Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

OZN la Galati?

Creat de Deanna, 03 Ianuarie 2010, 18:16:50

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.


StarDust

Nu stiu ce sa zic... eu traiectorii care sa dovedeasca ca erau manevrate de fiinte inteligente nu prea am vazut... Daca ceva e ciudat in filmarea asta, e faptul ca a doua lumina se aprinde brusc pe cer, cel putin asa se afirma pe filmare. Asta cam exclude o lanterna chinezeasca.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

jean

  Dupa ce am scris mai inaite, la un alt topic de lanterne, vad ca si aici apare ceva asemanator. Ma gandeam, daca luminile respective sunt totusi OZN-uri? Si s-au speriat de pognitorile noastre incercand sa dispara repede crezand ca a inceput un razboi intergalactic? Ar fi bine daca am putea, la urmatorul revelion, sa rugam pe conationalii nostrii sa nu mai lanseze asemena obiecte luminoase zburatoare. In special pe chinezii din Romania. In acest fel am putea fi siguri ca nu sunt lanterne chinezesti cand vom admira artificiile de pe cer. Si daca ar fi fost un OZN filmat in timpul artificiilor la o asemenea distanta pe cer, cine ar crede? Sa fim seriosi.
  O mica observatie: in timpul artificiilor si bubuiturilor, am vazut mai multe pasari zburand inebunite printre blocuri. Ma gandeam ca, daca zburau mult mai sus luninate fiind de artifici ar fi adus mult cu un obiect zburator neidentificat.
  Deci cred ca, si la Galati este vorba ce ceva facut de om sau de origine pamanteana.
Adevarul este dincolo de noi

lylyt_ice

#3
 Un an nou fara iluzii si fantezii! Acele lumini sunt petarde, care nu pocnesc si trosnesc, ci cand ajung mai sus lumineaza cateva zecimi de minut... :lol: atat si numai atat...asta-i tot.
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

lylyt_ice

#4
 Ups...si asta ce DRACU mai este...HA??? Hai ochisori albastri ...asteptam IN"ofensive" ... 8-)http://www.youtube.com/watch?v=G5VUTNLI4Uo&feature=related
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

dan

La Multi Ani tuturor! Si la Bucuresti s-a observat un astfel de obiect, foarte luminos, cu o traiectorie rectilinie (asta atit timp cat l-am observat). Nu i-am acordat o mare atentie fiind preocupati mai mult de focul de artificii. N-am avut inspiratia de a-l inregistra in vreun fel. Ulterior am descoperit postarea din Galati, o postare de calitate slaba a cuiva din Bucuresti, zona Crangasi si o sesizare din Focsani. Toate coincid in ceea ce priveste ora observarii, putin dupa miezul noptii. E logic, in general nu prea stam cu ochii pe cer la ora aia decat daca avem motive intemeiate(artificii). Habar n-am ce a fost ceea ce am vazut, cert este ca am vazut si eram 5-6 in balcon iar bautura inca nu incepuse sa-si faca efectul.Poate ar trebui acordata o mai mare atentie acestui eveniment. E clar ca exista o legatura intre observatii. Nu spun ca sunt sigur ca am fost martor la un fenomen UFO , chiar imi aduc aminte ca primul gand a fost ca ceea ce se vedea era un avion al vreunei televiziuni care inregistra ceea ce se intampla in Bucuresti la miezul noptii dar nu semana deloc a avion sau elicopter. Cine stie...

Deanna

am gasit un art.in care sint date alte doua explicatii,unde sint date si orele prezentei ISS in Romania,care nu corespund insa cu ora aparitiei obiectului,nici cu alta aparitie din aprilie 2010 a unor obiecte asemanatoare deasupra soselei de pe digul Galati-Braila:
http://www.adevarul.ro/locale/galati/NASA_a_tras_cu_ochiul_la_Revelionul_galatenilor_0_184181656.html

http://observator.a1.ro/fiiobservator/material/posibil-ozn-dig-galati-braila_1915.html