Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

O femeie din Italia, însãrcinatã cu un extraterestru?

Creat de padme, 27 Aprilie 2010, 00:01:17

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Xanadron

Citat din: @biss din  28 Aprilie 2010, 18:24:12
Sã ºtii cã ai dreptate Padme! :))))
Acu îmi amintesc cã l-am citit mai demult. Îþi mulþumesc pentru traducere !!!

Cãtãlin, cazurile sunt adevãrate dar unele sunt fabricate fãrã ºtirea victimelor... E trist ºi adevãrat. Existã martori care atestã faptul cã de 60 de ani încoace sisteme militare ofensive  doboarã nave extraterestre ºi mai apoi se recupereazã tot de la locul prãbuºirii inclusiv corpurile vii ori decedate ale ocupanþilor. Se copiazã pe cât posibil apoi tehnologiile ºi se mai fac ºi tot felul de teste genetice. Populaþia e prinsã la mijloc. Noi suntem vitele, animalele de povarã ale unor nenorociþi ce s-au îmbuibat ordinar ºi acum nu mai au decât fricã în ei... Frica cã vom descoperi, cã sãrãcia, suferinþele, bolile ºi tot ce înseamnã destin furat ºi ce mai derivã de aici SUNT INUTILE !!!... Iar ei sunt vinovaþi pt asta. Aproape cã nu s-a inventat pedeapsã pt aºa ceva.
Absolut de acord cu tot ce-ai scris aici, @biss !!!

Cu precizarea ca, in viziunea mea cel putin, nenorocitii astia diabolic-manipulatori si cu o gindire/comportare nu doar inumana, ci chiar... inumanoida :| nu-s deloc "de capul lor" :x in cursul niciuneia din operatiunile terifiante mentionate.

P.S. ontopic: cazul "iepurila" :-D al Giovannei mi se pare insa un exemplu clasic de sharlatanie.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

padme

Citat din: padme din  28 Aprilie 2010, 15:34:27

Daca Giovanna a dus la termen sarcini extraterestre pt a proteja aceasta apropiata rasa mentionata, asa cum sustine ea, in ce scop se incruciseaza si cu o alta rasa? Cine beneficiaza de acest lucru? Cine?


Mie paragraful asta mi se parea putin ilogic asa ca m-am intors si am citit articolul pe baza caruia a fost trimis faxul si am gasit urmatorul paragraf:

"Il preambolo é il seguente: la signora Giovanna da anni viene inseminata da una razza aliena e ha avuto un totale di 18 gravidanze ibride. Una di queste gravidanze però sfociò in tragedia: l'ibridazione venne fatta tramite il seme di una diversa razza alienigena e Giovanna abortì un feto mostruoso."


"Preambulul e urmatorul: de ani buni doamna Giovanna este inseminata artificial de catre o rasa extra si a avut un total de 18 sarcini hibride. Una dintre aceste sarcini insa sfarsi tragic: hibridarea a fost facuta prin sperma unei alte rase extraterestre si Giovanna a avortat un fat monstruos."

De aici am intels ca este vorba de doua rase care decid aceasta hibridare. Probabil ca cine a venit cu ideea cunoaste literatura de specialitate cu privire la rapiri pt ca trebuie sa recunosc asta e ceva nou!

PS @biss, respectiva nu a sustinut niciodata ca acesti aliens cu care ea intra in contact ar fi agresivi, ba din contra,  sustine ca au asigurat-o intotdeauna ca nu-i vor face rau??!! ca vor doar sa se salveze si ca doar asa se pot salva....sau ceva de genu'

Shadowman

Citat din: padme din  29 Aprilie 2010, 23:45:57
Mie paragraful asta mi se parea putin ilogic asa ca m-am intors si am citit articolul pe baza caruia a fost trimis faxul si am gasit urmatorul paragraf:

"Il preambolo é il seguente: la signora Giovanna da anni viene inseminata da una razza aliena e ha avuto un totale di 18 gravidanze ibride. Una di queste gravidanze però sfociò in tragedia: l'ibridazione venne fatta tramite il seme di una diversa razza alienigena e Giovanna abortì un feto mostruoso."


"Preambulul e urmatorul: de ani buni doamna Giovanna este inseminata artificial de catre o rasa extra si a avut un total de 18 sarcini hibride. Una dintre aceste sarcini insa sfarsi tragic: hibridarea a fost facuta prin sperma unei alte rase extraterestre si Giovanna a avortat un fat monstruos."



La 41 de ani a avut 18 sarcini "hibride".Si numai una (ultima...?) a avut un sfarsit tragic...Cit o fi durat o sarcina ? 9 luni sau 3 zile...?  :roll:
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

lylyt_ice

 Shadow...! Lasa "guvizii" sa se infrupte...Ce te deranjaza? Mai e putin si vine vremea pescuitului si ai grasi vor fii deasupra...usor de prins in plasa... :lol:
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

adrian75

Si in in Biblie se vorbeste...in Geneza despre fii lui D-zeu care au avut relatii sexuale cu ficele oamenilor,iar acestea le-au nascut fii...acesti fii hibrizi fiind vitejii din vechime,insa...macar acesti fi ai lui Dumnezeu sau ingeri sau veghetori ...erau ca aspect fizic asemanatori oamenilor...iar copiii nascuti dintr-o astfel de uniune erau copii normali...deosebirea fatza de copii obisnuiti o constituia capacitatile lor intelectuale si forta fizica.  Si in cartea lui Enoch gasim aceasta relatare...cu lux de amanunte. In cazul asta insa.....fetusul acela....ma intreb ce rasa de extraterestri este aceasta....nu prea stiu ce sa cred.....mi se pare cam trasa de par povestea...

lylyt_ice

#35
 Da, ai dreptate...numai ca acei copi ai ingerilor au trait si s-a demonstrat ca au existat, dar femeia asta din ITALY...ce-a facut cu corpul delict...unde este(?)  ca doar nu l-a pus la cuptor crezand ca-i iepuras...Undeva, trebuie sa fie nu? Eu nu cred ca l-a aruncat intr-un canal de toaleta...erea totus "copilul ei"... :oops: :martiansad:
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

abyss

Citat din: padme din  29 Aprilie 2010, 23:45:57
PS @biss, respectiva nu a sustinut niciodata ca acesti aliens cu care ea intra in contact ar fi agresivi, ba din contra,  sustine ca au asigurat-o intotdeauna ca nu-i vor face rau??!! ca vor doar sa se salveze si ca doar asa se pot salva....sau ceva de genu'

Padme, sincer mi se pare o aiureala povestea asta. Si poate tocmai asta e si scopul. Repet. cine are tehnologii cu care sa depaseasca viteza luminii nu mai are nevoie de o amãrâtã din Italy. Dacã ea era marea lor salvatoare o luau naibii cu casã cu tot. Sau cu tot orasul...

PS. Dacã genele sale valorau ceva pt ei atunci era de ajuns sã-i smulgã un fir de pãr... Sau dacã ii bãgau un ovul fertilizat cu siguranțã altul era scopul. Copilul ar fi arãtat normal...
Au mielu, pãi sã-i facã teste si gata. Ce atâta tura-vura.

Discutia toatã pe acest subiect e inutilã. E un caz ''bine vândut'', asta e... un ''produs''...o ''marfã''

Shadowman

Citat din: @biss din  30 Aprilie 2010, 08:26:50
E un caz ''bine vândut'', asta e... un ''produs''...o ''marfã''


Propun sa difuzeze si publicitate in timpul emisiunilor...


" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

padme

Citat din: @biss din  30 Aprilie 2010, 08:26:50
Padme, sincer mi se pare o aiureala povestea asta.

Pai... povestea este o aiureala! Mai bine ramanea la povestea initiala, cum ca a fost rapita, i s-a facut inseminarea si apoi a fost recoltat fatul dupa cca 2 luni de sarcina. Avea toate dovezile si era mult mai credibila. Cu faza asta si-a dat cu stangu'ndreptu'.