Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Cum credeti ca vom ajunge in 2012 ?

Creat de OzN_HunteR, 19 August 2010, 23:30:57

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Ce se va intampla cu soarele ?

Nimic
Vor avea loc erupti Minore
Vor avea loc erupti Majore
Va exploda
Va tranmite informatii catre mintile noastre

Rayden

personal, cred ca vom ajunge in 2012 exact asa cum am ajuns si in 2000, exact cum o sa ajungem si in 2020.
fara scenarii nasoale cu disparitii de continente / facelifting-ul Terrei..
eu mi-am propus sa gandesc pozitiv, sa "lucrez" la un viitor luminos si..cred ca lumea e pregatita pentru un contact cu alte civilizatii de pe alte planete..sa zicem de prin 2014.. :mrgreen:

horia2008

#166
propusesem spre dezbatere ipoteza 28.10.2011 ca tot a venit ziua, si n-am mai deschis alt topic, daca tot am citat de pe asta...
da' na, n-aduce anul ce-aduce ceasul, ca sa citez din clasici... :|




Nicipreaprea

Citat din: Urban din  03 Octombrie 2010, 23:24:36
...
Trezirea Planetara sau Re-Geneza 2012
Incepand cu 1989, de la Caderea Comunismului, Reteaua elitista globala fuzioneaza intrand in conflict cu Societatile Secrete pentru dreptul de a controla planeta.
Reteaua globala are toate parghiile economiei mondiale insa grupurile locale detin controlul absolut asupra multor zone de influenta.
Avantajul retelei este ca actioneaza Unitar, Centralizat iar dezavantajul Societatilor Secrete este ca acestea lucreaza Independent.
In cele din urma Reteaua Globala va castiga conflictul si controlul asupra planetei... Acesta este programul Terra..
In timpul conflictului multe secrete vor fi dezvaluite si structurile statului planetar proaspat infiintat vor fi deteriorate.
Pe fondul disperarii, foametei si plusului de informatii esentiale dezvaluite se va declansa spontan, natural, Trezirea Individula iar dupa depasirea pragului critic de numar de indivizi treziti efectul catalitic va duce la Trezirea Constiintei in fiecare supravietuitor.
Trezirea Constiintei la nivel planetar este: Judecata de Apoi, atunci cand fiecare va judeca lucid, cu mintea perfect treaza si va decide astfel Viitorul.
Odata cu trecerea pragului de Trezire a Constiintei din 2012, soarta Umanitatii devine imprevizibila, deoarece ne vom elibera de statutul de animele inconstiente, vite umane, previzibile si manipulabile.
Aceasta echivaleaza cu eliberarea de karma sau destin, soarta.
Constiinta Treaza inseamna ACTIUNE si nu REACTIUNE.
Atunci vom putea spune ca suntem Liberi, ca suntem Co-Creatori ai Lumii in care traim, Dumnezei in Dumnezeu... Diversitatea din Unitate.

Respecte, jos palaria.  :rainbow:
________________________________________
"Know your enemy and they probably will not be your enemy."

Urban


imperrio88

cum vom ajunge in 2012?.....cel sarac va fi si mai sarac...cel bogat va fi extrem de bogat
prostia si domnia se platesc....intotdeauna

Xanadron

#170
Citat din: imperrio88 din  18 Noiembrie 2011, 13:56:25
cum vom ajunge in 2012?.....cel sarac va fi si mai sarac...cel bogat va fi extrem de bogat

Evolutie (sau... involutie?) global evidenta in ultimele decenii si accentuata in criza prefabricata din ultimii ani.
Uite de pilda o stire culeasa aleatoriu, care confirma, daca mai era nevoie, adincirea continua a prapastiei saraci/bogati:

http://www.autolatest.com/ro/detalii-stire/3772-industria-auto-din-spania-este-in-colaps-constructorul-iberic-seat-este-in-dificultate

"In Spania s-a anuntat o scadere cu pana la 20% a vanzarilor de automobile in primele 10 luni ale anului fata de aceeasi perioada a anului trecut. (n.b.: cind criza lovise deja pentru al doilea an consecutiv)

Aceste cifre inseamna de fapt ca intreaga piata auto din Spania s-a intors la nivelul anului 1984, cand masinile Seat erau realizate impreuna cu italienii de la Fiat. (n.b.2: cred ca targetul NWO :evil: e sa fim adusi la nivelul anului 1984 i.e.n. :-D)

Asemenea pietei din Romania, singurul segment auto care a inregistrat o crestere a fost cel al masinilor premium (+33.6%). :x
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

angellla29

Citat din: imperrio88 din  18 Noiembrie 2011, 13:56:25
cum vom ajunge in 2012?.....cel sarac va fi si mai sarac...cel bogat va fi extrem de bogat

Ca si in 2011....poate mult mai saraci si umiliti....

tractorbeam

Putzintica rabdare!

Cum o sa ajungem?
Vai de capul nostru - asa o sa ajungem.  :-(
Criza inca nu este la paroxism.
Mai avem de vazut:
- milioane de someri
- milioane de mortzi de foame
- milioane decedati in razboiul care bate la usa
- inflatie, terorism, sinucideri, etc.
Adica mai pe scurt - O sa vedem pe draku!  :evil:

Daca ar fi sa va recomand ceva ar fi sa va luati vreo 2000 - 5000 mp de pamant in zona deluroasa sa aveti acolo o rezerva de retragere in caz de mare belea.
Orasele vor deveni capcane mortale (focare de boli, extremism, tinte sigure pt diverse rachete lansate de diversi lunateci).


angellla29

#173
Citat din: tractorbeam din  18 Noiembrie 2011, 18:33:49
Putzintica rabdare!

Cum o sa ajungem?
Vai de capul nostru - asa o sa ajungem.  :-(
Criza inca nu este la paroxism.
Mai avem de vazut:
- milioane de someri
- milioane de mortzi de foame
- milioane decedati in razboiul care bate la usa
- inflatie, terorism, sinucideri, etc.
Adica mai pe scurt - O sa vedem pe draku!  :evil:

Daca ar fi sa va recomand ceva ar fi sa va luati vreo 2000 - 5000 mp de pamant in zona deluroasa sa aveti acolo o rezerva de retragere in caz de mare belea.
Orasele vor deveni capcane mortale (focare de boli, extremism, tinte sigure pt diverse rachete lansate de diversi lunateci).

Asta...datorita faptului ca inca....."dormim linistiti".... :evil: Si HAARP isi face perfect datoria....magnifica inventie :mrgreen:

tractorbeam

Citat din: Xanadron din  18 Noiembrie 2011, 14:14:20
"In Spania s-a anuntat o scadere cu pana la 20% a vanzarilor de automobile in primele 10 luni ale anului fata de aceeasi perioada a anului trecut. (n.b.: cind criza lovise deja pentru al doilea an consecutiv)

Chestia sta cam asa: Spania are o industrie care produce ceva-ceva dar in unele ramuri productia e orientata cam 80 - domestic si 20 export, asta inseamna ca atunci cand piata interna spaniola cade (vezi cazul constructiilor acu 2-3 ani) toata industria de ramura da faliment si ea ca nu poate sustine cu 20% toata schema.
Cu ani in urma cand ma fatzaiam pe la tot felul de simfozioane pe afara (pe vremea cand un vorbitor de engleza fluent se numara pe degete in organismele financiare romanesti) deci perioada 2000-2004, eraudeja voci care avertizau Spania ca asta va urma, din pacate spaniolii ca si alti europeni nu au ascultat vocea ratiunii, au trait pe deficite bugetare mari si au sustinut prin politici populiste , ca si grecii dealtfel, o birocratie gonflata in conditiile unei lipse a competitivitatii productiei. Rezultatul e cunoscut.

Siberia

Eu stiu o tara in care exportul a crescut an de an in ultimii 10 ani (cel putin). (Pacat ca nu e in Europa  :-( )
Vreti sa ne mutam cu totii acolo in 2012 ?  :-D
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

danpucic


Siberia

"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

tractorbeam

#178
Citat din: Siberia din  19 Noiembrie 2011, 00:15:41
China, desigur :-D
Daca vrei sa te muti acolo fii pregatit sa renunti la o parte din drepturile tale - acolo statul comunist se ocupa de ce si cum gandesti, nu le place te interneaza si te "trateaza" cum nu se poate mai bine, vezi cazul Ai Wei Wei, in cazul in care ii superi prea tare iti insceneaza ceva trafic de droguri , te judeca si te condamna la moarte, apoi te executa repejor sa nu aiba timp nimeni sa guitze dupa tine si dupa moarte organele iti sunt prelevate din oficiu asa ca intr-un fel traiesti si dupa executie :evil:
ah si sa nu uit, de obicei esti dus in dreptul unui perete de pamant, doi militari din plutonul de executie te ingenunche iti intorc mainila la spate si in sus astfel incat capul si ceafa ta fac un anume unghi cu peretele iar un al treilea iti trage, cam de la maxim 20 cm, o rafa scurta de 7,62 AKM in scafarlie. Rezultatul de cele mai multe ori consta in smulgerea calotei craniene cu totul si se produce dilacerarea masiva a masei cerebrale, evident cu existus instantaneu.
Ce zici te muti? :wink:

Siberia

Nu e nevoie sa ma mut :)
In curand o sa vina China in vizita :)))  :evil:  :evil:
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti