Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Intalnire ciudata cu un extraterestru

Creat de Ronin, 22 Martie 2006, 22:33:38

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

sunnyboy

@godess amun: fiul ploii si alx au concretizat ce as fi avut eu de spus... rastalmacind spusele mele nu ajungi la nici o concluzie... De exemplu, am zis ca mi s-a descarcat telefonul pentru ca am vorbit mult si ca s-a intamplat in Padurea Baciu... de ce nu putem ramane la faptul ca s-a descarcat bateria de la prea mult vorbit? De ce nu pricepi ca nu trebuie cautate "semne" acolo unde exista explicatii logice si de bun simt? Raman la o intrebare la care nu poti sa raspunzi: de ce e nevoie de o situatie speciala meteo ca un ZEU sa faca un semn/o minune? Ca nu-i zeu, d-aia!
Nu cred ca acest forum suporta raspunsuri lirice la intrebari, chiar daca dovedeste ca poate lansa scriitori!

Godess Amun

Citat din: abyss din  21 Aprilie 2010, 21:35:16
Noi cei de aici vã salutãm.
1. Te rugãm sã ne povestesti toatã istoria ta personalã, Luha. Si sã o iei usurel cu inceputul, bine?
2. Cine comunicã aici cu noi, tu sau Amun? cãci nu inteleg....
3. Întrebare pentru amun-ra: De ce oare toți nebunii fac fixație pe lanternã in loc sa discute despre lumina ei?

Desi eu am raspuns acum cateva luni la toate aceste intrebari ,mai multi observatori si useri ma intreaba de ce nu am raspuns.Nu stiam prea bine cum sa raspund si am pus o serie de raspunsuri in mesaje mai lungi pe care le gasiti mai jos dar ca sa puteti intelege mai bine ,mai fac un mic efort si raspund inca o data pe rand:

1.Istoria mea personala ,in mare ,ia cam 6 ore de vorbit si probabil  doua pana la patru romane,in scris.Pot insa sta eventual pe skype de vorba cu unii dintre dumneavoastra.Adresa mea de skype este "zeitara"

2.Aici comunic in proportie de 90% EU.In momentul in care Amun ar incepe sa dea oamenilor raspunsuri as fi bombardata de intrebari si rugaminti pentru ca asa e normal.A dat aici pe forum un singur raspuns despre un obiect si  acel obiect este cu siguranta ceea ce a spus el ,chiar daca posesorul nu doreste sa accepte acel raspuns.Apoi am fost contactata de mai multe persoane care aveau diferite intrebari.Unora le-a dat unele indicii,altora mai putin.
In sfarsit in anul 2013,am voie sa aflu si eu de ce o putere atat de mare care stie tot nu are voie sa impartaseasca acest tot cu noi.Informatiile din afara puterilor noastre,din afara drepturilor noastre pamantene ar schimba "ACUM si AICI".Ar schimba matrixul in care ne aflam si nu ne-am putea duce la bun sfarsit PROGRAMUL creat de ei,ma refer la cei care au un corespondent in astral.Personal ma indoiesc ca toata lumea ar avea.Cred ca suntem inconjurati de multe" invelisuri de om",goale pe dinauntru doar cu roluri pur functionabile in societate si in matrix.
Cei care au insa un corespondent intr-o alta lume nu constientizeaza faptul ca traiesc ca niste papusi de teatru manevrate de altcineva.Suntem intr-adevar o rasa care are liberul arbitru.Acest liber arbitru insa,intra pe rol numai atunci cand dusi de cel care ne insoteste in fata unei situatii avem datoria sa evidentiem "constiinta".
La final,atunci cand vom parasi acest corp pe care il purtam,este doar vorba de un cuantum de emotii.Sufletul este o energie care detine memorie si emotie.Noi vom fi ceea ce am facut din noi cu toate ca am fost insotiti.
Poate unii dintre dumneavoastra se intreaba daca si entitatea insotitoare este implicata emotional.Cu siguranta asa este si de dorit ar fi sa nu-i dezamagim pentru ca ei sunt cu noi din iubire....din prea multa iubire.
Eu am primit de-a lungul vremii multe informatii care intre timp s-au adeverit si ma multumesc ca totusi primesc.PROGRAMUL meu ar fi mai greu si poate mai trist daca nu as avea aceste bucurii-implinirea informatiilor primite,mici minuni si semnalele de pe cer.Consider ca sunt o mare norocoasa si nu ar trebui sa incerc sa ii fortez mana,mai ales acum cand am inteles de ce nu e voie sa stim tot.
Tin sa avertizez pe toti cei care cred ca sunt contactati ca primiti multe informatii false dar despre asta intr-un raspuns de mai jos.

3. La punctul nr. 3 cred ca cel care a emis o asemenea intrebare este absolut cel mai in masura sa isi raspunda.
Eu refuz  sa pun unei zeitati o asemenea intrebare.
Este nascuta din randul oamenilor....sa raspunda oamenii.
``Vai de cei care cu mânie la poarta mea vor bate ´´!

Xanadron

#197
Stimata colega Goddess-Amun,
Hai sa-mi mai racesc o data gura (sau sa-mi incing tastele imperiale :-D) pentru o ultima oara pe tema deschisa de tine.

Simpla constatare ca pentru tine RUFOn echivaleaza cu topicul tau si-atita tot ar fi de-ajuns sa convinga pe multi de inconsistentza (ca sa nu-i zic altfel :wink:) argumentelor tale.

Eu insa consider ca absolut oricine-i de buna-credintza pina la proba contrarie - iar cum domeniul asta halucinatoriu al "viziunilor dintr-o vizuina proprie" tip channeling (zic asta fara conotatii nasparlii) nu incumba de obicei probe "concrete", mi-e si mai dificil sa te contrazic.
Dar si penibil intr-un anume sens, fiindca dintotdeauna mi-a fost cumva jena de ridicolul la care se expun altii - voluntar sau nu, din nestiintza sau neputintza, e doar problema lor.

Asta nu inseamna insa ca n-as fi de acord cu unele truisme "generaliste" repetate obsesiv de tine - ca astea cu sufletzelul neperisabil si remanentza trairilor lui acumulate-n "n" vieti etc etc.

Pe de alta parte, ramin insa la convingerea ca-n cazul tau e vorba de o anume autosugestie construita treptat dupa un anume gen de lecturi ezoterice - autosugestie a "vizualizarii" presupusului tau Insotitor Divin :star: - exclusiv personal si El, evident, fiindca altfel (daca nu te-ai simti "selectata" pentru calitatile tale de exceptie :wink:) nu ti-ai mai (auto)umple un oarecare gol resimtit in viatza asta destul de searbada pentru majoritatea.

Poti sa te superi, evident (desi nu-i cazul), dar asta cred - asta scriu.
Am zis! :lol:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Godess Amun

Tocmai am observat cat de mult mi-a luat sa raspund "inca o data" numai unui singur user.Asa ca am hotarat sa scriu numai ce nu am scris deja ( cred ca oricine care chiar doreste sa citeasca ce am postat eu,poate gasi toate mesajele desi nu le-am postat eu chiar regulamentar)
Voi trece la niste lucruri noi cand si cum am timp.Pana atunci am insa si eu o intrebare.Pana acum eu nu am intrebat pe acest forum pe nimeni nimic deoarece nu a fost cazul,pur si simplu,dar acum este.
1. Considerati ca pozele cetoase pe care eu le-am postat pe acest forum si am atras atentia asupra simbolurilor evidente ale masivului respectiv,ar putea fi un fake?ar putea fi o poza dublata?si daca da,cine si de ce incearca o manipulare via Tv. a maselor?Poate nu sunt eu singura care a vazut aceste simboluri.Se poate pune intrebarea " in ce sens manipulare ".Atata timp cat prezinti poporului o filmare in care apare un munte si tu transmiti din fata muntelui aproape in timp real,spunand ca de cateva minute muntele este invelit in ceata si nu se poate vedea,dar muntele ala asa ca in filmare nici nu exista poate,pentru mine este manipulare.Problema mea este ca nu stiu daca aceasta manipulare este de natura umana sau e vorba de altceva datorita simbolurilor.Ciudatenia este ca in filmuletul acela,pe care eu doar am dat un stop cadru la minutul x si am fotografiat,nu se atragea atentia asupra felului in care muntele arata ci asupra unor tuneluri si asupra uriasilor,ba mai apareau si mesele din " Viitor cu cap de mort",etc
Deci daca ghidezi atentia spectatorului asupra interiorului muntelui de ce modifici aspectul exterior?Daca e o facatura cu aspectul acestui munte,cine si de ce ?
Eu am luat-o ca atare,mi-a sarit muntele in ochi din prima dar nici prin cap nu imi putea trece ca e un fals,se pare ca mai am multe de aflat si da,this is his way :) ,imi trimite din cand in cand cate un personaj ca sa ma informeze ceva.Mi s-a spus ca intr-adevar muntele ala este din Bucegi dar ca imaginea este dublata si acum eu ma simt pe undeva tradata.Ce mai ,nu numai muntele ci si eu suntem acum in ceata dar sper ca poate cineva aici are un raspuns plauzibil.
Multumesc anticipat.
``Vai de cei care cu mânie la poarta mea vor bate ´´!

Godess Amun

Citat din: Xanadron din  13 Septembrie 2013, 14:13:35
Stimata colega Goddess-Amun,
Hai sa-mi mai racesc o data gura (sau sa-mi incing tastele imperiale :-D) pentru o ultima oara pe tema deschisa de tine.

Simpla constatare ca pentru tine RUFOn echivaleaza cu topicul tau si-atita tot ar fi de-ajuns sa convinga pe multi de inconsistentza (ca sa nu-i zic altfel :wink:) argumentelor tale.

Eu insa consider ca absolut oricine-i de buna-credintza pina la proba contrarie - iar cum domeniul asta halucinatoriu al "viziunilor dintr-o vizuina proprie" tip channeling (zic asta fara conotatii nasparlii) nu incumba de obicei probe "concrete", mi-e si mai dificil sa te contrazic.
Dar si penibil intr-un anume sens, fiindca dintotdeauna mi-a fost cumva jena de ridicolul la care se expun altii - voluntar sau nu, din nestiintza sau neputintza, e doar problema lor.

Asta nu inseamna insa ca n-as fi de acord cu unele truisme "generaliste" repetate obsesiv de tine - ca astea cu sufletzelul neperisabil si remanentza trairilor lui acumulate-n "n" vieti etc etc.

Pe de alta parte, ramin insa la convingerea ca-n cazul tau e vorba de o anume autosugestie construita treptat dupa un anume gen de lecturi ezoterice - autosugestie a "vizualizarii" presupusului tau Insotitor Divin :star: - exclusiv personal si El, evident, fiindca altfel (daca nu te-ai simti "selectata" pentru calitatile tale de exceptie :wink:) nu ti-ai mai (auto)umple un oarecare gol resimtit in viatza asta destul de searbada pentru majoritatea.

Poti sa te superi, evident (desi nu-i cazul), dar asta cred - asta scriu.
Am zis! :lol:


Da...intr-adevar iti racesti gura si iti spun si de ce.Pot demonstra live oricui existenta lui  si asta nu prin channelling si oricine doreste live sa vada sau sa simta existenta acestui zeu ma poate contacta personal si se poate intalni cu mine live.Nu stiu de ce faceti atata uz de cuvantul channelling cand din cele scrise de mine nu cred ca a aparut vreodata.Dar nu e de datoria mea sa conving pe cei care oricum nici nu vor sa auda,nu pot sa ma accepte .Nu e datoria mea sa conving oricum,datoria pe care eu o resimt este de a confrunta dar pentru cei care doresc dovezi concrete,oricand cu placere.Am fost in august in Romania si am intalnit cateva grupuri mai mici care nu au cerut aceste dovezi concrete,dar pentru ca au fost de bun simt i le-am oferit.Deci cuvinte ca si " autosugestie","lecturi ezoterice"," viziuni" ...stiu eu ,"inventii " sunt aberatii indiferent de la cine vin.Intalneste-te cu mine live daca chiar iti permiti sa-ti calci pe suflet si iti voi demonstra,vei vedea si vei simti ca Amun exista si ca e cu mine.
Orice raspuns cat de dur ar fi el si cat de logic,rational,profund l-ai considera tu,in afara de cel :" da,bine,demonstreaza-mi live" arata lasitate si teama ca as putea avea dreptate.Eu stiu ca tu esti "tare" in domeniul tau dar la fel de bine stiu ca sunt al naibii de tare cu povestea asta si sti de ce ?Pentru ca in comparatie cu toti cei care fac channelling ,care ar dori sa fie contactati,care din dorinta asta chiar ajung sa inventeze povesti,eu chiar pot demonstra oricui oricand prin fenomene reale ,existenta lui.Dar sa nu ne intoarcem la aceeiasi oala in care tot incercati sa ma bagati de la bun inceput ,ci mai bine raspundeti si mie la intrebarea precedenta.
Invitatia mea la "demonstratia reala,palpabila" ramane valabila oricat si pentru absolut oricine ,numai timpul si punctul intalnirii trebuie stabilit .Ma puteti contacta in acest sens pe mesaje private,bineinteles asta daca elita nu va convinge ca saracuta de mine chiar nu mai pot fi ajutata :))....
``Vai de cei care cu mânie la poarta mea vor bate ´´!

Urban

Citat din: Godess Amun din  13 Septembrie 2013, 14:54:13
...vei vedea si vei simti ca Amun exista si ca e cu mine.

Cu respect as avea rugamintea sa il intrebi pe Amun cate ceva despre Pokemon.
Multumesc.

Godess Amun

Citat din: Urban din  13 Septembrie 2013, 15:07:04
Cu respect as avea rugamintea sa il intrebi pe Amun cate ceva despre Pokemon.
Multumesc.

Mai sa fie !!! tot nu am reusit sa aflu cate tablouri ai in casa ,era un prieten de-al tau tare curios acum vreo cateva luni.Fi atent,fa o lista cu toate intrebarile deosebit de inteligente care iti chinuie cele doua circumvolutiuni si cand nimic nu mai am de spus celor care au bun simt si curajul de a ma crede,ma voi intoarce si la tine si iti voi raspunde.Pana atunci dear Urban trebuie sa te multumesti cu " Wikipedia".Nedreapta viata asta asa-i ? unii au acces la informatii de la extraterestrii pe cand altii trebuie sa se multumeasca cu cele date plevei.Hai mai ataca-ma si pe alte topicuri ca plictisim lumea aici,deja stiu cu totii ca nu ma vreti si incercati sa ma ridiculizati,nu mai e funny pentru nimeni si de intimidat asta chiar nu veti reusi vreodata.Cand obosesc ,ma retrag,cand am chef intru din nou,voi sunteti aceeasi ,eu sunt aceeasi.
Pana una alta,zi-ne si noua ,cate tablouri ai pe perete ,uite si baiatul ala a facut apel pana si la zeul meu ca sa afle numai ca zeii nu reactioneaza la jocuri de copii tampiti.
``Vai de cei care cu mânie la poarta mea vor bate ´´!

horia2008

De ce te ataci asa? Omul te-a intrebat frumos...
Si pe mine ma intereseaza de Pokemon
Multumesc



Xanadron

Citat din: Godess Amun din  13 Septembrie 2013, 14:54:13
[...]
Invitatia mea la "demonstratia reala,palpabila" ramane valabila oricat si pentru absolut oricine ,numai timpul si punctul intalnirii trebuie stabilit .Ma puteti contacta in acest sens pe mesaje private,bineinteles asta daca elita nu va convinge ca saracuta de mine chiar nu mai pot fi ajutata :))....

Cu parere de rău mă văd nevoit să recunosc că-s prea veştejit după atîtea vampirizări suferite-n prea lunga-mi viaţă ca să mai fiu capabil de "explorări interioare" mulţumitoare, Goddess-Amun... (hei, voi ăia de vă hliziţi la peluză, nu vă mai gîndiţi la prostii ! :-D )

Aşa că-ţi urez doar convieţuire plăcută-n continuare cu Zeul :star: tau personal - fiindcă-n definitiv fiecare trăieşte exact atît de bine, subtil, eteric, extatic etc. pe cît crede (sau ajunge să se autosugestioneze).

P.S. 1 (serios): Q.E.D. - gura racita si taste incinse degeaba.
P.S. 2 (neserios): Şi totuşi, n-ar fi poate o idee rea sa ma cauti tu - la exorcizări :evil: încă mă mai pricep...
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Urban

#204
Citat din: Godess Amun din  13 Septembrie 2013, 15:33:52
Mai sa fie !!! tot nu am reusit sa aflu cate tablouri ai in casa ,era un prieten de-al tau tare curios acum vreo cateva luni.Fi atent,fa o lista cu toate intrebarile deosebit de inteligente care iti chinuie cele doua circumvolutiuni si cand nimic nu mai am de spus celor care au bun simt si curajul de a ma crede,ma voi intoarce si la tine si iti voi raspunde.Pana atunci dear Urban trebuie sa te multumesti cu " Wikipedia".Nedreapta viata asta asa-i ? unii au acces la informatii de la extraterestrii pe cand altii trebuie sa se multumeasca cu cele date plevei.Hai mai ataca-ma si pe alte topicuri ca plictisim lumea aici,deja stiu cu totii ca nu ma vreti si incercati sa ma ridiculizati,nu mai e funny pentru nimeni si de intimidat asta chiar nu veti reusi vreodata.Cand obosesc ,ma retrag,cand am chef intru din nou,voi sunteti aceeasi ,eu sunt aceeasi.
Pana una alta,zi-ne si noua ,cate tablouri ai pe perete ,uite si baiatul ala a facut apel pana si la zeul meu ca sa afle numai ca zeii nu reactioneaza la jocuri de copii tampiti.

Intrebarea mea era foarte serioasa...
Se refera la Zeul Pokemon, zeu chichimec al vrajitorilor, si nicidecum la personajul benzilor desenate.
Bine ai revenit Jackie! Chiar ne era dor de tine... :)

Godess Amun

Citat din: Xanadron din  13 Septembrie 2013, 15:42:21
Cu parere de rău mă văd nevoit să recunosc că-s prea veştejit după atîtea vampirizări suferite-n prea lunga-mi viaţă ca să mai fiu capabil de "explorări interioare" mulţumitoare, Goddess-Amun... (hei, voi ăia de vă hliziţi la peluză, nu vă mai gîndiţi la prostii ! :-D )

Aşa că-ţi urez doar convieţuire plăcută-n continuare cu Zeul :star: tau personal - fiindcă-n definitiv fiecare trăieşte exact atît de bine, subtil, eteric, extatic etc. pe cît crede (sau ajunge să se autosugestioneze).

P.S. 1 (serios): Q.E.D. - gura racita si taste incinse degeaba.
P.S. 2 (neserios): Şi totuşi, n-ar fi poate o idee rea sa ma cauti tu - la exorcizări :evil: încă mă mai pricep...

Imi confirmi banuiala....tie chiar iti este teama ca as putea avea dreptate si ti-as putea arata ceva ce tu nu poti explica si nu poti intelege.Dar de ce sa iti fie ? daca fugi in asa de putinele ocazii de acest gen de fenomene,nu faci decat sa te minti pe tine si candva toate cuvintele tale frumoase si bine ticluite nu te vor mai aparea de " realitatea pe care nu vrei sa o accepti ".Ce te deranjeaza mai tare ? ca mi se intampla mie si nu tie sau ca sunt o femeie si poate esti un misogin sau pur si simplu ca sunt asa de tare in clanta si din punctul tau de vedere,nefondat?
Daca iti este teama de noi adica de mine si de Amun,desi noi suntem buni cu cei care nu intrec masura,atunci alegeti un cerc de prieteni care au interese similare si convigeti-va.Daca eu nu va pot demonstra nimic,desi vom filma,eu va voi deconta drumul pana acolo unde o fi sa fie.Mai am o propunere.Hai uita de orgoliul personal si de toate mesajele noastre contradictorii.Spune-le prietenilor tai de pe forum ca tu ma renegi,ca sunt o nebuna si ca nu merit sa fiu bagata in seama ca ei sa creda ca aceasta este pozitia definitiva a ta vizavi de mine.Apoi lasa o vreme sa treaca si contacteaza-ma pe skype (numele este zeitara) si nu imi spune cine esti.Eu nu am de unde sti ca tu esti Xandron ,pe mine ma contacteaza multa lume vizavi de tema asta.Incearca sa vorbesti normal cu mine si sa ma asculti.Apoi eu iti voi demonstra si via skype un element de telechinezie care se va intampla acolo unde esti tu ,nu la mine si mai incercam inca un experiment care de obicei functioneaza.Bineinteles cel mai bine ar fi live ,ca ti-as putea arata si semnalele de pe cer dar daca crezi ca e prea greu ,incepem asa cu skype si incognito.
Hai sa mai amanam un pic exorcizarea si poate mai cugeti.
Mie mi-ar face placere mai ales ca imi dau seama ca ai capacitate de intelegere,cu acceptanta lasa de dorit dar omul se mai si schimba de-a lungul vietii.....Asa imi trebuie daca am intrat iar aici....se face seara si eu tot dau raspunsuri ca asa mi-e temperamentul.Pentru azi o dupa masa si seara placuta tuturor !
``Vai de cei care cu mânie la poarta mea vor bate ´´!

horia2008

Citat din: Urban din  13 Septembrie 2013, 15:48:59
Intrebarea mea era foarte serioasa...
Se refera la Zeul Pokemon, zeu chichimec al vrajitorilor, si nicidecum la personajul benzilor desenate.
Evident, la asta ma refeream si eu... :roll:




Aseneth

Citat din: Urban din  13 Septembrie 2013, 15:07:04
Cu respect as avea rugamintea sa il intrebi pe Amun cate ceva despre Pokemon.
Multumesc.

Cred ca stie mai multe despre Sandy Bel (versiunea in  franceza)  decat despre Pokemon. Nu degeaba un francez a descrifrat hieroglifele.

abyss

Domnisoara/doamna Amun, frumoasa poza btw...
Intrebarea numarul 3 este adresata cuiva care vorbeste prin intermediul altcuiva.
Dar nu te umfla-n clantza prea tare la colegi.
Fa niste poze la nava lui amun sau e de rau.
Servitorul se face de ras.





mariusvlad

Staaai!!! Inca nu. Eu vreau pe nava. Si fac eu poze. Daca este posibil a-si dori ca revenirea sa fie pe data de 2 decembrie 2012 ca am facut o mica greseala si vreau sa o evit. Daca se rezolva, unde pun pozele? Atunci sau acum?  ;)