Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Cum comunicati cu entitatile?

Creat de Vlad6, 26 August 2010, 13:43:40

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Tayka

Doamne ce sã mai auzi;înger care nãpârleºte,pãi dacã e ca o pasãre ºi are pene pe aripi trebuie sã aibã ºi o..coadã cu pene,cu care sã poatã lua virajele,numai cã aceste..ustensile se pot folosi doar în atmosferã,care ºtim cã e o pãturã foarte subþire ori mã întreb cum se descurcã bietul pãsãroi când vrea sã meargã acasã în rai,la coteþul lui,îºi instaleazã un reactor pe undeva?sau poate se transformã direct în reactor cu..biogaze.
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

Guest

Esti penal, d-le Tayka :-D :-D vezi totusi sa nu se supere...

romulus

CitatSpun asta pentru ca si eu vroiam sa vorbesc cu ei.
Vrei sa vorbesti? Pai de ce ? Ei ori el   - daca ceea ce se spune despre ei este corect - sunt/ este oricum la curent cu ceea ce gandesti .
Asa ca nu-i nevoie sa te conversezi cu vorbe , dar daca vrei neaparat, neaparat, si iti face bine sa te auzi vorbind "singur", atunci da-i drumul !
Dar ai grija sa fii indoor , iar mami ori altcineva  sa nu fie prin preajma, ca apoi te vor duce sigur la psihiatru !
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

aliensguard

@X Nu ma supar , poate ca nu era un semn , poate cam interpretat gresit dar oricum daca le ceri aujutorul ei te vor ajuta. :-D
Noi ii cautam  prin univers  :planet: :rocket: , dar ei sunt printre noi. :takeme:

Guest

Citat din: romulus din  30 August 2010, 08:54:26
Vrei sa vorbesti? Pai de ce ? Ei ori el   - daca ceea ce se spune despre ei este corect - sunt/ este oricum la curent cu ceea ce gandesti .
Asa ca nu-i nevoie sa te conversezi cu vorbe , dar daca vrei neaparat, neaparat, si iti face bine sa te auzi vorbind "singur", atunci da-i drumul !
Dar ai grija sa fii indoor , iar mami ori altcineva  sa nu fie prin preajma, ca apoi te vor duce sigur la psihiatru !
Am zis !

Mami... :-D :-D Pai am zis ca ''ei/el'' nu folosesc cuvinte(pentru ca sunt creatii umane, nu universale), si ca atunci cand te ajuta, nu trebuie sa-ti dai seama. Deci in cazul in care as fi vorbit cu ei, nu as fi folosit cuvinte, ci ganduri/emotii. Insa m-am lasat cand am aflat ca nu e dupa noi, e dupa ''ei''. So...n-as fi avut nevoie de vorbe=> nu m-ar fi auzit nimeni( nu ca mi-ar pasa :-D).

Tayka

aliensguard-Dupã unele teorii,se pare cã întradevãr EI existã ºi te ajutã dar nu când vrei tu ci când vor ei,ºi anume;de-la naºtere ºi pânã la 1 an când îi ºi poþi chiar ºi vedea,iau înfãþiºarea unui bebe ºi chiar se joacã cu tine,fãcându-te sã râzi fericit.Dar asta pânã când începi a vorbii,dupã care nu-i mai vezi,dar te mai ajutã în momente grele pânã la vârsta de 3 ani(în unele studii se specificã vârsta de 7 ani)dupã care eºti lãsat sã te descurci singur dupã cum crezi de cuviinþã tot restul vieþii tale,în clipa morþii tale revin pentru a-þi prelua spiritul(un fel de mycro-cip)care te-a însoþit ºi þi-a monitorizat întreaga ta viaþã,pe care îl descarcã copiindu-l undeva pe o memorie generalã numitã Akasha,dupã care îl reseteazã pentru un nou bebe ce se naºte pe Pãmânt.Cam atât pot face EI pentru tine,ºi crede-mã cã altfel ori cât te-ai ruga de EI deºi poate ar vrea sã te mai ajute,nu te pot ajuta cu nimic,pentru cã atunci ar încãlca o lege foarte sfântã;Legea Karmei.Aºa dar învaþã sã te ajuþi singur,iar mai apoi sã ajuþi ºi pe alþii,ºi sã fi sigur cã EI vor þine cont de aceasta.
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

Serban M

#21
Citat din: Tayka din  30 August 2010, 23:53:24
aliensguard-Dupã unele teorii,se pare cã întradevãr EI existã ºi te ajutã dar nu când vrei tu ci când vor ei,ºi anume;de-la naºtere ºi pânã la 1 an când îi ºi poþi chiar ºi vedea,iau înfãþiºarea unui bebe ºi chiar se joacã cu tine,fãcându-te sã râzi fericit.Dar asta pânã când începi a vorbii,dupã care nu-i mai vezi,dar te mai ajutã în momente grele pânã la vârsta de 3 ani(în unele studii se specificã vârsta de 7 ani)dupã care eºti lãsat sã te descurci singur dupã cum crezi de cuviinþã tot restul vieþii tale,în clipa morþii tale revin pentru a-þi prelua spiritul(un fel de mycro-cip)care te-a însoþit ºi þi-a monitorizat întreaga ta viaþã,pe care îl descarcã copiindu-l undeva pe o memorie generalã numitã Akasha,dupã care îl reseteazã pentru un nou bebe ce se naºte pe Pãmânt.Cam atât pot face EI pentru tine,ºi crede-mã cã altfel ori cât te-ai ruga de EI deºi poate ar vrea sã te mai ajute,nu te pot ajuta cu nimic,pentru cã atunci ar încãlca o lege foarte sfântã;Legea Karmei.Aºa dar învaþã sã te ajuþi singur,iar mai apoi sã ajuþi ºi pe alþii,ºi sã fi sigur cã EI vor þine cont de aceasta.

Eu i`am vazut pana la 7 ani. Am vazut si entitati care nu cred ca aveau treaba cu mine.

Tayka

Dacã îþi aminteºti de ei,înseamnã cã ai un spirit cu gradaþie mai superioarã oferit doar unor oameni aleºi pentru misiuni deosebite,iar dacã ai mai vãzut ºi alte entitãþi care zici cã nu aveau treabã cu tine,e posibil sã fi avut activate în copilãrie capacitãþi extra-senzoriale,pe care probabil cã acum nu le mai ai.Este bine dacã ne-ai da ºi nouã detalii mai amãnunþite cu întâmplãri deosebite din copilãria ta.
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

aliensguard

Tayka dupa cum ai scris chiar tu "dupa unele teorii"  . Parerea mea este caci ei continua sa te ajute si dupa 3 ani sau 7 ani deoarece sunt "gardieni " ai sufletului tau insa tu ii percepi diferit . Cand zici memorie generala Akasha te referi la Fiinta suprema de lumina ( Dumnezeu nare sex si deaia prefer sai spun asa uneori) sau o patura de emotii si cunostinte ale fiecarui spirit "resetat" ?
Noi ii cautam  prin univers  :planet: :rocket: , dar ei sunt printre noi. :takeme:

Serban M

#24
Citat din: Tayka din  31 August 2010, 14:00:34
Dacã îþi aminteºti de ei,înseamnã cã ai un spirit cu gradaþie mai superioarã oferit doar unor oameni aleºi pentru misiuni deosebite,iar dacã ai mai vãzut ºi alte entitãþi care zici cã nu aveau treabã cu tine,e posibil sã fi avut activate în copilãrie capacitãþi extra-senzoriale,pe care probabil cã acum nu le mai ai.Este bine dacã ne-ai da ºi nouã detalii mai amãnunþite cu întâmplãri deosebite din copilãria ta.

Toata copilaria mi`a fost afectata de diferite entitati care le puteam vedea doar eu.

Tin minte ca o data pe la varsta de 5/6 ani am iesit la geam si in gradina blocului erau cam 10-20 copii care aratau la fel si erau imbracati la fel, ca niste clone.. si culmea.. zambeau. M`am uitat la ei nervos pentru ca intrasera in gradina unde eu ma jucam deobicei si am luat`o la fuga afara sa ii intreb ce cauta acolo. Surpriza ! nici urma de copii. Vedeam insa si diferite distorsiuni ale realitatii pe care altii aparent nu le vedeau, sau entitati care traversau casa fara problema. O data chiar am vazut cum o bucla imensa a traversat dedesubtul covorului prin toata casa in timp ce eu ma jucam cu niste jucarii.. si chestia aia m`a cam enervat pentru ca i`am chemat pe parinti, care erau in alta camera si nu ma credeau.. eu explicam cum puteam ce am vazut dar nimic. Pur si simplu covorul se umflase cat un mar care se misca sub el, apoi sa dispara in spatele bibliotecii.

Apoi am avut o experienta pe la 7/8 ani pe care nu am sa o uit niciodata. E chiar cea mai terifianta experienta pe care am avut`o vreodata pana acum si am descris`o undeva pe forum. Este vorba de o entitate pe care o visam mereu si mai apoi s`a materializat in realitatea actuala, culmea.. chiar m`a atins fizic cand eram treaz. O sa caut postul meu de acum cativa ani si il voi posta aici.

Serban M

#25
Am gasit si relatarea :

http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,1325.msg25743.html#msg25743


Citat04 Noiembrie 2007, 04:57:41

Sirius13: Ei bine... pe la varsta de 8 ani incepusem sa am niste vise ''diferite'' fata de celelalte.Visam foarte des cum ma plimbam prin casa ,ii vedeam pe ai mei (in diferite ipostaze,spre exemplu unul in bucatarie,ori erau amandoi in sufragerie,ori invers) si la un moment aparea o ''persoana'' foarte inalta (2m.+) imbracata uniform in alb,un alb extrem de intens ,iar in momentul in care aceasta ''persoana'' isi facea aparitia in visul meu eu incremeneam,simteam furnicaturi in tot corpul.Tin minte cum le povesteam alor mei despre aceasta persoana,dar eram judecat dupa varsta.
Eram absolut terifiat si cumva imi dadeam seama ca nu e un vis normal.A fost o perioada in care visam in fiecare noapte aceasta entitate care efectiv imi bloca simturile si o simteam ca un soc.Fapt interesant era ca nu reauseam niciodata sa memorez cum arata la fata,practic nu avea fata.Totul bine si frumos pana intr-o dimineata in care m-am trezit cu o stare ciudata (eram doar cu bunica in casa) eram in pat si aveam un pat cumva deasupra unei saltele.In cateva momente ,din fata patului practic ''rasarise'' acest personaj din podea.A fost cea mai cumplita senzatie din viata mea, tin minte ca incepusem sa plang si nu imi puteam misca decat picioarele.Ma uitam fix spre fata lui dar nu reauseam sa ii inteleg fata ,efectiv nu avea trasaturi.Oarecum se uita fix la mine ca si cum m-ar studia miscandu-se incet.A pus mana pe piciorul meu drept si mi l-a ridicat incet,m-am zbatut bine de cateva ori si l-am tras,ma pregateam sa tip,apoi s-a uitat inca 2-3 secunde spre mine (am impresia ca simtisem un fel de sentiment din partea lui,nu imi dau seama cum,ca si cum mi-ar transmite ca nu intelege de ce am facut asta) apoi s-a scurs instant in materie si a disparut tot in fata patului spre pamant.De atunci nu am mai avut asemenea experiente cu aceast personaj.

abyss

@sirius13:
ªi pânã la urmã ai reuºit sã comunici cu entitãþile sau doar le-ai observat?

Serban M

#27
Citat din: @biss din  01 Septembrie 2010, 14:16:12
@sirius13:
ªi pânã la urmã ai reuºit sã comunici cu entitãþile sau doar le-ai observat?

Citeste postul #21, i`am raspuns lui Tayka. Nu am comunicat cu entitatile, doar le`am observat. Insa depinde ce inseamna pentru tine comunicare, probabil entitatile nu dau din gura ca sa scoata sunete.. asa ca probabil am comunicat.. prin gand.  :-D

Experiente asemanatoare dupa varsta de 7/8/9 ani nu am mai avut decat la 14 ani cand am fost in vizita pe.. alta planeta, dupa cum i`am spus si calatorului astral intr`o discutie privata.

Calatoria nu a fost fizica ci in alt plan. Acolo mi`au fost aratate crop circlesuri, prima data in viata.. sa le vad pe discovery si sa le recunosc ceva mai tarziu. A fost interesant.

calator astral

Citat din: Sirius13 din  30 August 2010, 23:55:16
Eu i`am vazut pana la 7 ani. Am vazut si entitati care nu cred ca aveau treaba cu mine.
Ante Scriptum: Eu te cred siriuse. Sînt cît se poate de serios.
Va scriu din propria experienta, si desi e un subiect controversat si care cu siguranta va provoca neîncredere sau hilaritate, ma lansez si va împartasesc opinia mea: prima entitate am vazut-o în casa parinteasca la vîrsta de 5 ani, într-o seara, un micut fricos care s-a ascuns sub biroul lui tata cînd m-a vazut, dar nu voi uita în veci trupusoru lui firav, chipul lui, ochii lui resemnati, tristi si urechile clapauge...nu mi-a fost teama,m-am apropiat imediat de birou si numai era, trecuse direct prin zid,spre lumea lui, dar de uimire nu am mai putut vorbi doua zile, nimeni nu stia ce am...
L-am revazut acum doi ani,într-un film, era EL, l-am recunoscut instantaneu, asa ceva nu poti uita în veci, uitati-l :


Daca printre voi exista alti forumisti care au vazut ACELASI personaj, îi rog sa se manifeste si sa nu le fie teama de ridicol...e delicat dar necesar.

abyss

Am citit postul 21, împreunã cu tot topicul ºi nu m-am lãmurit, astfel cred cã rãspunsul tãu e puþin la miºto. A comunica tu ce crezi cã înseamnã? Nu am specificat tipul comunicãrii în sens verbal ca sã mã iei în gluma cu datul din gurã... Cât depre ce discuþi tu cu Edi te priveºte însã ai fi putut sã dezvolti povestea nu doar sã ne stârneºti curiozitatea fãcând referiri la mes personale.
Iartã-mã cã þi-am pus o întrebare simplã cu care poate te-am deranjat. Voi evita pe viitor. Numai bine!