Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Al treilea ochi sau problema aurei ?

Creat de aliensguard, 29 August 2010, 13:37:56

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

aliensguard

Buna , de doi ani , destul de des mi se intampla sa am premoniti , ciudat este faptul caci le am de obicei la intervale de 6-7 zile sau la intervale lungi de poate si o luna. Pe langa asta cateodata mai visez oarecum ce va fi maine  ex: Am visat intro noapte caci ma aflu in fata la un magazin vorbind cu un prieten mai vechi. Ziua urmatoare astept pe cineva sa iasa din magazin si ma saluta prietenul pe care lam visat.Uneori uit si imi amintesc numa in clipa respectiva.Dar ceea ce ma ingrijoreaza este caci mi sa intamplat de cateva ori ( rar) sa am sentimentul de a simti tot ce se petrece in spatele meu sau la distante mai mici dar unde nu vad si asta este foarte ciudat deoarece cand mi se intampla asta mintea mea e diferita adica sunt mult mai sensibil cand dau in ceva (ma speriu usor) si vad cumva mai "plutitor" sau senzatia de mai sus unpic, iar cand vine vorba de dormit mis e intampla sa nu pot din cauza ca inca mai simnt ca asi mai vedea cu toate ca am ochi inchisi.De fiecare data inainte sa mi se intample asta  cateva zile la rand cand sunt relaxat si ma ridic din pat,fotoliu,scaun ma ia cu o ameteala , vederea este aproape ca la tv atunci cand nu este canalul disponibil sau nui inregistrat.(asta trece in cateva secunde si culmea ma simt mai tare adica enrgic ).
   Intrebarea:  Este oare un semn ca al treilea ochi este cumva activat sau semi-activ ?
PS: Acuma doi ani am avut o intamplare legata de ozn dar nu o mai povestesc acuma pentru ca este prea mult de spus.
Si tin sa mentionez ca tot ce am scris este adevarat insa fiecare are o parere si nu ma supar daca nu ma credeti dar sper totusi cineva care ma crede sa imi raspunda la intrebare :lol:
Noi ii cautam  prin univers  :planet: :rocket: , dar ei sunt printre noi. :takeme:

summer12

Vad ca nu prea s-a discutat despre subiectul care ma intereseaza si pe mine. Am si eu aceeasi intrebare + Daca stie careva cum pot face sa imi dezvolt aceste vise premonitorii? Nu le am foarte des, ci doar atunci cand ceva urmeaza sa ma faca sa sufar. Visele sunt foarte detaliate incat nu pot fi trecute cu vederea. Mi-au aratat mintea perversa a celui mai bun prieten, miscarile care urma sa le faca si totul s-a adeverit.Fiind avertizata din vis, n-am mai fost surprinsa. Dar cel mai tare vis a fost cand am visat ca prietenul meu ma inselase cu o colega din liceu, intr-o baie. Nu stiam despre existenta ei, asa ca i-am povestit prietenului meu de atunci visul, iar el mi-a jurat ca e doar un vis.  :lol: :lol: Apoi am visat si prenumele fetei si i-am spus. Mi-a recunoscut tot si a vrut si el sa ne despartim crezand ca ii pot descoperii orice miscare pe viitor. :-D
E clar ca cineva acolo sus ma iubeste si ma pregateste pentru viitoarele esecuri, dezamagiri, dar as vrea sa pot avea astfel de vise mai des...

abyss

Bravo!

Pai urmareste visele in continuare si anunta-ne daca apar chestii nasoale care sa ne priveasca pe toti.

PS - intrucat ai deja aceste vise, ele se dezvolta singure daca le intentionezi.

Luda

poate este doar un sentiment de deja-vu ?
zic si eu ...
Eu zic sa iti faci un blog sau mai usor sa iti scrii pe un caiet visele ca sa poti sa tii evidenta :)

summer12

Da, am inceput sa fac asta de cateva zile. ceva care sa ne priveasca pe toti n-am visat...decat foarte des comete si tot felul de obiecte ceresti care lovesc pamantul,  dar aici cred ca sunt de vina lecturile despre 2012  :-D  :roll: am sa va anunt daca e ceva serios!

mr

#5
Am inceput sa am vise premonitive cu cca. 3 ani in urma. Am constat ca le am doar atunci cand am de luat o decizie importanta si se constiuie ca un raspuns la intrebarile care ma framanta. In vise ajung sa stiu, dincolo de simturile fizice, ce trebuie sa fac.

M-a preocupat din adolescenta latura metafizica si pana acum am simtit ca am trecut prin mai multe trepte de intelegere la anumite intervale de timp. Acum 3 ani am avut ultima trecere de la o treapta la alta, moment in care am avut o traire care... cu greu o pot descrie in cuvinte. Eram la o cabana la munte si stand la o masa pe terasa cu mai multi prieteni, dupa o vreme am simtit un impuls de a ma ridica si de a ma plimba pe o carare ce ducea la niste brazi. Am urmat impulsul, am urcat putin pe cararea aceea, am depasit zona cu brazi si deodata am simtit cum ma trece un val placut de caldura dublat de un sentiment sublim de bucurie. Instinctiv am inchis ochii si cand i-am redeschis totul era mult mai viu colorat si luminos, parca erau nuante de culori din alta lume. Dupa cateva minute totul a revenit la normal si m-am intors pe terasa.
Dupa acest moment, a urmat o perioada in care, parca la un semn, au inceput sa se "aranjeze" multe aspecte in viata mea, aspecte care pana atunci faceam eforturi uriase sa le aranjez. Am inteles multe din felul cum functioneaza, de fapt, soarta si viata mea. In aceeasi perioada am inceput sa am visele.
Ca exemplu, anul acesta, mi-am schimbat jobul. Conditiile schimbarii au fost un pic mai tensionate dar am trecut cu bine pentru ca pe de o parte "stiam" ce trebuie sa se intample, iar pe de alta succesiunea viselor mi-a spus exact cand era momentul sa spun sau sa fac ceva. Au trecut deja 4 luni de la momentul culminant si lucrurile in mare parte s-au asezat asa cum am "simtit" si "vazut" in vise.

In cazul meu visele premonitorii au facut parte din "pachetul" treptei pe care am ajuns. Nu am facut exercitii speciale pentru asta. Imi sunt date ca un fel de ajutor pentru a trece mai usor peste implicatiile vietii fizice. "Ghidajul" am ajus sa-l percep cat de cat si observ ca-mi faciliteaza cresterea spirituala asezandu-ma mereu in fata unor informatii noi si cu o octava mai sus decat cele cunoscute.

Stiu ca ma inteleg f bine cei care au avut experiente directe si personale in acelasi registru si in acelasi timp, sper ca randurile scrise mai sus sa foloseasca cuiva...macar ca indiciu. Respect si pe cei care zambesc ironic sau gandesc in termeni mult prea fizici si rationali  :)
"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein

Xanadron

Sugestiva descriere a unui fenomen subtil-evolutiv, mr!  8-)
Felicitari si multumesc fiindca m-ai scutit de o postare similara...
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/