Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Reptilienii Reloaded

Creat de Urban, 07 Noiembrie 2009, 16:13:57

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Urban

Deschid subiectul cu un documentar:
http://video75.com/vg.php?i=-zvrnirdraamznyibmi

Pe net sunt multe pareri si pro si contra.
Este reala intamplarea si mai ales reptilianul si reptilienii din documentar sau nu?...
Recomand vizionarea completa si nu pe secvente.

spooky

"Poveste lui Corey" NU e documentar.

E film...
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

Urban

Are link la imdb?
Sau ma rog, da un link...sa vedem distributia si restul.

zaharosu

filmu sau documentaru nu e adevarat, e regizat, l-am vazut si eu de 1 an si ceva, daca era adevarat era prezentat de mass - media si era mult mai popularizat. Era o treaba interesanta sa fie adevarat :-D

lylyt_ice

  da ai dreptate, dar mass-media, de cine-i controlata?
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

abyss

bun, si ce folos ar avea si unii si altii de pe urma unei asemenea povesti? Noi ne nastem,traim,ne inmultim si murim...de la microb la om, soare, univers. Avem mica noastra discotecã. Care-i smecheria pana la urma? Daca e.t. sunt rai, ce ar putea lua de la noi? iar daca sunt buni, ce ar putea lua de la noi? :-D sau CUM ii prindem? prin RV? hai sa ne gandim toti la o idee, ceva. Ca de filmat chiar de ai dovezi tot nu ar fi credibil. Poate prindem unul macar. ...Si daca plange ce facem cu el?

darksid3

#6
Citat din: zaharosu din  07 Noiembrie 2009, 21:27:00
filmu sau documentaru nu e adevarat, e regizat, l-am vazut si eu de 1 an si ceva, daca era adevarat era prezentat de mass - media si era mult mai popularizat. Era o treaba interesanta sa fie adevarat :-D

ai sa razi dar dezinformarea exact in massmedia o gasesti  :wink:

@biss: O minte pusa in garda conteaza enorm...nu se stie cand poti folosi ceea ce cunosti.
11.11

Urban

Eu am o singura intrebare:
In film/documentar (pentru cei care l-au vazut cap coada) apare Brandon cu degetele taiate, mie imi este greu sa cred ca un actor, fie el chiar de mana a doua si-ar taia degetele de dragul unei productii, poate ca ar trebui verificate imaginile acelea sa vedem daca sunt false sau nu...este faza aia prelucrata ?

lylyt_ice

 Si mie tot faza aia mi-a ramas in minte, dar parca totusi, nu-i parea reala, fiinca intr-o astfel de situatie nu statea cu degerele inca sangerande asa la vedere fara pansament...nu stiu ce sa cred!!! Iar daca ar fi fost un film normal, sunt sigura ca s-ar fi sesezat cei care sunt prezentati ca reptilieni. Nu cred ca cei din regimul American (care conduc lumea) ar fi tacut si nu ar fi dat in judecata producarorul filmului.
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

darksid3

#9
Trebuie sa intelegem ca omenirea se afla intr-un grad de ignoranta atat de ridicat, incat, ipotetic vorbind, chiar si aparitia unui ET la stirile de seara ar fi catalogate drept trucaje...chiar daca ar fi vorba de un fapt real 100%. Treaba e ca nimeni nu are de ce sa se sinchiseasca atata timp cat mintea e incuiata....mai apare cate unu' pe ici, pe colo care pune intrebari, cauta, sapa...dar ce folos? Sistemul merge inainte....si mai e o chestiune: Daca s-ar face multa valva oficiala pe tema acestui film, ar bate la ochi...asa ca mai bine il ignora sau se folosesc metode "subtile"...mai un accident de masina, un cancer...ceva de genul. Nu e prima data, nici ultima. La cati mor in razboaie sau de boli nici nu se simte cand unii se duc in lumea celor drepti impreuna cu ceea ce cunosc.

PS: Omu' cu degetele taiate se afla intr-o stare psihica ciudata...nu mai avea nici un fel de atitudine, nu mai iesea din camera si nu prea il vad mergand la un spital pentru ingrijiri...deci se poate explica intr-un fel....fireste ca poate fi si o imagine care sa vrea sa para dramatica.
11.11

abyss

mie mi s-a parut atitudinea tipului cu deg. taiate cam teatrala in prima parte... Mai apoi nu stiu, pare veridic. Cat despre reptilienii din film cred ca puteau fi trucaje (primele imag luate cu cam ascunsa erau mai clare decat in p. a 2-a) dar la fel de bine pot fi adevarate imaginile. Din cate cunosc eu acesti asa zisi reptilieni sunt fiinte ce au fost candva oameni, candva in zorii umanitatii. Prin tehnici mentale speciale au reusit sa obtina un anumit grad de control asupra materiei vii adica al propriului corp. Si asta prin manipularea voita a anumitor segmente ignorate pana acum din perceptia umana. Astfel traiesc mult, poate mii de ani dar nu sunt nemuritori. Se hranesc cu carne umana si in special cu energia vitala a victimei care e impinsa intr-un abis al terorii in acest scop. Dar sunt totusi oameni, diferiti dar oameni. In america de sud ei sunt cunoscuti de mii de ani.

Filmul poate fi inclus in categoria propaganda. Ajuta guvernul din umbra sa conduca prin teroare, intoxicare si manipularea perceptiei umane. Cum spunea si @Urban pe undeva, religiile si in general formele de control asupra umanitatii se manifesta in primul rand prin crearea unei perceptii general acceptate, imperativ reinoita periodic prin diverse cai (filme,ritualuri religioase,cei 7 ani de acasa,etc), ca mai apoi sa se treaca la lamipularea si inrobirea constiintei umane prin crearea de  monumente ale importantei de sine.

zaharosu


Urban

Da, corect...este un film.
Subiectul poate fi inchis si sters.
Multumesc pentru participare.

abyss

poate au incasat-o rãu și acum dau inapoi: 

''For the record, the movie The Brandon Corey Story is fiction based on fact. Our goal was to try and get this seen by the millions of folks who might not otherwise have heard of David or listened to him. We felt that the best way to do this was to market this as real. We realize now that we should have made it completely clear that it was a movie. The good news is that people unaware of David's research are watching this movie and the reviews for the most part have been excellent.
...............
We at TruthseekerTV stand for truth. We believe that the best way to disseminate truth that might be hard for some to swallow (the Reptilians for example) is to get information under the radar so the public have the opportunity to choose what to believe. Getting a full-blown documentary out to the public on these deeper - Reptilian - themes is extremely difficult because of the suppression of such information. This is an attempt to get around the problem.''