Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Fenomenul Deja-vu

Creat de udar, 28 Martie 2006, 17:23:05

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

xennon_2000

Va multumesc anticipat pt link....si nu mai va certati atat!......

calinahanna


xennon_2000

Nu se cearta nimeni draga Calina...am spus in sens de controversa!

butterfly2crazy

mie mi se intampla fast dinastea...ce e in vis e si in realitate..akum sau in viitorul scurt..sunt ciudata...vezi si alte chat uri pt cine e interesat...ideea e k...nu  ma simt deloc bine i pielea mea..e aiurea ...esti mereu obosit/a fizic...pt a putea face kt ai vrea psihic...akum sa va vb despre deja-vu..eu nu am fost niciodata in brasov pana vara trecuta..knd am plekt cu iubitul meu pt o sapt in brasov...knd am vizitat orasul imi aduceam aminte chiar si mirosul din oras...ciudat...kiar ciudat!astept reply

xennon_2000

Ai visat sau....parca retraiai acele emotii?
E un fenomen recunoscut pana si de psihologi!Dar fara explicatie

Arckadii

ciudat intr-adevar butterfly. mie mi s-a intamplat sa visez cu 3 ani inainte o scena care mi s-a intamplat apoi in curtea castelului Peles. cu lux de amanunte chiar.
ark

xennon_2000

Sa facem diferenta intre vis si Deja-vu!

butterfly2crazy

mie la castelul huniazilor..same ...scena cu detalii cu tot...ciudat...am si cosmare..sper sa nu devina si ele realitate

xennon_2000

butterfly....poate esti u o fire mai sensibila la unele fenomene! :-o
eu unul nu am nicio astfel de capacitate....cum sa te consideri tu acum....norocoasa sau....!?

butterfly2crazy

eu sunt mai emotiva din fire..si mai sensibila dpdv spiritual.

xennon_2000

Ce norocoasa esti....sa iei legatura cu pri3sttss

Arckadii

xennon, cateodata este o binecuvantare dar alta data este un blestem. nici nu ai idee cat te macina unele chestii. iti spun din proprie experienta. e destul de greu. si la mine sunt chestii banale. nici nu imi imaginez cum este cineva care si-a dezvoltat si mai mult capacitatile astea.
Ark

DeReLiCt

#42
Dragii mei... parerea mea este ca fenomenul Deja-Vu este de fapt "o mica" calatorie a sufletului, a ceea ce suntem de fapt in viitor - nici nu stiu dak zic bine ca este viitor.

Eu personal am destule evenimente de acest gen la activ, dar singurul care mi-a atras cu adevarat atentia asupra lui a fost atunci cand am castigat la loterie datorita lui.

Cum s-a intamplat ? pai eu joc de obicei 9 numere (aceleasi de fiecare data) si intr-o seara m-am culcat si in timp ce dormeam m-am visat in sediul loteriei schimband cifra 36 cu cifra 1 - culmea este ca eram foarte lucid desi dormeam. In fine..., ma trezesc dimineata, imi vad de ale mele si ma duc la loterie... imi i-au biletul... si din momentul in care m-am pus la masa sa il scriu am avut un Flash ! mi s-a derulat tot ce am vazut in vis prin fata ochilor si totul era la fel - oamenii de langa mine, ora, felul in care stateam la masa... absolut totul era la fel; si am schimbat cifra 36 cu 1 si am castigat 9 mil de lei :D.

Si inca ceva.. ii dau dreptate lui @priestess cu oboseala.. am observat ca aceste lucruri mi se intampla doar cand sunt foarte obosit si nu ma mai gandesc la nimic altceva in-afara de faptul ca vreau sa dorm  :-P - si nu de fiecare data, dar se intampla numai in aceste circumstante.
A studia ºi a nu gândi este o risipã. A gândi ºi a nu studia este periculos.

Arckadii

eu am incercat urmatorul lucru.
in momentul in care am simtit ca am un deja-vu, am incecat sa constientizez ce se va intampla in momentul urmator. SURPRIZA!!! exact asa a fost. (desi m-am oprit, m-am gandit etc)
Ciudat.
Ark

Arckadii

si apropo, data viitoare cand mai visezi numerele, da-mi si mie un telefon:))
Ark