Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Extraterestrul de la Arad

Creat de jean, 05 Noiembrie 2009, 22:51:35

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

jean

                      Extraterestrul de la Arad

   intr-o dimineata de 8 noiembrie  La Arad a inceput o conferinta. Pe ce tema? Nu stiu,  nu rezulta din inregistrare. La acea conferinta au fost prezente mai multe persoane importante dar  si romani  veniti de prin strainatate.
Povestea care urmeaza este povestita de doamna Valentina Garlea,  clarvazatoarea de la Iasi.  Ce spune dansa:
A fost multa lume adunata in sala cand a venit Dael (nu stiu daca am inteles bine numele), a fost si domnul primar Mitrut Branc si presedintele camerei de comert.  Dintr-o data a aprut cineva si s-a urcat la tribuna. Era un tanar de 18-19 ani cu par castaniu, ondulat, imbracat in maneca scurta si cu o geanta dupa el. Discutia dintre tanarul respectiv si cei din sala a fost tradusa de de o anumita persoana  ce se numea  Rodica Albu.
Tanarul a zis ca este Extraterestru, la cele auzite oamenii si-au dat ghionti. Primarul se duce acasa si-i aduce un costum, Tanase Remus ii aduce de incaltat il trage dupa o cortina si-l imbraca. Tanarul  a stat la masa cu oamenii.
Pana la amiaza cand a fost pauza a devenit un om ca la 55-60 ani si cu par glazuriu. Valentina spune mai departe  ,,Eu nu am vazut aceasata  transformare cu ochii mei", spune, probabil din cele auzite.  Pana seara acel om a devenit ca un om de 80-90 ani, cu un par alb ca zapada.
  Seara s-a luat masa la camera de comert la subsol. Valentina a stat langa doctorii cu care colaboreaza  (unul din Germania), al treilea om era  dl. Sorin Balan. Valentina se adreseaza domnului  Sorin, si-i spune sa se uite atent la el (persoana misterioasa) ca ea are sa-i spuna ceva dupa aia. La mana avea un inel cu o piatra ce este neteda la exterior, dar la interior are trei tepi. Piatra aia a fost cazuta in Rusia, unde este o groapa si acum. Aceasta piatra mai are doua bucati din ea, cu cea de la mana lui sunt trei bucati. Cat poarta acel inel poate face orice.
  El a observat ca se vorbeste despre el, si atunci a inceput la le arate oamenilor cum duce degetul si se stramba furculitele dupa deget, asa cum ar fi o bucata de ata. L-au cazat la casa prezidentiala si a fost insotit de multi oameni. Duap ce se cazau, ar fi trebuit sa se intalneasca iar grupul pt. a sta de vorba.
La hotelul  Astoria, unde era cazata Valentina , era singura in camera. A auzit vorbind si a deschis usa. Prima persoana era sotia unui doctor de la Iasi, doamna Venera. Cand sa deschida usa acel om era in camera, in hol la Valentina. S-a speriat groaznic de el. El a venit si s-a asezat pe pat, dupa el a venit tot alaiul de oameni. Cand au inceput acele persoane sa vorbeasca urat despre el,  emana un miros ca dihorul cand vine sa manace gainile. La fiecare persoana curgea lacrimile din cauza mirosului. Doamna Rodica radea, nu stia cum sa scape de acel miros. Acolo venisera persoane si de la alte etaje din hotel, pt. ca se dusese vorba. A fost si doamna Aurora Imuan care  era cazata tot la acel hotel. Cand se vorbea frumos despre el, emana un miros ca si cand ar fi fan cosit si miroase a flori. Cat au stat acele persoane de vorba pe acolo,el a disparut. Unde? si cum?
A doua zi tot asa s-a transformat. Dar a doua zi cand a inceput lumea sa vorbeasca de pe hartiile scrise cu care venisera de acasa, acest om a scos si el din geanta lui hartiile. El avea 40 de doctorate luate in doua zile si doua nopti. Doamna Rodica, traducatoarea,  a citit in limba care vorbea el (engleza), de unde si de la cine sunt luate acele doctorate. A treia zi dupa spartul targului, s-a pus o masa, s-a mancat, s-a baut, erau toti acolo. Un grup printre care si Valentina vorbeau despre acest individ.  Doamna Aurora Inon o roaga pe Valentina sa vada cu puterile ei ce este cu acel individ. Fiind in preajma toti cunoscutii  din Iasi si toti aceia care erau Romanii veniti din Germania si Ungaria . El, stiind ca vorbim despre el, vine langa noi si intinde mainile si incearca sa ma prinda pe mine de maini. Eu i-mi retrag mainile si le duc la spate. El ma intreaba de ce? Eu i-am spus ca sunt stapana pe mine si nu am nevoie de energia lui. El nu avea sapte straturi de culori asa ca noi (aura). El avea doua straturi ,unul mai deschis si unul mai inchis, care era format din stelute. El nu avea becuri (chakre) care sa se roteasca ca la noi, Ale lui se roteau in sens invers fata de ale noastre. Sistemul sau nervos nu era ca al nostru cu doi bulbi, la el era ca o singura forma si fara materie celusie. Avea ca o sirma sucita cu niste noduri. Sistemul digestiv este mult mai simplu ca al nostru. Intre timp el scotea din geanta niste poze care confirma cele spuse de Valentina. El o roaga pe Valentina sa spuna de pe ce planeta vine.Valentina i-a spus ca vine de pe planeta Paladis. Planeta a zecea. Valentina a vorbit timp de vreo cinci minute intr-o alta limba cu el. Traducatoare fiind doamna Rodica. Eu l-am intrebat in ce an a fost la Moscova? Care ia fost treaba? si ce a aranjat.  I-am spus ce a cautat la NATO, si ce a aranjat. I-am spus si scopul si durata vizitei de data asta de la Arad.
I-am rugat pe cativa domni de la Iasi sa scrie doua hartii. Una este ingropata la Iasi undeva, cu degetul meu pus si stampila care o am ca sa semnez. Si una am trimis-o pe adresa care mi-a aparut. Cand am inceput eu a descrie tot ce vedeam cu ochii inchisi, el scoate o hartie din geanta,  care era de fapt scrisoarea mea, arata cum este pus degetul si stampila si citeste ca a gasit cutiuta si cheia, si ca este timpul sa suceasca acea cheie. Din acel moment omul a disparut.
Oamenii au tras de mine sa spun cei cu ala, si din acea clipa oamenii s-au suparat pe mine. Primul fiind domnul Florin Ghiorghita. Eu cand descopar ceva nou, ma duc la domnul primar si-l rog sa ma lase sa dau un telefon la domnul Florin Ghiorghita si sa-i povestesc bucuroasa noua descoperire. El s-a suparat pe Valentina ca in acea zi s-au blocat toate usile de la vila si a sunat soneria intr-una. Pe doamna Alexandra Dogaru, editoarea de la Sagitarius, am sunat-o si ia a zis ca de vreo doua zile usile ei nu prea au mai functionat si oamenii s-au supart pe mine. Dupa planeta a noua vine urmatoarea care se numeste Paladis de unde vine acest omulet. Valentina a descris pana la 13 planete in sistemul solar.
Cineva a intrbat ce scop avea acea fiinta de a venit aici? Valentina ii raspunde ,,Dca spun ce scop avea acea fiinta, este ca si viitorul tari. Sunt niste lucruri care nu am dreptul sa le spun.
Inregistrarea o puteti gasi aici:
http://www.esnips.com/doc/51ca9213-90f4-480c-b259-6d39ef93749f/Despre-extraterestru-de-la-Arad
De ce am postat acest text? Pentru ca, aici apar multe nume si locuri ce se pot verifica relativ usor in idea de a obtine informatii mai multe si mai complete despre acest caz.
Nu cred ca doamna Valentina minte....Nu ar fi avut curajul sa dea numele persoanelor apropiate. Iar cei care o cunosc, medicii, au o parere buna despre dansa. Ceva i-mi spune ca, ceva s-a intamplat acolo si incidentul trebuie cercetat mai atent. Mai ales ca au fost implicate multe persoane.
Daca entitatile extraterestre se pot materializa-dematerializa pt. anumite scopuri, atunci este posibil sa fi fost un extraterestru. Forma fizica nefiind starea de baza a existentei acelei entitati. Altfel cum sa traiasca o fiinta fizica pe a zecea planeta din sistemul solar, la frigul si lipsa de lumina de acolo? Sau cum sa sufere o asemenea metamorfoza in cursul unei zile? Sa dispara instantaneu. Sunt o multime de cazuri de aparitie si disparitie instantanee a entitatilor respective in intilnirile de gradul III. Vezi literatura de specialitate.
Adevarul este dincolo de noi

horia2008

ala extraterestru, si ei in lumea lor... :?
cam incoerenta, fara cap si fara coada; sorry
poate pricepe cineva, sa explice cat de cat...

"El avea 40 de doctorate luate in doua zile si doua nopti", qed

Fr0styan

daca imi arata si 2 luate la intervalul de doua zile..ma bat singur  :|

jean

La un alt topic colegul nostu darksid3 a folosit un citat care se potriveste de minune si aici.
Citat: "Negarea fara a cerceta este culmea ignorantei - Albert Einstein". Foarte corect spus.
Nu sunt de acord ca, daca intr-o poveste, un anumit pasaj pare de necrezut, rezulta ca povestea este un fals. Acel pasaj cu diplomele nu cred ca este atat de important, importanta este povestea in sine. Faptul ca a avut loc acea conferinta si ce s-a intamplat peransamblu este important. Pentu mine sunt alte intrebari la care asi dori un raspuns. spre exemplu:
- care a fost tema acelei conferinte? Este adevarat ca a fost o asemenea conferinta? Tinand cont de numele persoanelor amintite?
- cine sunt organizatorii? Au venit si romani din afara tari. Cum de acesti oameni au auzit de conferinta si noi nu?
- au fost acolo persoane importante, cum de altineva care a fost acolo nu a spus nimic? Nu am auzit nimic din alta sursa.
- are cineva mai multe informatii? Stie cineva din localitate despre acel eveniment? Cateva persoane sigur stiu conform inregistrari.
- s-a intimplat cu adevarat ceva iesit din comun? A existat o asemenea persoana misterioasa (presupusul extraterestru)?
- cine l-a mai vazut si poate povesti despre el. Fostul primar ce spune? Dar doamna traducatoare? 
- Cum putem afla mai multe informatii legate de acest caz? Ne poate ajuta cineva din localitate sau imprejurimi?
Asa cum am mai spus nu cred ca doamna Valentina minte. Cel mult sa aiba cateva informatii eronate. Asta depinde de sursa.
Ceva s-a intamplat acolo, intr-un grup restrans, si faptele intamplate sunt destul de bine ferite de marea masa. Cred ca doamna Valentina a spus cate ceva datorita calitati dansei de a nu minti semenii.

Adevarul este dincolo de noi

padme

pai vezi mai jean ca ai pus exact intrebarile care trebuie? tu crezi ca o asemenea chestie, chiar si cu clarvazatoarea atasata, ar fi avut loc in sat cu primaru' si alte alea. asta imi aduce aminte de emisiunea aia "d'ale lui mitica".
intrebare: poti face o investigatie sa vezi ce este adevarat, ce nu si daca cineva ascunde ceva? povestea poate a fost lasata libera tocmai pt ca este incredibila.
poate ca doamna valentina nu vrea sa minta semenii, dar intrebarea e, a intrebat-o cineva ceva despre asa ceva, sau a inceput sa povesteasca din proprie initiativa? si daca da, de ce? si mai ales, de ce nu spune ce este cel mai important si anume:scopul personajului respectiv. de ce a venit? dansa zice ca nu are dreptul sa  spuna!!!! destul de curios, nu? cine nu-i da acest drept? "a fost multa lume in sala cand a venit Dael"- ce fel de lume, lume care n-a discutat nimic dupa aia? "Tanarul a zis ca este Extraterestru, la cele auzite oamenii si-au dat ghionti" iti dai seama ca s-ar fi discutat pe tema asta........

lylyt_ice

 NU stiu exact daca acel primar din Arad este unul si acelas cu primarul din Arad care este finul lui Basescu ...parca i se spune FALCA...? Femeea asta, Valentina mi se pare chiar inofensiva, ea a spus ce stie, dar!!! de ceva vreme a trecut in anonimat, nu se mai aude nimic de ea...!!! Cine se afla in spatele acestor intamplari, ce amestec au, florin gheorghita, adriana dogaru...si ceilalti...?!? Hai sa incercam sa aflam adevarul...
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

jean

#6
Citattu crezi ca o asemenea chestie, chiar si cu clarvazatoarea atasata, ar fi avut loc in sat cu primaru' si alte alea
Pandame probabil nu ai citit bine textul, este vorba de orasul Arad
Citatdar intrebarea e, a intrebat-o cineva ceva despre asa ceva, sau a inceput sa povesteasca din proprie initiativa?
Da a fost intrebata. Poate nu ai ascultat inregistrarea.
Citatde ce nu spune ce este cel mai important si anume:scopul personajului respectiv. de ce a venit? cine nu-i da acest drept?
Sunt sigur ca nu pote sa spuna mai multe. Probabil ar plati cu viata. Gandeste un pic ce implicatii ar avea acest gest.
CitatFemeea asta, Valentina mi se pare chiar inofensiva, ea a spus ce stie, dar!!! de ceva vreme a trecut in anonimat, nu se mai aude nimic de ea
Da lylyt-ice asa este, Este inconjurata de oameni scoliti cum spune ea, dar acestia se folosesc de dansa. Doctorii cu care colaboreaza o tin pt. ajutorul lor si pentru ajutorul persoanelor cu probleme medicale pe care le cunosc ei si care platesc bine.
Ceilalti, oamenii simpli nu mai au acces la cunostiintele ei. Cu acei oameni scoliti a mers si in padurea Baciu pentru ca ei sa afle ce se intampla acolo, nu noi. Vezi aici: http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,644.msg27075.html#msg27075
Citatce amestec are Florin Gheorghita,
Domnul Florin Gheorghita este o cunostinta mai veche a doamnei Valentina. A scris o carte despre dansa si sunt buni prieteni.



Adevarul este dincolo de noi

padme

da, am citit arad dar m-am gandint la altceva, nu stiu... in fine
nu am ascultat inregistrarea
cine i-a cerut sa vorbeasca inseamna ca stia de conferinta respectiva?!... deduc.
nu cred ca e vorba ca ar fi platit cu viata, doar ca in aceasta lume a persoanelor cu anumite... daruri am intalnit foarte des aceasta exprimare, probabil datorita repercusiunilor, reactiei oamenilor nepregatiti pentru anumite lucruri, etc. si poate ca da... la un moment dat poate plati si cu viata. asta ma duce cu gandul la o poveste din copilaria mamei mele. imi povestea ca in sat s-a pripasit o femeie. nimeni nu stia cine e, de unde vine si cum o chiama, i-au dat ei (satenii) un nume pe care l-am uitat. pe rand, fiecare casa o gazduia. le spunea cum va fi vremea, cum vor fi recoltele din anul respectiv si banuiesc ca mai multe lucruri legate de problemele care ii preocupau. intr-o zi a disparut. nu s-a ingrijorat nimeni, se gandeau ca asa cum venise, asa a plecat. pana cand la araturile de primavara a fost scoasa cu plugul pe brazda. fusese "sinucisa". nu s-a descoperit niciodata faptasul, sau poate nu s-a dorit.

despre aceasta doamna valentina nu am auzit niciodata, nu stiu cine este si am impresia ca este analfabeta?! din cauza asta e posibil sa aibe si informatii eronate dupa cum spui, ea neputant verifica decat vizual si auditiv si poate sa nu inteleaga anumite lucruri. probabil ca si explicatiile pe care le da legat de padurea baciu sa fie in acelasi context-explica lucrurile pe care le vede/aude/simte in contextul cunoscut ei.

jean

#8
Citatdespre aceasta doamna valentina nu am auzit niciodata, nu stiu cine este si am impresia ca este analfabeta?!
Doamna Valentina a avut un accident prin clasa a doua in urma caruia a ramas oarba. Tot ce vede nu este vazut cum vedem noi cu ochii fizici, dansa are un fel de vedere mentala si poate vedea campuri de energie. Poate vedea in microcosmos la fel de bine ca si in macrocosmos sau corpul uman. Acesta este motivul pt. care doctori apeleaza la dansa.  Poate vedea, simti, spirite sau alte entitati. A fost invitata de americani la NASA, si sa fim seriosi, cati romani invita americani acolo? In rest este o femeie simpla.
Adevarul este dincolo de noi

padme

aa, am impresia ca stiu cine e. cred ca am vazut-o acum ani buni intr-o emisiune tv. ca sa o "verifice" treceau persoane prin spatele ei si le spunea sexul. nu stiu daca e una si aceeasi persoana.tot oarba.

pai... mi se pare ca si lavinia tatomir a primit o invitatie p'acolo si cred ca sunt mai multe persoane care au starnit acest interes pt nasa.

sunt mai multe persoane care pot vedea/simti alte entitati, tocmai d'aia am zis chestia cu padurea baciu. nu mi se pare.... nu stiu cum sa zic, prea corecta- afirmatia ca sunt spiritele celor care nu li s-au facut cele lumesti, pt ca mai se intampla chestia si prin alte parti, care au alte traditii, alte obiceiuri si sunt entitati care apar desi au avut cele lumesti facute.... nu stiu daca m-am exprimat foarte coerent, ma cam grabesc.

Tayka

Eu sânt de lângã Arad dar merg f des pe acolo ºi nu se aude nimic despre conferinþa misterioasã,dacã era ceva cât de cât,intra mass-media pe fir urlau r tv.locale,ziarele,dar nimic,absolut nimic-am citit aici ºi apoi am dat niºte telefoane chiar ºi la hotel Astoria,nimic deosebit,ziceau cã m-am îmbãtat.Deci:Timiºoara,Arad,Oradea-nici un extraterestru-garantat.poate sa greºit denumirea localitãþii-o fii ...Maglavit.
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

jean

#11
  Stimati colegi, acel eveniment s-a intimplat cu ceva ani in urma, pe cand era primar dl.Mitrut Barnac, asa rezulta din inregistrare. Inregistrarea a fost postata pe net in 30 iul.2006, iar in inregistrare, Valentina spune ca s-a intamplat in urma cu vreo cinci ani. Rezulta ca evenimentul s-a intamplat prin anul 2000-2001. Au trecut noua ani de atuinci!!
Cred ca ar trebui cautat dl. Mitrut Barnac primarul de atunci, sau doamna Rodica Albu (traducatoarea) si poate ne spune cate ceva. Sau sotia acelui doctor din Iasi, doamna Venera (cine o cunoaste), sau doamna Alexandra Dogaru, editoarea de la Sagitarius. Ar trebui intrebata chiar doamna Valentina sau Florin Gheorghita.
Este clar ca s-a citit si ascultat inregistrarea superficial de anumiti colegi, doar asa ca fapt divers, ne fiind luata in serios. Pentru mine lucrurile stau altfel. Cred ca pamantul este vizitat de amunite entitati ce pot fi si extraterestre. Acestea se pot infiltra printre noi sau chiar pot lua forma umana pentru atingerea scopului urmarit. Pot dispare si apare instantaneu intr-o zona in care simturile noastre nu functioneaza sau functioneaza defectos. Din acest motiv cred ca merita studiat cazul. Poate fi ceva real?
Adevarul este dincolo de noi

lylyt_ice

 Parerea mea este, ca Valentina insasi(!), este din alta lume...VALENTINA a murit in copilarie si sufletul ei s-a dus la lucul lui, corpul ei fiind acum locuit de cu totul alta entitate! De aceea a avut secrete stiute numai de ea si acel personaj dubios. Multe mistere sunt...si putine putem intelege... Cat despre acea intrunire ramasa fara detalii clare...se pot face inca sapaturi, dar eu cred ca sunt slabe sperante de a descoperii ADEVARUL!!!
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

abyss

#13
in acea perioada eram la Arad. Persoana cu care aveam niste proiecte lucrase multi ani in primarie si inca mai activa cateodata. Nu am auzit de asa ceva. Oricum e cea mai sucita poveste cu e.t. Pe linku postat de jean se aude alaturi de vocea doamnei valentina surpraiz....vocea lui nenea Grig Bivolaru! (cred ca a energizat-o prea tare totusi...)

lylyt_ice

 Gheorghita, a comentat aceasta povestire a d'nei Girlea, sau a fost pe tot frontul trecuta sub tacere?
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?