Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

A sosit momentul dezvaluirilor

Creat de sorinede, 23 Iulie 2009, 12:32:09

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

sorinede

EUROPEAN EXOPOLITICS SUMMIT 2009
Cred ca ziua mult asteptata a sosit...
Ce parere aveti ? mai multe urmarind stirile despre Barcelona: 1st Extraterrestrial World Summit 25,26 iulie 2009.
http://www.exopoliticseurope.com/

alexbr

Era si timpul ! Ma gandesc de ce nu spune nimeni nimic pe forum ? e cel mai important lucru din istoria omenirii.

Kbal

"A New Paradigm for a World in Crisis

On the 25th & 26th of July, 2009, there will be an event that will mark a milestone in Spain and will set a precedent in Europe. It will be the occasion in which the leaders and propulsors of disclosure of the extraterrestrial presence by all of the world's governments, european as well as the U.S., will meet in a historic summit in Barcelona.

Right now we're in a moment of deep transformation in planetary awareness in which big changes are taken place, and many more are yet to come. Any transformation that's important entails (hard to avoid) a profound crisis; and this crisis is, without a doubt, undermining the foundations of our civilization. Nevertheless, we are faced with an opportunity without precedent to approach a new developmental paradigm. We, and only we, the citizens of this planet, have the responsibility and the opportunity to change the course of history."
Sursa : http://www.exopoliticseurope.com/en/intro-exopolitics-summit.html

Traducere in romana :

O Noua Paradigma pentru o Lume in Criza.
Pe datele de 25, 26 Iulie, 2009, va avea loc un eveniment extrem de marcant in Spania, fapt care va constitui un precedent in Europa. Va fi o ocazie in care lideri si propulsatori ai dezvaluirii prezentei de viata extra-terestra apartinand tuturor governelor din lume, european precum si cel al Statelor Unite, se vor intalni intr-un summit istoric la Barcelona.

Ne aflam intr-un moment de transformare profunda a constientizarii planetare in care mari schimbari au loc si multe altele urmeaza sa se produca. Fiecare astfel de transformare implica (fiind greu de evitat) si o criza profunda, si aceasta criza este, fara dubii subminarea principiului fundamental al civilizatiei noastre. ...

O stire demna de a fi luata in seama.
Only the best is good enough ...

alexbr

De curand si Rusia a declasificat unele dosare ozn  :-D

Urban

E vrajeala....parca acum cat tip se "dezvaluiau" dosarele alea secrete OZN ?
Rezultatul....zero.

O sa fie o intalnire frumoasa, se vor face bani frumosi din catering, hotelurile vor prospera, magazinele de pe langa hoteluri la fel, presa are ce scrie...TV are ce arata...si cam atat.


Kbal

#5
Citat din: Urban din  23 Iulie 2009, 14:38:28
E vrajeala....parca acum cat tip se "dezvaluiau" dosarele alea secrete OZN ?
Rezultatul....zero.

O sa fie o intalnire frumoasa, se vor face bani frumosi din catering, hotelurile vor prospera, magazinele de pe langa hoteluri la fel, presa are ce scrie...TV are ce arata...si cam atat.


Pai pana acum i-am acuzat de prea mult ocultism in acest domeniu si prea multa secretizare a unor evidente (posibil concludente), iar acum cand in sfarsit, cineva incearca sa ne transmita ceva, pe cea mai oficiala cale posibila, spunem ca-i vrajeala, cu alte cuvinte "cum o dai tot nu-i bine". Poate totusi, Urban, din cand in cand n-ar strica si putina doza de optimism.
Only the best is good enough ...

Urban

Citat din: Kbal din  23 Iulie 2009, 15:52:33
Pai pana acum i-am acuzat de prea mult ocultism in acest domeniu si prea multa secretizare a unor evidente (posibil concludente), iar acum cand in sfarsit, cineva incearca sa ne transmita ceva, pe cea mai oficiala cale posibila, spunem ca-i vrajeala, cu alte cuvinte "cum o dai tot nu-i bine". Poate totusi, Urban, din cand in cand n-ar strica si putina doza de optimism.

Nu poate exista optimism, cel putin deocamdata.
Nu incearca nimeni sa ne transmita "ceva" pe cale oficiala, sunt numai devieri ale atentiei de la alte lucruri mult mai importante.
Exista planurile necesare energiei libere pentru intreaga planeta de cel putin 50 de ani, a facut cineva ceva?...nimeni...folosim tot combustibili fosili pentru ca marii magnati ai industriei sa "cumpere" tara dupa tara.
Noi, oamenii, am reusit sa distrugem in 20 de ani cat au facut altii in 200.000 de ani...am otravit apa, marile, oceanele...am taiat padurile care ne furnizeaza oxigenul, echilibrul naturii l-am dat total peste cap...ne miram de ce e asa de cald afara sau de ce se topesc calotele polare, omul inca nu a inteles ca totul trebuie sa existe intr-un echilibru perfect.
Cascam ochii pe cer in speranta ca "cineva" va veni sa ne ajute....
In Germania au aparut cartiere alimentate complet cu energie solara, la noi inca sunt sate care nu au curent electric si apa, in Africa inca se mai traieste ca acum 7000 de ani cu toate ca atmosfera e intesata de satelitii tarilor dezvoltate.
Stiai ca intr-o ora Soarele da Pamantului aceeasi cantitate de energie cat consuma planeta intr-un an ?...face cineva ceva..?...cine ?

Tind sa cred din ce in ce mai mult ca intreaga orchestratie a fenomenului OZN e bine pusa in scena de catre cei care au interesul sa distraga atentia de la adevaratele probleme ale Omului.
Cred ca adevarata problema nu e daca exista extraterestrii sau daca ei au fost, sunt si vor mai veni pe planeta asta ci aceea ca Omul inca nu s-a trezit din somnul de acum 7-8000 de ani.
Exista tehnologii la ora asta care ar da peste cap imaginatia unora, vrei sa iti demonstrez ca exista?..nu pot....e o chestiune logica...gandeste-te.
De ce nu exista ele pe piata?...pai simplu...pentru ca fiecare guvern isi pastreaza asii in maneca in eventualitatea unui conflict...asa a fost acum 8000 de ani la fel e si acum.
Si ar mai fi multe de zis dar mai discutam dupa Summit-ul asta....

romulus

CitatNu incearca nimeni sa ne transmita "ceva" pe cale oficiala, sunt numai devieri ale atentiei de la alte lucruri mult mai importante.
Intr-adevar, cam asta e esenta chestiei.
Daca ar fi fost o  iesire la rampa a oficialilor, da, recunosateam importanta momentului.
In clipul de prezentare al "vedetelor" summitului am vazut oameni cunoscuti, si cunoastem deja si ce vor spune.
Este totusi o actiune de marketing , dar una  care trebuie sa ne bucure, deoarece cu siguranta va atrage atentia si a altor oameni, care in prezent nu au habar de tematica pasionanta a prezentei pe Terra a celor care " sunt si ei tot creaturi ale lui Dumnezeu" ca sa citez din spusele oficialilor Vaticanului !
Bineanteles ca vor fi si beneficii economice pentru unii - si in asta nu vad nimic rau, dimpotriva !
Cat priveste "devierea atentiei" de care vorbeste Urban, nu stiu, eu nu sunt 100 % convins ca ar fi asa, deoarece daca am lua asta ca baza, ar trebui sa punem sub semnul intrebarii credibilitatea unor oameni cum e dr.Steven Greer &comp, care ar fi astfel parte a unei actiuni de intoxicare/manipulare,etc....
Ar iesi o dubla - ori chiar tripla - teorie a conspiratiei ....
Nu cred ca e ok sa mergem asa departe ca ne appropiem de paranoia !
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

StarDust

#8
E posibil ca data de 25-26 sa fie doar "intro-ul" a ceva ce va urma, nu am idee ce... trebuie doar sa avem rabdare si vom vedea. Desi unii o vor lua ca o posibila incercare de deturnare a atentiei opiniei publice de la situatia nu tocmai fericita in care ne aflam acum, eu ma indoiesc de acest lucru. Nu mi se pare un subiect cu care sa te "joci" iar daca faci asta si esti deconspirat risti sa pierzi mult. E vorba de un subiect extrem de important si cu implicatii foarte mari. Daca cititi cu atentie articolul de pe exopolitics, acolo se fac niste afirmatii care mie mi se par de-a dreptul incredibile. Se pare ca se ia in considerare destul de serios ipoteza UFO/extraterestra. Mi se pare un mare pas inainte in ceea ce priveste acest recunoasterea acestui fenomen. E o confirmare in plus ca problema e serioasa si ca nu e vorba doar de observatii false facute de catre neinitiati. Problema e cu siguranta mult mai profunda. Si eu zic sa nu ne hazardam cu presupunerile, trebuie doar sa avem rabdare, si intr-adevar cred ca vom putea discuta mai multe dupa summit.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Urban

Citat din: StarDust din  23 Iulie 2009, 20:04:16
...Daca cititi cu atentie articolul de pe exopolitics, acolo se fac niste afirmatii care mie mi se par de-a dreptul incredibile.

Da, afirma ca nu suntem singuri in Univers....e incredibil articolul !
De parca ai avea nevoie de dovezi pentru asta...

StarDust

Citat din: Urban din  23 Iulie 2009, 20:47:11
Da, afirma ca nu suntem singuri in Univers....e incredibil articolul !
De parca ai avea nevoie de dovezi pentru asta...

Urban, nu ai inteles bine la ce ma refeream. Se discuta la nivel oficial (nu de catre oameni de stiinta ci de catre politicieni) despre ET/UFO. Nu ti se pare deloc interesant? Mie da, sunt curios ce se va dezbate acolo iar dupa aceea o sa mai avem ce dezbate referitor la acest subiect.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Kbal

Eu recomand sa tinem aceasta dezbatere in Stand-By pana ce acest eveniment va avea loc, cred ca e prea devreme sa incepem cu speculatii de natura conspirationista. Aveti putintica rabdare (mai sunt cateva zile) ...  8-)
Only the best is good enough ...

Nox

Citat din: alexbr din  23 Iulie 2009, 14:24:40
Era si timpul ! Ma gandesc de ce nu spune nimeni nimic pe forum ? e cel mai important lucru din istoria omenirii.

Nu prea e nimic de spus dacã e sã vorbim pe fapte concrete. Urban a punctat destul de bine. Cei care vor dezvãlui informații despre fenomenul OZN (mai corect ar fi afacerea OZN) sau extratereștrii o vor face doar dacã vor obþine un avantaj din aceast fapt.

Am zis sau pentru cã Nu tot ce zboarã ºi este necunoscut este extraterestru.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Andy


Rayden

@Andy merci mult pentru link!

relatarile lui Robert Q Dean ..marpha!

destul de interesanta conferinta asta..  :ufo:

bafta
Rayden