Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Cum credeti ca vom ajunge in 2012 ?

Creat de OzN_HunteR, 19 August 2010, 23:30:57

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Ce se va intampla cu soarele ?

Nimic
Vor avea loc erupti Minore
Vor avea loc erupti Majore
Va exploda
Va tranmite informatii catre mintile noastre

Xanadron

Citat din: Nox din  16 Septembrie 2010, 00:15:29
Carl Johan Calleman spune cã 12 decembrie 2012 e de fapt 28 octombrie 2011.

http://www.calleman.com/content/articles/end_of_creationcycles.htm

Corecția vine din corelarea corectã a calendarului Gregorian cu cel Maya (Numãrãtoarea Lungã).
Gind la gind cu C. J. Calleman, Nox - multzam pentru informatie!
Desi n-aveam habar de ipoteza asta (corecta teoretic), cred de prin 1982 in acutizarea Schimbarii de la inceputul primului deceniu al mileniului asta si "pariez" in continuare pe 2011 - mai precis, "din primavara pina-n toamna". 8-)
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Urban

#76
Asemenea.
Poate Nox e amabil si are timp sa faca o dizertatie pe marginea Conspiratiei Stargate a lui Lynn Pickcnet si Clive Prince, carte care explica magistral "dospirea" gogosii 2012.
Multumesc.

http://www.librariaonline.ro/beletristica/literatura_universala/romane/conspiratia_stargate-picknet_lynn-p1013743

abyss

Ce anume te-a determinat Xanadron, ca în 1982 sã simþi anul 2011 ca fiind "acela"?

Þi-am pus aceastã întrebare deoarece în 1986 eu am simþit anul 1990 ca fiind marcant iar în acei ani 90-91 am purtat o discuþie cu aceleaºi persoane din 86 care iniþial nu erau de acord cu posibilitatea manifestãrii  unor evenimente în perioada 89-92 ºi care persoane acum erau în schimb obsedate de anul 2000. În urma discuþiilor intense mi s-a declanºat acelaºi fenomen de percepþie a fluxului temporal ºi am "vãzut" iarãºi cum pe fluxul timpului apare un nod de evenimente în anul 2011 ºi chiar aºa le-am spus  - dacã e sã fie ceva atunci în 2011 se va întâmpla. Apoi m-au întrebat detalii, ºi le-am spus cã schimbarea þinea mai mult de primirea unei informaþii ºi de conºtientizarea unui adevãr. Desigur stilul de viaþã se va schimba dar treptat. Nu am vãzut cataclisme sau rãzboaie ci un comunicat oficial fãcut omenirii sau propagarea unei informaþii pe scarã globalã, care a avut puterea sã anihileze toate sau aproape toate neânþelegerile ºi sã creeze motivaþia stabilirii unui curs nou ascendent.

Acum privind lucrurile dupã atâþia ani, sunt interesat în mod personal  deoarece am fãcut pariu cu mine însumi sã vãd dacã am avut dreptate.  Ceilalþi cu care discutam pe vremuri ne-au pãrãsit între timp.

calator astral

Citat din: Xanadron din  16 Septembrie 2010, 01:40:45
(...) "pariez" in continuare pe 2011 - mai precis, "din primavara pina-n toamna". 8-)


Vine vinee primavaraaaa...  :wink: Draga xanadron, esti elegant si diplomat, e bine ca pentru datarea aproximativa a acestui Eveniment capital pentru Omenire ai lasat o marja mai mare, dar de ce atîta teama sa spui simplu : data fatidica este 21 MAI 2011 ! ?!

Sau si acum, ca se dezleaga limbile, pentru unele "structuri" obtuze si opace, tot mai e valabila fraza aia "aoleu!...secret dom'le,nu creati panica deja, mai lasati oamenii sa viseze, altfel dispare efectu surpriza!" ?







Rayden

Citat din: calator astral din  16 Septembrie 2010, 14:11:07
Vine vinee primavaraaaa...  :wink: Draga xanadron, esti elegant si diplomat, e bine ca pentru datarea aproximativa a acestui Eveniment capital pentru Omenire ai lasat o marja mai mare, dar de ce atîta teama sa spui simplu : data fatidica este 21 MAI 2011 ! ?!

@calatorule...nu inteleg de ce esti asa de ..vesel ca "ar veni" sfarsitul?! :?
esti asa de sigur ca se duce draq tot?

ei bine, am noutati pentru tine: nu o sa vina sfarsitul lumii..o sa aibe loc o schimbare in bine..si sfarsitul asta cu dezastre si catastrofe - asa cum iti place tie - nu o sa aibe loc...
de ce nu? - te intrebi probabil...
pai..pentru ca asa vreau eu..  :lol:

mr

#80
Citat din: calator astral din  16 Septembrie 2010, 14:11:07

Vine vinee primavaraaaa...  :wink: Draga xanadron, esti elegant si diplomat, e bine ca pentru datarea aproximativa a acestui Eveniment capital pentru Omenire ai lasat o marja mai mare, dar de ce atîta teama sa spui simplu : data fatidica este 21 MAI 2011 ! ?!


De unde ai data asta, calatorule? Revelatie?

Tehnic vorbind, chiar daca vin aceste schimbari benefice in vibratie si in mentalul colectiv... trebuie sa fie si oamenii pregatiti sa le faca fata. Multele blocaje la nivel individual creeate de educatie si sistemul social pot bloca sau incetini asimilarea noii paradigme...scotand astfel din joc o mare parte din populatie. Oare la ce se referea Isus cand spunea de cei 144000 de alesi de la vremea sfarsitului?
"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein

Luda

Citat din: calator astral din  16 Septembrie 2010, 14:11:07

Vine vinee primavaraaaa...  :wink: Draga xanadron, esti elegant si diplomat, e bine ca pentru datarea aproximativa a acestui Eveniment capital pentru Omenire ai lasat o marja mai mare, dar de ce atîta teama sa spui simplu : data fatidica este 21 MAI 2011 ! ?!

Sau si acum, ca se dezleaga limbile, pentru unele "structuri" obtuze si opace, tot mai e valabila fraza aia "aoleu!...secret dom'le,nu creati panica deja, mai lasati oamenii sa viseze, altfel dispare efectu surpriza!" ?




Dar te contrazici cu faptul ca ai scris printr-un post ca nici un RV nu poate vedea dincolo de 21.12.2012 ...



Xanadron

1. @ Luda - la fel de neatent esti si la cursuri? :roll: - fiindca, dupa ultimele teoreme deloc neeuclidiene, :-D 2012 cic-ar veni DUPA 2011 !!!

2. @ calator astral: Hiperentuziast ca-ntotdeauna, chiar cind e vorba de dezastre, calator astral! ;) Serios acum, n-aveam habar nici de data asta (21 mai 2011), la fel ca si de cea prezisa de Calleman (28 octombrie 2011), din simplul motiv ca netu-i arhiplin de diverse ipoteze, dar si fiindca NU netul mi-a influentzat ...hai sa-i zic totusi convingerea ramasa intacta din 1982. Si, fiindca am ajuns si-aici...

3. @ @biss: "Sursa" numitei convingeri e o ...nu chiar simpla viziune - si nu tocmai similara celei traite de tine - dintr-o perioada mai deosebita (de inconstientza - coma poate-ar fi prea mult spus?) de circa 3 ore prin care-am trecut in 1982. Din cauze oricum irelevante pentru tema discutiei. Mai pe seara as putea sa revin cu citeva detalii - pe scurt, fiindca intimplarea ar putea fi complet povestita doar in citeva zeci de pagini.
Si, cum n-am de gind (si nici timp) sa mai scriu literatura SF...  :lol:
By the way, n-am discutat-o pina acum decit cu un singur om si poate-ar merita ascultate si parerile altora (ale voastre, evident).
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Guest

Citat din: Xanadron din  16 Septembrie 2010, 16:19:02
By the way, n-am discutat-o pina acum decit cu un singur om si poate-ar merita ascultate si parerile altora (ale voastre, evident).


Ar fii frumos daca ai dori sa ne impartasesti si noua! Eu te ascult.

abyss

Citat din: mr din  16 Septembrie 2010, 14:47:30
Oare la ce se referea Isus cand spunea de cei 144000 de alesi de la vremea sfarsitului?

Apocalipsa Sfântului Ioan Teologul, Capitolul 14
1.    ªi m-am uitat ºi iatã Mielul (Iisus) stãtea pe muntele Sion ºi cu El o sutã patruzeci ºi patru de mii, care aveau numele Lui ºi numele Tatãlui Lui, scris pe frunþile lor.
2.    Atunci am auzit un glas din cer, ca un vuiet de ape multe ºi ca bubuitul unui tunet puternic, iar glasul pe care l-am auzit ca glasul celor ce cântã cu alãutele lor.
3.    ªi cântau o cântare nouã, înaintea tronului ºi înaintea celor patru fiinþe ºi înaintea bãtrânilor; ºi nimeni nu putea sã înveþe cântarea decât numai cei o sutã patruzeci ºi patru de mii, care fuseserã rãscumpãraþi de pe pãmânt.
4.    Aceºtia sunt care nu s-au întinat cu femei, cãci sunt feciorelnici. Aceºtia sunt care merg dupã Miel ori unde se va duce. Aceºtia au fost rãscumpãraþi dintre oameni, pârgã lui Dumnezeu ºi Mielului.
5.    Iar în gura lor nu s-a aflat minciunã, fiindcã sunt fãrã prihanã.

Sunt "Best of the best"...dintre ai nostri de pe Terra.


Citat din: mr din  16 Septembrie 2010, 14:47:30
Tehnic vorbind, chiar daca vin aceste schimbari benefice in vibratie si in mentalul colectiv... trebuie sa fie si oamenii pregatiti sa le faca fata. Multele blocaje la nivel individual creeate de educatie si sistemul social pot bloca sau incetini asimilarea noii paradigme...scotand astfel din joc o mare parte din populatie.

Exact asta se si intampla. Gandeste-te... pe vremea cand comandamentul central NATO folosea harti de hartie in locul monitoarelor LCD, americanii de la ai lor au primit un raport, unul din cele 15 tiparite in SUA, pentru a fi pastrat la seif in caz de nevoie. Raportul continea un studiu ce s-a desfasurat pe 3 ani si care concluziona ca :  Suntem intr-o mare vecinatate a mai multor rase inteligente, galactice, inter-galactice si inter-dimensionale. La acea vreme se cunosteau 57 de specii. Reprezentranti ai acestor specii au venit pe Terra si au comunicat intr-un dialog cu reprezentantii militari de pe pamant ca exploziile nucleare de aici nu numai ca afecteaza atmosfera planetei noastre si biosfera ci si structura spatiului si a timpului si viata pretutindeni in cosmos, in special la EBEs acasa deoarece TOATE  fiintele vii si constiente din univers sunt interconectate.
   Imaginati-va cum s-au simtit acei militari primind raportul ce continea numeroase anexe!
   De atunci si pana in prezent s-au incercat numeroase variante de a prezenta aceasta informatie publicului care mai intai a fost "pregatit" si spalat la creier cu povestiri si filme SF, cu ajutorul internetului prin care se tot baga informatii reale dar si false... totul este un plan bine pus la punct in care scopul este de a determina oamenii sa devina interesati si sa si MANIFESTE acest interes. Cei care stiau adevarul au asteptat si au tot marit cantitatea de informatii pe toate canalele posibile concomitent cu cadrul specific ce trebuia sa accentueze acea informatie pentru a putea deveni distincta adica tocmai asa zisa ""secretomanie" a guvernului din umbra, despre care sunt convins ca exista si ca este cam depasit de situatie deoarece credeau ca sunt in control iar in realitate au fost coagulati si pregatiti pentru sanitizare fortzata.

Criza, ma gandesc prin prisma acestor idei de mai sus ca are rolul ei, acela de a incetini motoarele vechii paradigme bazate pe petrol si tehnologii primitive si pregatirea noastra in scopul suportarii mai usor a unei perioade de tranzitie plina de suferinta si eforturi teribile in care vom trece la noile tehnologii si la un mod nou de a percepe universul si existentza noastra individuala in raport cu acesta si cu vecinatatea atator specii constiente si inteligente de peste tot si de prin alte lumi.

Nox

C'mon, 57 de specii!!! ªi toate sunt așa cumințele ele, mânca-le-aș ochișorii lor de extratereștri, de nici una n-a sãrit gardul în Grãdina Domnului care era plinã.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

abyss

#86
Fii putin mai clar ca sunt obosit la ora asta si gust mai greu finessurile...


Calatorule astral... uite ti-am gasit un mosneag si mai interesant...he-he



abyss

#87
Citat din: Nox din  16 Septembrie 2010, 00:15:29
Carl Johan Calleman spune cã 12 decembrie 2012 e de fapt 28 octombrie 2011.

http://www.calleman.com/content/articles/end_of_creationcycles.htm

Corecția vine din corelarea corectã a calendarului Gregorian cu cel Maya (Numãrãtoarea Lungã).

Mda, uite si aici o explicatie de-a lui interesanta:



The Tortuguero Monument 6 and the Mayan end date.
http://www.calleman.com/content/articles/the_tortuguero%20_monument.htm

Luda

pai daca nimeni nu poate vedea dupa 2012 inseamna ca pot vedea pana in 2012 adica in mai 2011 => ca ar putea vedea THE END (by calator astral :D ) nu?
Eu cred ca a avut putina logica nu?:D

Xanadron

#89
Citat din: @biss din  16 Septembrie 2010, 13:18:24
Ce anume te-a determinat Xanadron, ca în 1982 sã simþi anul 2011 ca fiind "acela"?

Þi-am pus aceastã întrebare deoarece în 1986 eu am simþit anul 1990 ca fiind marcant iar în acei ani 90-91 am purtat o discuþie cu aceleaºi persoane din 86 care iniþial nu erau de acord cu posibilitatea manifestãrii  unor evenimente în perioada 89-92 ºi care persoane acum erau în schimb obsedate de anul 2000. În urma discuþiilor intense mi s-a declanºat acelaºi fenomen de percepþie a fluxului temporal ºi am "vãzut" iarãºi cum pe fluxul timpului apare un nod de evenimente în anul 2011 ºi chiar aºa le-am spus  - dacã e sã fie ceva atunci în 2011 se va întâmpla. Apoi m-au întrebat detalii, ºi le-am spus cã schimbarea þinea mai mult de primirea unei informaþii ºi de conºtientizarea unui adevãr. Desigur stilul de viaþã se va schimba dar treptat. Nu am vãzut cataclisme sau rãzboaie ci un comunicat oficial fãcut omenirii sau propagarea unei informaþii pe scarã globalã, care a avut puterea sã anihileze toate sau aproape toate neânþelegerile ºi sã creeze motivaþia stabilirii unui curs nou ascendent.

Acum privind lucrurile dupã atâþia ani, sunt interesat în mod personal  deoarece am fãcut pariu cu mine însumi sã vãd dacã am avut dreptate.  Ceilalþi cu care discutam pe vremuri ne-au pãrãsit între timp.
Ziceam mai sus: ""Sursa" numitei convingeri e o ...nu chiar simpla viziune - si nu tocmai similara celei traite de tine - dintr-o perioada mai deosebita (de inconstientza - coma poate-ar fi prea mult spus?) de circa 3 ore prin care-am trecut in 1982. Din cauze oricum irelevante pentru tema discutiei."
Scurte completari - fara sa ma cred vreun Maahdi/profet, :lol: cred c-am fost expus totusi o tzira la curentii... ascendenti ai fluxului temporal fiindca, in cursul numitei stranii perioade, n-am avut deloc manifestarile asa-zis standard ale comei/mortii clinice (retrairea accelerata a vietii de pina atunci, tunel, Lumina, reintoarcere, eventual trimitere inapoi, pe Prison Planet, 8-) de catre arhonti/spirite/small greys/ingeri/dracusori etc), dar reamintirea "visului" a fost imediata si intensa.

Mai clar, am trait in devans :roll: citeva situatii (mai precis 5, dintre care 3 aveau loc in tartacutza mea zdravan zguduita :-D taman in 2011 - precum spuneam, "din primavara pina-n toamna").
Toate, din viitorul inca netrait al propriei vieti - momente confirmate de evenimente ulterioare. Adica de confruntarea-n "real" cu personajele-peisajele-deciziile implicate in primele doua evenimente. Fiindca, evident, ultimele 3 inca n-au avut loc.
Revin insa - asta fu doar primul episod. :wink:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/