Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Cum comunicati cu entitatile?

Creat de Vlad6, 26 August 2010, 13:43:40

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Vlad6

Poate ca vi s-a intamplat sa intalniti anumite entitati (ingeri,spirite,spiridusi,fantome,etc.) in calatoriile din astral,sau chiar in viata de zi cu zi.
multi oameni spun ca aud tot felul de lucruri,sau ca pot comunica prin telepatie.
ok...pe unii chiar ii cred,dar...oare cand ''auzi'' cuvintele unui inger de exemplu,poti auzi cu urechile? sau este doar un anumit cuvant ce iti ''ajunge'' in creier si tu il poti percepe?
fac apel la cei care au ''auzit'' lucruri...cum s-a produs dialogul?

este f.important pentru a imi da seama daca nu cumva vorbesc eu cu mine insumi...

jean

La intalnirea mea cu o asemenea entitate, am sarit direct cu pumniila ea.  :-D Si vorbesc serios. Nu m-am gandit o clipa sa comunic cu ea penutu ca facea ceva rau.
Alta data am comunicat, ceva in genul urmator:
Citatun anumit cuvant ce iti ''ajunge'' in creier si tu il poti percepe
Dar efectul este atat de puternic incat nu realizezi ca este o comunicare anormala, ca cea intre doua persoane.
O zi buna!
Adevarul este dincolo de noi

Tayka

Da de ce ai luat entitatea la pumni?Þi-a recitat cumva înjurãtura cea cu trimitere la..obârºie?
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

jean

Citat din: Tayka din  27 August 2010, 00:25:44
Da de ce ai luat entitatea la pumni?Þi-a recitat cumva înjurãtura cea cu trimitere la..obârºie?
S-a intamplat foarte diferit de cum gandesti tu Tayka, am scris cum s-a inamplat pe aici pe undeva, pe la intamplari ciudate sau vise ciudate, cu mult timp in urma.
Adevarul este dincolo de noi

Guest

Nu cred ca ingerii comunica prin vorbe, posibil nici prin emotii, pentru ca nu trebuie sa-ti dai seama cand te ajuta, asta pentru a-ti creste increderea in sine in legatura cu unele lucruri de rezolvat. Si se arata cand vor ei, nu cand vrem noi. Zic asta pentru ca acum cateva zile am vorbit cu cineva despre subiectul asta.

Tayka

Da-referitor la acest subiect ºtiu ºi eu precis,cã am citit pe undeva-(dar din pãcate nu mai îmi amintesc sursa)cã prima, cea mai importantã ºi severã lege a LOR este sã NU comunice sub nici o formã cu noi,ºi aceasta pentru a se pãstra liberul-arbitru,impus nouã de cãtre superiorii LOR.
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

Serban M

Citat din: Tayka din  27 August 2010, 17:52:26
Da-referitor la acest subiect ºtiu ºi eu precis,cã am citit pe undeva-(dar din pãcate nu mai îmi amintesc sursa)cã prima, cea mai importantã ºi severã lege a LOR este sã NU comunice sub nici o formã cu noi,ºi aceasta pentru a se pãstra liberul-arbitru,impus nouã de cãtre superiorii LOR.

De aceea in general, entitatile care comunica sunt.. cam pe interes.

Tayka

Ce interese atât de importante ar avea acei neconformiºti încât sã încalce chiar ºi marea lege a tãcerii?Poate ni se pregãteºte ceva deosebit..
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

Vlad6

deci...sa inteleg ca ei nu vorbesc pentru urechile noastre...ci pentru gandurile noastre?

Guest

Pentru urechile noastre...in nici un caz ingerii, poate alte entitati, dar vezi peste ce dai.
Pentru gandurile noastre, ar mai fi ceva, pentru ca iti poate veni ''inspiratie'' din viitorul tau( adica tu din viitor sa trimiti niste idei persoanei tale din trecut...in fine...ciudat).
Insa cred ca mai mult si-ar face simtita prezenta prin evenimentele din viata ta, sau prin oportunitati, dar foarte rar sa-ti dai seama ca te-a ajutat vreo entitate, poate peste cativa ani cand faci o retrospectiva vezi ca ai mai gasit ceva ce inainte omisesei.

Tayka

Nu prea cred în auto-inspirare pentru cã atunci desigur aº face totul ca sã mã auto-inspir despre numerele loto de exemplu,ºi e deajuns vreo câteva inspiraþii de acestea pentru a devenii nabab ºi a conduce lumea,sau aº ºti cum ºi când sã evit ori ce obstacol ba chiar ºi clipa morþii ori tocmai de aceia cred eu cã funcþioneazã lib.arb.ºi nu avem acces în viitor.
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

aliensguard

Nu pot sa spun ca am comunicat 100% cu o fiinta extrasenzoriala dar am cerut ingerilor un semn ca sunt cu mine si marea descoperire : o pana in camera alaturata si au mai fost semne . In cazul meu ingerii timit cuvinte ce sunt unfel de semale auzibile de frecventa joasa sau ridicata (cea mai neeindicata pentru urechile noastre). :-o
Noi ii cautam  prin univers  :planet: :rocket: , dar ei sunt printre noi. :takeme:

romulus

Citatsi marea descoperire : o pana in camera alaturata
N'am inteles eu bine sau vorbesti despre o PANA, PANA, ca penele de gasca, rata si alte ....?!
Da?
Pe bune ?
Si de ce esti asa sigur, sigur,  ca acea pana era din aripa unui inger si nu a unei oratanii veritabile? Are ceva special, un semn, ceva, altceva care sa o individualizeze, in raport cu alte pene ?
Am zis !

"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

Danna

timpul nu exista! e doar o iluzie pe care noi am creat-o acum mult timp,la fel ca tot ce este material,iar daca nu exista timp totul se intampla in prezent,tot ceea ce numin noi trecut si viitor exista acum.iar daca noi suntem constienti de asta si ajungem sa intelegem in prezentul de acum vedem "viiorul".absolut totul exista deja.ca un joc pe CD,acolo exista toate variantele posibile de raspuns,iar noi doar tr sa le alegem

Guest

@aliensguard, tu ai interpretat situatia aceea cum ai vrut tu( asa cum multi dintre noi facem), i-ai dat o semnificatie deosebita dupa cum vroiai tu sa para. Faza e ca ingerii nu au pene, nu-i putem antromorfiza, insa asa ii putem descrie pentru a fi pe intelesul nostru. Probabil ca au ''aripi ca sa zboare'' insa la sensul metaforic. Era o vreme cand ingerii erau reprezentati ca fiind niste bebelusi simpatici cu obrajii moi.
Sau a doua interpretare: entitatea pe care te concentrai ti-a trimis un semnal spacific credintelor tale. Daca tu crezi ca ingerii au pene si aripi, iti vor trimite semnale asemanatoare.
Insa dupa cate am vorbit cu cineva, ei nu se lasa contactati cand vrem noi, ci atunci cand vor ei. Spun asta pentru ca si eu vroiam sa vorbesc cu ei. Sfatul dat mie a fost sa caut in interiorul meu, nu entitati care se afla in exteriorul meu. Iar oricum cand un inger/entitate te ajuta sau inspira sa faci ceva, nu-ti vei da seama pentru ca nu va fi o situatie de genul ''vezi ma ca io sunt, ingerul tau, te-am ajutat la chestia asta, see ya!''.