Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Pareri poze ! Ozn ?

Creat de DeReLiCt, 01 Martie 2010, 15:10:52

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

DeReLiCt

Salut ! Am facut si eu niste poze si as dori sa aflu parerile celor care se pricep in arta fotografica.

Pozele sunt:





Astept opinii.

A studia ºi a nu gândi este o risipã. A gândi ºi a nu studia este periculos.

Quicksilver

Ai putea sa ne descrii circumstantele in care au fost facute aceste fotografii? Din cate se pare, cele 3 OZN-uri se deplaseaza in formatiune - tipic militareasca, deci ... Dar totusi, ne povestesti?
You are here on Earth at this time because you chose to be ... So stop whining about it!

Nox

Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

DeReLiCt

O sa va povestesc dupa ce aflu mai multe pareri. Si sunt 4, in prima si a doua poza.
A studia ºi a nu gândi este o risipã. A gândi ºi a nu studia este periculos.

Quicksilver

Daca voi vedeti 4 OZN-uri deplasandu-se IN FORMATIUNE, jos palaria ... Da, mai e unul care pare sa se materializeze si dematerializeze. Dar cele trei "discuri argintii" se deplaseaza grupat, tipic avioanelor de lupta. Parerea mea ...
You are here on Earth at this time because you chose to be ... So stop whining about it!

Nox

DeReLiCt, de ce pozele nu au informații în ExIf? Cu ce le-ai fãcut?

Quicksilver, sunt 4, dar 3 în formație și altul ce apare mai departe de ele și strãveziu.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

DeReLiCt

Sunt facute cu camera telefonului mobil.
A studia ºi a nu gândi este o risipã. A gândi ºi a nu studia este periculos.

Shiro Phoenix

Da, cam comuna formatia de triunghi pe aici printre noi.Pozitie clara de survolare, si in plus, din moment ce nu se implica deshis in treburile noastre, cred, de fapt sunt sigura, ca extraterestrii nu ar fi atat de neprevazatori sa se lase vazuti, mai ales din moment ce stiu situatia de pe aci' si anume ca multi oameni se tem de ei, deci, nu ar avea niciun interes sa se lase vazuti pt. a crea panica, cei ce vor sa bage masele in sperieti sunt altii, care nici macar nu se obosec sa isi ascunda obiceiurile tipic pamantene.Dar ce stiu majoritatea oamenilor?Stiu doar ca orice chestie rotunda care zboara pe cer e extraterestra si vine sa ii supuna la cine stie ce torturi, experimente, sau chiar mai "fun" sa isi exerseze capacitatile de ucigasi.
"Avem timp sa ne facem iluzii si sa rascolim prin cenusa lor mai tarziu.Avem timp sa invatam lectii si sa le uitam mai apoi. Eroii sunt cei ce fac ce trebuie CAND trebuie, indiferent de consecinte." "Dominati cu mintea!Nu-i nimic mai frumos decat asta!"

DeReLiCt

Citat din: Shiro Phoenix din  02 Martie 2010, 19:04:43
Da, cam comuna formatia de triunghi pe aici printre noi.Pozitie clara de survolare, si in plus, din moment ce nu se implica deshis in treburile noastre, cred, de fapt sunt sigura, ca extraterestrii nu ar fi atat de neprevazatori sa se lase vazuti, mai ales din moment ce stiu situatia de pe aci' si anume ca multi oameni se tem de ei, deci, nu ar avea niciun interes sa se lase vazuti pt. a crea panica, cei ce vor sa bage masele in sperieti sunt altii, care nici macar nu se obosec sa isi ascunda obiceiurile tipic pamantene.Dar ce stiu majoritatea oamenilor?Stiu doar ca orice chestie rotunda care zboara pe cer e extraterestra si vine sa ii supuna la cine stie ce torturi, experimente, sau chiar mai "fun" sa isi exerseze capacitatile de ucigasi.

Si concluzia ta ar fi ca ?
A studia ºi a nu gândi este o risipã. A gândi ºi a nu studia este periculos.

Shiro Phoenix

Concluzia mea e ca sunt ozn-urile unora cu adevarat malefici, adica ale OAMENILOR! 
"Avem timp sa ne facem iluzii si sa rascolim prin cenusa lor mai tarziu.Avem timp sa invatam lectii si sa le uitam mai apoi. Eroii sunt cei ce fac ce trebuie CAND trebuie, indiferent de consecinte." "Dominati cu mintea!Nu-i nimic mai frumos decat asta!"

ryn

Prea dubioase imaginile, aceeasi pozitionare a aceleasi imagini, prima defocalizata pentru ca aparatul cauta sa focalizeze automat cand geamul pictat cand cerul cu nori cand pe nenea UFO, plus diferenta de timp si spatiu desi unghiul de fotografiere este acelasi etc. O sa revin cu detalii.

Stefy1994

de acord cu Shiro.nu pot fi nave extraterestre,mai degraba sunt,cum au spus Quicksilver si Calator astral,nave militare.Mai ales in a 2a poza se poate observa acest lucru.Parerea mea ;)
Friendship is the greatest treasure

adrian75

pot fi orice.....tinand cont de faptul ca nu cunoastem in amanunt toata tehnologia militara existenta la ora actuala pe pamant... pot fi aparate militare ,insa atat timp cat nu avem certitudinea provenientei lor......pot fi orice si mai ales....de oriunde :wink:

Quicksilver

You are here on Earth at this time because you chose to be ... So stop whining about it!