Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Raport Special. ªeful meu Extraterestrul

Creat de Tintin, 14 August 2010, 16:20:06

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

dacian

Citat din: Tintin din  14 August 2010, 22:37:42
ET cunoaºte de pildã cã suntem o civilizaþie agresivã.
Eu cred ca mai  degraba se tolereaza/incurajeaza agresivitatea. Adica asa suntem educati, agresivi.

Tintin

@cãlãtor astral
Cine ºtie s-ar putea sã dãm nas în nas prin Astral, Cãlãtorule! Am venit aici ca sã spun niºte adevãruri, iar în cazul cã voi fi sfâºiat voi deveni un martir al cauzei.  :-D

Tintin

@dacian
Este totuºi un proces natural, suntem agresivi prin prisma naturii. Este adevãrat suntem ºi educaþi agresivi, cu muzica datã la maxim în boxe, motorul ambalat al motocicletei care pârâie de te asurzeºte ºi atâtea altele...

@ jean
în privinþa civilizaþiilor de pe alte planete mi-am dat ºi eu cu presupusul, nu am informaþii originale, cutreieratul prin sistemul solar deja mã depãºeºte.

@sirius
Vreau sã spun cã eu personal nu am întâlnit nici o fiinþã reptilianã în preumblãrile mele astrale ºi în toate vizionãrile mele ºi crede-mã cã am o experienþã fantastic de bogatã. Am înâlnit însã draci, dacã asta te liniºteºte. Nu am cunoºtinþã de vreo civilizaþie intraterestrã reptilianã sau maleficã, este drept cã am cãutat sã am experienþe pozitive ºi nu am cãutat sã mã bag cu tot dinadinsul cu capul în gura ºarpelui pentru senzaþii tari.
În ce priveºte Soarele judecaþi lucrurile dupã cum aþi fost învãþat în ºcoalã, din manuale. Lucurile sunt mult mai complexe pentru a fi rezolvate aici acum. Puteþi sã vã întrebaþi de ce oare nu pãstraþi alimentele în lumina cea binecuvântatã a Soarelui? Biomagnetismul este distrus de acþiunea focului, a razelor solare puternice, în general a fenomenelor de tip electric, de intensitate. Biomagnetismul asigurã sãnãtatea corpului ºi este afectat atunci când te îmbolnãveºti. Nu v-aþi întrebat de ce întotdeauna când te îmbolnãveºti îþi creºte temperatura?

Serban M

#18
Citat din: Tintin din  15 August 2010, 08:37:58
@sirius
Vreau sã spun cã eu personal nu am întâlnit nici o fiinþã reptilianã în preumblãrile mele astrale ºi în toate vizionãrile mele ºi crede-mã cã am o experienþã fantastic de bogatã. Am înâlnit însã draci, dacã asta te liniºteºte. Nu am cunoºtinþã de vreo civilizaþie intraterestrã reptilianã sau maleficã, este drept cã am cãutat sã am experienþe pozitive ºi nu am cãutat sã mã bag cu tot dinadinsul cu capul în gura ºarpelui pentru senzaþii tari.
În ce priveºte Soarele judecaþi lucrurile dupã cum aþi fost învãþat în ºcoalã, din manuale. Lucurile sunt mult mai complexe pentru a fi rezolvate aici acum. Puteþi sã vã întrebaþi de ce oare nu pãstraþi alimentele în lumina cea binecuvântatã a Soarelui? Biomagnetismul este distrus de acþiunea focului, a razelor solare puternice, în general a fenomenelor de tip electric, de intensitate. Biomagnetismul asigurã sãnãtatea corpului ºi este afectat atunci când te îmbolnãveºti. Nu v-aþi întrebat de ce întotdeauna când te îmbolnãveºti îþi creºte temperatura?

Nu cred ca a invatat nimeni la scoala asa ceva. La scoala ni se spune ca soarele este sanatos si atat; de constiinta nu ai sa auzi la scoala, de rezonanta schumman nici atat.

Interesant, deci dvs. aveti informatii doar din experienta personala; ok.. insa multi ''contactee`s'' au declarat acelasi lucru.. ca suntem controlati de o specie nu prea blanda, care ne vrea sclavi.

Temperatura creste ca un sistem de aparare impotriva infectiei/bolii, deci nu este nociva in acele momente; nu stiati acest lucru ?

Vad ca despre illuminati nu spuneti nimic, chiar credeti ca nu e nimic diferit la varful piramidei de oameni ?

Am postat un documentar cu Alex Collier la sectiunea filme, vi`l recomand tuturor. Acolo se discuta despre mai multe rase ce au influentat omenirea de`a lungul timpului, desigur.. si tipul poate baliverna, insa eu sunt convins ca nu minte.

Tintin

Citat din: Sirius13 din  15 August 2010, 08:47:43
Interesant, deci dvs. aveti informatii doar din experienta personala; ok.. insa multi ''contactee`s'' au declarat acelasi lucru.. ca suntem controlati de o specie nu prea blanda, care ne vrea sclavi.
Experienþa unui contactat se reduce la a reda un mesaj. De obicei nu sunt fãcãturi dar sunt mai mult apã de ploaie, formulãri de salutãri ºi plecãciuni. Mesajele nu sunt consistente,  nu se oferã informaþii concrete, se bate câmpii cu alte cuvinte.

Existã influenþe negative desigur. Dar nu suntem sub cãlcâiul nimãnui. Dacã ne-ar controla atunci n-ar mai fi aceste rãzboaie ºi conflicte, ci ei ar domina. Ori nu este aºa.

Nu am întâlnit "iluminaþi" ci doar Întunecaþi. Aceasta este formularea corectã ºi e una generalizatã desigur. Aceste societãþi secrete gen "Iluminaþii" sunt din punctul meu de vedere încã la un stadiu mediocru, deºi se bate toba-n târg cu masoni ºi cu iluminaþi. Altã mâncare de peºte este Vaticanul.
Alex Collier, probabil se încadreazã în caracterizarea de mai sus, multã vorbãrie, puþinã informaþie.

Serban M

Citat din: Tintin din  15 August 2010, 12:53:15
Experienþa unui contactat se reduce la a reda un mesaj. De obicei nu sunt fãcãturi dar sunt mai mult apã de ploaie, formulãri de salutãri ºi plecãciuni. Mesajele nu sunt consistente,  nu se oferã informaþii concrete, se bate câmpii cu alte cuvinte.

Existã influenþe negative desigur. Dar nu suntem sub cãlcâiul nimãnui. Dacã ne-ar controla atunci n-ar mai fi aceste rãzboaie ºi conflicte, ci ei ar domina. Ori nu este aºa.

Nu am întâlnit "iluminaþi" ci doar Întunecaþi. Aceasta este formularea corectã ºi e una generalizatã desigur. Aceste societãþi secrete gen "Iluminaþii" sunt din punctul meu de vedere încã la un stadiu mediocru, deºi se bate toba-n târg cu masoni ºi cu iluminaþi. Altã mâncare de peºte este Vaticanul.
Alex Collier, probabil se încadreazã în caracterizarea de mai sus, multã vorbãrie, puþinã informaþie.

Putina informatie spuneti ? inseamna ca nu ati vazut interviul.

Xanadron

#21
Citat din: Tintin din  15 August 2010, 12:53:15
Experienþa unui contactat se reduce la a reda un mesaj. De obicei nu sunt fãcãturi dar sunt mai mult apã de ploaie, formulãri de salutãri ºi plecãciuni. Mesajele nu sunt consistente,  nu se oferã informaþii concrete, se bate câmpii cu alte cuvinte.

Existã influenþe negative desigur. Dar nu suntem sub cãlcâiul nimãnui. Dacã ne-ar controla atunci n-ar mai fi aceste rãzboaie ºi conflicte, ci ei ar domina. Ori nu este aºa.

Nu am întâlnit "iluminaþi" ci doar Întunecaþi. Aceasta este formularea corectã ºi e una generalizatã desigur. Aceste societãþi secrete gen "Iluminaþii" sunt din punctul meu de vedere încã la un stadiu mediocru, deºi se bate toba-n târg cu masoni ºi cu iluminaþi. Altã mâncare de peºte este Vaticanul.
Alex Collier, probabil se încadreazã în caracterizarea de mai sus, multã vorbãrie, puþinã informaþie.
Salut Tintin,
Si bine-ai venit pe Corabia Nebunilor Rufon! :lol: - evident ca-n sensul "nebunilor frumosi din marile orase".
Nu pot decit sa subscriu la prea putin cunoscuta realitate (fiindca nu-i doar o ipoteza) a superioritatii tehnologice germane, continuata... discret, si dupa finalul - ala din manualele de istorie - al WW-II. Tema-i oricum atit de stufoasa, iar dovezile atit de ocultate, incat oricine risca sa-si prinda urechile-n ea. Pe un alt topic ( http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,2857.msg51152.html#msg51152  ) s-au mai dezvoltat un pic unele aspecte ale posibilelor scenarii postbelice, cu accent insa mai mult pe tehnologie (OZN-urile naziste Vril, Haunebu, Jensetisflugmaschine, Schauberger-Miethe, Andromeda-Geraet etc) si mai putin pe radacinile oculte ale regimului nazist insusi (organizatiile secrete Ahnenerbe, Thule, Vril). Topic pe unde scriam ceva de genul:

"Prinde teren din ce in ce mai mult ipoteza ca adevaratul "tratat de pace" (si chiar colaborare  :roll:) dintre puterile aliate si nazisti ar fi fost parafat abia in 1956, in Antarctica (la baza nazista ultrasecreta Neuschwabenland), dupa esecul enigmaticei expeditii postbelice "de pedepsire" a flotilei americane de razboi (pedepsirea cui anume, eiii ?) condusa de amiralul Byrd."

In fine, tematica asta ar merita nu unul, ci mai multe topicuri separate, fie si doar fiindca lucrarile extrem de documentate ale lui Joseph Farrell, Peter Levenda, Igor Witkowski ori Jim Marrs sint doldora de date si dovezi nu doar circumstantiale.

Ce ma mira in ultimele tale interventii e doar desconsiderarea Illuminatilor (nu vorbim acum doar de aia bavarezi, antici, vechi si de demult :-P ai lui Adam Weishaupt) si privirea... unidirectionala inspre Vatican, cind sint date arhisuficiente care leaga entitatile astea din umbra intr-un "bulb" ocult cu multe foi concentrice (cu toate apendicele lor de tip Opus Dei, Templieri, Masonerie, Serviciul Secret Jezuit etc) - uite un link aleatoriu cu trimitere la cunoscutul "whistleblower" Leo Zagami:

http://www.abovetopsecret.com/forum/thread232077/pg1

...sau: http://www.illuminati-news.com/secret-societies-nwo.htm  etc etc

Adevaru-i ca preferabil ar fi sa vorbim nu doar "din carti" 8-), dar, cum nu toti ne putem "plimba prin Astral" ca prin Cismigiu, :wink: sint bune si astea, cu conditia extragerii si conectarii ideilor plauzibile fie si doar prin logica lor impecabila. Sa fie oare intimplator ca la "virful" organizatiilor astora oculte de tip Illuminati sint indeosebi germani (ex.: Prescott Sheldon Bush, bunicul lui W. Bush, care a colaborat nu doar cu Hitler, ci si cu... Nikola Tesla)? Sau ca limba germana - dupa unii, varianta contemporana a sumeranei - e cumva... obligatorie in aceleasi cercuri?!
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Tintin

@Sirius
Dom'le eu sunt un om practic, am nevoie de informaþii care sã-mi fie de folos. Nu mã ajutã cu nimic sã ºtiu o istorie bramburitã. Istoria noastrã a umanitãþii se întinde cu multe milioane de ani în urmã. Toþi vorbesc de Lyrani ºi Reptilieni. Or fi cã nu le ºtiu eu pe toate, dar eu nu am avut nevoie de aºa ceva.
Se spune însã cã draconienii adicã dracii sunt cei mai rãi reptilieni. Pãi aºa mai vii de acasã, cu draci m-am mai întâlnit. Dar nu vãd ce legãturã este între un drac ºi o reptilã.
Mai interesant, foarte interesant ºi cu câteva informaþii verificate de mine, mi s-a pãrut unul  George Hunt Williamson unul care cicã ar fi inspirat persoanjul Indiana Jones. Williamson ãsta personaj tare, cãutaþi-l pe net, are câteva cãrþi esoterice "Lãcaºele secrete ale Leului" ºi a scris ºi despre OZN-uri, "Saucers Speak". Am impresia cã a dispãrut subit aºa în ceaþã.

@xanadron
Eu nu sunt atât de bãtrân ca sã am tangenþe cu WWII ºi nu m-a interesat subiectul cu nemþii din Antartica, considerându-l o isterie ºi un fanatism fascist, de fasciºti sperând la iluzii deºarte. Se întâmplã însã sã dau nas în nas cu adevãrul la care fazã am rãmas tare uluit. ªi am vrut sã verific eu cu mâna mea, adicã sã-mi arunc un ochi în ogradã, aºa nevinovat din treacãt, am luat-o pe uliþã pe scurtãturã ºi în mod curios nu s-a putut cã nu s-a putut. O a doua încercare s-a terminat ºi mai nasol. Deci informaþia mea nu vine de pe net ci de acolo de la faþa locului, relateazã corespondentul nostru Adelin Petriºor  :-D
Nu ºtiu ce are lumea cu Iluminati ãºtia cã  nu am auzit o iotã de ei, iar cu masonii, luaþi în considerare cã masonii au avut acces la moºtenirea iniþiaticã a evreilor care la rândul lor primiserã moºtenirea iniþiaticã a egiptenilor. Nu evreii sunt problema! Nu Bush e problema ºi nici americanii! Dar ãsta e un alt subiect.

abyss

Baþi câmpii cu succes... Logica ta e vorbãrie multã. Perorezi fãrã sens ºi ne pierdem timpul. Vino cu ceva concret sau vei umple banca suspecþilor de serviciu.

Xanadron

#24
Citat din: Tintin din  15 August 2010, 23:48:24

@xanadron
Eu nu sunt atât de bãtrân ca sã am tangenþe cu WWII ºi nu m-a interesat subiectul cu nemþii din Antartica, considerându-l o isterie ºi un fanatism fascist, de fasciºti sperând la iluzii deºarte. Se întâmplã însã sã dau nas în nas cu adevãrul la care fazã am rãmas tare uluit.
1. Sa inteleg c-as fi banuit a fi leat cu Dr. Mengele ?! :-D

Citatªi am vrut sã verific eu cu mâna mea, adicã sã-mi arunc un ochi în ogradã, aºa nevinovat din treacãt, am luat-o pe uliþã pe scurtãturã ºi în mod curios nu s-a putut cã nu s-a putut. O a doua încercare s-a terminat ºi mai nasol. Deci informaþia mea nu vine de pe net ci de acolo de la faþa locului, relateazã corespondentul nostru Adelin Petriºor  :-D
2. Ca si pe colegul @biss, m-apuca dracii :evil: cind aud de "chestii terminate si mai nasol" si inca "la fata locului" - poate chiar dracii aia intilniti de tine (le place berea, apropo?) si, evident, "verificati cu minutza proprie". :lol:  

CitatNu ºtiu ce are lumea cu Iluminati ãºtia cã  nu am auzit o iotã de ei, iar cu masonii, luaþi în considerare cã masonii au avut acces la moºtenirea iniþiaticã a evreilor care la rândul lor primiserã moºtenirea iniþiaticã a egiptenilor. Nu evreii sunt problema! Nu Bush e problema ºi nici americanii! Dar ãsta e un alt subiect.
3. Pai totu-i clar atunci: NO PROBLEM from any direction!!! Chiar ma-ntreb ce :evil: om mai cauta sa discutam, circotasii de noi, pe forumul asta?!

Serios acum, Tintin, pina-ntr-un punct e poate distractiv modul tau de atacare aparent frontala a unor teme, care-n final derapeaza insa intr-un ghiveci de contradictii nu tocmai digerabile. Evident ca nimeni nu-ti cere probe in sprijinul afirmatiilor, dar parc-ar fi mai elegant sa ai macar un fir logic in expozeurile tale, zau asa...
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Renovatio

Tintin  tata  am impresia  ca  prea   tot ce ai postat  le iei de pe net  de-a gata si vi pe   rufon si le tapetezi aici.Si macar daca  le-ai tapeta intr-o  ordine logica ,dar  prea iti dai cu stangul in dreptul.
Asa cum zice  Xanadron  logica ta e   vorbarie multa si sincer  nu aduci nimic concret in  posturile tale.Sunt unii  forumisti  care posteaza numai de dragul de  a posta si si care  debiteaza   povesti de adormit  curci.:)
Sa aveti o zi buna.

Rayden

@Tintin, bine ai venit pe forum.

Mi se par interesante postarile tale, insa le mai trebuie un pic de... "sare si piper", zic yo; adica tocmai info necesare care sa verifice (intro mai mica sau mai mare masura) cele afirmate de tine.
Eu tin o minte deschisa, dar nu pot lua de bun cam tot ce gasesc pe net, pentru ca o mare parte din ele nu le pot verifica; mai ales prin metoda folosita de tine – calatoria in astral...

Ti-as fi recunoscator, daca ai posta si aceste informatii..

Bafta,
Rayden 

Tintin

Oops!

@Renevatio
deºi cauþi sã mã întãrâþi cu tot dinadinsul, sã ºti cã nu mã intereseazã o polemicã cu tine

@Xanadron
Vreau sã spun cã nu sunt pasionat de cãutat potcoave de cai morþi. Numai cã unii morþi sau dovedit pânã la urmã a nu fi chiar aºa de morþi. Dar de ce sã discutãm asta aici ºi nu pe un topic mai potrivit??
Xanadron omule, eu nu mã iau dupã ce spune unul sau altul, nu mã intereseazã ce spun unii despre un subiect care nu e în agenda mea. A avut cineva de aici o experienþã cu Iluminati? Cred cã nu. Atunci despre ce vorbim, despre cãrþile lui Dan Brown? Omule, eu dacã nu cunosc, nu vorbesc. Deci nu am chiar ce sã spun despre Iluminati. La fel despre masoni, nu am strâns pe niciunul de gât ºi nici nu am pupat nici unul . Dar am în viaþã destule experienþe când am bãnuit pe nedrept. ªi m-am lecuit.
Deci aceastã discuþie trebuie mutatã undeva în NWO eºti de acord?

@ biss
Cum adicã sã aduc ceva concret? Aºtepþi de la mine sã-l scot pe nenea marþianu din joben? Nu am joben!

Tintin

@rayden
Informaþii care pot fi verificate? Eu am informaþii originale, nu informaþii care pot fi verificate. Verificate de cine, existã vre-un certificator autorizat? E cineva de aici instanþa supremã? Nu am idee ce aº putea posta ca sã fie ºi verificabil. Locuri, chesti materiale, asta vreþi, @biss? Sunt atâþia care se dau de ceasul morþii sã le gãseascã. Regret dar eu nu sunt Indiana Jones!

abyss