Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

OZN filmat din avion

Creat de DeReLiCt, 08 Mai 2010, 22:30:49

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

DeReLiCt

A mai vazut cineva filmuletul asta ? Daca da, as fi curios sa aflu niste detalii.

A studia ºi a nu gândi este o risipã. A gândi ºi a nu studia este periculos.

Nox

Cât de convenabil: OZN-ul respectiv vine cu vitezã spre avion, se oprește în dreptul ferestrei celui care filmeazã, și apoi o taie. Concluzie: conducãtorul OZN-ului era probabil beat.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

padme

Citat din: Nox din  08 Mai 2010, 23:07:33
Concluzie: conducãtorul OZN-ului era probabil beat.

Subscriu :)))))))))))))))

Tayka

Aºi,beat-o fi fost curios sã vadã ce orãtanie zboarã pe acolo..
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

GabyS

hehe... nice fake  :ufo: :-)

DeReLiCt

Daca e fake, este foarte bine realizat...
A studia ºi a nu gândi este o risipã. A gândi ºi a nu studia este periculos.

ufo_fan

un fals realizat binishor  :mrgreen:

Quicksilver

#7
Daca ai stii ce minuni poti face cu Adobe After Effects (nu e reclama) ...








Toate cele de mai sus sunt CGI (Computer Generated Images), mai exact sunt facute folosind software-ul pentru efecte grafice Adobe After Effects si Cinema 4D
You are here on Earth at this time because you chose to be ... So stop whining about it!

calator astral

fake....se vede din spatiul intersideral...asta e mult mai slab decît hoax'ul galician,celebrul fals care a dat de lucru multor ufologi, postez si eu o scurta analiza :

http://www.youtube.com/watch?v=mkrnEPoaPiU

din noile aparitii (ieri si azi,cele mai "fierbinti") retin doar p'asta, ieri la Moscova, iar la rusi,hmmmm:

http://www.youtube.com/user/octogonarul#p/f/9/XjtlyDZVNBQ

uforever

Obisnuiesc sa <rasfoiesc> si prin topicuri mai vechi, cum e acesta. Fiind un pic indignat de aceste Fake-uri m-am gandit sa postez o parere personala, nu cred ca are rost sa deschid un nou subiect pentru asta.Mi sa parut foarte dragut cand mi-a aparut <ATENȚIE: în acest subiect nu s-a mai postat de cel puțin 120 zile>, <Dacă nu sunteți sigur că e bine să răspundeți aici, vă rugăm luați în considerare deschiderea unui nou subiect>(haios, nu e prima oara).N-as vrea sa deschid alt subiect, mi se pare ca sunt unde trebuie, la topicul cu fake-uri.In cazul in care cineva va citi acest post si i se va parea interesant, am sa deschid un nou subiect, pana atunci iata parerea mea, pe scurt ,despre <facaturi>.Sunt oameni care o fac din pur amuzament, au descoperit ca pot folosi computerul mai mai mult decat messenger, facebook si filme xxx.Exista si amatorii de S.F. care gasesc amuzant acest lucru, nu-i poti invinovatii.Cei mai perversi sunt cei care o fac pentru a discredita fenomenul, astia sunt de 2 tipuri: cei care o fac din prostie si cei care o fac dupa un program bine stabilit.Cand o persoana vede un fake, cu siguranta ia in deradere fenomenul, asta e si scopul lor pana la urma, <nu cred ba ca exista OZN-uri, e vrajala>, spune-mi ca nu ai auzit asa ceva? E o incercare foarte nasoala, mai ales pentru cei care nu au vazut in viata lor un OZN real.Daca e interesant pentru cineva acest subiect propun sa deschidem un topic.

Sa traiti bine! Ufo si Rever!







jean

Am cautat pe forum un loc unde sa postez pt. a nu mai deschide un topic nou si m-am gandit ca aici s-ar potivi cel mai bine subiectul care urmeaza. Este vorba de o poza facuta in timpul unui zbor cu avionul.

A fost facuta in luna August, 2011, in timpul uni zbor de la Budapesta la Londra. Fotograful spune: Nu am vazut obiectul in timp ce am facut fotografia, m-am concentrat pe aripa si pe nori. Cateva zile mai tarziu am observat ce este pe fotografie.
Imaginea a fost luata cu un aparat foto - Canon EOS 400D DIGITAL, pe data de 13.08.2011, la ora 9.07 AM.
Sursa: http://www.ufocasebook.com/2012/budapestlondon.html

Presupunand ca poza nu este trucata si nu prea cred acest lucru, ma intreb ce face acel obiect zburator neidentificat langa acea proieminenta noroasa?
Se ascunde? Nu cred. De jos nu poate fi vazut din cauza norilor. Nici de avioane nu prea pare sa se ascunda, mai ales ca in textul original se spune ca sunt mai multe avioane in zona.
Studiaza formatiunile noroase? Sa fim seriosi, cerul este plin de nori, gasea el un loc si un timp in care sa faca asta fara sa fie deranjat.
Atunci ce face acolo? Sa modifice anumite formatiuni noroase cu un anumit scop. Aduce ploaie, grindina, vijelii.....
Daca in acea proieminenta noroasa se ascunde un obiect mult mai mare?
De cand am vazut poza respectiva tot imi vine in minte ce ar putea sa faca acel obiect acolo. Asa ca vreau sa va intreb si pe voi ce parere aveti?

Adevarul este dincolo de noi

kefren

  Am si eu o nedumerire,filmuletul asta pare real, cum la fel de bine poate fi un fake,ce ziceti?


     black sphere near sun 01

Aliosa

Citat din: kefren din  13 Martie 2012, 01:30:41
  Am si eu o nedumerire,filmuletul asta pare real, cum la fel de bine poate fi un fake,ce ziceti?


     black sphere near sun 01
E real si aia e o bula de gaz :P care scapa de gravitatia soarelui :)

Cautatorul

Citat din: kefren din  13 Martie 2012, 01:30:41
  Am si eu o nedumerire,filmuletul asta pare real, cum la fel de bine poate fi un fake,ce ziceti?

Pai eu zic ca sigur nu e un OZN filmat din avion... :x