Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Extraterestru prins pe camera de fotografiat?

Creat de jackie28t, 29 Martie 2006, 18:26:02

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

jackie28t

Se pare ca cineva are suspiciuni ca a fotografiat un extraterestru...
Voi ce parere aveti? :-D
http://www.ufocasebook.com/arcticcirclealien.html


Skywalker


udar

Eu sincer nu m-as uita niciodata in asemenea detaliu la o fotografie decat daca as cauta ceva specific. Plus ca e zona arctica, si chiar daca nu am nici un habar de biologia extraterestrilor, ma gandesc ca este destul de dificil sa stai dezbracat la temperatura aia, in zapada... :mrgreen:
Magic is any sufficiently advanced technology. (Arthur C. Clarke)
  

Necunoscutul

Astia sunt mai mult niste Zomby decat extraterestrii :lol:

ryn

#4
Parca il stiu de undeva...  :-D oricum imaginile luate la o diferenta de catva ani aceluiasi ET sunt cam rare. Personajul are aproape aceeasi pozitie a mainii. Daca in prima fotografie se justifica (gen nu ma calca, sic ti-am oprit motorul, sau hai salut nu dai o bere? ) in cea de a doua nu. Un detaliu interesant e ca s-a fotografiat cam din acelasi unghi si mi se pare ciudat. Numai cineva cu simt de fotograf ar executa astfel de poze. Parerea mea: e un fals, mai ales ca in foto de pe forum mai este vizibil un personaj sau un alt manechin sau poate o ruda mai apropiata...   :-)

baaron

#5
O sa postez si eu cateva poze cu extraterestrii....probabil dupa cum arata, cred ca se incadreaza in specia extraterestrilor cenusii...dar bine, asta e numai parerea mea......

Skywalker

Despre pozele lui Baaron, in caz ca nu sunt fake-uri, ar putea fi oameni cenusii, insa din moment ce-i noapte si nu se distinge culoarea lor exacta, ar putea fi si extraterestri hibrizi. Exista niste hibrizi intre omuletii gri si alte rase(incl. pamanteni), care arata ca forma, extrem de bine cu omuletii gri. Culoarea pielii face diferenta.
 
  Cat despre hibrizii dintre omuletii gri si pamanteni, acestia seamana ca forma f f mult cu omuletii gri, insa au pielea ca pamantenii. Nu prea ii veti putea vedea coborand din cer cu nave, ei sunt tinuti in laboratoare secrete.

udar

Nu stiu de ce de fiecare data cand ma uit la aceste imagini cu extraterestrii mintea imi spune clar ca sunt manechine. E adevarat ca mintea mea nu e pregatita sa distinga un extraterestru viu de unul din ghips, dar totusi, poate intui cam cum s-ar misca o astfel de fiinta si nu stiu de ce mi se pare ca toti stau la poza ca niste manechine. In afara de cea de-a doua poza, in care realmente se poate distinge un oarecare dinamism, celelalte poze mi se par a fi falsuri.
Magic is any sufficiently advanced technology. (Arthur C. Clarke)
  

baaron

#8
Pentru Jackie

Am urmarit filmul pe care l-ai postat...este intradevar interesant si contine destule cazuri reale...deasemenea am vazut si pozele pe care le-am expus eu.... insa eu le-am extras din alta parte, nu mai stiu de unde insa am considerat ca sunt destul de interesante din punctul de vedere al anatomiei extraterestrilor...

Oricum...filmul tau a fost o vizionare placuta....mai astept si alte linkuri..

Pe curand
.

udar

#9
Citat din: jackie28t din  31 Martie 2006, 13:34:45
Despre fotografiile cu extraterestrii iti pot spune ceva interesant.
In ultimul interviu pe care l-am avut cu o persoana care a fost rapita de extraterestrii si nu numai,de mai multe ori, tocmai de la varsta de 5 ani pana in prezent,la care din una din intrebarile pe care i le-am pus a fost cam cum arata defapt extraterestrii.
Raspunsul a fost: pai cam cum ii stim noi in pozele false de pe internet! :-D

Salut si bine v-am gasit...
Eu nu zic ca nu pot exista fotografii reale cu extraterestri. De fapt, eu insumi m-am intrebat in repetate randuri cum vom stii cu adevarat ca avem de-a face cu fotografii reale daca ne apucam de fiecare data sa le catalogam ca si false... DAR...
asta nu isneamna ca trebuie sa credem toto ceea ce ne spun ceilalti.

In legatura cu ce a spus acea persoana... Eu sunt un om foarte atent la detalii mereu... A spus, chiar daca nu exact asa (banuiesc ca ai citat din memorie) "cam cum". De asemenea a folosit cuvantul "false". Unu la mana, persoana care a vazut extraterestri a catalogat fotografiile de pe internet pe care le-a vazut ca "false", spunand ca arata "cam cum" adica foarte apropiat de ceea ce vedem noi in fotografii, dar nu exact asa...

Nu stiu daca m-am putut face inteles. Ceea ce am vrut sa spun este (si acum ma refer exclusiv la fotografiile postate de baron) ca mi se par foarte interesante si chiar incredibil de realiste. Dar ca exista anumite detalii nu sunt conforme cu realitatea unei fiinte biologice. Din cate am inteles ei in momentul fotografiei se fereau de infrarosiu, nu? Ei bine, uitati-va la prima fotografie, in care extraterestrul incearca sa-si acopere ochii. In mod normal, un om in momentul in care face lucrul acesta, isi acopera ochii, pe cand extraterestrul vad ca are mana usor deaupra capului, iar ochii sunt expusi complet infrarosului. Adica au capacitatea calatoriei intergalactice, da nu stiu sa se fereasca k lumea de o lumina care ii deranjeaza?
In plus de asta, mi se par destul de clare pozele. Daca era o poza mai neclara si restul de trei clare, mai ziceam, dar asa...
Eu ma gandesc mereu cum as reactiona eu in acel moment. In primul rand daca mi s-ar intampla asa ceva cred ca nu as fi foarte departe de lesin, ca sa nu mai spun ca nu as fi in stare sa torn un pahar cu apa, ce sa mai zic despre a face fotografii si in plus si cu nightvision. Mie mi-ar fi tremurat mainile intr-un hal fara de hal, mai ales la o distanta atat de apropiata de un extraterestru, si cred ca la fel i s-ar intampla oricui, deoarece e o intalnire a omului cu necunoscutul si aceasta naste, oricine ai fi, spaima.
Nu sunt expert in fotografii, dar va spun ca din toate fotografiile pe care le-am facut, si in special cele digitale, 1 din 4 imi iese constant neclara, si asta in conditiile in care tin aparatul fix, sunt calm, si sunt pregatit pentru a fotografia.
ori repet, in momentele acelea eu nu as fi in stare sa fac o fotografie, si in plus sa iasa si clara...
Magic is any sufficiently advanced technology. (Arthur C. Clarke)
  

jackie28t

#10
Extraterestru ratacit :| este cineva care i-l recunoaste pe tipul de mai jos? :-D




DepthOfField

din perspectiva optica a acestei ultime fotografii, se vede ca fotograful era la doar cativa metri distanta de "monumentul" ala de piatra..si"ratacitul" nostru tot pe-acolo..Ma intreb ce s-a intamplat dupa ce a fost luata fotografia? cine si in ce directie a fugit? oricum, cred ca fotograful nostru e un tip extrem de curajos...  :-D ..ca de altfel si "ratacitul" care vazand o entitate cu o scula in mana (de ce nu o arma?), statea si se uita nauc la el... :-D
David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm

jackie28t


assiris

Trebuie multa atentie in judecarea onei fotografii de acest gen.
Pot fi extraordinar de usor trucate. Eu am citiva ani buni de cind lucrez in programe de grafica si daca vreti va pot face ce fel de fotografii doriti. Stiu veti spune. Dar trebuie sa aduci dovada la cercetat. Care dovada? Camerele digitale nu mai au filme, iar imaginea mea din calculator o pot pune in citeva secunde la locul ei pe camera, cu toate caracteristicile (data, ora, timp de expunere etc.
Assiris

jackie28t

Chiar te rog sa faci una ''assiris'' si s-o expui aici.Imagine in high resolution si cu toate datele de expunere,te rog, doar ca o idee ca sa putem face si noi comparatii 8-)