Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Raport Special. ªeful meu Extraterestrul

Creat de Tintin, 14 August 2010, 16:20:06

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Tintin

@biss
Mie nu mi-e deloc clar. Care ar fi concret, acel "ceva" concret pe care tu îl vrei? Bucata de OZN din care am muºcat când mi-a fost foame? Tu @biss cu ce ai venit concret pe RUFON? Ai un marþian în dulap ºi la momentul culminant îl scoþi ºi-l arãþi celor care te viziteazã? Judecaþi  la repezealã mai ceva ca un tribunal marþial ºi etichetaþi de zor de parcã suntem la fabrica de etichete! Sunt aici doar de douã zile, de unde mã cunoaºteþi voi pe mine, aºa brusc deodatã?

@Xanadron
Sunt deja în clasa " personaj aburitor", mersi de etichetare o tu Xanadroane atotcunoscãtorule. Ai putea sã joci rolul pãlãriei   ãleia ciudate din Harry Potter care îi selecþiona pe elevi: "Tu Cercetaºi, Tu Viperini", ce zici?

ªi acum vorbim despre extratereºtrii?
Am gãsit cântecul lui Robbie Williams, cântec care zice el cã a atras un extraterestru. Se numeºte Arizona ºi este un cântec cam ciudat, fireºte e despre ET. http://www.youtube.com/watch?v=qQswH89d6JI

abyss

#31
Ba e limpede si clar. Bati campii, ori ai pierdut sensul initial, tu alegi.
Lasa textele cu Harry Potter ca te transformi intr-un bufon plin de cosuri intre urechi...

calator astral

Citat din: Rayden din  16 August 2010, 11:21:02
Eu tin o minte deschisa, dar nu pot lua de bun cam tot ce gasesc pe net, pentru ca o mare parte din ele nu le pot verifica; mai ales prin metoda folosita de tine – calatoria in astral...
Dar de ce nu încerci si tu, rayden, la rîndul tau, metoda lui?! Ti-e teama sa-i întîlnesti? Scuipa-i! Înjura-i!Ignoreaza-i! Nu te vor atinge direct, doar mentalul poate fi mai subred, si atunci intervine paranoia si teama irationala de Necunoscut.E adevarat ca dracii sînt stapînii calatoriei astrale,dar daca vrei sa "stii" trebuie sa încerci sa-ti controlezi emotiile,altfel cum poti sa  îti faci o idee din ce în ce mai precisa despre aceasta realitate subtila,care are o legatura nevazuta (deocamdata) cu CREDINTA, cu religia as zice, chiar, sa fiu mai explicit (recomand capitolul referitor la încrucisarea "zei"-Umani" din Cartea lui Enoh - BIBLIA). Daca nu voi fi cenzurat, voi deschide chiar acum un nou topic dedicat calatoriei astrale.

calator astral

Citat din: Tintin din  16 August 2010, 21:54:40
extraterestrii (cu doi i)
cu un singur i se scrie cuvîntul respectiv tintin.Nu-i baga în seama,asa sînt ei la început, mai rautaciosi,dar trebuie sa stii ca multi sînt mutilati afectiv, aici sînt oameni care au avut experiente directe cu ET,crede-ma, unii au fost chiar rapiti, cine stie ce Doamne iarta-ma le-au facut alienii aia... :wink:
As dori sa dezvolti opinia ta personala despre conceptul intraterestri (INTRA).
Chiar nu aderi la idea unei conspiratii de amploare,un "deal" secret Umani-Extra-Intraterestri ?Uite un scurt clip explicativ despre simbolica utilizata,coincidente (secrete detinute de Illuminati) sau predictii autentice ( manipularea Matricei Spatio-Temporale).

Serban M

Citat din: calator astral din  17 August 2010, 10:01:45
cu un singur i se scrie cuvîntul respectiv tintin.Nu-i baga în seama,asa sînt ei la început, mai rautaciosi,dar trebuie sa stii ca multi sînt mutilati afectiv, aici sînt oameni care au avut experiente directe cu ET,crede-ma, unii au fost chiar rapiti, cine stie ce Doamne iarta-ma le-au facut alienii aia... :wink:
As dori sa dezvolti opinia ta personala despre conceptul intraterestri (INTRA).
Chiar nu aderi la idea unei conspiratii de amploare,un "deal" secret Umani-Extra-Intraterestri ?Uite un scurt clip explicativ despre simbolica utilizata,coincidente (secrete detinute de Illuminati) sau predictii autentice ( manipularea Matricei Spatio-Temporale).


Mai octogonare, nu te supara.. insa clipul ala facut de tine e doar o combinatie intre cateva clipuri preluate de pe youtube si apoi pus numele tau.. care e ideea ?

Stii vorba aia.. daca nu reusesti sa`i convingi, zapaceste`i !

abyss

Citat din: Tintin
...............
Aº vrea sã împãrtãºesc aici din experienþa mea, una mai rarã, în speranþa cã odatã ce adevãrul va ieºi la ivealã, minciuna ºi ignoranþa vor pleca...
...................

Care e acea experienta rara datatoare de intelepciune?


Aceasta?:
Citat din: Tintin
........
Deci pur ºi simplu nu mã intereseazã ce spune unul sau altul despre fenomen,... nici nu-mi pasã de ei atât timp cât eu am experienþa mea personalã...."eu mã descurc singur, chiar de zece ori mai bine ca tine, nu am nevoie de tine!".




Citat din: calator astral din  17 August 2010, 10:01:45
Nu-i baga în seama,asa sînt ei la început, mai rautaciosi

De ce suntem rautaciosi calatorule? Tu in viata asa procedezi, iti pierzi timpul cu persoane ce nu au capacitatea de a urmari o idee pana la capat? E ca si cum interlocutorul e beat critza si-ti explica misterele cailor neantului...

Tintin

@biss
Concret, am sã-þi spun unde am ascuns OZN-ul cu care am venit din spaþiu. E dosit dupã colþul blocului. Trebuie sã fie trist sã trãieºti vânând alþi forumiºti. Ai permis?
Citat din: @biss din  17 August 2010, 11:30:09
Care e acea experienta rara datatoare de intelepciune?
Aceasta?
Da, acesta ºi aceasta sau astalaltã, ailaltã fiind varianta ajutãtoare. Uite vezi ai putea gândi ºi singur sã nu mã mai întrebi pe mine cã mã plictiseºti teribil. Drumul spre uºã e drept înainte, apasã pe clanþã. Bunã ziua!

calator astral

#37
... cotinut sters ...

Citat din: @biss din  17 August 2010, 11:30:09

De ce suntem rautaciosi calatorule? Tu in viata asa procedezi, iti pierzi timpul cu persoane ce nu au capacitatea de a urmari o idee pana la capat? E ca si cum interlocutorul e beat critza si-ti explica misterele cailor neantului...
da biss! exact asa procedez, omule, crede-ma...am vorbit vara trecuta cu niste tigani într-o satra din munti,sau cu primitivi ciobani în Bucegi, am petrecut o noapte întreaga la spritzuri cu ei, sa vedem ce spun ei, care sînt observatiile sau opiniile lor despre ce anume au vazut...oricine merita Respect. Oricine Biss, retine.
Cu atît mai mult un pasionat de stiinta,exobiologie,ezoterism si paleoastronomie.

abyss


@calator astral: omule...cine ma iubeste..o face si pentru defectele mele  :rainbow:
Acum frate retine si tu ca Respectul e una si Atentia-i alta. Eu i le-am acordat pe amandoua lui tin-tin iar el m-a dat pe usa afara!  :lol:


@Tintin, cand am facut referire la "concret" m-am gandit la posibilele tale experiente iesite din comun pe care, poate, ai dori sa ni le impartasesti. Ai pus numele topicului - Raport Special- si ma asteptam la ceva mai...cum sa spun, neobisnuit sau captivant. Si chiar asa incepusesi dar pe parcurs ai divagat.  Acum degeaba te superi, insa asteptam de la tine sa-ti continui ideea surprinsa in primul post al acestui topic. De ce? pai, pentru ca ai spus ca nu te intereseaza informatiile prezentate pe diverse surse si i-ai numit milogi pe intermediarii adevarului. Astfel am concluzionat ca doresti sa ne impartasesti ceva. Desigur ca nu esti obligat sa faci nimic ori sa ai impresia ca trebuie sa divulgi ceva. Esti liber sa faci tot ce doresti inclusiv sa folosesti limbajul pe care il ai la indemana.

Eu zic sa-ti revii si sa continui ideile din primul post, idei intereesante. Nu te rog in numele meu deoarece deja am aflat mare parte din raspunsurile intrebarilor mele.

Prin urmare, dezvolta daca mai doresti urmatoarele idei:

- Contactele se realizeazã simplu, eficient ºi discret în Planul Astral, care Plan Astral este un Univers Paralel ºi Superior. Aceasta este modalitatea preferatã de contact a civilizaþiilor superioare.

- E vorba de o mentalitate care trebuie însuºitã corect, nu cauþi sã dobândeºti ceea ce deja ai. Ar fi un mare câºtig dacã acest forum ar da în cap senzaþionalului ºi fenomenalului ºi ar promova o stare de normalitate.

- Aº vrea sã împãrtãºesc aici din experienþa mea, una mai rarã, în speranþa cã odatã ce adevãrul va ieºi la ivealã, minciuna ºi ignoranþa vor pleca, fiind propulsate în negura spaþiilor abisale  de bine meritatele ºuturi  ce cu sete li se vor trage în fund.

- Deci pur ºi simplu nu mã intereseazã ce spune unul sau altul despre fenomen, sunt oameni care scriu cãrþi care se vând pe bani, nici nu-mi pasã de ei atât timp cât eu am experienþa mea personalã.

P.S. Inceteaza cu mistocareala pentru ca nu vei deveni un martir al cauzei pe forum ci micul meu dejun in astral. Incearca si vei descoperi!!!

romulus

Citat- Aº vrea sã împãrtãºesc aici din experienþa mea, una mai rarã, în speranþa cã odatã ce adevãrul va ieºi la ivealã, minciuna ºi ignoranþa vor pleca, fiind propulsate în negura spaþiilor abisale  de bine meritatele ºuturi  ce cu sete li se vor trage în fund.
Punctul pe i  @biss .
Asta am incercat sa-i zic si eu dupa prima lui postare, dar am impresia ca, ori l-a luat gura pe dinainte cand a scris chestia aia, ori pur si simplu  nu are ce " impartasi" , din doua  una ...

Citatpentru ca nu vei deveni un martir al cauzei pe forum ci micul meu dejun in astral. Incearca si vei descoperi!!!
Lasa-l in durerea lui monser! Nu se face - ori ma corect, cum zicea Agarbiceanu in Fefeleaga " ...nu se platie "!
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

Tintin

Mare bramburealã! Ce sã mai înþeleagã presupusul om interesat de subiect când atacurile la persoanã curg valuri? Nici nu mai ºti care era subiectul, despre era vorba?
Vorbeam despre extratereºtri. ªi de faptul cã noi pãmântenii de ici colo suntem deja în contact cu ei, chiar dacã politicienii din guverne ºi savanþii din academii se dau rotunzi pãrând cã ei sunt deþinãtorii adevãrului ºi ai secretelor. Ei aº, e numai prefãcãtorie. Ei vor sã facã  ca lucrurile sã ne parã nouã extraordinar de grele. Sã ignorãm toate aceste voci isterice venite dn parte unor costume cu cravatã ºi a unor halate albe cu ecuson în piept. Noi oameni, noi oameni simpli suntem mãsura tuturor lucrurilor!

Eu am un adevãr de spus aici ºi acum: civilizaþia noastrã, civilizaþia de la suprafaþa Terrei este denumitã de ET drept civilizaþia "KAMOR"! Aceasta este numele, titulatura sub care suntem cunoscuþi dincolo de stele. Aceasta este o informaþie care provine de-a dreptul de la sursã! Aceastã informaþie nu provine din nici o carte, youtube, bârfe, sfaturi tainice sau mai ºtiu eu ce surse, ci direct din gura, vorba vine, unor entitãþi extraterestre! Pentru ET noi suntem Kamor!
Deºi eu am obþinut în felul meu aceastã informaþie,  mai existã alte câteva surse care afirmã acelaºi lucru. De pildã un individ pe care eu nu-l cunosc absolut deloc, a scris o carte pe care eu nu am citit-o ºi care se intituleazã "Viaþa pe Geea". Am impresia cã îl cheamã Cristian Albeanu , informaþia obþinutã de mine se verificã cu ce scrie dumnealui.
Deci acesta este adevãrul care a poposit pe RUFON, bineînþeles pentru cei care vor sã ºtie.
Noi suntem civilizaþia Kamor!

@biss
omule discutãm. micul dejun a trecut, ai pierdut prilejul.

Serban M

Citat din: Tintin din  17 August 2010, 19:59:37
Mare bramburealã! Ce sã mai înþeleagã presupusul om interesat de subiect când atacurile la persoanã curg valuri? Nici nu mai ºti care era subiectul, despre era vorba?
Vorbeam despre extratereºtri. ªi de faptul cã noi pãmântenii de ici colo suntem deja în contact cu ei, chiar dacã politicienii din guverne ºi savanþii din academii se dau rotunzi pãrând cã ei sunt deþinãtorii adevãrului ºi ai secretelor. Ei aº, e numai prefãcãtorie. Ei vor sã facã  ca lucrurile sã ne parã nouã extraordinar de grele. Sã ignorãm toate aceste voci isterice venite dn parte unor costume cu cravatã ºi a unor halate albe cu ecuson în piept. Noi oameni, noi oameni simpli suntem mãsura tuturor lucrurilor!

Eu am un adevãr de spus aici ºi acum: civilizaþia noastrã, civilizaþia de la suprafaþa Terrei este denumitã de ET drept civilizaþia "KAMOR"! Aceasta este numele, titulatura sub care suntem cunoscuþi dincolo de stele. Aceasta este o informaþie care provine de-a dreptul de la sursã! Aceastã informaþie nu provine din nici o carte, youtube, bârfe, sfaturi tainice sau mai ºtiu eu ce surse, ci direct din gura, vorba vine, unor entitãþi extraterestre! Pentru ET noi suntem Kamor!
Deºi eu am obþinut în felul meu aceastã informaþie,  mai existã alte câteva surse care afirmã acelaºi lucru. De pildã un individ pe care eu nu-l cunosc absolut deloc, a scris o carte pe care eu nu am citit-o ºi care se intituleazã "Viaþa pe Geea". Am impresia cã îl cheamã Cristian Albeanu , informaþia obþinutã de mine se verificã cu ce scrie dumnealui.
Deci acesta este adevãrul care a poposit pe RUFON, bineînþeles pentru cei care vor sã ºtie.
Noi suntem civilizaþia Kamor!

@biss
omule discutãm. micul dejun a trecut, ai pierdut prilejul.

Incredibila informatia asta.

jean

Citat din: Tintin din  17 August 2010, 19:59:37
Noi pãmântenii de ici colo suntem deja în contact cu ei, chiar dacã politicienii din guverne ºi savanþii din academii se dau rotunzi pãrând cã ei sunt deþinãtorii adevãrului ºi ai secretelor. Ei aº, e numai prefãcãtorie. Ei vor sã facã  ca lucrurile sã ne parã nouã extraordinar de grele.
Este o idee mai veche, dar sunt de acord cu ea.
CitatEu am un adevãr de spus aici ºi acum: civilizaþia noastrã, civilizaþia de la suprafaþa Terrei este denumitã de ET drept civilizaþia "KAMOR"! Aceasta este numele, titulatura sub care suntem cunoscuþi dincolo de stele. Aceasta este o informaþie care provine de-a dreptul de la sursã! Aceastã informaþie nu provine din nici o carte, youtube, bârfe, sfaturi tainice sau mai ºtiu eu ce surse, ci direct din gura, vorba vine, unor entitãþi extraterestre! Pentru ET noi suntem Kamor!
Stii ce-i culmea....Am mai auzit acest cuvant cu mult timp in urma. Unde? Nu stiu acum, dar sigur l-am mai auzit. Un cuvant interesant care are in  el amor si moarte la greu cu ,,K'' de la kilogram. :-D
Si cealalta civilizatie, civilizatii, cun s-ar numi? Unde se afla? in centrul Pamantului? Avem si un asemenea subiect pa'ci pe forum.
Adevarul este dincolo de noi

serban

O moderare mai stricta cred ca ar face situatii de genul acesta mai rare.

Nox

Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee