Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Vasile Rudan si misterul din Carpati

Creat de memphis, 20 Martie 2010, 16:53:33

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

ryn

Treaba e in felul urmator! Atata vreme cat nimeni nu poate aduce dovezi clare ca in acea vreme si la acea data, si mai ales, in acel loc  s-au petrecut sau se petrec evenimente inedite, discutia este sterila. De activitatea domnului Rudan nu m-am ocupat decat atunci cand a fost necesar, si recunosc faptul ca, impartial, ar fi trebuit sa ne plecam urechea la spusele domniei sale, macar din pozitia auditorului si nu a discipolului. Noi nu am trait vremurile acelea, nu am cunoscut locurile in aceeasi configuratie si sub aceeasi presiune. Am ajuns sa iau urmele lui Dodoiu inainte de a-l cunoaste pe Davidovici ufologul, iar cu dl. Hobana am incercat impreuna cu Paul sa ajungem la un consens si la o libera comunicare, acesta fiind obiectivul nostru. Informatiile acestor persoane, relatate chiar la un pahar de vorba, si asta imi aduce aminte de o seara cu Dl. gen. Streinu, sunt mult mai importante si mai relevante decat un post. Cred ca am mai scris despre zona Buzaului in alte dati, dar reamintesc si de interesul lui Iorga privind legendele locale .Am face noi un material filmat cu o investigatie locala care sa sustina sau sa elimine ipotezele privind legenda din Carpati, dar unde sa il distribui? Pe un canal tv de care sa te indoiesti ca e credibil, sau sa il pui pe net unde ar fi si mai si? Daca Dl. Rudan detine informatii sau detalii privitoare la evenimentele petrecute in zona de interes si a decis sa le publice fara a modifica realitatea prin prisma perceptiei personale, atunci suntem receptorii a ceea ce dumnealui a dorit sa ne transmita. Dar daca ne lasa cu fragmente de informatie, si noi, cei ce ar trebui sa cernem fictiunea de adevar, ne vom baza cercetarea pe supozitii la fel ca in cazul Dl Hobana - vezi cazul Balea Lac-, caz dezlanat de un "umil" profesor de sport si de vreme mai apoi, nu am fi decat in ipostaza de a interpreta doar o parte din informatie si nu intregul. Deoarece forumul este public, si multi dintre membrii au state vechi in a recunoaste "sagetile" si miiiiiiiiiiiiiiiiiiiiile de topicuri dezinformatoare, ar fi frumos sa avem parte nu de lista de inscrieri a unei scoli de aparare parapisicologiga ci de aportul realist al unora mai vechi ca noi in luminarea prostimii. Ca argument, am vazut in casa unui cercetator, dosare intregi de note si fise, si fotografii... fara net, fara fax, fara copiator... scrise de mana. Cinste lui, nu am avut sansa sa citesc prea multe, dar ce sa mai vorbim de a-l cunoaste! Este ceva extraordinar in zona hateg, in Cluj, in Bozioru, in Pacui, in Cucamacaii? Foarte bine! Suntem mai bogati in mistere.

ryn

licuriciu fara apostrof si fara "el" -  uite care e schema de publicare: (apreciez ca expui texte preluate din surse diferite si ma bucur ca urmezi o linie logica in expunerea ta, cu o mica rugaminte, sterge cratimele, altfel ma gandesc la un copy paste sau cum mama naibii ii zice) Postezi introducerea, parerea ta personala, apoi textul citat cu sursa si mama sursei de unde ai luat docomentul si asta evidentiat si apoi scrii ce vrei tu.Sau invers, sau amestecat. Sau pui paranteze si n.m. adica nota mea acolo unde vrei sa subliniezi PERSONAL ceva. Nu ma intereseaza ca vrei sa expui ceva despre implicarea guvernului in nenorocirea unei natiuni, nici ca Vlad Tepes s-a casatorit cu o nebuna si nici de scoaterea la licitatie a unui palat intercomunitar lingual - lingvistic. Colegul alx e de nota zece, si incearca sa nu afecteze cei 10000 de cititori din cauza unei ambitzii personale. A TA.

licuriciu

#572
Dommilor,

Veghea prelungita toceste simturile. De caree simturi, sincer, ma indoiesc profund.
NU sunt "sageata" nimanui si NU caut sa "dezinformez" pe nimeni. Garantat. Satul sa tot fiu cenzurat, si sa trebuiasca sa postez doar dupa ce trebuie sa aduc prinos unora, voi face un blog pe tema asta: Rudan si Buzau.
Dar stiti ceva. Veti spune ca am vrut doar sa-mi fac publicitate pentru noul blog, de altfel sugerat chiar de unul din "veterani". Si stiti de ce veti spune asta: ca va va fi rusine de forumistii de buna credinta, care vor vedea ca unii vor cu tot dinadinsul si prin toate mijloacele sa ramana "imparati in tara orbilor".

Cat priveste paranoia, mai mult sau mai putin disimulata pe acest forum, pare de bun simt: nu pare intamplator DELOC cat de rapid i se pune pumnu-n gura unei persoane care vine cu lucruri noi, cel putin pentru o parte din membri. Poate cu aceasta ocazie, unii si-au distrus "legenda" si vor ramane fara spor la salarii. Oricum, incepatori...

Asadar va invit pe toti care sunteti cu adevarat interesati de aceasta tema pe www.farareclamapeacestforum.ro


Ganditorul

#573
Inainte de a continua discutia pe subiect cred ca trebuie sa clarificam unele aspecte din "tehnica" practicata de dl "licurici" in arta conversatiei (cel putin din pct meu de vedere ) :
- suntem aici o comunitate care in care fiecare vine cu un text, cu o informatie, cu un rationament care aduce ceva nou pe un subiect dat. Suntem o "comunitate virtuala de timp liber". Nu ma simt nici platit pe statul d-lui "licurici" si nici angajat al vre-unei institutii de cercetare sau al unui serviciu cu 3-5 litere ca cineva sa vina sa ma "traga de urechi" ca nu-mi fac bine treaba :
CitatSi, lectie pentru locatarii acestui blog, trebuie si verificat, fratilor, nu vb fara sa stim. Problema e ca voi prea "haliti de la altii"
Asa ca remarca de mai sus depaseste cu mult cadrul unei conversatii libere. Lectii nu pot da decat profesorii ( si nu ma simt elevul d-lui Licurici) sau sefii ( iar ca "sef" dl Licurici nu are nici o calitate de acest fel pentru nimeni )

- atacul la dl Vasile Rudan e unul cu "intrebari din spatele intrebarii". "Pozarul" de la IATC (rostit asa, cu cat mai mult dispret) e de fapt profesia si meseria de "inginer de imagine/film". "licuriciul" e tare interesat de acest aspect - din moment ce cauta prin arhive/dosare pentru a verifica pe cineva ce a terminat institutul acum 50 de ani. De ce o fi rusinoasa meseria de "pozar" in analiza unor evenimente psi/ozn inca nu stim - dar poate aflam de la dl licurici in continuarea subiectului... :evil:
Problema este insa alta. Nu aspectele de dovada a capacitatilor paranormale intereseaza in primul rand ( pt ca dovezi in acest sens se pot gasi ...) Interesul este de fapt pentru traiectoria profesionala a dlui V Rudan - traiectorie oarecum anacronica.

Cum se face ca un civil oarecare, "pozar", care a fost martor la unele fenomene paranormale si conexe ( sa ne amintim de prima fotografie in care un reporter al expeditiei este lovit de o entitate luminoasa in Buzau ) este participant la cercetarile din interiorul perimetrului "militarizat" si nu este eliminat din joc dupa ce face o declaratie completa - cum este practica in "tara licuricilor" ?
Asta cred ca e intrebarea din spatele intrebarii ... de ce dl Vasile Rudan nu a luat un "glorios sut in fund" dupa ce a facut declaratii complete . Cum a ajuns el in "interiorul perimetrului de cercetare", care a fost traiectoria lui profesionala din moment ce si-a continuat activitatea fiind luat in seama de cadre superioare ale armatei dinainte si dupa 89 ? Astfel de lucruri nu se intampla in "tara licuricilor" si nici nu le poti obtine "dupa o bere cu ...colonelul".
Cam asta reiese la o simpla analiza pe text ( apropos, nici acum nu a venit precizarea despre surse – revista nr, din anul/luna/ziua - poate va veni si in viitor dovedind ca "licuriciul" poate fi exigent cu sine ... inainte de a ne cere noua exigenta).

Precizarea facuta de licurici ca doar "unii stiu despre ce vorbesc" si introducerea colegului TB in ecuatie isi are si ea rostul ei – TB (tractorbeam probabil ) a fost incisiv pe subiect, dar a adus rationamente, texte noi, a deschis noi ipoteze de discutie – dar nu a aruncat cu "noroi" in mod gratuit.
Nici precizarile colegilor alx si ryn nu sunt de neglijat – au adus in discutie cercetarile "interesate" care se fac acum de la inaltime, de pe avioane si "relatiile" unor personalitati ale cercetarii stiintifice romanesti in raport cu subiectul – reincalzind un topic despre care affirm inca o data ca s-a spus cam tot (despre trecut). Despre prezent inca nu ... (si asteptam de la dl "licurici" sa spuna ce anume il intereseaza cel mai tare - direct si fara introduceri inutile )
Pana la urma subiectele "Buzau", "Baciu", "Retezat" etc. pot fid doar niste simple proiecte de promovare a turismului romanesc (mai vine un turist, mai admira peisajul, mai face poze ciudate, mai cumpara o bucata de branza de la cioban ...ridicand economia romaneasca etc ). Cine vrea mai mult trebuie sa munceasca ...pe teren, trebuie sa fie politicos, sa ne respecte trecutul si inaintasii, si (repet) sa "sape", sa munceasca daca vrea sa obtina ceva nou – nu sa arunce cu noroi.
Era o vb inainte de 89  - "nici munca fara paine, nici paine fara munca".

Spor la treaba...


licuriciu

#574
Sa fie acest forum "O noua ferma a animalelor"? Pe dl. alx nu-l ameninta nimeni cu cenzurarea pentru atacuri la persoana si insinuari gratuite, nebazate decat pe o intuitie as putea spune, data fiind realitatea, precara. Da in fine, "Unele animale sunt mai egale decat altele", exact ca inainte de 89, perioada care starneste unora suspine melancolice.

Citez din dl. alx:
"Cum se face ca un civil oarecare, "pozar", care a fost martor la unele fenomene paranormale si conexe ( sa ne amintim de prima fotografie in care un reporter al expeditiei este lovit de o entitate luminoasa in Buzau ) este participant la cercetarile din interiorul perimetrului "militarizat" si nu este eliminat din joc dupa ce face o declaratie completa - cum este practica in "tara licuricilor" ?"

Chiar dl. alx: cum se face? Desi nu stiu de ce fotografie vorbiti, si ar fi bine sa postati totusi si dvs. materiale concrete, imi place sintagma: "perimetru militarizat". 10. Ce perimetru militarizat, domnule? Si ce declaratii complete? Declaratii complete publice? V-ati intrebat vreodata daca nu cumva sunteti victima unui om cu scenarita (data fiind si meseria domnului Rudan) cronica?
A, poate va referiti la un articol din Libertatea, in care afirma ca stie unde sunt ziaristii din Irak. Ok, v-a scapat data publicatiei: 1 aprilie.
Si apropo, domnule alx, aplaud prima contributie REALA a dvs. de cand pun eu posturi aici: titulatura de la IATC. Vedeti ca se poate, domnule alx?

licuriciu

Mii si mii de scuze, ramasesem blocat in matricea informationala pe userul alx. In postul de mai sus a se citi ganditorul in loc de alx. Din nou, mii de scuze.

Repetata la nesfarsit, dar niciodata afirmata de mine, chestia asta cu "seful" are o explicatie: terorizati in viata reala, de niste sefi, probabil abuzivi, unii vor sa fie (si par sa fi si devenit) "sefi" in timpul liber. Asa ca genereaza un spatiu, pe care-l pastoresc ca pe propria mosie. Domnilor, nu va place sa fiti abuzati, nu-i asa? Atunci, de ce abuzati la randul dvs.?

A, si e tare cu faza cu Hercules. Si eu cand ma plimbam prin padurea Tainitei, era sa iau o elice-n freza. Era un Hercules, zbura asa ca ciorile. Dup-aia m-am trezit din somn... E treaba dvs, daca vreti sa va bateti joc de utilizatorii medii (ca perioada de getat pe forum), si e treaba lor daca accepta. Dar Hercules in M. Buzaului, zburand ca ciorile, e o poveste gen Fratii Grimm, dar fara talentul lor literar.

Ati spus sa las materialele, si sa bag idei de la mine, polemica. Ok, fara a incerca sa va jignesc cu nimik, va intreb: Dumneavoastra ati generat povestea asta proasta cu Hercules sau ati auzit-o pe undeva? Daca puteti proba, imi voi cere scuze, a se vedea inceputul postului.

alx

Citat din: licuriciu din  08 Octombrie 2012, 01:09:36
Dommilor,

Veghea prelungita toceste simturile. De caree simturi, sincer, ma indoiesc profund.
Sa inteleg ca vorbesti din experienta proprie? Ca imi pare ca "veghezi" demult asupra lui Rudan...

Citat din: licuriciu din  08 Octombrie 2012, 01:09:36
NU sunt "sageata" nimanui si NU caut sa "dezinformez" pe nimeni. Garantat. Satul sa tot fiu cenzurat, si sa trebuiasca sa postez doar dupa ce trebuie sa aduc prinos unora, voi face un blog pe tema asta: Rudan si Buzau.
@licuriciu
   Spui ca esti satul sa tot fii cenzurat...asta inseamna ca forumul asta nu e singurul unde nu te-ai putut desfasura asa cum ti-ai propus,nu? In plus,afirmatia ca ar trebui sa aduci prinos unora este fara acoperire,si te rog sa o justifici,altfel...s-ar putea sa nu mai poti posta pe acest forum! Si vorbesc foarte serios...chiar vreau sa stiu cine DE PE ACEST FORUM ti-a cerut ceva ca sa iti permita sa postezi aici?  Daca afirmatia de mai sus se dovedeste fara acoperire,iti promit ca EU sunt cel care iti va bloca postarile aici,indiferent ce parere ai tu despre mine!

Citat din: licuriciu din  08 Octombrie 2012, 01:09:36
voi face un blog pe tema asta: Rudan si Buzau.
prietene,esti un mincinos!   Folosesti viitorul verbului "a face" desi primele postari pe blogul tau sunt din data de 7,adica de ieri...

Citat din: licuriciu din  08 Octombrie 2012, 01:09:36
Dar stiti ceva. Veti spune ca am vrut doar sa-mi fac publicitate pentru noul blog, de altfel sugerat chiar de unul din "veterani". Si stiti de ce veti spune asta: ca va va fi rusine de forumistii de buna credinta, care vor vedea ca unii vor cu tot dinadinsul si prin toate mijloacele sa ramana "imparati in tara orbilor".
Uite,chiar cred ca ai vrut sa-ti faci publicitate la "obsesia" ta...pentru ca asta e...o OBSESIE! Si din pacate pentru tine,forumul asta nu e un loc unde sa refulezi tu...
In plus,nu am de ce sa-mi fie rusine de alti membrii ai acestui forum...doar pentru ca tu ma/ne acuzi de cenzura!

Citat din: licuriciu din  08 Octombrie 2012, 01:09:36
Cat priveste paranoia, mai mult sau mai putin disimulata pe acest forum, pare de bun simt: nu pare intamplator DELOC cat de rapid i se pune pumnu-n gura unei persoane care vine cu lucruri noi, cel putin pentru o parte din membri. Poate cu aceasta ocazie, unii si-au distrus "legenda" si vor ramane fara spor la salarii. Oricum, incepatori...
Cat priveste paranoia,singurul PARANOIC  de pe aici esti TU!   Nu ti-a bagat nimeni pumnul in gura,ci doar ti-am cerut sa respecti regulile acestui forum,reguli pe care ar fi trebuit sa le citesti INAINTE  sa te accepti inscrierea aici!  Iar cat despre presupunerea ta vizavi de salariile cu sporul taiat,te inseli! Cel putin in privinta mea...si sunt destui membrii de pe acest forum care ma cunosc personal,asa ca nu imi fac probleme ca o sa te creada cineva...

Citat din: licuriciu din  08 Octombrie 2012, 01:09:36
Asadar va invit pe toti care sunteti cu adevarat interesati de aceasta tema pe www.farareclamapeacestforum.ro
Adresa blogului a fost modificata de mine...daca doresti sa anunti membrii de aici ca ti-ai facut blog,il pui matale frumusel la semnatura,la profil,pentru ca reclama nu este permisa pe acest forum!
 
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

alx

Citat din: licuriciu din  08 Octombrie 2012, 05:53:23
A, si e tare cu faza cu Hercules. Si eu cand ma plimbam prin padurea Tainitei, era sa iau o elice-n freza. Era un Hercules, zbura asa ca ciorile. Dup-aia m-am trezit din somn... E treaba dvs, daca vreti sa va bateti joc de utilizatorii medii (ca perioada de getat pe forum), si e treaba lor daca accepta. Dar Hercules in M. Buzaului, zburand ca ciorile, e o poveste gen Fratii Grimm, dar fara talentul lor literar.

Ati spus sa las materialele, si sa bag idei de la mine, polemica. Ok, fara a incerca sa va jignesc cu nimik, va intreb: Dumneavoastra ati generat povestea asta proasta cu Hercules sau ati auzit-o pe undeva? Daca puteti proba, imi voi cere scuze, a se vedea inceputul postului.

Prietene,Hercules-ul chair bantuie pe acolo...faptul ca pui la indoiala,intr-un mod pueril,aceasta informatie ma face sa cred ca nu ai bantuit pe acolo...altfel,AI FI STIUT!
In rest,nu mai am ce spune la adresa ta,decat ca ceea ce am scris in postul anterior ramane valabil! Depinde de tine!   alx
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Ganditorul

#578
Ma asteptam, ca orice om normal, ca-colegul "licurici" sa-si inceapa textul cu scuze - "va rog sa ma scuzati, luat de valul si interesul pt subiect ...am sarit calul si v-am caracterizat in bloc ca fiind "varza""
N-a fost asa si nici n-o sa fie.
Am aruncat intentionat gresala cu "IATC" si cautatul documentelor prin arhiva ... ca sa observam impreuna daca amicul "licurici" e preocupat de "fondul" sau "forma" problemei dezbatute. Evident ca s-a apucat sa deraieze pe forma prezentarii subiectului, denigrand.
Interviul cu Alexandru Mironov (orice interviu cu A.M. este o gura de oxigen pt forumisti ....) care ar fi trebuit bine plasat si documentat in spatiu si timp (pt ca ma indoiesc ca exista sub aceasta forma, si cu acest continut ...) a ramas tot cu sursa ... la tanti Mitza din coltu' strazii.
In rest nici nu mai merita sa discutam - furtuna intr-un pahar cu apa. Cat despre ceea ce vrea sa afle dl "licurici" despre putintele si neputintele "Herculanelor" ce trec prin zona - eu l-as lasa sa faca munca de teren, pentru ca debordeaza de energie neconsumata si e pacat sa si-o consume facand doar efortul de a batea in taste. "Nici munca fara paine ....dar nici paine fara munca":evil:

Rayden

Salutare

Topicul asta ma intereseaza destul de mult...si nu sunt de departe singurul forumist interesat  :mrgreen:

Cata suparare, nervozitate, suspiciune si rautate..oare nu ne putem intelege ca sa fim mai productivi?
Bag sama, cineva isi freaca mainile de bucurie ca s- a ajuns aici..

Forumul are niste reguli, cred ca putem fi mai politicosi si mai deschisi..si de altfel cred ca ne putem intelege vorbind civilizat.
Haideti sa depasim momentul..ce ziceti? :-D

licuriciu

Iata sursa anastatica. Puteti incerca sa vorbiti cu dl. Mironov, care in mod sigur va va confirma ca am verificat si la dansul.
Dupa cum vedeti, dvs. ati muscat momeala, nu eu. De fapt, nu era vorba de nici o momeala, insa pe unii ii ia scrisu pe dinainte.
Sincer, abordarea dvs. (alx, Ganditorul), si trebuie sa mi-o luati ca o opinie personala, mi se pare profund neserioasa. Adica unul trebuie sa posteze cu detalii pana la ultima virgula, si altii viseaza Herculi pe arboret. Banuiesc ca aveti vreo poza, aveti vreun localnic care sa confirme asertiunea dvs. Banuiesc. De fapt banuiesc ca nu...
De altfel, la cate atacuri la persoana si insinuari deplasate am incasat de la alx, si Ganditorul, posturile lor, daca era pe corecte, ar fi trebuit cenzurate de mult. As indrazni sa cred ca ar fi trebuit auto-cenzurate, din ceva stranger care se numeste buna-cuviinta.
Blogul este urcat deja pe net, si se va afla locatia din gura in gura. S-ar putea asadar ca unii de pe acest forum sa aiba neplaceri cu superiorii lor ierarhici, pe motiv ca n-au gestionat bine situatia. Nu spun care...

fiulploii

Citat din: licuriciu din  08 Octombrie 2012, 11:22:40
. Puteti incerca sa vorbiti cu dl. Mironov, care in mod sigur va va confirma ca am verificat si la dansul.
De cine sa intrebam la domnul Mironov ? ca doara nu o sa-i zic '' domnul Mironov , as dori sa va intreb daca @licuriciu   :lol: a vorbit cu dvs. ''
  Oricat de deschis la minte ar fi cineva , daca te duci sa-l intrebi asa ceva , cum crezi ca va reactiona ?

No offence, man . 

licuriciu

E relativ simplu. Suni, intrebi daca ai format numarul corect (in cazul in care nu-i esti cumva familiar) si apoi ii aduci in discutie articolul in cauza. Dupa ce-i afli pozitia relativ la acel articol (nu trebuie sa ma crezi pe mine, de altfel nici nu citez discutii private), il poti intreba daca s-a mai interesat cineva de cazul asta. Cum raspunsul va fi cel mai probabil afirmativ, poti sa-l intrebi si daca nu s-a intalnit cu acea persoana in Piata Victoriei. Si vei fi lamurit.
Insa sincer eu nu-ti sugerez sa stresezi omul cu prostii de-astea paranoide, decat daca e absolut necesar. Si daca acea confirmare care o s-o primesti, te va ajuta in mod real la ceva. In cazul asta, cred ca omul n-o sa se supere.
Am pus si facsimilul, care poate fi comparat cu transcriptul. Mai mult nu pot face. 
Dar daca tot aveti timp sa faceti verificari, propun celor interesati altceva: sa ia de pe net telefonul de la Institutrul de Geofizica si sa vb. cu directorul. E aceeasi persoana despre care un articol din Libertatea afirma ca a descoperrit cu Rudan Gura de Rai din Bucegi. Garantez o surpriza de proportii...Daca-ati sti ce raspuns am primit eu, oricum nu m-ati crede. Încercati si voi...
Am apreciat tonul moderat al utilizatorului FiulPloii, Sper ca in continuare sa se desfasoare un dialog civilizat pe acest forum.

alx

#583
Citat din: licuriciu din  08 Octombrie 2012, 11:22:40
Adica unul trebuie sa posteze cu detalii pana la ultima virgula, si altii viseaza Herculi pe arboret. Banuiesc ca aveti vreo poza, aveti vreun localnic care sa confirme asertiunea dvs. Banuiesc. De fapt banuiesc ca nu...

@licuriciu
   Gura Teghii iti spune ceva? Sau M-tii Siriului?
Rapoartele despre aceste zboruri mi-au parvenit de la un coleg de aici,de pe forum,in al carui cuvant cred 100%. Daca doreste,poate sa confirme acest lucru.Daca nu,eu nu voi dezvalui identitatea lui...iar tu poti sa crezi ce vrei...

Citat din: licuriciu din  08 Octombrie 2012, 11:22:40
Blogul este urcat deja pe net, si se va afla locatia din gura in gura. S-ar putea asadar ca unii de pe acest forum sa aiba neplaceri cu superiorii lor ierarhici, pe motiv ca n-au gestionat bine situatia. Nu spun care...

Dupa cum ti-am spus deja,poti sa pui adresa blogului la semnatura din profil,si ea va fi afisata...asta e modul in care poti sa-ti faci cunoscut blogul aici,pe FORUM!
Cat despre insinuarile tale vizavi de apartenenta mea la unele servicii...sa stii ca de mult nu am mai ras asa bine.Din pacate,ca membru al acestui forum de ceva ani am observat ca periodic apar pe aici persoane frustrate,cu obiective clare(in mintea lor,bineinteles),si care doresc sa se foloseasca de acest forum pt micile lor "proiecte" FOARTE personale.Cred cu tarie ca tu esti una dintre acele persoane,pentru ca de cand ai inceput sa postezi aici nu ai facut decat sa il ataci continuu pe Rudan,in conditiile in care sti ca acesta nu posteaza aici,deci nici nu se poate apara.Iar eu,si aici vorbesc in nume propriu,nu iti voi mai permite sa faci asa ceva!
   Acest forum este unul citit de foarta multa lume,prin urmare stiu ca este foarte atractiv pentru unii,insa nu uitati ca NU este o stana fara caini,unde sa faceti ce va taie capul.Respecta regulile acestui forum,si nu vei avea nici o problema,cu mine cel putin.Continua cu atitudinea actuala,si cu orice fel de risc,te reduc la tacere.Chiar daca ai potential,si POATE detii si anumite informatii interesante,atata timp cat o iei constant pe aratura,nu prezinti interes...iar in aceste conditii informatiile tale nu sunt credibile.

PS  ti-am "rasfoit" blogul...tu chiar ai o problema MARE si PERSONALA cu Vasile Rudan,de il tratezi ca pe un...sa nu zic ce! Nu iti face cinste blogul,asta e clar!
PS2 Daca doresti,mai poti raspunde o data la "acuzatii",in conditiile in care vei raspunde la multele intrebari puse aici,fara sa driblezi raspunsurile.Daca nu doresti,nu raspunde,dar de aici incolo,orice off-topic va ajunge direct la cosul de gunoi!
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Ganditorul

Uite ca se poate si cu discutii civilizate, argumentate - fara aroganta de la inceput. Multam frumos de documentele postate !
Ceea ce spui acum e ceva inedit si intr-adevar schimba unghiul din care se poate privi problema. Dar sa ramanem, daca se poate, pe subiect - fara atac la persoana.  E degradant sa ataci pe cineva care nu-ti poate raspunde...