunitatea muncii în sine, spune doar că munca în exces, munca devenită scop în sine, dezumanizează, imbecilizează şi nu ne lasă timp să ne dezvoltăm ca oameni, nu ne lasă libertatea de a ne defini identitatea."
http://www.citadinul.ro/2012/09/emil-cioran-despre-munca-identitate-si-libertate/
"Cine caută adevărul îşi asumă riscul de a-l găsi."

fiulploii

#208
Citat din: Urban din  10 Noiembrie 2013, 14:12:29
Atata timp cat bisericile isi scot boxele in curte si isi racnesc credinta din toti bojocii iar pupatorii de moaste isi fac cruci de zici ca vine in 5 minute Apocalipsa nu exista nici o speranta pentru tara asta, pentru generatiile urmatoare si asa mai departe.
Am langa mine o biserica la circa 200 metri, in momentul cand dau drumul la boxe se aude la departare de trei statii de tramvai, bineinteles ca exista o lege care interzice tulburarea ordinii publice, poate sambata si duminica vreau sa dorm pana la ora 2 nu sa imi tipe in ureche gajaiala popii.
Eu ma intreb daca in Europa bisericile isi scot boxele in strada la volum maxim.
Nu am nimic impotriva credintei, din partea mea sa isi faca cruci si sa cante impreuna cat vor, dar inauntru si nu afara.
:lol: :lol: :lol: :lol: Cred ca e momentul stimate coleg sa discutam despre karma; ce este ea, daca mama ei stie, care sunt implicatiile . Fiindca, dupa toate aparentele karmice s-ar putea zice ca intr-o viata anterioara ai impus credinta cu forta si nu prin persuasiune economico-psiho-spirituala iar acum ..platesti . Cu alte cuvinte , se intoarce la tine ceea ce ai dat  :-D

  P.S. 1. e posibil in mileniul trei si la experienta matale sa nu ai termopane de calitate la casa? Ca alea sunt si izolatoare fonic. Deci ai tablou dar nu ai termopan.  :-D
          2. ''gajaiala popii '' ? Vai domnu' Urban , dar e posibil dom'le sa puna astia un popa fara voce muzicala tocmai acolo la dumneavoastra? Trebuie facuta o petitie on-line.
           3. cred ca stii ca in  Europa nu este Evul Mediu .
  Ce sa zic , poate e un semn sa nu mai dormi atata duminica?????  :lol: :lol: :lol: :lol:
  Daca am sarit parleazul imi cer scuze dar invoc in apararea mea cascada de ras declansata de postarea ta  ca altceva , ce sa faci ? Daca vrei sa misti putin lucrurile toti te privesc ca pe un nebun .

 
Citat din: maura din  11 Noiembrie 2013, 01:24:02
Fragmentul de mai jos poate avea legatura cu subiectul de aici , nu-i asa ?
.....................................................................
Bine ai venit prin zona .
Nu stiu daca ai citit ceva din arhiva forumului insa mai nou se poarta parerile personale argumentate scurt, concis si la subiect. Bine, mai sunt si exceptii in care se dau citate si altii trebuie sa deduca ce a vrut sa spuna cel care a postat citatul.  :-D
Poate din zbaterea prea rapida a aripilor angelice sa nu mai aiba timp sau chef omul sa puna si vreo concluzie, cine poate sti?
Deci, ce ai vrut sa spui cu citatul respectiv ?
Multumesc anticipat.

uforever

Eiiii, ca-n serialul meu "preferat" ...."Schimb de mame" :lol:...Ii propun maestrului Urban sa facem schimb de "resedinta". La mine lumea e mai "credincioasa", nu se aude clopotele, ca doar n-a murit Mitica, dar se aude vuvuzelele, bormasinile, flexurile si mai ales... prietenii oamenilor: evident cainele si "pitzipoanca de scara in calduri"( non stop).
Rezonez cu master Urban, imi pare rau totusi ca-i un "necredincios ateu" si-l deranjaza "piosenia" si "spiritualitatea plina de zel". Solutia am oferit-o, tabloul meu de sigurante e mult mai modern si mai interesant, deci am aruncat "soparla" :lol: