Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Vasile Rudan si misterul din Carpati

Creat de memphis, 20 Martie 2010, 16:53:33

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

StarDust

Ei, sa zicem ca a avut si omul o "iesire" e inca incepator... Poate ca unul dintre cei ce vor finaliza cursul, ne va spune totusi cate tablouri ai, Urban :roll:. Binenteles e o exprimare mai "plastica", dar un experiment concret ne-ar spune mai multe...
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Urban

#226
Citat din: StarDust din  03 Iulie 2010, 10:48:30
Ei, sa zicem ca a avut si omul o "iesire" e inca incepator... Poate ca unul dintre cei ce vor finaliza cursul, ne va spune totusi cate tablouri ai, Urban ... Binenteles e o exprimare mai "plastica", dar un experiment concret ne-ar spune mai multe...

Exact...asta vroiam sa subliniez, pentru cineva care pretinde a avea aceste capacitati (dl. Rudan) ar fi fost foarte simplu sa faca o demonstratie...in primul rand obtinea credibilitate maxima si in al doilea rand ce reclama mai buna pentru curs poate fi decat o demonstratie live....dar vorba ta, asteptam sa se termine cursul si poate unul dintre cursanti va face o dovada a abilitatilor obtinute.
In caz contrar nu e decat o mica "escrocherie" balcanica....sau, niciunul dintre cursanti nu are aptitudinile potrivite.

abyss

chiar dacã cineva face dovada unor astfel de aptitudini nu se rezolva nimic. Aceste capacitãþi existã în diverse intensitãþi. Întrebarea e ce faci cu ele? Creezi un univers mai bun? Aduci pace ºi înþelegere între oameni?

zamotrak

Citat din: @biss din  03 Iulie 2010, 21:27:22
chiar dacã cineva face dovada unor astfel de aptitudini nu se rezolva nimic. Aceste capacitãþi existã în diverse intensitãþi. Întrebarea e ce faci cu ele? Creezi un univers mai bun? Aduci pace ºi înþelegere între oameni?


Ar putea cel putin sa incerce.De ce nu?Incercarea moarte nu are!Sau poate.......depinde ce incerci!?

lylyt_ice

#229
@biss,,, :-D Pana cand momentul ...""O"" nu va fi pe " firmament" ... :-D se pot screme toti astia cu  trecut smecer si arbori genealogici suciti , ca tot nimic nu realizeaza;  decat ceva EURO...Mie scarba de hotia si smecereala astora care ,,,,,,,,!!!!!! daca ar stii macar minimal ce inseamna sa fii altfel decat multi al tii, s-ar rusina sa faca stfel de circuri gratuite...Mda...la o varsta cand vezi ca nu ti-au tinut smeceriile optezi pentru alte  murdarii in scopul de a-ti atigura familia si batranetea...!!! :-P TATAE!...Esti dus rau ...ceea ce tu crezi ca poti vintde si numesti cursuri de..."*****" este ceva de mult cunoscut in  rindul celor cu adevarar interesati sau cei cu capacitati naturale...nu mai ai sanse sa pacalesti decat "GUVIZII" Vorba unui brav coleg de pe acest forum...RUSINE TATAE, SI CELOR CARE VOR SA PROFITE DIN ACEASTA ORDINARIE RASUFLATA....
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

memphis

#230
Citat din: lylyt_ice din  03 Iulie 2010, 23:32:06
@biss,,, :-D Pana cand momentul ...""O"" nu va fi pe " firmament" ... :-D se pot screme toti astia cu  trecut smecer si arbori genealogici suciti , ca tot nimic nu realizeaza;  decat ceva EURO...Mie scarba de hotia si smecereala astora care ,,,,,,,,!!!!!! daca ar stii macar minimal ce inseamna sa fii altfel decat multi al tii, s-ar rusina sa faca stfel de circuri gratuite...Mda...la o varsta cand vezi ca nu ti-au tinut smeceriile optezi pentru alte  murdarii in scopul de a-ti atigura familia si batranetea...!!! :-P TATAE!...Esti dus rau ...ceea ce tu crezi ca poti vintde si numesti cursuri de..."*****" este ceva de mult cunoscut in  rindul celor cu adevarar interesati sau cei cu capacitati naturale...nu mai ai sanse sa pacalesti decat "GUVIZII" Vorba unui brav coleg de pe acest forum...RUSINE TATAE, SI CELOR CARE VOR SA PROFITE DIN ACEASTA ORDINARIE RASUFLATA....

Nici nu are rost sa incerc sa-ti explic ceva, esti clar pierduta in spatiu... habar n-ai ce vorbesti. La curs participa printre altii doctori, fizicieni, profesori universitari. e trist faptul ca te crezi "cu capacitati naturale" (pun pariu ca asa crezi, chiar daca nu ai zis in mod direct). Exista un nume pentru capacitatile tale "naturale". Incepe cu s, se termina cu e, are 12 litere. Oare ce-o fi?

@nox: I got warned and she gets ****? Not fair dude...

StarDust

#231
Iti raspund eu, memphis, "*****" era o referire la curs, nu atac direct la persoana(1.1 regulament). Oare trebuie sa iti repet ca nelamuririle le poti adresa pe PM, ca sa nu mai poluam topicele cu explicatii inutile(off-topic)??? O intrebare, chiar crezi ca natura cursantilor garanteaza si obtinerea de rezultate reale? Eu cred ca nu. Poate ca unii au menirea sa fie "deschisi" de acest curs, eu le doresc doar mult succes!

P.S. memphis, nu inteleg de ce te deranjeaza atat opiniile sceptice referitoare la curs, e normal ca unii sa aiba aceasta atitudine, nu crezi?
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Urban

@Memphis

Daca esti atat de "deranjat" de comentariile membrilor de ce tot insisti si postezi aici sau de ce continui sa citesti forumul asta?
Sugestia mea e ca ar trebui sa-ti menajezi "creierul" si sa te concentrezi mai  mult asupra cursului.
Nu de alta dar daca dupa fiecare zi de "curs" intri pe forum ca sa ne spui noua ce "somitati" participa, risti sa pierzi esenta materialelor predate...Respira adanc, calmeaza-te, expira....concentreaza-te pe ce anume ai de facut si nu mai fi atat de orgolios...

Xanadron

#233
Citat din: lylyt_ice din  03 Iulie 2010, 23:32:06
@biss,,, :-D Pana cand momentul ...""O"" nu va fi pe " firmament" ... :-D se pot screme toti astia cu  trecut smecer si arbori genealogici suciti , ca tot nimic nu realizeaza;  decat ceva EURO...Mie scarba de hotia si smecereala astora care ,,,,,,,,!!!!!! daca ar stii macar minimal ce inseamna sa fii altfel decat multi al tii, s-ar rusina sa faca stfel de circuri gratuite...Mda...la o varsta cand vezi ca nu ti-au tinut smeceriile optezi pentru alte  murdarii in scopul de a-ti atigura familia si batranetea...!!! :-P TATAE!...Esti dus rau ...ceea ce tu crezi ca poti vintde si numesti cursuri de..."*****" este ceva de mult cunoscut in  rindul celor cu adevarar interesati sau cei cu capacitati naturale...nu mai ai sanse sa pacalesti decat "GUVIZII" Vorba unui brav coleg de pe acest forum...RUSINE TATAE, SI CELOR CARE VOR SA PROFITE DIN ACEASTA ORDINARIE RASUFLATA....
Cu tot respectul, lylyt_ice: cred ca orice opinie opusa ideilor postarilor oricui trebuie sa aiba, pentru a fi cit de cit credibila, macar un minimum de inteligibilitate (ca de agramatisme crase n-are rost sa ma mai leg acum). :-D

Sper oricum ca, in urma postarilor mele destul de critice pe topicul asta, nu pot fi acuzat de parti-pris-uri vizavi de cursul dlui profesor Rudan. Curs in urma caruia nici nu se obtin cine stie ce cistiguri materiale - faceti o simpla socoteala si nu iese un "plus" mai mare de citeva mii de euro "pe stagiu", in conditiile cind in tzarisoara asta se dau "tunuri" de sute de milioane... :-P
Singurele "entitati" care, in umila mea opinie, au ceva substantial de profitat de aici (fie si doar prin largirea bazei lor de selectie) sint doar anumite servicii secrete - carora doar naivii le-ar putea exclude implicarea in respectiva actiune.
Si ale caror scopuri inca nu ne sunt clarificate macar partial de catre cei care ar putea s-o faca... in folosul lor, evident. Si probabil ca nu vom afla vreodata daca sint sau nu pozitive - in sensul de "utile natziei noastre". :roll:

Asta mi se pare de fapt hiba majora a operatiunii de PR-advertising a initiatorilor cursului RV, alaturi de lipsa totala a transparentzei apropo de minima demonstrare a realitatii capacitatilor de remote-vieweri ce ar putea fi accesate in urma acestui curs, dar si a veritabilelor resurse RV ale... binecunoscutului conferentiar.  :wink:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Rayden

salutare,

si..uite ca timpul a trecut si cursul s-a ..finalizat.
vreun feedback din partea celor care au facut cursul?  :mrgreen:

bafta,
rayden

Xanadron

#235
Citat din: Rayden din  05 Iulie 2010, 11:32:45
salutare,

si..uite ca timpul a trecut si cursul s-a ..finalizat.
vreun feedback din partea celor care au facut cursul?  :mrgreen:

bafta,
rayden
Desi mi se pare cam prematur un feedback relevant dupa primul stagiu de pregatire, as fi totusi curios si eu macar de ceva impresii preliminare ale vreunuia din cei doi cursanti - fiindca am inteles ca doi dintre forumisti s-au inscris efectiv la cursul RV. Macar apropo de similaritatile eventuale ale "materiei" predate la cursul Nexus de dl. profesor Rudan cu noianul de materiale conexe domeniului RV ce pot fi gasite din surse internautice. Si care au fost postate si aici din plin...  
Poate ca, daca ar afla ca metodele de predare sint unele absolut originale, s-ar mai inscrie si alti forumisti, posibil chiar direct la stagiile avansate. :wink:

Desi se pare ca, uneori, participantii la astfel de operatiuni incep sa aiba senzatia c-ar apartine deja unei "caste oculte" :-P despre ale carei cutume nu trebuie sa afle "novicii" din afara ei. Si asta, indiferent daca au progresat doar citiva... milimetri :lol: in dezvoltarea capabilitatilor de accesare a "informatiei universale".
Informatii universale care cuprind, evident, si numarul exact al tablourilor din casa lui Urban !!! :-D
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

memphis

#236
Xanadron, tin sa-ti multumesc ca mi-ai atras atentia asupra adevaratelor veleitati gramaticale ale dom'soarei. M-am amuzat capios recitind postul acesteia.
Cat despre curs...
Ce pot sa spun e ca a fost ceva "once in a lifetime". Pot spune ca sunt mai paranormal dupa terminarea acestui nivel? Nu. Pt ca primul  lucru pe care l-am invatat a fost ca ceea ce unii considera paranormal ete in fapt cat se poate de normal. Specia umana a fost creata cu aceste abilitati, insa in timp ele s-au depreciat pana la disparitie. Absenta lor este anormala, nu existenta lor. a fot un curs de RV? Nu. S-a inteles gresit. RV nu a facut parte din curs. Ce a facut parte? exact ce spune titulatura. Protectie. Am invatat cum sa  ne protejam de energiile patogene care ne inconjoara. Ce anume este un focar geopatogen, ce face el (expunerea indelungata duce printre altele la cancer) si cum putem detecta prin biodetectie unde anume si pana unde  se intind aceste zone. Sa localizam necesitatile vitale (sursa de apa potabila, adapost) in situatii de urgenta (de ce nu, post apocaliptice) tot prin biodetectie. Sa localizam in spatiu o fiinta. Sa determinam starea de sanatate a unei fiinte, sa determinam daca o persoana minte sau pune adevarul, nivelul de stres a acesteia. Sa detectam extrasenzorial obiecte ascunse privirii, inclusiv zacaminte de petrol. Plus multe alte lucruri pe atat interesante pe cat si utile. 90% dintre participanti s-au inscris la modulul 2 anticipat. Ori asta cred ca spune ceva.  Nu a fost balci, nu a fost spectacol, a fost stiinta aplicata.
Am avut ocazia de al intalni si pe colegul nostru, calatorul astral, un om cu totul deosebit. Din motive obiective insa, nu mi-am dezvaluit identitatea.
Ce urmeaza? Expeditii in curbura Buzaului, muntii Orastiei, la care vor participa numai persoane din randul absolventilor M1. Si poate chiar reconstruirea renumitului poligon. Si bine inteles, M2, o noua serie M1, and so on.

Urban, poti sa carcotesti cat vrei, la  fel si dmom'soara. Nu aveti dreptate.

Acestea fiind spuse, va doresc o seara placuta.

Ronin

Merci memphis.
Ceva despre inductia telepatica, ne poti spune ?
http://ordinulnegru.blogspot.com/
În timp ce toti oamenii accepta realitatea obiectelor, care sunt perceptibile simturilor lor, Socrate are o atitudine dispretuitoare fata de oamenii, care cred ca pentru a deveni reale lucrurile trebuie sa fie palpabile.

memphis

nu ti-as putea spune, pt ca nici nu mi-am dat seama cand s-a intamplat.

Nox

Citat din: memphis din  06 Iulie 2010, 01:57:01
Xanadron, tin sa-ti multumesc ca mi-ai atras atentia asupra adevaratelor veleitati gramaticale ale dom'soarei. M-am amuzat capios recitind postul acesteia.
Cat despre curs...
Ce pot sa spun e ca a fost ceva "once in a lifetime". Pot spune ca sunt mai paranormal dupa terminarea acestui nivel? Nu. Pt ca primul  lucru pe care l-am invatat a fost ca ceea ce unii considera paranormal ete in fapt cat se poate de normal. Specia umana a fost creata cu aceste abilitati, insa in timp ele s-au depreciat pana la disparitie. Absenta lor este anormala, nu existenta lor. a fot un curs de RV? Nu. S-a inteles gresit. RV nu a facut parte din curs. Ce a facut parte? exact ce spune titulatura. Protectie. Am invatat cum sa  ne protejam de energiile patogene care ne inconjoara. Ce anume este un focar geopatogen, ce face el (expunerea indelungata duce printre altele la cancer) si cum putem detecta prin biodetectie unde anume si pana unde  se intind aceste zone. Sa localizam necesitatile vitale (sursa de apa potabila, adapost) in situatii de urgenta (de ce nu, post apocaliptice) tot prin biodetectie. Sa localizam in spatiu o fiinta. Sa determinam starea de sanatate a unei fiinte, sa determinam daca o persoana minte sau pune adevarul, nivelul de stres a acesteia. Sa detectam extrasenzorial obiecte ascunse privirii, inclusiv zacaminte de petrol. Plus multe alte lucruri pe atat interesante pe cat si utile. 90% dintre participanti s-au inscris la modulul 2 anticipat. Ori asta cred ca spune ceva.  Nu a fost balci, nu a fost spectacol, a fost stiinta aplicata.
Am avut ocazia de al intalni si pe colegul nostru, calatorul astral, un om cu totul deosebit. Din motive obiective insa, nu mi-am dezvaluit identitatea.
Ce urmeaza? Expeditii in curbura Buzaului, muntii Orastiei, la care vor participa numai persoane din randul absolventilor M1. Si poate chiar reconstruirea renumitului poligon. Si bine inteles, M2, o noua serie M1, and so on.

Urban, poti sa carcotesti cat vrei, la  fel si dmom'soara. Nu aveti dreptate.

Acestea fiind spuse, va doresc o seara placuta.


Citat din: calator astral din  20 Martie 2010, 22:13:51
vrajeala...nu exista asa-ceva,decît Autosugestie...restu e vorba-n vînt,crede-ma memphis.


Întrebarea mea este evidentã... așa cã nu o s-o mai scriu...
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee