Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Trezirea capacitatilor paranormale cu Mind sinergy

Creat de apofishorus, 26 Noiembrie 2009, 12:59:06

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

apofishorus

As vrea sa discut pe aceasta temã cu alte persoane care posedã Mind sinergy.
Se intîmplã lucruri ciudate ºi interesante.

doruv3

ma intereseaza si pe mine dispozitivul Mind synergy, astept si eu comentarii de la cei care il folosesc deja :)

eu am facut comanda pt. Vitalprotect din aceasi gama de aparate, astept sa vina :)

:ufo:

mistic

eu am testat tehnologia binaural beats sa ajung in starea delta atunci cand aveam prea multe ganduri in cap si eram stresat:P.

apofishorus

Citat din: doruv3 din  26 Noiembrie 2009, 18:06:53
ma intereseaza si pe mine dispozitivul Mind synergy, astept si eu comentarii de la cei care il folosesc deja :)

eu am facut comanda pt. Vitalprotect din aceasi gama de aparate, astept sa vina :)

:ufo:
Am cumparat si eu in urma cu vreo 5 luni Vitalprotect si il tin la birou linga calculator.Nu ma mai doare capul ca inainte.Cam atit am observat.

apofishorus

Citat din: mistic din  27 Noiembrie 2009, 07:36:16
eu am testat tehnologia binaural beats sa ajung in starea delta atunci cand aveam prea multe ganduri in cap si eram stresat:P.

Ti s-a intimplat sa ai viziuni?

doruv3

Eu am facut comanda pt. Vitalprotect pe site-ul producatorului   www.aimgroupstore.com  , dar intre timp la adresa respectiva apare urmatorul mesaj   SITE WEB DESFIINTAT DEFINITIV!  (ciudat as spune eu).

Ce inteleg din asta ! ? Ma pune un pic pe ganduri.

Aveti ideie ce se intampla? (ma duce cu gandul la o ! conspiratie ! ). Ca tot se discuta pe acest forum conspiratii si alte masinatii !

mistic

Citat din: apofishorus din  27 Noiembrie 2009, 09:28:15
Ti s-a intimplat sa ai viziuni?
pai nush daca am viziuni sau mi sa amplificat puterea de a manifesta:P tin sa cred a doua varianta:P

Tayka

DORUV3-eu am copiat mai de mult sitte-web-ul- www.aimgroupstore.com
pentru cã mã interesau cele 4 tipuri de dispozitive mind synergy,ºi dacã doriþi vil descarc pdf la Mesaje Pers.Vã pot spune însã cu certitudine cã totul e doar o mare cacealma(foarte scumpã de altfel)ºi care in afara unor generatoare de freqv de 7,83Hz,ptr.asa zisele unde alfa,ºi generator de ozon,nu mai au nimic deosebit,Datoritã emisei de ozon,omul se simte bine,nu îl mai doare capul,iar dacã inhaleazã mai mult,poate avea ºi niscai halucinaþii,numai cã ozonul produs prin descãrcare FIT este deosebit de cel de pe munte fiind ºi foarte nociv.
Acestea despre aparatul ATLANTIS,cât despre Vital protect ºi Bio sinergy-care sânt la purtãtor folosesc mai degrabã autosugestia de talisman,ºi ..cam atât.sorry
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

Tayka

Iatã o segvenþã despre bionicã,ºtiinþã ce trezeºte ºi foloseºte capacitãþile paranormale:

Radionica este cea mai enigmaticã ºi mai frumoasã dintre ºtiinþe. Enigmaticã pentru cã în aceastã epocã în care totul pare material, ºtiinþific, pragmatic ea apare ca un gen de magie ruptã parcã din vremi de mult uitate ºi frumoasã pentru cã ce poate fi mai minunat decât sã te regãseºti pe tine însuþi ºi sursa din care totul provine?
Totul în manifestare este radionic, planetele se manifestã prin firele lumii legate de soare, fiinþele cresc legate prin firele gravitaþiei de planeta pe care s-au nãscut, însuºi actul procreaþiei este un fenomen profund radionic iar dovada faptului cã ºtiinþa nu înþelege acest lucru este strãdania absurdã a oamenilor de ºtiinþã de a crea un om în laborator.
De altfel percepþia unor extrasenzoriali dotaþi (fiinþe cu puteri paranormale) aratã cã în lumi mai evoluate (Shambala, sau chiar alte planete) radionica este folositã din plin chiar dacã alte ºtiinþe nu sunt dezvoltate aºa cum sunt ele cunoscute pe Pãmânt.
Jakob Lorber în cartea sa ,,Saturn" vorbeºte despre modul în care procreeazã saturnienii, citez:
Ei fac acest lucru prin simpla lor iubire ºi printr-o voinþã fermã, la fel cum ar fi trebuit sã procedeze ºi oamenii de pe Pãmânt dacã nu ar fi cãzut înainte ca Eu sã îi pot binecuvânta.Când un bãrbat de pe Saturn doreºte sã procreeze, el se prezintã împreunã cu soþia sa în faþa patriarhului. Patriarhul îi binecuvânteazã în numele Marelui Spirit, dupã care cei doi soþi cad cu feþele la pãmânt ºi îl implorã pe Marele Spirit sã îi binecuvânteze dãruindu-le un copil.
Dupã aceastã rugãciune, bãrbatul îºi ia soþia în braþe, o strânge lângã inima sa ºi îi dã un sãrut pe frunte, unul pe gurã ºi unul pe sâni, dupã care îºi plaseazã mâna pe trupul ei ºi îºi focalizeazã voinþa asupra ei. Acesta este întregul act al procreaþiei, în urma cãruia cuplul percepe o iubire purã, cu adevãrat divinã, care îi inspirã ºi le dã o stare de extaz ce persistã multã vreme.
Dupã procreare, cei doi soþi cad din nou cu faþa la sol ºi îi mulþumesc Marelui Spirit pentru cã le-a dãruit un copil, rugându-l totodatã sã binecuvânteze fructul iubirii lor, pentru ca acestuia sã îi meargã bine în viaþã. Dupã care, cei doi se prezintã din nou în faþa patriarhului, care binecuvânteazã femeia. Ea este binecuvântatã de asemenea ºi de soþul ei."
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

apofishorus

Citat din: Tayka din  27 Noiembrie 2009, 23:39:22
DORUV3-eu am copiat mai de mult sitte-web-ul- www.aimgroupstore.com
pentru cã mã interesau cele 4 tipuri de dispozitive mind synergy,ºi dacã doriþi vil descarc pdf la Mesaje Pers.Vã pot spune însã cu certitudine cã totul e doar o mare cacealma(foarte scumpã de altfel)ºi care in afara unor generatoare de freqv de 7,83Hz,ptr.asa zisele unde alfa,ºi generator de ozon,nu mai au nimic deosebit,Datoritã emisei de ozon,omul se simte bine,nu îl mai doare capul,iar dacã inhaleazã mai mult,poate avea ºi niscai halucinaþii,numai cã ozonul produs prin descãrcare FIT este deosebit de cel de pe munte fiind ºi foarte nociv.
Acestea despre aparatul ATLANTIS,cât despre Vital protect ºi Bio sinergy-care sânt la purtãtor folosesc mai degrabã autosugestia de talisman,ºi ..cam atât.sorry
Ms pentru raspuns.Eu am aflat despre aceste aparate pe la inceputul anului dintr-o emisiune ,,Codul lui Oreste,, si dintr-un articol publicat in ,,Formula Ass ,,, dupa care am gasit pe net www.aimgroupstore.com si dupa ce am citit insclusiv prospectele de la aparate am facut comanda.
Eu folosesc Mind sinergy de mai multe luni, am obtinut niste rezultate si vreau sa merg mai departe. Imi lipseste insa comunicarea cu cineva care e cu un pas inaintea mea.Vreau sa stiu pina unde pot merge fara a-mi periclita psihicul in vreun fel sau altul.Sunt niste granite pe care daca le treci trebuie sa stii sa te descurci in continuare.Asta e problema mea.Cine ma poate indruma...

apofishorus

Citat din: Tayka din  28 Noiembrie 2009, 00:16:07
Iatã o segvenþã despre bionicã,ºtiinþã ce trezeºte ºi foloseºte capacitãþile paranormale:

Radionica este cea mai enigmaticã ºi mai frumoasã dintre ºtiinþe. Enigmaticã pentru cã în aceastã epocã în care totul pare material, ºtiinþific, pragmatic ea apare ca un gen de magie ruptã parcã din vremi de mult uitate ºi frumoasã pentru cã ce poate fi mai minunat decât sã te regãseºti pe tine însuþi ºi sursa din care totul provine?
Totul în manifestare este radionic, planetele se manifestã prin firele lumii legate de soare, fiinþele cresc legate prin firele gravitaþiei de planeta pe care s-au nãscut, însuºi actul procreaþiei este un fenomen profund radionic iar dovada faptului cã ºtiinþa nu înþelege acest lucru este strãdania absurdã a oamenilor de ºtiinþã de a crea un om în laborator.
De altfel percepþia unor extrasenzoriali dotaþi (fiinþe cu puteri paranormale) aratã cã în lumi mai evoluate (Shambala, sau chiar alte planete) radionica este folositã din plin chiar dacã alte ºtiinþe nu sunt dezvoltate aºa cum sunt ele cunoscute pe Pãmânt.
Jakob Lorber în cartea sa ,,Saturn" vorbeºte despre modul în care procreeazã saturnienii, citez:
Ei fac acest lucru prin simpla lor iubire ºi printr-o voinþã fermã, la fel cum ar fi trebuit sã procedeze ºi oamenii de pe Pãmânt dacã nu ar fi cãzut înainte ca Eu sã îi pot binecuvânta.Când un bãrbat de pe Saturn doreºte sã procreeze, el se prezintã împreunã cu soþia sa în faþa patriarhului. Patriarhul îi binecuvânteazã în numele Marelui Spirit, dupã care cei doi soþi cad cu feþele la pãmânt ºi îl implorã pe Marele Spirit sã îi binecuvânteze dãruindu-le un copil.
Dupã aceastã rugãciune, bãrbatul îºi ia soþia în braþe, o strânge lângã inima sa ºi îi dã un sãrut pe frunte, unul pe gurã ºi unul pe sâni, dupã care îºi plaseazã mâna pe trupul ei ºi îºi focalizeazã voinþa asupra ei. Acesta este întregul act al procreaþiei, în urma cãruia cuplul percepe o iubire purã, cu adevãrat divinã, care îi inspirã ºi le dã o stare de extaz ce persistã multã vreme.
Dupã procreare, cei doi soþi cad din nou cu faþa la sol ºi îi mulþumesc Marelui Spirit pentru cã le-a dãruit un copil, rugându-l totodatã sã binecuvânteze fructul iubirii lor, pentru ca acestuia sã îi meargã bine în viaþã. Dupã care, cei doi se prezintã din nou în faþa patriarhului, care binecuvânteazã femeia. Ea este binecuvântatã de asemenea ºi de soþul ei."

Foarte frumos raspunsul tau!Multumesc! Se vede ca ai mai multe cunostinte in acest domeniu.Ma poti ajuta cu ceva ( sfaturi,indrumari, adresele unor persoane cu care as putea vb mai multe despre subiect sau chiar carti in domeniu ) ?

mm

Citatpina unde pot merge fara a-mi periclita psihicul in vreun fel sau altul.Sunt niste granite pe care daca le treci trebuie sa stii s
Exact asta e problema, aparatele sunt "inventii", nu se stie cum functioneaza, nu se stie daca sunt (si cat de) nocive. Prin urmare iti asumi benevol calitatea de cobai. Poate ca sunt cazuri cand precautia extrema (refuzul) e mai justificata decat "curiozitatea stiintifica pe cont propriu".
Cand te afli la frontierele cunoasterii trebuie sa privesti dincolo de gard.

jean

Am citit mesajul postat de Tayka si am oarece obiectii:
CitatJakob Lorber în cartea sa ,,Saturn" vorbeºte despre modul în care procreeazã saturnienii, citez:
Ei fac acest lucru prin simpla lor iubire ºi printr-o voinþã fermã, la fel cum ar fi trebuit sã procedeze ºi oamenii de pe Pãmânt dacã nu ar fi cãzut înainte ca Eu sã îi pot binecuvânta.Când un bãrbat de pe Saturn doreºte sã procreeze, el se prezintã împreunã cu soþia sa în faþa patriarhului.
Care eu? Jakob Lorber? Cine este acest personaj ca el sa binecuvanteze oamenii?
De ce pe Saturn trebuie sa existe barbat si femeie?
Si acolo sunt condusi de patriarhi? Rezulta ca lucrurile importante nu se pot face acolo fara conducerea biserici. Si de ce este obligatoriu sa existe biserica pe fiecare corp ceresc?
Citatdupã care cei doi soþi cad cu feþele la pãmânt ºi îl implorã pe Marele Spirit
Mai corect ar fi: ,,cad cu fata la Saturn", nu la Pamant. Dar si asa este gresit pt. ca Saturn este o planeta gazoasa. Sau oamenii de stiinta se inseala? Si eu cred ca se inseala, in miezul ei trebuie sa existe ceva solid. Dar cred ca nu poate fi asemanator cu Pamantul.
CitatDupã aceastã rugãciune
Rugaciuni si iar rugaciuni, Pentru ce sa se roage? Poate ca acel creator se bucura de creatia sa si o iubeste, si fiind o creatie perfecta o lasa sa se dezvolte in voie fara prea mari interventii.
Citatbãrbatul îºi ia soþia în braþe, o strânge lângã inima sa ºi îi dã un sãrut pe frunte, unul pe gurã ºi unul pe sâni, dupã care îºi plaseazã mâna pe trupul ei ºi îºi focalizeazã voinþa asupra ei
Ai naibi saturnieni ce asemanatori sunt cu pamanteni. Gandire omeneasca cemai. Ce cred eu? Pai daca ar exista asemenea enitati acolo, probabil ar fi foarte diferite de noi pamantenii datorita conditiilor de mediu de la fata locului.
CitatDupã procreare, cei doi soþi cad din nou cu faþa la sol ºi îi mulþumesc Marelui Spirit pentru cã le-a dãruit un copil, rugându-l totodatã sã binecuvânteze fructul iubirii lor, pentru ca acestuia sã îi meargã bine în viaþã. Dupã care, cei doi se prezintã din nou în faþa patriarhului, care binecuvânteazã femeia.
Iar multumiri la divinitate si plecaciuni in fata partriarhului? E clar biserica controleaza totul acolo.
Nu cred o iota din toate astea. Sunt minciuni pt. oameni creduli. Adevarul este cu totul altul. Ar trbui sa mai cititi putina astronomie sa vedeti ce conditii sunt pe Saturn. Acolo pot exista anumite entitati, dar in nici un caz nu pot fi asemanatoare noua. Adica fizice. Ce legatura au toate acetea cu ,,Trezirea capacitatilor paranormale cu Mind sinergy"?
Adevarul este dincolo de noi

padme

#13
 vorba lu' jean, ne lesi?!

banuiesc ca pt o asemenea binecuvantare a procreerii omul nu trebuia sa mai aibe in dotare din start organe genitale, sau ele sa fi avut alta forma, sa fi servit altui scop, sau... o gramada de alte chestii. din ceea ce sustine autorul inseamna ca marele spirit stia ca, virgula, creatia  lui va gresi si a pregatit-o si pt varianta asta! si i-a mai insuflat si un puternic simt al reproducerii mai ales genului masculin, asa... drept pedeapsa :)))))))))))))))))) cu tot cu manual de utilizare, vezi biblia "fugi si umple pamantul".  

Tayka

Ceiace am comentat mai sus este metoda de reproducere(procreere)fãrã a intra in pãcatul ancestral-adicã sã te inperechezi ca animalale-sigur cã pentru noi aceastã metodã pare o utopie,dar ea este folositã de cãtre fiinþe ne decãzute ºi pentru care metoda noastrã pare cel puþin-oribilã.Aceste fiinþe au depãºit cu mult se pare josnicia plãcerilor carnale,ºi deºii au organele genitale nu le mai folosesc de mult pentru simple plãceri trecãtoare,convinºi fiind cã dea lungul mileniilor acest sistem animalic,le-au adus doar necazuri,crime,ºi probabil cã au reuºit sã-l depãºeascã,asa cum ne chinuim ºi noi acum cu fumatul ºi drogurile..
Abaterea dela subiect mi se pare nefondatã deoarece am extras acest pasaj chiar din sitte-ul www.aimgroupstore.com- cel cu Mind sinergy.
cât despre condiþiile vitrege actuale de pe Saturn,ele n-au fost asa dintodeauna,iar Jacob Lorber nu sa referit neapãrat la timpul prezent ci la cel în care a apãrut viaþa în sistemul solar,ºi se pare cã  Saturn a fost prima planetã unde s-au creiat condiþiile vieþii.De reþinut însã ca esenþialã ideia cã toate entitãþile procreau ca si animalele pânã când au evoluat pe o treaptã superioarã,treaptã pe care au rãmas chiar ºi aici pe Terra,excepþie fãcând doar neamul..Adamic.Iatã finalul segvenþei expus la aceiasi adresã:www.aimgroupstore.com:
...Ce este aceasta dacã nu o acþiune radionicã? Cum ar explica oamenii noºtri de ºtiinþã acest fenomen? ªi totuºi el este adevãrat, existã scrieri orientale referitoare la alte civilizaþii care au existat chiar pe planeta noastrã, mai evoluate decât noi ºi care PROCREEAU asemãnãtor
În esenþã radionica este ºtiinþa de a manifesta un gând. Studiile efectuate, de exemplu la Montauk, în Statele Unite, au arãtat clar cã dacã un gând este menþinut constant un anumit interval de timp, acest gând se materializeazã. Experimentele fãcute la Montauk (se crea un câmp care fãcea ca subiectul sã se poatã focaliza doar asupra unui singur gând) au pus în evidenþã cã dacã un gând este manifestat doar o zecime de secundã el se manifestã fizic. Asta înseamnã cã în realitate oamenii nu sunt capabili sã se gândescã la un lucru nici mãcar aceastã zecime de secundã în mod continuu.
Este evident de ce nu toþi oamenii sunt bogaþi, sãnãtoºi, fericiþi, etc. Gândurile impuse conºtient sunt efemere, ele nu þin acel 0,1 secunde, în schimb engramele subconºtiente sunt cvasipermanente. De exemplu cineva îºi doreºte sã fie bogat dar în realitate el are interior convingeri de genul:
•   banii corup;
•   eu nu merit sã am mulþi bani;
•   sãracii au sufletul mare;
•   oamenilor inteligenþi nu le pasã de bani;
•   banii sunt rãdãcina tuturor relelor;
•   trebuie sã munceºti din greu pentru a câºtiga un ban cinstit;
•   sãracii sunt binecuvântaþi;
•   oamenilor bogaþi le pasã doar de bani;
•   etc. Aºa se petrec de fapt lucrurile în orice direcþie, puterea noastrã de focalizare este cea care furnizeazã rezultatele.


În esenþã deci un dispozitiv radionic creeazã o conexiune mentalã externã, o ,,sinapsã", pe care mintea o alimenteazã apoi permanent, ca ºi cum am fi creat o nouã engramã, de data aceasta însã controlatã. Cu alte cuvinte un dispozitiv odatã ce este acordat continuã sã fie alimentat de cãtre minte, în mod automat (adicã inconºtient), ca o engramã. Aceastã nouã conexiune creeazã premizele ca subiectul sã înþeleagã care este modalitatea de a acþiona pentru a atinge scopul focalizat cu ajutorul dispozitivului, Scopul se materializeazã atunci ca un lanþ de sincronicitãþi ºi înþelegeri ca o veritabilã magie. De exemplu formulãm o idee curativã în direcþia inimii ºi apoi în timp ce lucrãm la computer constatãm cã poziþia la calculator este defectuoasã ºi blocheazã funcþionarea corectã a inimii. Corectãm poziþia ºi apar imediat rezultate.
În momentul în care am formulat o propoziþie cu ajutorul unui dispozitiv radionic ºi suntem interesaþi sã o atingem întregul univers parcã conspirã ca sã se realizeze acest lucru, cu condiþia, repet, ca þinta (spre care este îndreptatã acþiunea) sã vrea acest lucru ºi sã facã eforturi coerente cu ideea formulatã, altfel, bine cu forþa nici Dumnezeu nu face.
Existã douã tipuri de dispozitive radionice:
•   desenate
•   construite fizic.
Amândouã tipurile funcþioneazã ºi dau rezultate totuºi cele construite sunt mult mai rapide ºi mai puternice. Vom prezenta acum un dispozitiv cunoscut sub numele de ,,Rombul lui Herrinckx" , ºi care a fost folosit cu rezultate foarte bune atât ca element separat cât ºi utilizat ca amplificator în diverse aparate.
Intre douã foi de hârtie neagrã (negrul este considerat un amplificator radionic foarte puternic) se amplaseazã un carton alb cu dimensiunile de 30 x 20 cm orientat cu axa mare cãtre Nord, pe care se reproduce rombul de mai jos:
Se aºeazã amprenta (fotografie, fir de pãr, etc.) subiectului (dacã e fotografie se pune cu capul spre nord) în centrul desenului. Peste fotografie se pune martorul (remediul) care se urmãreºte a fi transmis subiectului. Herrinckx, folosea de regula eºantioane de culori din care alegea cu ajutorul pendulului culoarea potrivita, dar noi am folosit tot felul de martori, inclusiv texte scrise ºi sistemul funcþioneazã excelent. Radiesteziºtii din Noua Zeelandã l-au folosit cu succes în tratarea oilor bolnave ºi a unor turme întregi.
Este mult mai eficient sã se lucreze ºedinþe scurte de câte 30 minute, acordul aici constând din amplasarea cât mai bine pe direcþia Nord. Acest dispozitiv acþioneazã la orice distanþã. Dacã dispozitivul rãmâne în funcþiune mai mult timp nu e nici un fel de inconvenient, de asemenea se pot plasa simultan în dispozitiv mai mulþi martori coerenþi, adicã îndreptaþi cãtre acelaºi scop. De asemenea dispozitivul nu diminueazã efectele nici unui tratament, el poate fi folosit in paralel cu orice fel de tratament.
Mindsynergy    

Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).