Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Ucideti Sistemul

Creat de Urban, 17 Septembrie 2010, 16:21:47

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Urban

#30
Citat din: darksid3 din  16 Decembrie 2010, 17:37:54
Oare mamaliga va exploda?

Romanii nu stiu sa faca decat un singur lucru, sa taca si sa inghita, si in pauze... shopping sau sa "caute Inteleptii Neamului".
Orice schimbare de paradigma e dureroasa si necesita sacrificii, nu mai stati si iesiti cu totii in strada ca altfel ne mananca viermii de vii.



Grecii au oferit un exemplu a ceea ce inseamna un PROTEST, nu balbaielile pensionarilor sau profesorilor.

darksid3

Din pacate asa este...altii se incaiera cu "Statul"...noi ne incaieram cu rafturile supermarket-urilor
11.11

melanogaster36

Citat din: Urban din  16 Decembrie 2010, 12:53:45
Neata

In Grecia a luat "foc" tara si oamenii au trecut la represalii impotriva Guvernului, a bancilor si a FMI...peste tot in lume televiziunile cenzureaza stirile importante de acolo si nu difuzeaza mare lucru... la Londra mai aveau un pic si il linsau pe Charles, in Rusia deja sunt la zdup peste 800 de manifestanti, in Praga la fel.
Ample miscari sociale au inceput peste tot impotriva nesimtirii si a Marii Finante Jidanesti.
In Romania insa pe toate posturile de televiziune se discuta despre salarii iar emisiunile sunt presarate din cand in cand cu reclamele lui Mos Craciun sau a noilor telefoane mobile, adica se vorbeste mult si fara rost... adica degeaba.

ROMANIA CAND SE TREZESTE?

De fapt la noi inca nu s-a atins nivelul nesuportabil al  saraciei decat pe alocuri.Pentru un grec, italian sau alt cetatean European, desi castiga cam de trei pana la de zece ori salariul unui roman, nivelul actual de trai este ceva la limita suportabilului.Omul iese in strada sa zica raspicat "MAI MULT NU POT RABDA!".Noi mai avem pana la atingerea pragului critic din cauza logica, a inaltimii unde fiecare isi are cocotata stacheta.Cand, un numar notabil de persoane  vor realiza ca traiesc sub ceea ce considera ei limita saraciei veti vedea mamaliga explodand a doua oara.Pana atunci nu!

abyss

ROMANIA CAND SE TREZESTE?

Pai cand ne-or ghiorai matzele la toti de foame. Sa vezi cum s-or trezi toti cantand... eheheiii!!!!

Deocamdata toti care mai au ceva de ros stau cuminti acasa si-si mangaie banii.... sa-i stie acolo langa ei...cumintzei....

zamotrak

Citat din: melanogaster36 din  16 Decembrie 2010, 22:50:02
Cand, un numar notabil de persoane  vor realiza ca traiesc sub ceea ce considera ei limita saraciei veti vedea mamaliga explodand a doua oara.Pana atunci nu!

Ei, da,dar pana atunci mai este nevoie si de putin catalizator ,de adaugat in reteta de fabricatie a mamaligii.Bun,sa zicem ca se va intampla si minunea asta,si dupa aia ,la ce va asteptati?De fapt,cred eu,ca insesi Sistemul va determina RETZETA si Catalizatorul la momentul potrivit.Care moment,pare sa se apropie.Zic si eu asa, ca sa nu tac!
Noapte buna !

adrian75

Candva spuneam aici pe Forum ca cei care pregatesc Noua ordine mondiala comit o mare gresala prin faptul ca nu iau in calcul puterea de reactie a maselor de oameni ajunsi la limita rabdarii,spuneam atunci ca se vor ridica toti si ai vor apuca de gat pe acesti asazisi stapani si vor da cu ei de pamant... si in Italia, zilele trecute a fost razboi in strada cu guvernul si vor iesi si alte tari...acei "stapani" din umbra...sant doar oameni nimic altceva,este adevarat ca au un control total al banilor si al informatiei,dar nu pot avea un control total asupra maselor de oameni. DIFERENTA dintre masele de oameni si turmele de oi este aceea ca masele de oameni nu vor sa vada adevarul...pe cand turmele de oi sunt incapabile sa il vada. Cat despre Romania.....ar fi ideal daca marea schimbare in bine ar face-o altii si pt noi!

Nox

Citat din: adrian75 din  17 Decembrie 2010, 19:01:42
[...] ...acei "stapani" din umbra...sant doar oameni nimic altceva [...]

Ești sigur? Eu nu aº fi.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

mr

#37
Subscriu Nox!
Perceptia noastra, asupra acelor entitati, este mult diminuata, amortizata iar pentru cei mai multi dintre noi indirecta. Daca nu ar fi asa probabil am fi coplesiti din toate punctele de vedere. Cred ca suntem si ajutati din planuri subtile in sensul asta...

Identificarea adversarului si studierea lui sunt esentiale in lupta. Din pacate, inca avem probleme mari cu identificarea adevaratului adversar.
 
"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein

Siberia

CitatCandva spuneam aici pe Forum ca cei care pregatesc Noua ordine mondiala comit o mare gresala prin faptul ca nu iau in calcul puterea de reactie a maselor de oameni ajunsi la limita rabdarii,spuneam atunci ca se vor ridica toti si ai vor apuca de gat pe acesti asazisi stapani si vor da cu ei de pamant...
Esti sigur ca nu iau in calcul puterea de reactie a maselor ?
Esti sigur ca poate nu exact asta este planul lor ? sa aduca lumea in pragul disperarii pana cand o sa explodeze mamaliga ? Poate solutia salvatoare care va aparea la acel moment va fi fost gandita in prealabil de cei din NWO.
Eu zic sa nu-i subapreciem in asa masura pe cei ce conduc din umbra (fie ei oameni, Greys sau Nordici). Sunt convinsa ca se iau in calcul tot felul de scenarii la care noi poate nici nu ne gandim....
Cat despre explozia mamaligii in Romania, eu n-o vad prea curand... Poate vom vedea niste greve prin primavara, tot asa de genul: "de la 10.30 la 14 greva generala, de la ora 14.00 la 15.00 pauza de masa si daca n-adormim prin boscheti, ne intalnim la ora 17.00 la autocare". Si asta nu din cauza ca romanii nu si-ar da seama ca standardul lor de trai este foarte scazut, ci pentru ca marea majoritate cauta o rezolvare financiara pe termen cat mai scurt, incearca sa se descurce de pe azi pe maine fara a se gandi prea mult la viitor (pe principiul: si daca maine sunt mort la ce-mi mai foloseste ?)
Despre motivele neexplodarii mamaligii la noi in tara (inca) se poate discuta foarte mult, de la analiza nivelului de trai pana la cea a nivelului de inteligenta sau de "trezire" a poporului roman, dar poate unul din principalele motive ar fi rezistenta acestui popor in fata greutatilor vietii si o acceptare tacita a acestora chiar daca aceste greutati ne pot aduce disparitia (pe-un picior de plai, pe-o gura de rai, etc....)
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

adrian75

Biblia spune ca Satan este stapanul acestei lumi,ca el impreuna cu ingerii decazuti conduc aceasta lume,altii spun ca sunt reptilienii....ambele variante pot fi adevarate,ar putea fi de fapt unul si acelasi lucru reptilieni-ingerii decazuti. Problema este ca raportul de forte intre astfel de entitati si noi oamenii ar fi la prima vedere total inechitabil,in consecinta noi oamenii nu am avea absolut nici o sansa. Singura solutie ar fi resemnarea si plecarea capului...totusi noi oamenii nu o facem si preferam sa luptam in toate felurile posibile. Ar fi usor pentru aceste entitati sa ne puna in genunchi,totusi nu o fac si asta pt ca raportul de forte nu este chiar asa inechitabil,ba as spune ca este un raport de forte destul de bun si asta pt ca noi oamenii nu ducem singuri aceasta lupta. Cu alte cuvinte,acei ingeri decazuti sau reptilieni nu pot face absolut ce vor aici pe Pamant,exista anumite reguli ale jocului pe care intrun fel sau altul si ei sunt nevoiti sa le respecte. Eu cred ca lupta aceasta se da pe doua planuri...unul este cel al oamenilor (populatia vs. marile corporatii +politicieni corupti)...cel de-al doilea plan este acela al entitatilor care ne-au creat si au fost dintotdeauna aici,pe Pamant  (unii buni altii rai). Foarte multe scrieri din vechime descriu astfel de lupte duse intre entitati venite din spatiul cosmic. Noi oamenii ducem lupta noastra,ei duc lupta lor. Adversarul direct al nostru sunt marile corporatii sau mai bine zis acei OAMENI care prin forta imprejurarilor au ajuns sa detina un control absolut al informatiei si al circuitului bancar. Acesti oameni sunt adversarii nostri directi.

amyra

#40
Desii nu neg ca mi-ar placea foarte tare sa cred ca Romania "va da un semn de viata" in primavara...nu prea cred ca se va intampla asa.Cel putin nu ca in Grecia, Italia, Spania...noi avem o mare toleranta la durere si saracie...pt ca avem antrenament....nu am iesit de atat de mult timp din perioada comunista, inca mai traiesc acele generatii, iar ei sunt obisnuiti cu painea pe cartela....etc....deci nu....la noi revolutii nu se intampla decat daca vrea Unchiul Sam, ca data trecuta...lol.

Dar nici nu este nevoie...stiti de ce numar de oameni (pregatiti ce-i drept) este nevoie in cadrul unei populatii omogene-natii-tari pentru a se produce o schimbare?Ma refer la o schimbare determinata de un numar de oameni care sunt pregatiti si sa produca o schimbare incepand de la spirit spre trup....spre trupul tarii ca sa zic asa.Evit sa explic exact ce vreau sa spun in speranta ca cine are urechi de auzit va auzi....deci?Ce numar?Pt Romania aprox 460 de persoane.Sunt foarte putini,un numar infim.S-ar putea produce o schimbare daca ar fi formata o astfel de echipa....in maxim 6 luni, iar schimbarile ar incepe sa apara in maxim o luna.Poate cine stie...acest lucru chiar se va intampla. 8-)

Guest

Eu stiam (aiurea asa) ca e nevoie de 5% din randul unei popularii pentru a se produce efectul de bulgare de zapada( ca tot e iarna acuma). Asta ar insemna cam 1milion de persoane, daca luam 20mil.

amyra

Radical din 1 %. E suficient.

Tayka

Scanteia de-la Timisoara sa produs de-la cei zece copii care tineau lumanari in maini si nu voiau sa plece fara preotul lor Tokes Gh.Strategia era insa totul si nu numarul celor implicati,pentru ca actiunea sa produs exact la o incrucisare strategica de bulevarde(Piatza Maria),blocand astfel toata circulatia din oras,daca actiunea s-ar fi desfasurat cu 200 m mai spre centru sau spre Iosefin,scanteia nu se mai producea,caci numai acolo lumea trebuia sa se stranga si nu ca sa puna de o revolta impotriva sistemului ci doar pentru a putea trece pe jos pasajul,dar vazand spectacolul se opreau iar cei din urma se imbulzeau sa vada ce se intampla acolo(efectul avalansei)Deci eu as spune ca nu prea conteaza numarul celor care ar initia ceva ci daca scopul final ar fii cat de cat viabil.Sa nu uitam ca atunci era un regim dictatorial urat de aproape tot poporul,dar sant ferm convins ca daca si romanii de atunci aveau dreptul la pasapoarte,la proprietati,nu se intampla absolut nimic,dar cei de atunci chiar nu mai aveau ce pierde si credeti-ma ca  si dintre cei care au iesit atunci,foarte foarte putini oameni s-au implicat direct,iar direct in fata militarilor atunci cand acestia au inceput sa traga,sa fim seriosi nu a mai ramas nici unul,iar cine spune ca s-a luptat cu pieptul gol,chiar minte,sa luptat cu pari, bolovani,cutite,topoare,sticle sparte,si sant convins ca au fost victime numeroase si la militari.Acum insa poporul este dezbinat de interese,si nu mai exista un singur dusman ci mai multi.Personal nu cred ca guvernul poarta singur raspunderea pentru situatia creata,ci intreaga gasca de mafioti care ne fura de atata vreme.Nu cred ca o revolta ar schimba ceva ci mai degraba o lege.Legea controlului averilor ar umple imediat visteria tzarii si puscariile cu mafioti.Pentru aceasta este insa nevoie de unitate,ori la acest capitol poporul roman mai are inca multe de invatat.
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

nana

SARBATORI FERICITE si... un nou SISTEM FERICIT! :)

Doresc, tuturor!

PS: nu este nevoie de uciderea sistemului, deja asistam la schimbarea lui. Este nevoie de optimism si ganduri frumoase pentru a-l transforma in ceea ce ne dorim. Solutia este la indemana oricui.