Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Raport Special. ªeful meu Extraterestrul

Creat de Tintin, 14 August 2010, 16:20:06

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

jean

  Am cautat pe Google ce poate fi cuvantul ,,Kamor'', am gasit, un munte, o sosea prin Maroc, o melodie, etc. Deci este o denumire destul de comuna. Nu inteleg de ce ET ne numesc cu un cuvant atat de comun noua. Sau nu ne numesc asa? Si atunci este o mare pacaleala. Eu asa cred. Si chiar, este necesar pentru anumite entitati cosmice sau din alte planuri ca sa dea nume. Ce ar reprezenta numele pt ei, daca ei sunt energie si ar fi interesati de energie si de manifestarile ei in spatiu si nu de obiecte, fiinte? Numele, dupa parerea mea, este ceva foarte uman. Cainii, pasarile, fluturi, nu se recunosc intre ei dupa nume, ei au alte mijloace de a se recunoaste. Asa si ET. O sa spuneti : pai in cazul anumitor contacte ET au fost intrebati ce nume au si ei au mentionat ca se numesc intr-un anume fel. Da, dar s-au uitat la noi, la nivelul nostru de intelegere, si au cautat un raspuns favorabil.
Adevarul este dincolo de noi

abyss

bine Tintin, civilizaþia se cheamã Kamor. Aºa ºi? Povesteºte mai departe...

Rog colegii sã-ºi rezerve comentariile pt mai târziu, tocmai primim un mesaj din stele! Nu asta dorim cu toþii?

Serban M

#47
Citat din: @biss din  17 August 2010, 23:18:10
bine Tintin, civilizaþia se cheamã Kamor. Aºa ºi? Povesteºte mai departe...

Rog colegii sã-ºi rezerve comentariile pt mai târziu, tocmai primim un mesaj din stele! Nu asta dorim cu toþii?

Informatia vine in mii de ani.. noi primim.. dupa merit.. cate putin  :-D

Tintin

@jean
Nu trebuia sã cãutaþi pe google dacã aþi fi avut cunoºtinþe despre vechile limbi, cum ar fi egipteana. Ka înseamnã suflet iar Amor înseamnã Iubire. Sã vã reamintesc faptul cã strãmoºii noºtrii ramanii erau "oamenii soarelul"  de la Ra- Soare iar Man- om.

@Nox
Este o comedie generalã atâta timp cât moderatorul general global se amuzã cã sunt ameninþat de pildã de  @biss cã-mi dã el în cap. Am tremurat toatã ziua ca o piftie la gândul ãsta cã vrea cineva sã mã mãnânce. Aveþi o rezervaþie de canibali aici pe forum? E amuzant nu-i aºa? Pentru mine sã ºtiþi  cã e chiar hilar spre penibil. Aºa comedie cum e, vedeþi are peste 1000 de vizite în trei zile.  Cu moderatul atacurilor la persoanã nu-i nevoie sã vã deranjaþi, mã descurc biniºor precum vedeþi. Vã invit sã luaþi parte la ele în calitate de moderator-privitor-atacator o nouã poziþie. Le aveþi cumva cu utilizatul biciului? Nu þin sã rãmân cu tot dinadinsul aici pe forum, asta depinde doar de voi.

@biss
urmarea în episodul viitor. publicitate.

abyss

Iar te abati de la traseu, tintin. Deja pari neserios cu vãicareala asta.

Quicksilver

Citat din: Nox din  17 August 2010, 22:27:30
Topicul asta e o comedie...

O sa iasa cu plans, Nox. Mie-mi suna a tragedie ... Sau poate pe undeva pe la mijloc deocamdata ... un tragicomic.
Cred ca ne trebuie o sectiune noua pe forum ... "Consiliere psihologica"? "Terapie de grup"? Ma bag si eu ... poate-mi gasesc un job ... cine stie?

Oricum, revenind cat de cat la topic ... Parca ET au un nivel de constiinta mai ridicat ... De ce esti atat de suparat, frate? Sau mai bine, de ce te descarci pe form? Se pare ca nici in maturitate nu esti prea avansat ... Nu vreau sa te jignesc, sincer. Daca ai ceva de spus, ceva relevant ... Te rog ... Ba nu! TE IMPLOR spune! Ne omori cu suspansul.

As dori sa rog si eu colegii sa-ti acorde putin spatiu ... sa nu te mai asalteze cu comentariile lor neortodoxe ... Tintin, prietene, te rog continua ...   
You are here on Earth at this time because you chose to be ... So stop whining about it!

Tintin

@quicksilver
În primul rând domnule quicksilver, dacã doriþi sã dialogaþi personal cu utilizatorul Nox folosiþi cu încredere mesageria privatã pe care forumul RUFON vi-o pune la dispoziþie cu generozitate. Acest topic nu a fost creat pentru discuþiile dumitale private!
În al doilea rând domnule quicksilver, apreciez pozitiv iniþiativa dumnevoastrã de a înfinþa o nouã secþiune pe forum dedicatã problemelor care vã frãmântã, anume "Consiliere psihologicã", "Terapie de grup". Dacã aveþi idei ,sfaturi cu privire la îmbunãtãþirea structurii forumului RUFON vã rog postaþi cu încredere la rubrica "Aministraþie". Acest topic nu l-am creat pentru necesitãþile pe care le resimþi dumneata!!!!
În al treilea rând spui dumneata spui negru pe alb
Citat din: Quicksilver din  18 August 2010, 00:55:02
As dori sa rog si eu colegii sa-ti acorde putin spatiu ... sa nu te mai asalteze cu comentariile lor neortodoxe ... Tintin, prietene, te rog continua ...   
Dacã nu eºti impertinent, nu observi cã chiar comentariul tãu nu trateazã subiectul acestui forum ºi chiar este atac la persoanã? Dacã nu ai nimic de spus inteligent, ci numai jigniri, ar fi cazul sã te grãbeºti sã-þi deschizi topicul de consiliere psihologicã. Succes "prietene"!

serban

Daca aveai ceva de spus pana acum spuneai.

Esti doar imatur si impertinent iar topicul l`ai deschis de pomana.

Cati ani ai ? E nevoie sa cerem sa vorbim cu parintii tai ?

abyss

La revedere tabãrã dragã! Pe acest topic e doar timp irosit...

Siberia

#54
 Accordin' to the romanian psychic "comte Incapucciato", our solar system
is named Phidelya, the Sun is named Ra.
 In this solar system arrived, like 15 000 000 years ago, "the
saharians", who were involved in the aparition of the Sahara desert, which was in
older times the "convergence point" of some ample "causal actions".
 "The apokalypse" is goin' to manifest 'cause of "the Sahara mechanysm"
and 'cause of the "millenar work" of those who produced the mechanysm, by
instalin' an "energetykal system" who provoked the blockin' on "the mental
level" of the actual civilisation (named Kamor).
 "The saharians" are the group of the "rebellious angels" and also are
considered "anti-humans" by the mediumnyk source.
 'Cause of the huge mass of silicyum in Sahara, they use the desert as a
giant crystal. Their resources of "negative energy" were sent on the
Sahara direction, gettin' others "cosmyk egative energyes" on their way.
 Humans are manipulated through this kind of energyes and detoured from
the reachin' of their Divine meanin'. The "saharian" energyes are extremely
active and perfectly hidden forces, while Sahara amplifyes the negative
energyes/thoughts of the "saharians" (who are also "forms of energy").
 Millions of "terrestrial" years ago, the Creator (GOD) used "matter"
from "the cosmyk dark zone" to build a new Creation. The new "saharin"
civilisation appeared in the Galaxy.
 Actually, the name of the "saharians" is "the enlightnin' name of Sha".
 They kept enough obskurity in their veines, therefore they falled in
errors and disgrace, instead the great potential they were representih' in
their "galactyk field".
 The un-imaginable extremely hard conflicts emerged.
 The "cosmyk wars" can' t be understood by a "simply human bein' " as in
their brutality...

- extras dintr-un text postat la urmatoarea locatie: http://www.angelfire.com/empire/fireangel/phenomen-31/SW-08.html

La asta te referi cand vorbesti despre kamor ???
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

Quicksilver

Citat din: @biss din  18 August 2010, 09:12:17
La revedere tabãrã dragã! Pe acest topic e doar timp irosit...

Subscriu ... Si votez pentru inchiderea topicului.

You are here on Earth at this time because you chose to be ... So stop whining about it!

rontzo

Mda... am citit si eu topic-ul si chiar ca nu se scrie nimic valoros in el- mai mult par sa fie idei si orientari preluate din multimea de site-uri care au preocupari ezoterice si/sau new age. Personal nu prea sunt fan al New Age- care amesteca jumatati de adevar cu golaneli (sper ca n-am suparat prea multa lume)
In mod cert ne trezim la realitate- si descoperim ca fenomenul OZN este numai un efect al unor cauze si stari de fapt mult mai complexe decat le stiam noi pana acum. E bine ca ne-am mai trezit totusi si vrem sa aflam care este realitatea reala si nu aia care ni se "vinde"

PS (semi off-topic) in ceea ce priveste germanii si nazistii.. asta e o chestie nitel mai delicata si mai profunda decat pare la prima vedere si amintirea lor in acest topic nu mi s-a parut prea potrivita
si de ce cred asta...
....putini stiu si accepta ca de fapt motorul dezvoltarii unei civilizatii/culturi este in fapt filozofia care determina conceptele pe baza carora  se dezvolta stiinta si teoriile in cercetarea stiintifica care conduc la aplicatii practice
si mai putini stiu (pentru ca nu se doreste asta) ca de fapt miscarea nazista a insemnat mai mult decat o dezvoltare a unui partid si a unei linii de politica de dreapta
in fapt miscarea nazista a insemnat o ruptura totala de Europa in ceea ce priveste cultura si indeosebi filozofia cam din 1920 pana in 1945 a Germaniei, care, incepand cu 1920 a ridicat un prim zid total intre ea si restul lumii pe aceste directii.
in baza evolutiei rezultate in urma unei abordari filozofice diferite si total ermatice la ceea ce exista in momentul respectiv in Europa in numai 20 de ani s-au vazut rezultatele in stiinta si in aplicatiile militare practice necesare sustinerii WW2.
Astfel se pot enumera margarina, benzina sintetica, V2 precum si mai putin mediatizatele Vrill/Haunebu
Si, sa nu omitem ca e pacat, pe Wilhelm Reich care a dezvoltatul conceptul de orgon si energie orgonica (free energy), care dupa experimentele reusite in  SUA, a fost "erased" din viata publica, stergandu-se aproape orice urma despre el, inclusiv publicatii; din fericire pe-atunci "baietii" nu erau atat de eficienti si am mai apucat sa aflam si noi de astea

sa ne traiasca Kamor....:p



Tintin

Dacã Alex Collier e bun pentru români, pentru acest forum, la fel ca el mai ºtiu eu cine, atunci noi acei români care venim cu informaþii din acelaºi domeniu al astralului ori a contactelor mediumnice etc, trebuie sã  fim împroºcaþi cu noroi de cãtre forumiºtii belicoºi care cred ei cã fac ºi dicteazã legea aici.

@siberia
îþi mulþumesc pentru ontopic, rar avis.
Sunt mai multe surse, nu numai eu am spus acest adevãr. Informaþia pe care eu o am nu e preluatã de la nimeni, ci pur ºi simplu aºa mi s-a spus, direct.

@rontzo
e o opinie normalã, personalã pe care o ai ºi pe care o respect, o atitudine ºi exprimare la fel de normalã, consider eu cã aºa  ar trebui sã se comporte ºi "cetãþenii turmentaþi" aici pe forum.

@quicksilver ºi @biss
sunt sigur cã sunt subiecte mult mai interesante pentru voi în alte zãri ale forumului.

@ºerban aºa mesaj aºa rãspuns
De obicei nu fac schimb de informaþii pe aceastã temã. Ai putea sã începi însã sã spui tu primul câþi ani ai. Dar oricâþi ai avea, sã ºti cã la apel cu un avocat bun poþi obþine o reducere.