Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Atlantii si Atlantida : nu toti au disparut!

Creat de calator astral, 28 Februarie 2010, 21:57:26

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

calator astral

cu toti cunoastem Mitul Atlantidei si al Atlantilor.
cred ca am localizat zona în care aceasta mitica insula a existat,acum e la cîteva mii de metri sub nivelul Oceanului,în largul Coastei Spaniole,spre sud,aproape de nord-vestul Africii,am facut un scurt clip,cu unele imagini submarine,va invit sa verificati zona respectiva pe google Earth.
http://www.youtube.com/watch?v=cE8v6_8qdA8

va astept pe acest minunat forum pentru opinii sau eventual noi probe care sa confirme aceasta zona(corespunde exact descriptiei antice "dincolo de strîmtoarea gibraltar,spre sud")

Quicksilver

Avand in vedere ca Google a devenit, parerea mea, o unealta importanta in mana cui nu trebuie, nu am incredere in datele furnizate de acestia. Nu stiu daca ai observat .... http://www.ziua.ro/news.php?data=2010-02-08&id=14162.

Si in plus, am mai dat si eu de acea "chestioara". Se zice ca erau ceva schite, trasee pentru submarine, hell knows. Ziceau ca s-au suprapus cu imaginile luate de sateliti si au mai umplut ei curcanul pe-acolo cu niste fasole (eh).

Eu sunt sceptic cu privire la datele facute "publice". Toate trebuie sa treaca prin cel putin un filtru ...
You are here on Earth at this time because you chose to be ... So stop whining about it!

calator astral

Citat din: Quicksilver din  28 Februarie 2010, 23:47:00
Avand in vedere ca Google a devenit, parerea mea, o unealta importanta in mana cui nu trebuie, nu am incredere in datele furnizate de acestia. Nu stiu daca ai observat .... http://www.ziua.ro/news.php?data=2010-02-08&id=14162.

Si in plus, am mai dat si eu de acea "chestioara". Se zice ca erau ceva schite, trasee pentru submarine, hell knows. Ziceau ca s-au suprapus cu imaginile luate de sateliti si au mai umplut ei curcanul pe-acolo cu niste fasole (eh).

Eu sunt sceptic cu privire la datele facute "publice". Toate trebuie sa treaca prin cel putin un filtru ...

foarte interesant acest link,îti multumesc!
da,stiam deja ca Google e "under-control",explicatiile lor puerile nu conving nici un copil de gradinita,pe curînd!

Dreadg

Va salut ! Nu prea am avut timp sa ma prezint dar, acum am timp si ma pot prezenta cum se cuvine. Deci sunt nou pe forum  si vreau sa impartasesc ideile mele si sa descopar mai multe .


Deci , am doua variante pentru masoni/illuminati sau cum le mai zice:

1. Sunt oameni care il serversc pe Lucifer (Satana) care au inventat religia/ile pentru ca noi oamenii sa avem incredere in biblie si in tot ce se va intampla in decursul vietii facandu-i pe oameni mai "prosti" pentru a nu cerceta ci a crede , pentru ca masonii sa preieie controlul asupra planetei, omorand multi oameni inteligenti pentru a nu a avea o posibila rebeliune.

2.Ideea favorizata de mine , este ca masonii sunt atlanti , deci extraterestrii , care deasemenea conduc lumea in secret si planul lor este de a elimina oamenii cu IQ sub 120 ( pe scara de la 100 la +160) pentru a creste nivelul de inteligenta al pamantului , marind cantitatile de hrana per persoana.





Sunt sigur ca in anul 2012 se va intampla ceva foarte important in istoria omenirii .




"Atheism is an attitude, a frame of mind that looks at the world objectively, fearlessly, always trying to understand all things as a part of nature." Carl Sagan

jean

Citat din: Dreadg din  10 Martie 2010, 15:27:43
2.Ideea favorizata de mine , este ca masonii sunt atlanti , deci extraterestrii
Din citatul de mai sus rezulta ca atlanti sunt extraterestrii. De unde si pana unde aceasta asociere?
Eu nu vad nici o legatura. Iar intre atlanti =extraterestrii si masoni nici atat.
Adevarul este dincolo de noi

dacian

@Dreadg, religia nu a fost inventat de masoni iar acestia nu sunt nici atlanti si nici extraterestri.
Si vezi ca cele 2 idei ale tale se bat cap in cap, la punctul 1 zici ca vrei ca masonii sa-i faca pe oameni "prosti" iar la punctul 2 afirmi ca ei vor sa ridice coeficientul de inteligenta al planetei.

Dreadg

cand ma refer la masoni ma refer la "conducatorii secreti ai lumii"

cele 2 idei ale mele sunt total diferite , stiu asta e si ideea.2 versiuni diferite ale lumii.

MAsonii si extraterestrii: daca masonii sunt asa de inteligenti incat ( atlantii/masonii/extraterestrii)au puterea sa ne manipuleze de-a lungul timpului , deci erau foarte inteligenti . In fine , nu stiu ce sa cred ... in religie oricum nu , pentru mine nu mi se pare chiar asa de "sfanta".
"Atheism is an attitude, a frame of mind that looks at the world objectively, fearlessly, always trying to understand all things as a part of nature." Carl Sagan

Nox

#7
Chiar era nevoie de alt topic pe tema asta? calator astral, dacã nu-l gãsești pe cel vechi te premiez....

Sau trebuie sã deschizi câte un topic nou pentru fiecare clip fãcut de tine pe youtube??
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

calator astral

buna nox, reactionez la mesajul tau: te rog sa stergi absolut toate mesajele mele pe acest Forum,solicit închiderea contului.
Sînt dezamagit,nox,prea multa mîrlanie si mai nou, mai faci si tu bascalie, la topicul Piramida din România nu pot posta imagini ale unei piramide holografice extraordinare, dar altii posteaza falusuri si vagine, la topicul Atlantida si Atlantii ma acuzi (culmea,pe un situlet cu doua-trei muste (betive),rataciti sau dezinformatori de profesie) ca vreau sa-mi fac publicitate (e momentul sa-ti destainui ca am alt cont youtube,în engleza exclusiv, cu jdemii de abonati si în jur de 150 000 de vizionari pe zi).
Ar fi fost multe de spus pe marginea acestei realitati extraterestre,dar întrevad personalitatea unora p-aici si cred ca nu ma însel afirmînd ca sînteti "unelte" ale dezinformarii de stat,rolul vostru e de a "o baga în porumb",mai precis,prin dezinformare,manipulare,grosolanie,eliminari arbitrare si stergeri de topicuri absolut neîntemeiate.
Pe mine unul nu ma mai prostiti,iluzia a durat o fractiune de secunda,cei ce m-au citit si au Sufletul curat,daca vor sa continuam dialogul,scrieti-mi,va voi raspunde sincer ,TOT ce stiu în aceasta stranie materie,vitala pentru evenimentele majore ce vor urma.

octogonarul

ryn

Citat din: calator astral din  12 Martie 2010, 22:43:59
(arata-l tu,topicu respectiv,eu n-am gasit asa-ceva,verificasem,si efectiv nu e decît un topic în engleza (ATLANTIS) dar despre Atlantida,localizarea ei si existenta atlantilor nu am gasit,deci poti sa ma "premiezi" ,ca oricum fierbeati,va încurcam socotelile alea murdare...)
Stimate domn, imi e greu sa cred ca e cineva in staff care are ganduri murdare. Poate cine stie cum atunci cand pentru o secunda isi lasa mintea sa zboare cu ocazia vederii unei persoane de sex opus, sau a pozei rofesoarei de geografie care l_a lasat corigent... dar mai mult de o secunda nu cred. Daca a gresit cineva, uite, imi cer eu scuze in locul lui. dar cred ca  a incercat doar sa rectifice intr_un mod ceva mai direct apucaturile utilizatorilor de google: dai un "searci", citesti doua randuri, zici ca e "okai", intri, faci un cont si tastezi pe unde iti vine ce iti vine 8-) (nu e vorba de dvs aici). rezultatul e un forum varza. Scrie pe undeva ce si cum se face si de bun simt omul trebuie sa caute, sa citeasca, sa verifice si, musai daca nu mai poate sa se tina, sa se exprime. Ca de aia e forum.
Si cu asta reveniti la subiect.

StarDust

#10
@calator astral, nu stiu daca ai observat, dar aici nu se cenzureaza mesaje. Mesajele mutate la cosul de gunoi sunt in mod cert off-topic sau contin atacuri la persoana. Te asigur ca nimeni nu cenzureaza mesajele pe aici. Acestea fiind zise, rog si eu sa se revina cu discutiile la TOPIC! Pentru nelamuriri sau explicatii suplimentare pe PM, nu aici. Multumesc!
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Nox

#11
Citat din: calator astral din  12 Martie 2010, 22:39:12
[...] la topicul Atlantida si Atlantii ma acuzi (culmea,pe un situlet cu doua-trei muste (betive),rataciti sau dezinformatori de profesie) ca vreau sa-mi fac publicitate (e momentul sa-ti destainui ca am alt cont youtube,în engleza exclusiv, cu jdemii de abonati si în jur de 150 000 de vizionari pe zi)

Deci, stai cã n-am înțeles fraza de mai sus. Cum adicã pe un "situlet cu doua-trei muste". ªi ce dacã ai tu 150 de mii de vizionãri pe zi. La câți gurã-cascã sunt pe lumea asta :))
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee