Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Vasile Rudan si misterul din Carpati

Creat de memphis, 20 Martie 2010, 16:53:33

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

tractorbeam

Am sa ma refer strict la fenomenele fizice care au influenta asupra subiectilor umani deoarece asta am putut observa in teren si trebuie sa spun ca o parte din afirmatiile lui V.Rudan s-au confirmat.

- senzatie de panica incotrolabila (furnicaturi, vibratie in intreg corpul, durere brusca de cap, ameteala) la un  subiect in zona Coltilor Tainitei;
- disconfort senzorial al unui intreg grup de subiecti - care au devenit certareti si ulterior parasind zona au revenit la normal (vorbesc de membrii unui raid off-road oameni in general pregatiti la efort si caliti in teren si conditii meteo dificile si nu viteji de tastatura) in zona mocirlei de dinainte de drumul care urca la lacul Hansaru;
- senzatie de existenta a unei entitati invizibile in zona Crucea Spatarului (am confirmarea a 3 subiecti care au auzit ceea ce am auzit si eu), asta a fost o exerienta care chiar mi-a zbarlit parul pe ceafa;
- senzatie de mers ca pe luna in zona La Tiharie chiar daca unii care au mers pe acolo zic ca nu au dat de ea - eu zic ca nu au intrebat pe cine trebuie.



abyss

#781
Asemenea senzatii au fost raportate in diverse locatii de pe glob asociate cu vechile locuri de aterizare.
O intrebare tractorbeam: manifestarile au avut loc noaptea?

Ganditorul

CitatAsa ajungem la un alt mister: cum naiba se face ca Bivolaru si misanii sunt arhicunoscuti aici, dar de Rudan nu stie nimeni?

Simplu : E mai usor sa ti minte o grupare care merge in fundul gol pe munte decat pe unii care fac cercetare. Cat despre "dorinta de publicitate a d-lui Paunescu" ... asra starneste rasul si arata ca nu ai trait acele vremuri. Sa faci concurenta in popularitate "marelui carmaci" era o "infractiune de partid" - asa ca orice comentariu nu-si are rostul. Nu cunosti si nu vei cunoaste situatia despre care vb (sub aceasta abordare).
Asa cum s-a mai spus pe aci, nu poti aborda cercetare dpdv static. Este o succesiune de civilizatii, din perioade de timp diferite, care au lasat urme in Romania. Urmele fizice - caracteristice ultimilor 1500 de ani - au valoarea lor. Noi insa cred ca ne referim la urmele de alt gen, lasate de civilizatii mult mai vechi - urme ce uneori, si in anumite conditii, apar prin senzatii ciudate ale comportamentului uman sau prin evidentierea unei anumite frecvente parazite pe suporturile foto-video (acele anomalii de culuoare de care vb Dl Rudan). Fiind vb de conditii mai mult aleatorii decat controlate de factori externi poti sa mergi de 100 de ori in zona (inclusiv cu Hercules burdusit de aparatura la rasul ierbii) si sa nu obti nimic, asa cum un turist se poate duce o singura data si sa obtina tot ce-i trebuie pentru a spune ca acolo e ceva dincolo de aparentele obtinute cu o sticla de tuica.
Cam in aceasta diferenta de abordare se afla "durerea" celor din "biroul" lui Licurici. Spor la treaba.

Rayden

ieri am dat o tura scurta prin zona colti - am profitat de niste treaba care o aveam prin zona si am zis sa fac un ocol de cativa zeci de km pana acolo..  :mrgreen:
ciudat e ca..mi-a soptit o vrabiuta care a dorit sa isi pastreze anonimatul ca...in vara anului trecut, prin zona cu schituri rupestre ar fi colindat nestingheriti dar insotiti de niste arheologi autohtoni niste ....militari israelieni. ciudat, nu?

vrabiuta asta spune ca..plimbaretii aia cautau ceva..si se pare ca au si gasit..working on it to get more.

intre timp, pana aflu yo - daca reusesc sa aflu, voi cei care sunteti mai umblareti decat mine prin zona..si cu surse de informare si mai bune..stiti sau ati auzit ceva de genul asta, cu plimbaretii astia mai ..neobisnuiti?

AdarM

#784
Citat din: Ganditorul din  03 Noiembrie 2012, 07:34:55
Simplu : E mai usor sa ti minte o grupare care merge in fundul gol pe munte decat pe unii care fac cercetare. Cat despre "dorinta de publicitate a d-lui Paunescu" ... asra starneste rasul si arata ca nu ai trait acele vremuri. Sa faci concurenta in popularitate "marelui carmaci" era o "infractiune de partid" - asa ca orice comentariu nu-si are rostul. Nu cunosti si nu vei cunoaste situatia despre care vb (sub aceasta abordare).
Asa cum s-a mai spus pe aci, nu poti aborda cercetare dpdv static. Este o succesiune de civilizatii, din perioade de timp diferite, care au lasat urme in Romania. Urmele fizice - caracteristice ultimilor 1500 de ani - au valoarea lor. Noi insa cred ca ne referim la urmele de alt gen, lasate de civilizatii mult mai vechi - urme ce uneori, si in anumite conditii, apar prin senzatii ciudate ale comportamentului uman sau prin evidentierea unei anumite frecvente parazite pe suporturile foto-video (acele anomalii de culuoare de care vb Dl Rudan). Fiind vb de conditii mai mult aleatorii decat controlate de factori externi poti sa mergi de 100 de ori in zona (inclusiv cu Hercules burdusit de aparatura la rasul ierbii) si sa nu obti nimic, asa cum un turist se poate duce o singura data si sa obtina tot ce-i trebuie pentru a spune ca acolo e ceva dincolo de aparentele obtinute cu o sticla de tuica.
Cam in aceasta diferenta de abordare se afla "durerea" celor din "biroul" lui Licurici. Spor la treaba.

...
'geaba o dam in diverse cu civilizatii pre-umane, cu protoistorie si alte alea, certitudini sunt inexistenta stancii aruncata in aer de securisti, a incidentului cu brailenii, a taberelor de copii cu abilitati extrasenzoriale si nu in ultimul rand a Tarii Luanei, produs exclusiv al imaginatiei rudaniene.
Spre deosebire de tine (si alti cativa), eu vorbesc in baza cunostintelor, a experientei si cercetarilor proprii, nu a zvonisticii colportate pe net sau canale media dubioase, lipsite de credibilitate - vezi Cancan, Libertatea si restul.
Marcus Tullius Cicero: Traim vremuri grele, copiii nu-si mai asculta parintii si orice prost crede ca poate sa scrie o carte.

Increde-te in cei care cauta Adevarul, dar indoieste-te de cei care spun ca l-au gasit.

StarDust

Citat din: AdarM din  04 Noiembrie 2012, 20:59:47
...
Spre deosebire de tine (si alti cativa), eu vorbesc in baza cunostintelor, a experientei si cercetarilor proprii, nu a zvonisticii colportate pe net sau canale media dubioase, lipsite de credibilitate - vezi Cancan, Libertatea si restul.


AdarM Ti-am editat ultima postare de aici pt. a fi strict on-topic.
In legatura cu partea ce am citat-o m-ar interesa daca se poate, care sunt cercetariile proprii facute in legatura cu cele discutate pe acest subiect.
Binenteles, daca nu-s prea "indiscret"  :-)
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

AdarM

#786
Citat din: StarDust din  05 Noiembrie 2012, 01:03:44
AdarM Ti-am editat ultima postare de aici pt. a fi strict on-topic.
In legatura cu partea ce am citat-o m-ar interesa daca se poate, care sunt cercetariile proprii facute in legatura cu cele discutate pe acest subiect.
Binenteles, daca nu-s prea "indiscret"  :)
Din clipa-n care ai "editat" - de fapt sters! - o parte a mesajului meu sub pretextul pastrarii a ceea ce este in topic, ai fragmentat ideea si implicit ceea ce exprimam, denaturand sensul expunerii mele, un fel de cenzura mascata in political correctness.
Adevarul e ca daca acesta ar fi fost motivul, respectiv pastrarea stricta a on topicului, din intreg subiectul ar ramane mai putin de un sfert, inclusiv din postarile ipochimenului caruia ii raspundeam.
Cercetarile proprii au fost deja enuntate de mine intr-o postare, asa ca nu vad rostul repetarii lor, insa argumentul de baza ar fi acela ca eu am fost acolo, am intrebat, am batut cu pasul locurile unde Rudan iti tese povestea - a lui, a brailenilor, a securitatii si a copiilor extrasenzoriali,  toate astea neverificandu-se in teren.
Marcus Tullius Cicero: Traim vremuri grele, copiii nu-si mai asculta parintii si orice prost crede ca poate sa scrie o carte.

Increde-te in cei care cauta Adevarul, dar indoieste-te de cei care spun ca l-au gasit.

fiulploii

Citat din: abyss din  03 Noiembrie 2012, 05:48:16
Asemenea senzatii au fost raportate in diverse locatii de pe glob asociate cu vechile locuri de aterizare.
Nu cumva trebuie inlocuit cuvantul ''aterizare'' cu colonie ?

Ganditorul

#788
Citat'geaba o dam in diverse cu civilizatii pre-umane, cu protoistorie si alte alea, certitudini sunt inexistenta stancii aruncata in aer de securisti, a incidentului cu brailenii, a taberelor de copii cu abilitati extrasenzoriale si nu in ultimul rand a Tarii Luanei, produs exclusiv al imaginatiei rudaniene.
Spre deosebire de tine (si alti cativa), eu vorbesc in baza cunostintelor, a experientei si cercetarilor proprii, nu a zvonisticii colportate pe net sau canale media dubioase, lipsite de credibilitate - vezi Cancan, Libertatea si restul

Uite, mie imi plac povestile SF ale lui Rudan. Care-i treaba ta cu gusturile pe care le am ? Locurile alea despre care se vb probabil ca exista dar daca ai fi fost un bun cunoscator al Romaniei (si al traditiilor romanesti) ai fi inteles de mult ca povestea spusa public este un amestec de intamplari diferite aflate la sute de km deparare una de alta pt ca in Romania denumirea locurior nu e unica (localitatea Nucu-Nuci-Nucusor etc aparand de peste 10 ori pe teritoriul Romaniei - si celelalte denumiri la fel ...). Asa ca toata povestea D-lui Rudan ( desi nu el a spus de "braileni" si celelalte povesti "apetisante' ...) o iau ca foarte veridica fara sa caut pe teren repere care fac parte din arta conversatiei. Toata lumea stie acest lucru (mai putin strainii care iau 'cuvant cu cuvant' cele scrise) si nimeni nu se supara ca citeste o poveste cu talc. Altfel ar trebui sa ne suparam si pe Eliade, si pe Creanga, si pe Sadoveanu si pe Jules Verne (Castelul din Carpati ...). Si cine se supara ...ii creste nasul.
Dar daca tu vrei neaparat sa gasesti raspunsul la intrebarea "de cad licuricii din copaci" - spor la treaba si cautari prin Romania.
-Un singur sfat te rog sa-l iei (de la un cunoscator al felului cum faci tu "cercetarea" :evil:) - nu te duce la munca doar cu o sticla de tuica in dotare - ia o damigeana de 10 kg cel putin. Succesul va fi garantat si toate "sugativele" din zona vor veni sa-ti marturiseasca cunostintele pe care le au... :evil:

mariusvlad

Citat din: AdarM din  05 Noiembrie 2012, 01:31:06Concluzia vine firesc: Rudan e un mincinos, un excroc, un sarlatan care bazandu-se pe faima creata de o anume categorie de ziaristi, la fel de excroci si ei, isi vinde pretinsele "invataturi" pe sute de euro (cam 260) pentru patru-cinci ore de curs unor naivi, creduli, saraci cu duhul.
In lumea asta nu pot supravietui excrocii fara fraieri. Daca esti convins ca ai dreptate, de ce atata inversunare in apararea portofelelor fraierilor?
In alta ordine de idei, exista posibilitatea ca anumite fenomene sa fie relevate doar celor capabili sa le inteleaga sau celor care vor sa le vada. Poti sa bati cararile ani de zile, daca destinul nu iti scoate in cale persoana potrivita care sa te indrume... Din experientele personale a-si putea scrie un mic roman dar cu siguranta ca voi trece drept "ciudat" daca imi voi face publice trairile.

AdarM

#790
Citat din: Ganditorul din  05 Noiembrie 2012, 10:45:33
Uite, mie imi plac povestile SF ale lui Rudan. Care-i treaba ta cu gusturile pe care le am ? Locurile alea despre care se vb probabil ca exista dar daca ai fi fost un bun cunoscator al Romaniei (si al traditiilor romanesti) ai fi inteles de mult ca povestea spusa public este un amestec de intamplari diferite aflate la sute de km deparare una de alta pt ca in Romania denumirea locurior nu e unica (localitatea Nucu-Nuci-Nucusor etc aparand de peste 10 ori pe teritoriul Romaniei - si celelalte denumiri la fel ...). Asa ca toata povestea D-lui Rudan ( desi nu el a spus de "braileni" si celelalte povesti "apetisante' ...) o iau ca foarte veridica fara sa caut pe teren repere care fac parte din arta conversatiei. Toata lumea stie acest lucru (mai putin strainii care iau 'cuvant cu cuvant' cele scrise) si nimeni nu se supara ca citeste o poveste cu talc. Altfel ar trebui sa ne suparam si pe Eliade, si pe Creanga, si pe Sadoveanu si pe Jules Verne (Castelul din Carpati ...). Si cine se supara ...ii creste nasul.
Dar daca tu vrei neaparat sa gasesti raspunsul la intrebarea "de cad licuricii din copaci" - spor la treaba si cautari prin Romania.
-Un singur sfat te rog sa-l iei (de la un cunoscator al felului cum faci tu "cercetarea" >:D ) - nu te duce la munca doar cu o sticla de tuica in dotare - ia o damigeana de 10 kg cel putin. Succesul va fi garantat si toate "sugativele" din zona vor veni sa-ti marturiseasca cunostintele pe care le au... >:D
Ganditorule, asa sunt sastisit de specia savantilor de tastatura si a inteleptilor marca Google, ca n-am vorbe sa ti-o spui!...
In fond tu aplici in polemica vechea tactica a alora care vazand ca le lipsesc argumentele, se lanseaza intr-o sofistica ametitoare. Ghinionul tau (si al lu' Rudan, totodata) e ca arealul Alunis-Bozioru-Nucu e precis delimitat geografic, aici nu incap confuzii.
Ca tie-ti place Rudan? Sa-ti fie de bine!
Dar sa-i pui pe Sadoveanu, Creanga si Eliade alaturi de el, deja depaseste limitele ratiunii mele.
Marcus Tullius Cicero: Traim vremuri grele, copiii nu-si mai asculta parintii si orice prost crede ca poate sa scrie o carte.

Increde-te in cei care cauta Adevarul, dar indoieste-te de cei care spun ca l-au gasit.

georgiana62

Domnule moderator,
Constat că forumul Rufon e folosit pe zi ce trece la bălăcăreli pe care le fac câţiva bărbaţi frustraţi. Topicul ,,Vasile Rudan şi misterul din Carpaţi" ţine pagina de mult timp.
Intreb, dl Rudan este depozitarul absolut al misterelor din Carpaţi? Aşa reiese din titlurile postate pe forum.

Pe dl profesor Vasile Rudan l-am cunoscut în anul 1976 sau 1977. Am fost printre membrii echipelor pe care dânsului le organiza. Nu era vorba de expediţii pioniereşti gen ,,Cutezătorii" sau alte asemănătoare. La preselecţii pentru echipă participau sute de copii şcolari. Îmi amintesc că într-o primăvară în câteva zile s-au prezentat la preselecţie peste 2.500 de copii, care au concurat pentru 6 locuri disponibile în echipă. Printre testele la care erau supuşi, dl Rudan le punea să  ghicească la ce obiect din laborator se uita un alt copil şi să descrie obiectul dintr-o încăpere alăturată. Au fost şi nişte teste cu cartoane colorate în nuanţe de verde, pe care copiii trebuiau să le aşeze în ordinea descrescătoare a nuanţelor. Erau cam 40 - 50 de cartone colorate în verde. Tatăl meu, care a lucrat în stăinătate şi bănuiesc că era la curent cu anumite scheme, a spus că putea fi vorba de o preselecţie pentru un  curs de telepatie.

Dl Rudan ,,nu se lipea" de anumite personalitiţi ale epocii trecute, cum insinuează cu răutate Licuriciu & Co. Colabora cu acele personalităţi. Citez din interviul dat de domnul general de divizie Vasile Dragomir, fost sef al Direcţiei Topografice Militare ziarului Libertatea din data de 20 mai 2003: ,,Am lucrat cu Vasile Rudan pentru că ştiam ce poate. S-a învărtit puţin în loc, a prins direcţia şi în câteva minute a găsit borna." Era vorba de o bornă geodezică îngropată în pământ la câţiva kilometri depărtare ,,prinsă" de dl Rudan prin teledecţie extrasenzorială. Eu am ziarul la colecţie, pot să-l împrut şi lui Licuriciu dacă doreşte.

Licuriciu se ocupă numai de ,,legenda" Rudan, pe care o răspândeau dl Rudan şi câteva persoane interesate de disimularea activităţii pe care o desfăşura. Licuriciu e obsedat de evenimente închipuite, ce ar fi avut loc în urmă cu 35 - 40 de ani. Ceea ce mă face să cred că nu e un bărbat realizat profesional şi social de are timp de aşa ceva. Sau poate că Licuriciu face parte ditr-o reţea de ocultare a activităţii domnului Rudan, în cazul că dl Rudan e în activitate şi în prezent. Dacă Licuriciu e curajos şi vrea neapărat să-şi bage capul în laţ, îi dau câteva direcţii de investigare:

- Dl Rudan a fost văzut în pădurile din zona Curbura Buzăului cu ataşatul militar aero la Moscova, colonel ing. L. Care a fost scopul acestei vizite?
- Un prim secretar PCR al judeţului Buzău s-a dus să vadă personal ce ,,învârte" dl Rudan prin pădurile judeţului Buzău. A fost bătut pe teren şi a murit o lună mai târziu.
- Vasile Potop, alt prim secretar PCR al judeţului Buzău, a trimis un ofiţer de securitate la faţa locului care a sosit într-o maşină de teren Aro. Ofiţerul s-a postat la vreo 30 de metri de dl Rudan şi vorbea la radiotelefon. Chestia asta l-a enervat teribil pe Rudan, a scos din rucsac un radiotelefon cu antenă telescopică de vreo 2 metri şi a raportat că se află un securist lângă el. Întâmplător eu am fost pe fază. Peste două săptâmăni, primul secretar Vasile Potop a decedat.
- Preşedintele CAP Bozioru, pe numele său Dumitru, poreclit Răţoi, a început să se interese de scopul vizitei dl Rudan în zonă. A fost găsit inecat în gârla Fişicilor. Nu susţin că dl Rudan ar fi fost implicat în aşa ceva. Dar sunt nişte coincidenţe în măsură să dea de gândit despre implicarea altor  persoane vizavi de activitatea desfăşurată de dl Rudan.
- Dl Rudan avea acces la ,,scule interzise" din occident. Într-o vară a avut un dispozitiv de iluminare mobil sosit din Anglia, care dădea o lumină aşa de puternică încât lumina pădurea de pe celălat versant. Alimentatorul acelei surse cântărea în jur de 9 - 10 kg. Dl Rudan a folosit acel dispozitiv împrenă cu ataşatul militar aero pe care l-am menţionat. În unele nopţi dl Rudan pleca undeva cu acea sursă de iluminare şi se întorcea dimineaţa.
- Un alt colonel inginer de la secţia militară a IOR i-a adus în zonă domnului Rudan un acumulator nou cu montură de argint industrial, de la avioanele militare fraceze ,,Mirage". Dl Rudan după ce a format acumulatorul, l-a dus seara într-o direcţie necunoscută şi s-a întors dimineaţa.
- Dl. Rudan era echipat cu aparatură de filmat şi fotografiat profesională occidentală.
E cu putinţă să explice dl Licuriciu aceste ,,coincidenţe" dacă e aşa de bine informat?

Nu ştiu dacă cele relatate de mine au legătură cu OZN - urile ce se vedeau noaptea în zonă. Colaborarea cu profesorul Rudan a fost dificilă, pentru că se enerva repede. Într-o seară când una dintre colegele mele a uitat să stingă aragazul din bucătărie şi a încuiat uşa, ne-a pus să alergăm pe valea gârlei Fişici vreo 4 – 5 kilometri, până nu mai puteam respira. Unele fete din echipă aveau părinţi cadre militare superioare din M.Ap.N. Când era vorba de sancţiuni, dl Rudan nu ţinea cont de asta. Unii dintre părinţi spuneau că în echipă erau şi copii telepaţi. Eu nu i-am cunoscut niciodată pe acei telepaţi. Dar am văzut pe o colegă mai veche că putea să stingă consecutiv, cu puterea minţii, câte 4 - 5 becuri de la iluminatul public. După revoluţia din decembrie 1989 a emigrat din ţară. Au emigrat şi alte colege pe care le-am avut în echipă. Sunt convinsă 99% că prin prelegerile pe care le ţine dl Rudan despre abilităţi extrasenzoriale urmăreşte să racoleze agenţi psi. Îi racolează pentru servicii de informaţii româneşti? Poate răspunde la ceastă întrebare dl Licuriciu & Co.
Georgiana.

P.S. Mi-a plăcut poanta cu sticla de ţuică, dată drept şpagă unui localnic din Bozioru de un user al forumului, pentru a obţine informaţii despre dl Rudan. Acesta nu ştie că pe raza comunei Bozioru sunt o mulţime de livezi de pruni în curţile şi în grădinile sătenilor şi se află în Bozioru şi o fabrică de făcut ţuică. Localnicii îşi cară butoaiele cu prune fermentate la fabrică şi de acolo pleacă acasă cu damigenele pline. Încă nu s-a pomenit ca vreun localnic să primească ţuică drept şpagă de la un străin.  Iar ,,amnezia" localnicilor privind persoana domnului Rudan pe care o reclamă câţiva forumişti ce pretind că au fost la faţa locului, eu cred că pot fi două explicaţii: fie că li s-a spus localnicilor nu nu vorbească despre dl Rudan, fie dl Rudan a şters din memoria colectivă informaţiile despre dânsul. La pregătirea dânsului, trebuie luată în calcul şi varianta asta.

Dintr-o ultimă postare pe forum reiese cu claritate adevărata miză a atacurilor la adresa dl Rudan: cursurile de biodetecţie pe care le ţine. E evident pentru oricine că e vorba de invidie crasă sau de ceva mult mai grav. Cât despre invectivele găzduite de forumul Rufon la adresa dl Rudan şi a unor ziarişti, proferate de o persoană ce se ascunde sub anonimat, deci se sustrage răspunderii juridice.

andrei

   Da,da...Si de fapt ce cauta cu adevarat domnul Rudan? :?... Sa ma repet,, din nou " ...CA SA SPUN ASA :-D :-D : De curiozitate nu de alta :-D :-D :-D
Dacă citești doar cărți pe care toată lumea le citește nu vei putea gândi decât cum toată lumea gândește.

fiulploii

#793
Bine a venit pe forum @georgiana62 . Sper sa ai cat mai multe postari cel putin la fel de interesante ca si cea de mai sus.

Citat din: andrei din  06 Noiembrie 2012, 02:55:19
   Da,da...Si de fapt ce cauta cu adevarat domnul Rudan? :?... Sa ma repet,, din nou " ...CA SA SPUN ASA :-D :-D : De curiozitate nu de alta :-D :-D :-D
Am vaga impresie ca ce cauta mister Rudan nu mai are importanta acum fiindca eu cred ca a gasit  :-D  Dar nu a reusit sa si rezolve problema ivita odata cu gasirea respectiva.

Exista un anumit gen de informatie la care nu se poate accede oricat ai insista si oricat de curios ai fi , mai ales daca esti dominat de simtaminte ce tin de Ego . Informatia respectiva poate fi in mana ta si totusi sa o arunci ca nefolositoare fiindca nu esti destul de copt   sa o recunosti , sa empatizezi cu intelesul sau mesajul ei. Si dau ca un exemplu comun Teoria relativitatii . Einstein nu a facut altceva decat sa puna cap la cap niste descoperiri si experimente facute de altii inaintea lui , sa generalizeze adica sa vada potentialul si sa recunoasca acel puzzle si apoi sa apeleze la un matematician sa puna aparatul matematic la punct.

Putea sa o faca oricine insa , el a fost capabil sa vada informatia . Asa si aici. Si daca vine persoana respectiva aici pe forum si zice '' mai copchii, cautam o poarta interdimensionala care are prostul obicei sa-si schimbe locatia, functie de habar n-am ce insa ramane intr-o anume zona strict delimitata geografic''
Ee? cu ce se schimba datele problemei ? sau cum se schimba datele problemei ? 
Zic si eu... judecand logic bivalent . ca daca ar fi sa ma iau dupa logica tetravalenta ar rezulta un SF  :-D


Ikkyu, the Zen master, was very clever even as a boy. His teacher had a precious teacup, a rare antique. Ikkyu happened to break this cup and was greatly perplexed. Hearing the footsteps of his teacher, he held the pieces of the cup behind him. When the master appeared, Ikkyu asked: "Why do people have to die?"

"This is natural," explained the older man. "Everything has to die and has just so long to live."

Ikkyu, producing the shattered cup, added: "It was time for your cup to die."
 

8-) 8-) 8-)

AdarM

#794
Daca georgiana62 face trimiteri catre afirmatiile mele, ar fi de preferat corectitudinea. Eu n-am scris c-as fi daruit tuica in zona, ci am impartit-o cu ei sau am cumparat.
Marcus Tullius Cicero: Traim vremuri grele, copiii nu-si mai asculta parintii si orice prost crede ca poate sa scrie o carte.

Increde-te in cei care cauta Adevarul, dar indoieste-te de cei care spun ca l-au gasit.