Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Vasile Rudan si misterul din Carpati

Creat de memphis, 20 Martie 2010, 16:53:33

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

abyss

Bunul simt ar trebui sa functioneze si sa fie reduceri. Mai ales ca sunt 100% siguro ca unii din cursanti intra moca... :rainbow:

Dar e interesanta partea cu "in viitorul apropiat vor avea loc evenimente geologice, cosmice si de alta natura, ce vor pune in cumpana existenta omenirii ca specie; iar autoprotectia extrasenzoriala poate deveni la un moment dat unica noastra sansa de supravietuire". Sunt cuvintele Profesorului... De aceea ma repet: Cine e Himera? Entitatile biologice extraterestre? Sau coplanetarii nostri iluminati? ...Stiu ca raspunsul nu conteaza, oricare ar fi el. Mai ales acela care vine din afara. Dar cred ca fac o mica fixatie si voi umple topicul asta de intrebari pana cineva imiva raspunde! Nu ma multumesc asa de usor cu bilutele negre ale lui memphis care ocoleste raspunsurile si muta tintele multiplicandu-le incercand sa scape de presiune!

Daca acum traim ultimile momente inaintea unui eveniment cosmic si planetar descris de domnul Rudan ca fiind ... asa, pai ce mai conteaza cativa banuti acolo? Ce o sa mai faca domnii editori cu revistele dupa instaurarea haosului dezvaluit de domnul Rudan? parca era vorba de supravietuirea revistei nu? Sau gresesc si de fapt era vorba de continuarea unor cercetari abandonate din cauza evenimentelor din 1989? Pai ori e vorba de expeditii, ori e vorba de bani, ori de natia noastra? Nu mai inteleg nimic 8-)

Nox

#211
Citat din: @biss din  30 Iunie 2010, 21:34:39
Dar e interesanta partea cu "in viitorul apropiat vor avea loc evenimente geologice, cosmice si de alta natura, ce vor pune in cumpana existenta omenirii ca specie; iar autoprotectia extrasenzoriala poate deveni la un moment dat unica noastra sansa de supravietuire". Sunt cuvintele Profesorului...

Sã ce? Sã oprim lava vulcanilor, valurile oceanelor și asteroizii cu puterea minții? A... altã naturã cam acoperã tot.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Rayden

si...maine incepe cursul cu pricina.. :roll:
sunt curios dupa ce se finalizeaza daca vreun coleg va reveni cu feedback  :mrgreen:
...doar sunt cel putin 2 colegi de pe forum inscrisi, nu?  :rainbow:

zamotrak

Citat din: Rayden din  29 Mai 1970, 00:47:27quote author=Rayden link=topic=2856.msg50895#msg50895 date=1277924763]
...doar sunt cel putin 2 colegi de pe forum inscrisi, nu?  :rainbow:
...doar sunt cel putin 2 colegi de pe forum inscrisi, nu?  :rainbow:
[/quote]

Dupa atata agitatie..........numai ,doi?! :-D

Quicksilver

Uneori s-ar putea sa fie mai mult decat suficient, pentru a demonstra ca totul a fost doar un circ ...
You are here on Earth at this time because you chose to be ... So stop whining about it!

Urban

#215
Relax.
Cursul e o teapa, nici unul dintre "profesori" nu are absolut nici o capacitate paranormala...daca intradevar ar fi avut vreo abilitate ar fi demonstrat-o pana acum (asta nu inseamna insa ca nu exista oameni pe planeta asta care chiar au asemenea capacitati paranormale, dar din pacate acestia nu se afla in Romania)...cand esti sigur pe ceea ce posezi Frica dispare din context, frica sau alte mishmashuri de gen confidentialitate sau secret de Stat sau alte abureli post decembriste.
Dl. Rudan este un intelectual din garda veche a fostilor cotitori nomenclaturisti care inca mai spera sa-l gaseasca pe copilul Superman printre romani...asemanator acelora pe care ii "folosea" la descoperirea artefactelor si a ruinelor dacice cu zeci de ani in urma...din pacate cand peste 95% din populatie isi incepe ziua cu Libertatea, Click si Cancan e cam greu sa mai gaseasca specimene care sa se potriveasca profilului necesar domniei sale.
Totusi initiativa cursului e buna, prostie inca mai exista cu tona pe centimetrul patrat, cursantii vin, chitantele se taie si lumea e multumita cand are acces la o "bucatica" de informatie asa zis "oculta"....
Absolut tot ceea ce va preda dl. Rudan exista pe net in format electronic, depinde de cat de mult vrei sa afli si cat de mult esti in stare sa asimilezi.
Problema nu este ABSENTA informatiei ci din contra, ABUNDENTA ei.




daos

Citat din: Urban din  30 Iunie 2010, 23:38:48
Relax.
Absolut tot ceea ce va preda dl. Rudan exista pe net in format electronic, depinde de cat de mult vrei sa afli si cat de mult esti in stare sa asimilezi.
Problema nu este ABSENTA informatiei ci din contra, ABUNDENTA ei.
Sau mai degraba timp si chef de a practica pe propria piele.

zamotrak

#217
Citat din: Urban din  30 Iunie 2010, 23:38:48
Absolut tot ceea ce va preda dl. Rudan exista pe net in format electronic.......


@Urban,posezi o capacitate extraordinara de a prevede viitorul.Felicitari!

memphis

#218
Citat din: Urban din  30 Iunie 2010, 23:38:48
Relax.
Cursul e o teapa, nici unul dintre "profesori" nu are absolut nici o capacitate paranormala...daca intradevar ar fi avut vreo abilitate ar fi demonstrat-o pana acum (asta nu inseamna insa ca nu exista oameni pe planeta asta care chiar au asemenea capacitati paranormale, dar din pacate acestia nu se afla in Romania)...cand esti sigur pe ceea ce posezi Frica dispare din context, frica sau alte mishmashuri de gen confidentialitate sau secret de Stat sau alte abureli post decembriste.
Dl. Rudan este un intelectual din garda veche a fostilor cotitori nomenclaturisti care inca mai spera sa-l gaseasca pe copilul Superman printre romani...asemanator acelora pe care ii "folosea" la descoperirea artefactelor si a ruinelor dacice cu zeci de ani in urma...din pacate cand peste 95% din populatie isi incepe ziua cu Libertatea, Click si Cancan e cam greu sa mai gaseasca specimene care sa se potriveasca profilului necesar domniei sale.
Totusi initiativa cursului e buna, prostie inca mai exista cu tona pe centimetrul patrat, cursantii vin, chitantele se taie si lumea e multumita cand are acces la o "bucatica" de informatie asa zis "oculta"....
Absolut tot ceea ce va preda dl. Rudan exista pe net in format electronic, depinde de cat de mult vrei sa afli si cat de mult esti in stare sa asimilezi.
Problema nu este ABSENTA informatiei ci din contra, ABUNDENTA ei.


Urban, un singur lucru am sa-ti zic: puti de prostie. Imi pare rau, pana acum m-am abtinut cat am putut, insa te intreci in posturi care iti dovedesc capacitatea cilindrica a cerebelului.

Anyway, cursul a inceput. Evident ca la un momentdat va aparea si in format electronic (tot cursul este filmat HD), insa vei avea o dezamagire, va fi subtitrat si exportat, deci vei avea ceva de asteptat pana vei prinde un DVDrip. CAMrip nu ve fi disponibil:)

In fine, v-am lasat, plec la curs, ziua 2!

A... si pt stiinta voastra, da au existat reduceri de pret, pentru oamenii de bun simt!
Atentie la limbaj! (Nox)

StarDust

#219
Citat din: memphis din  02 Iulie 2010, 15:03:50
Urban, un singur lucru am sa-ti zic: puti de prostie. Imi pare rau, pana acum m-am abtinut cat am putut...

memphis, ai optiunea mesaje personale, daca ai de facut remarci cu caracter personal la adresa lui Urban. Daca nu iti convin opiniile lui exista alte moduri mai civilizate de a te adresa. Bafta la curs! S-ar putea sa iti foloseasca pt. a te controla (sau sa te abtii) mai bine.

P.S. pentru nelamuriri suplimentare PM.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Kymosabe

#220
Citat din: memphis din  23 Iunie 2010, 17:05:20
Salut Cristian si bine ai venit pe forum.
[..] unii dintre stimatii nostri colegi de forum cauta chichite pentru a se lega de oricine si orice. Dar asta nu trebuie sa ne mai mire. Era o vorba din batrani (sau nu): "Romanul daca nu se cearta, carcoteste. Sau fura."

Iar o altã vorbã din bãtrâni spune: ,,Nu e prost cel care cere, e prost ãla care dã'' :wink:
Aºa cã, celor care au plãtit sã participe la acest curs, nu le doresc decât sã devinã paranormali (vorba ta, Dumnezeu cu mila... :lol:).

Am tot respectul pentru dl. Rudan, dar acest curs (ºi dumnealui o ºtie foarte bine) este aceeaºi vrãjitorie, dar cu altã pãlãrie.
(Am evitat sã folosesc cuvântul escrocherie, deoarece mi s-a pãrut a fi prea dur).
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

Urban

@Memphis

Ciocoflendurismele astea pe care le manifesti imi confirma ca ceea ce am afirmat mai devreme este adevarat.
Mult succes iti doresc si sper sa devii un bun "clarvazator"!

lylyt_ice

 memphis asta, este si el un fel de BOUREANU in guvernul ROMANIEI...Nu vedeti ca TATAE nu prea mai are puterea de a a expune planul si interesul propriu  (?)  E clar ca acest pion (memphis) are ceva la afacerea asta...!!!E JENANT  felul cum isi apara interesul... :lol:
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

memphis

#223
poate totusi m-am aprins prea tare, recunosc, insa urban a avut darul de a ma enerva inca de la inceputul threadului, si nu am mai putut sa ma abtin...

Urban

Citat din: memphis din  03 Iulie 2010, 08:32:15
poate totusi m-am aprins prea tare, recunosc, insa urban a avut darul de a ma enerva inca de la inceputul threadului, si nu am mai putut sa ma abtin...

Presupunand ca deja ai terminat "cursul" si te "enerveaza" unul, ce faci?
Ii "intorci" creierii cu lopata?...vezi tu, "cursurile" astea mai speciale nu sunt pentru oricine.