Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Ajutati-ma si pe mine,va rog

Creat de Stefy1994, 21 Martie 2010, 11:56:08

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

nicky22me

#15
hmmm tine la tn :)totusi nu e cam urat sa te sperie  :-( si cum ai aflat ca e fata  ? :D sunt cam curios

Stefy1994

hmmmm.......prin telepatie,oarecum,mi-a transmis ca un fel de...''viziune'':am vazut o camera cuprinsa de flacari uriase si o fata cuprinsa de flacari.In momentul cand am vazut fata,in minte am auzit numele ''Beth''.Mi-am dat seama ca era vorba chiar despre ea,pentru ca dupa ce am avut acea ''viziune'' i-am spus numele,si am simtit un val de...nu stiu cum sa-i spun...un amestec de sentimente pe care nu le pot descrie in cuvinte,nu daca stau sa ma gandesc mai bine.Si-a recunoscut numele-asa mi-am dat seama ca e fata.;)Cat despre frica pe care am simtit-o in prezenta ei...eh bine,de fapt a fost frica ei frica pe care am simtit-o.Cand ei ii e frica,mi-e frica si mie.Ii e frica de intuneric si-i e frica sa fie singura,de aceea se tine dupa mine.Cam asta ar fi.Mai ramane doar sa aflu cu adevarat ce incearca sa-mi transmita.;)
Friendship is the greatest treasure

vladtheodor

Trista poveste. Nu o fi vreun "vecin" care te sugestioneaza telepatic !? Apuca-te sa studiezi iluzionismul (magicieni things), poate e totul doar autosugestie. Chestia cu pana rosie nu prea am inteles-o, brrrrr, eu in locul tau as fi ramas impietrit de frica (oops)... Hai sa vb de chestii mai vesele :D Acum daca o cunosti mai bine, jucati carti, sah, ceva !? Intrati pe net !?
Eu!? - Vorbesc de unul singur. Ceilalti abereaza doar... Si altii chiar ne cred. :D
R.I.P. Ronnie James Dio !!!

romulus

CitatMai ramane doar sa aflu cu adevarat ce incearca sa-mi transmita.

Stefy nu stiu daca urmaresti Discovery(ori zone reality) dar iti pot spune  ca pe acolo pe undeva, am vazut cu ceva timnp in urma (anul trecut?!) emisiuni realizate de persoane care puteau sa comunice cu cei "dusi".
Erau prezentate cazuri similare cu ce spui tu: diverse persoane erau bantuite de - nu stiu cum sa le zic - fantome/spirite/suflete & care erau "prinse" intre lumea noastra si cea "de dincolo".
Erau acolo niste tipe (cu capacitati extrasenzoriale)care  urmau un ritual  si indrumau spiritul/sufletul/fantoma pe calea "spre lumina"  - ziceau ele .
Probabil ca, daca ai urmari un episod, te-ai lumina imediat si ai incerca sa gasesti pe cineva priceput sa te ajute .
De obicei in mediul religios gasesti: preoti, calugari, an so on !
Bafta .
Am zis!
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

i1414xy

Stefy1994
  Cunosti vreo fata pe nume Beth care a murit, ai in familie, intreaba parintii, bunicii, sau poate prieteni ca e posibil acea fata cu adevarat sa fie in focul iadului si sa-ti ceara ajutorul. Nu e prima data cand se-ntampla asta, pentru unii e ceva normal care  se-tampla foarte des

lylyt_ice

Care "focul iadului"...??? Mai oameni buni, daca aveti obsesii impuse de religii si povesti, nu mai raspanditi (mai ales in randul tinerilor) astfel de emanatii bolnave.
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

daos

Citat din: Stefy1994 din  21 Martie 2010, 22:15:13
hmmmm.......prin telepatie,oarecum,mi-a transmis ca un fel de...''viziune'':am vazut o camera cuprinsa de flacari uriase si o fata cuprinsa de flacari.In momentul cand am vazut fata,in minte am auzit numele ''Beth''.Mi-am dat seama ca era vorba chiar despre ea,pentru ca dupa ce am avut acea ''viziune'' i-am spus numele,si am simtit un val de...nu stiu cum sa-i spun...un amestec de sentimente pe care nu le pot descrie in cuvinte,nu daca stau sa ma gandesc mai bine.Si-a recunoscut numele-asa mi-am dat seama ca e fata.;)Cat despre frica pe care am simtit-o in prezenta ei...eh bine,de fapt a fost frica ei frica pe care am simtit-o.Cand ei ii e frica,mi-e frica si mie.Ii e frica de intuneric si-i e frica sa fie singura,de aceea se tine dupa mine.Cam asta ar fi.Mai ramane doar sa aflu cu adevarat ce incearca sa-mi transmita.;)
Acea prezenta pe care  numesti Beth este de fapt fie ceea ce eu unul numesc dublul astral al unei persoane de sex feminin cu acel nume, fie un simplu demon care a stat in corpul acelei persoane o perioada de timp. Varianta ultima este totusi mai putin plauzibila, conform descrierilor tale. Ceea ce eu si altii numesc dublu astral al unui om este o copie a mintii acelui om, mai ales cu sentimente si emotii. Omul fara acest dublu astral nu ar avea emotii si nici sentimente. Ar fi un soi de calculator perfect rational si calculat. De aceea la moartea omului, acel dublu astral fie ca se duce cu el in rai daca comportamentul omului in decursul vietii a fost ok, fie in iad daca comportamentul nu a fost ok, precum si o parte, cea mai numeroasa ratacesc o perioada de timp mai scurta sau mai lunga printre oameni. Si incearca cel putin sa interactioneze cu oamenii pe are i-a simtit apropiati sau cu care macar au o anumita afinitate. Acesti din urma "dubli astrali" ai unor persoane moarte ori se "reincarneaza" ori devin un soi de "ronini" sau spus mai pe sleau demoni care trec de la un om la altul. Si in cadrul bisericii exista acele parastase sau pomeni care dupa opinia mea se adreseaza in primul rand acelui dublu astral al mortului. In biserica acesta e denumit minte (in Filocalie) sau uneori chiar parte a sufletului omului (trebuie sa tinem cont ca in cadrul bisericii omul are o parte ingereasca si una demonica, far a se pomeni explicit de ceea ce eu am numit dublu astral).

lylyt_ice

#22
  Un suflet  poseda sex, ca parca unii sunt cind femei cand barbati in multiplele "Vieti"...? Si cine judeca unde sa mearga acel "astral" sau cum vreti voi, in: iad,  rai, sau reincarnare(?)... (cam amestecate religii in acest caz) ! Atunci ce rost mai are JUDECATA DE APOI...? Daca dati informatii...fara sa puteti demonstra veridicitatea afirmatiilor voastre, macar hotarati-va intre a pleda ca ; crestini, budisti, yoghini,  atei... sau dracu mai stie de unde scoateti aceste informatii...Daos! poti tu garanta ca ce debitezi tu, este adevarat? Sau esti un bun emitator de fantezii? Mai lasa-ti visele urate si trezi-ti-va... ca de mii de ani omenirea traieste cu asfel de tampenii impuse de falsi "mentori". Hai sa lasam o data prostiile si sa acceptam ca sunt rasuflate aceste procedee de a inrobii oamenii prin frica si amenintari cu iaduri si blesteme...Stiu: asa s-au format religiile si facerea de averi si robi....dar in acest moment nu prea mai tine...unii oameni s-au trezit din somnul magic creeat de borfasii ordinari.
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

lylyt_ice

Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

extrateresru_ro

#24
Citat din: lylyt_ice din  08 Aprilie 2010, 02:18:38
Iaca na...inca un SFANTALAU dasta care le stie pe toate... :-D
http://www.realitatea.net/mahatma-ghandi--obsedat-sexual-sub-mantie-de-sfant_708046.html
lylyt nu fi rautacioasa,mahatma gandhi nu cred ca  a avut o viata sexuala mai anormala ca cel care  a scris articolul.

pentru stefy1994.Nu te juca cu spiritul lasand portita deschisa,prin ce-ia ce faci tu cu asa zisa telepatie,ii dai ocazia sa aiba autoritate la psihicul tau,campul mintal,iar cu timpul va reusi sa-ti perforeze campul.Nu pot spune ca ar fi rau el spiritu,dar are nevoie de sprijin energetic.Un sfat umil,in timp ce crezi ca-i prin preajma, aprinde-i o lumanare si spune sa fie pentru el,nu pentru beth ci pentru el asa sa pronunti.Un al sfat incearca sa-ti ridici vibratia,prin rugaciune,meditatii si mai sunt si alte metode.Nu mai incerca sa comunici cu el ca nu-ti este cu nimic de ajutor daca era un spirit superior nu ar fi avut un astfel de comportament,mai ales sa te sperie.De la un spirit inferior niciodata nu vom primi nimic adevarat,treb sa gandeste ca la inferioritatea lui a ajutat caderea care bine inteles face parte MINCIUNA,etc.

Si inca ceva,daca iti va fi frica in prezenta lui,daca te vei panica,nu faci altceva decat sa-i oferi sansa ca el sa te supere si sa te necajeasca in continuare.
am incrededere in fiecare OM,dar nu am incredere in diavolul din el.

Serban M

#25
Citat din: Stefy1994 din  21 Martie 2010, 22:15:13
hmmmm.......prin telepatie,oarecum,mi-a transmis ca un fel de...''viziune'':am vazut o camera cuprinsa de flacari uriase si o fata cuprinsa de flacari.In momentul cand am vazut fata,in minte am auzit numele ''Beth''.Mi-am dat seama ca era vorba chiar despre ea,pentru ca dupa ce am avut acea ''viziune'' i-am spus numele,si am simtit un val de...nu stiu cum sa-i spun...un amestec de sentimente pe care nu le pot descrie in cuvinte,nu daca stau sa ma gandesc mai bine.Si-a recunoscut numele-asa mi-am dat seama ca e fata.;)Cat despre frica pe care am simtit-o in prezenta ei...eh bine,de fapt a fost frica ei frica pe care am simtit-o.Cand ei ii e frica,mi-e frica si mie.Ii e frica de intuneric si-i e frica sa fie singura,de aceea se tine dupa mine.Cam asta ar fi.Mai ramane doar sa aflu cu adevarat ce incearca sa-mi transmita.;)

E foarte posibil ca acel spirit sa fie doar in mintea ta, sau produs de tine, doar o iluzie a unui spirit; cauzata de dorinta ta de paranormal si prea multe filme horror. Insa este posibil sa si existe separat de corpul tau energetic, insa m`as indoi ca este un spirit englezesc cu un nume tipic de holywood.

Posibil si sa nu am dreptate, incearca sa il ignori daca tot ai cerut ajutor; sau daca iti place, continua sa il alimentezi cu stari, dar nu vad rostul.

In general spiritele, fantomele, demonii si alti gremlini, sunt atrasi sau ''creati'' de catre persoanele religioase prin frica. Asa eram si eu acum cativa ani cand inca mai eram religios si ma temeam de pacate, focul iadului si demoni. Acestia, daca exista, se hranesc doar cu frica ta, in general generata de religie. Sfatul meu ar fi sa scapi de ideile fixe aduse de religie, pentru ca e facuta de om.

Cauta sentimentul nu gandul, caci gandul e iluzie.

@daos : Te rog nu mai baliverna ineptii pe aici cu iadul si raiul tau. Ce inseamna a fost ok pe timpul vietii ?

Un bastinas dintr`un trib salbatic, care omoara pentru a supravietui, se lupta si nu cunoaste compasiune, unde se duce ? in iad sau rai ? iti zic eu tipule, raiul si iadul sunt stari ale mintii si totul se intampla ACUM.

Ronin

@Stefy1994 !
Citeste materialul de aici:
http://originearaului.blogspot.com/

Vei intelege dupa ce ai de facut.
Succes !
http://ordinulnegru.blogspot.com/
În timp ce toti oamenii accepta realitatea obiectelor, care sunt perceptibile simturilor lor, Socrate are o atitudine dispretuitoare fata de oamenii, care cred ca pentru a deveni reale lucrurile trebuie sa fie palpabile.

Ronin

"Înca o alta ratacire subtila si primejdioasa este credinta care se raspândeste cu repeziciune, ca Satana nu exista ca fiinta personala si ca numele lui este folosit în Scripturi numai pentru a prezenta gândurile si dorintele rele ale omului."
http://originearaului.blogspot.com/2009/06/cursele-satanei.html
http://ordinulnegru.blogspot.com/
În timp ce toti oamenii accepta realitatea obiectelor, care sunt perceptibile simturilor lor, Socrate are o atitudine dispretuitoare fata de oamenii, care cred ca pentru a deveni reale lucrurile trebuie sa fie palpabile.

Nox

Am șters din mesajele offtopic, vã rog sã postați la subiect.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

abyss

 Wow ce e aici, man... puțin sex, fantome, religii...puținã discuție despre rãul care e de origine extraterestrã, apoi repede ptiu-ptiu-ptiu doamne ajutã, un pic din poala popii....si evident la sfârsit Scripturile Fãrã Frontiere... Iar Stefy cere ajutor dar bate cãrãrile ei...

NOI suntem rãul, NOI suntem molima, NOI suntem binele, NOI OAMENII SUNTEM PE PÃMÂNT CEEA CE ALEGEM SÃ FIM.

Toate acestea sunt doar în mintea noastrã, sunt gânduri...Priviți în jur, aceste gânduri afecteazã realitatea distrugând lumea în care trãim doar ca noi sã ne autocompãtimim mai departe cu ochii închiși. Mintea e o camerã a oglinzilor... un singur aspect se poate multiplica la infinit, de aceea nu veți putea înțelege clar lucrurile. Dar sã fie 2 sau 100...
Observ cã Ronin o tot dã cu Satan în toate pãrțile pe unde vede ebe's sau concepte vedice ori alte chestii off-crestinism. Mã tem cã dacã tot aghezmuim lucrurile se vor muia de tot fratele meu. Totul este contaminat de interpretãri atunci când studiezi detaliul. Dar sã privim in ansamblu... ce avem? O lume, un cosmos ce a existat înaintea noastrã...si va exista mult dupã noi. Atunci? ce ne împiedicã sã ne liniștim și sã realizãm cã au mai existat dupã cum o aratã multele dovezi și alte civilizații pe pãmânt. Cã toate au dispãrut dupã ce au înflorit... Oare de ce? Exista dovezi destule cã ființe de pe pãmânt au mai fost în spațiul cosmic, au mai inventat ''roata''...chiar de mai multe ori la rând, și atunci nu ne punem întrebarea legitimã ''ce se întâmplã aici''? Nu cumva cineva a avut muuuultã rãbdare cu noi, tot ajutându-ne ca pe niște handicapati sa ne depãșim neputințele? Oricât de mult vã miroase urât când auziți de extraterestri ma tem ca ei ne-au ajutat. Unii ii numesc îngeri.. eu prefer EBE's sau ființe celeste. M-am plictisit de moarte sã tot aud popologhia crestinã care în fapt se sterge la dos de 2000 de ani cu memoria lui Iisus. Cine va citi noul testament va înțelege discrepanța. Ori upanisadele... E multã informatie pe pãmântul acesta. Trebuiesc ochi care sã vadã si restul ca sã se și înțeleagã...

Așa cã Stefy1994 îmi permit un ultim sfat: Ajutã-te singurã! E cel mai sfânt lucru...