Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Sunteti pregatiti?

Creat de Tileanu, 22 Iulie 2009, 22:18:04

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Tileanu

Citind presa din ultima vreme, nu poti sa nu remarci o accelerare a trecerii la NWO. Gripa porcina, pandemie, vaccin la nivel national, ba nu! la nivel mondial! terorism, securitate sporita, implantare de chipuri.
Si impotriva NWO nu mai e nimic de facut. E cam tarziu sa mai faci ceva si in plus, lumea e prea indobitocita ca sa-i mai pese de asa ceva. Am facut un mic sondaj printre colegii mei de munca punandu-le doua intrebari pe care vi le pun si voua:
1. In eventualitatea unui vaccin anti gripa porcina OBLIGATORIU la scara MONDIALA, ati accepta sa va vaccinati?
2. In eventualitatea tot mai probabila a unei chip-ari la nivel mondial OBLIGATORIE, ati accepta sa fiti "chipat"?
si-acum vine "the juicy part". In cazul in care "NU", opunandu-va practic SISTEMULUI, sunteti pregatiti sa luati calea pribegiei? anularii sociale? Sunteti, de exemplu, pregatiti sa va refugiati in munti si sa traiti acolo, ascunsi adanc in padure, pt. tot restul vietii, ca oameni liberi, urmand cutumele si valorile cu care ati fost crescuti?
Raspunsurile colegilor au fost DA/DA neconditionat la ambele intrebari astfel incat nu a mai fost nevoie de partea suculenta.
Voi ce ziceti? Sunteti pregatiti?
2 + 2 = 5

Urban

Salut

Pierzi un lucru important din vedere: si anume faptul ca romanul a fost supus la restrictii de toate felurile timp de peste 40 de ani, pentru marea majoritate a romanilor care inca traiesc la oras, ar fi o vacanta prelungita o perioada de cativa ani, zeci de ani la munte, in aer liber, curat...
Eu m-as muta maine acolo dar deocamdata sunt nevoit sa mai rezist un pic in sistem, dar daca as fi obligat asa cum spui, in maxim 2 ore sunt deja in Fagaras....
Si ca mine sunt sute de mii, nu zeci....a fost si comunismul asta bun la ceva pana la urma.
Tu ce zici ?...ai fi pregatit ?

StarDust

#2
Cred ca unificarea intregii omeniri sub o o singura conducere(NWO) e o chestiune inevitabila, fie ca ne place sau nu. Eu mi-am mai spus parerea, omenirea de cand a aparut s-a tot unificat. Problema e alta. Daca sub aceasta conducere, liberul arbitru, libertatea si intimitatea personala sunt incalcate atunci  e grav. Daca se incalca acestea, aceasta NWO de fapt devine o dictatura mondiala, o metoda de control a individului. Din pacate, a te ascunde in munti de aceasta NWO cred ca nu va mai fi o solutie, vei fi inevitabil localizat si "eradicat" in cel mai scurt timp, tehnologia din ziua de azi permite asta. Ramane de vazut care ar fi solutiile de lupta impotriva unui asemenea sistem tehnologizat in cazul in care devii un idezirabil pentru un asemenea sistem(corupt). Considerati acest un raspuns, ca o parere personala referitoare la "juicy part" prezentata in postarea dvs.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

darksid3

Am citit postul lui Urban si am simtit un sentiment ciudat pentru ca si eu ma gandesc la acelasi lucru de ceva timp. La un moment dat va trebui sa actionam direct, facut plinul la masina, luat care-i mai drag in viata fiecaruia (daca vrea sa vina), luat mancare si ce se mai poate rapid si directia munti  :lol:...eu unu sunt pregatit...astept doar "semnalul"
11.11

Yagg

Citat din: Tileanu din  22 Iulie 2009, 22:18:04
Citind presa din ultima vreme, nu poti sa nu remarci o accelerare a trecerii la NWO. Gripa porcina, pandemie, vaccin la nivel national, ba nu! la nivel mondial! terorism, securitate sporita, implantare de chipuri.
Si impotriva NWO nu mai e nimic de facut. E cam tarziu sa mai faci ceva si in plus, lumea e prea indobitocita ca sa-i mai pese de asa ceva. Am facut un mic sondaj printre colegii mei de munca punandu-le doua intrebari pe care vi le pun si voua:
1. In eventualitatea unui vaccin anti gripa porcina OBLIGATORIU la scara MONDIALA, ati accepta sa va vaccinati?
2. In eventualitatea tot mai probabila a unei chip-ari la nivel mondial OBLIGATORIE, ati accepta sa fiti "chipat"?
si-acum vine "the juicy part". In cazul in care "NU", opunandu-va practic SISTEMULUI, sunteti pregatiti sa luati calea pribegiei? anularii sociale? Sunteti, de exemplu, pregatiti sa va refugiati in munti si sa traiti acolo, ascunsi adanc in padure, pt. tot restul vietii, ca oameni liberi, urmand cutumele si valorile cu care ati fost crescuti?
Raspunsurile colegilor au fost DA/DA neconditionat la ambele intrebari astfel incat nu a mai fost nevoie de partea suculenta.
Voi ce ziceti? Sunteti pregatiti?


Faci parte din gaºca lui Codreanu? Sincer, cine face chestionarul ãsta?

Îndobitocitã în ce sens? Eu vãd cã stãm foarte bine cu documentarea ºi pe partea scepticã ºi pe partea conspirativã.

Ca sã îþi rãspund chestionarului, deºi mi se pare dubioasã treaba, spun aºa:

1. Da. Dupã o documentare suficientã în privinþa vaccinului ºi a contraindicaþiilor, dacã nu existã piedici de naturã medicalã, mã vaccinez.
2. Nu. Nu existã nicio "eventualitate probabilã" a unei "cipãri obligatorii". Deºi, dacã ar exista o astfel de campanie, nu aº accepta aceastã metodã pentru cã în corpul meu, eu decid dacã îmi va fi inserat un obiect strãin sau nu, fãrã a fi forþat, ºi existã alternative pentru documentele de identitate, mult mai simple ºi care nu îþi pot da impresia unei îngrãdiri a libertãþii ºi nici nu o vor face. Ambele metode, impuse, încalcã drepturile omului. Mai existã o alternativã, sã îþi dea cipul ºi sã îl pui într-un breloc, sau ceva asemãnãtor, ºi sã te piºi pe el când ai chef, dacã îi pui gând rãu cipului, sau sã-l bagi ca idiotul în cuptorul cu microunde.

În munþi e bine, dar nu dupã scenariul tãu. A rãmâne conservator, a rãmâne fidel unor idei sau tradiþii (cutume) ºi a nu-þi modifica valorile ar însemna cã eºti crescut ca un robot. Omul inteligent evolueazã sau acceptã, tolereazã, ºi alte idei, se adapteazã, se reorganizeazã. Apelul la cutume nu oferã siguranþã ºi nici mãcar perspicacitate.

ªi chiar dacã, prin reducere la absurd, scenariul ar fi real ºi am fi puºi sub stãpânirea unei terori mondiale, a unei monstruozitãþi de coaliþie, nu poþi fi atât de idiot încât sã fugi în munþi ca fetiþele din istoria mitificatã a României. Sau dacã Iisus-ul talibanilor trãieºte, încã, poate, ascunzându-se în munþi þi se pare o strategie bunã?  Dacã nu învãþãm nimic din trecut, poþi rãmâne cu cutumele ºi sã joci hora pe câmpie ºi bãtuta pânã te iau bãieþii la tezaur folcloric.

Stai ºi lupþi! Cu mintea sau cu pumnul, cu care din ele gândeºti mai mult.

În legãturã cu tema forumului, dacã ar veni o posibilã specie extraterestrã pe Pãmânt, cu intenþii nu foarte paºnice ºi cu tehnologie prea avansatã sã mai ai timp sã gândeºti o strategie, tot prin reducere la absurd, unde te mai ascunzi? Tot în munþi?

Tileanu

#5
Citat din: Yagg din  23 Iulie 2009, 02:16:42
Faci parte din gaºca lui Codreanu? Sincer, cine face chestionarul ãsta?
Te referi la Zelea Codreanu? ce-ai dom'le? de unde concluzia asta? nu e vorba de un chestionar, e vorba de discutii amicale la o tigara :)

Citat din: Yagg din  23 Iulie 2009, 02:16:42
1. Da. Dupã o documentare suficientã în privinþa vaccinului ºi a contraindicaþiilor, dacã nu existã piedici de naturã medicalã, mã vaccinez.
si faptul ca ar fi un vaccin la nivel mondial fara o acoperire logica prea puternica n-ar fi un impediment? (adica se moare mai mult de gripa normala sau de alte boli "clasice" si tocmai acum s-au gandit la un vaccin planetar?)
Citat din: Yagg din  23 Iulie 2009, 02:16:42
2. Nu. Nu existã nicio "eventualitate probabilã" a unei "cipãri obligatorii". Deºi, dacã ar exista o astfel de campanie, nu aº accepta aceastã metodã pentru cã în corpul meu, eu decid dacã îmi va fi inserat un obiect strãin sau nu
Asta e o parere categorica. Ramane de vazut ce se va intampla in urmatorii ani si in plus, noi discutam la modul utopic cum am specificat mai sus.
Si daca vorbesti de adaptabilitatea omului inteligent, de ce nu ai accepta sa ti se implanteze acel chip? e tot o dovada de adaptabilitate si toleranta, nu?
Varianta plecarii "in munti" (desi asta e un eufemism pt. abandonarea societatii de "tip nou") apare atunci cand nu ai incotro. Intrebarea mea era ce ati face daca in urma unui posibil "false flag" sau mai stiu eu ce amendament, in cateva saptamani ar trebui sa va prezentati la "sectiile" de implantare si vaccinare!

Gandeste-te la "1984" lui Orwell si vezi cat de aproape suntem de ce se intampla acolo. Vei putea ramane pe pozitii intr-o societate in care 2+2 face 5? o societate in care vei fi fortat sa accepti adevarul oficial?

Stardust, satelitii focalizeaza f. mult dar o cabana in padure nu ti-o vede nimeni. Incearca cu google :)
Sau poate ceva sub pamant si e si mai greu de localizat. N-o sa poti niciodata sa controlezi fiecare m2 de pe pamant.
2 + 2 = 5

Kymosabe

#6
Citat din: Tileanu din  23 Iulie 2009, 10:23:08
Te referi la Zelea Codreanu? ce-ai dom'le? de unde concluzia asta? nu e vorba de un chestionar, e vorba de discutii amicale la o tigara :)

Refuzul tratamentelor medicale (a vaccinurilor), izolarea socialã, suspectarea de intenþii ,,demonice'' a  organizaþiilor guvernamentale naþionale ºi internaþionale, toate aceste practici se mai întâlnesc doar la MARTORII LUI IEHOVA. :lol:

Citat din: Tileanu din  23 Iulie 2009, 10:23:08
si faptul ca ar fi un vaccin la nivel mondial fara o acoperire logica prea puternica n-ar fi un impediment? (adica se moare mai mult de gripa normala sau de alte boli "clasice" si tocmai acum s-au gandit la un vaccin planetar?)Asta e o parere categorica.
Crede-mã, intenþia statelor lumii de a-ºi vaccina populaþia împotriva gripei A, are MULTÃ logicã.
Oare câti dintre voi ºtiu cã aceastã gripã ,,porcinã'' face parte din acelaºi tip H1N1 ca ºi gripa spaniolã, care între anii 1918-1919 a fãcut peste 50 de milioane de victime?
Primele cazuri de gripã porcinã au fost semnalate în primãvarã, sã vedem cum se va manifesta acest virus peste câteva luni, când va veni sezonul rece.

Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

MW83

Nu cred ca o sa ne ia nimeni cu arcanul la vaccinare pentru ca fiecare tara va fi in mare parte pe cont propriu la producerea vaccinului iar Romania poate produce vreo 1-2 milioane de doze pe an daca tin eu bine minte. La inceput prioritate vor avea personalul medical, functionarii publici, grupurile vulnerabile (copii, batrani) si cel mai probabil si armata.

Doi la mana, retragerea in munti nu prea e fezabila. Daca acum 60 de ani luptatorii din munti aveau dificultati cu aprovizionarea cu hrana si aveau nevoie de sprijin din sate, nu cred ca fauna care exista acum in munti poate aproviziona zeci de mii de oameni pentru mult timp.

In privinta vaccinului, nu cred ca-l fac. Deocamdata pandemia asta e umflata artificial. Majoritatea zdrobitoare a celor ce se imbolnavesc isi revin.

jedimisu

Eu nu stiu care ar fi logica acestor state, Kymosabe, dar vad un singur lucru si atunci o banuiesc. In marea lor majoritate, statele lumii au o durere cronica undeva de populatia lor. Le pasa doar cand cei care conduc au ceva de castigat. Contraziceti-ma, va rog !

In plus, vaccinul acesta va intra pe piata fara a fi fully tested: http://www.mirror.co.uk/news/top-stories/2009/07/23/guinea-piggies-115875-21541092/. Faptul ca aceasta pandemie e artificiala, mor mai multi de alte boli, de fapt, si ca se grabesc sa cumpere vaccinul mie imi spune ca cineva are de castigat vartos de pe urma acestei boli, care inteleg, ca ar fi provocata artificial (http://alternative-doctor.com/blog/swine-flu-outbreak-the-truth-is-ugly/, http://www.naturalnews.com/025760.html).

Logica noastra, de cele mai multe ori, difera de cea a companiilor care nu au decat logica profitului. Era in care traim nu e una in care am vrea sa traim. Oamenii provoaca destul de des niste situatii din care au de castigat. Eu am avut un coleg de scoala care si-a rupt adidasii care aveau vreo doua luni ca sa-i ia tacsu altii noi, desi stia ca omul trage la cheie zi si noapte sa le puna ceva in farfurie. Il durea in cur de el. Mie mi-a dat de gandit treaba asta.

darksid3

Coane...toate astea se petrec sub ochii nostrii dar lumea prefera sa ia de bun ce vede la TV si ce spun oficialii....chiar nu ma mir de tot ce se petrece cand vad atata ignoranta in jur.
11.11

Yagg

Nu ºtiu ce vedeþi voi la TV, dar în mare parte sunt tot aceleaºi poveºti pe care le înºiraþi ºi voi aici. Deºi publicã ºtiri ºi informaþii despre gripe, boli, virusuri, pentru cã e la modã, bagã ºi partea a doua, care prinde la oamenii care au impresia cã sunt detaºaþi de majoritate. Deci, eu observ o joacã a mass mediei cu ambele poveºti. Toatã lumea are ceva cu politica, cu statul, cu guvernul, cu ºmecherii mondiali, dar nu pentru cã ar fi idioþi, hoþi sau proºti, ci pentru cã ar exista un plan de distrugere al populaþiei. Hai sã fim serioºi. Trebuia sã le spunã cineva sã nu înceapã din Mexic, ci din China. Iar noi, "oamenii de rând" deþinem informaþii despre malefica conspiraþie... uuuuuu! Hai sã vã spun ceva: cu toþii suntem oameni. ªi ãia "masonii ºerpilieni-reptilieni caca-maca iluminati" ºi "nenea Vasile de la þarã" ºi "Studentul Popescu, PhD la Universitatea din Berlin" ºi "Papa Dumitru Ioan al 3-lea" ºi "Leneºul Costicã Manelistul" ºi "Mâncaþi-aº Mama Omida". Absolut toþi suntem oameni. Homo sapiens sapiens! Înainte sã deschidem gura, mai bine sã ciulim urechile ºi sã deschidem ochii, apoi creierul, sã gândim raþional, sã avem dovezi, apoi sã venim ºi sã facem afirmaþii coerente.

Dar,

CitatTrebuie sã avem mintea deschisã; dar nu atât de deschisã încât creierul sã cadã jos...
Spunea Isaac Asimov, un cioban rus eliminat de Guvernul Mondial Reptilian

ºi

CitatFaptul cã oamenii au râs de unele genii nu înseamnã cã toþi cei de care se râde sunt genii. Au râs de Cristofor Columb, au râs de Robert Fulton, au râs de fraþii Wright. Dar au râs ºi de clovnul Bozo.
Spunea Carl Sagan, un ºomer din New York

De dragul teoriei conspiraþiei ºi în apãrarea acesteia, pentru cã ºi mie îmi plac poveºtile astea, mi se pare ok sã încerci sã te prinzi care e faza cu treburile "necurate" din lume sau sã ai datoria sã avertizezi oamenii de primejdii ºi conspiraþii, dar nu ca þaþa Ileana pe marginea ºanþului.

darksid3

Depinde cat are fiecare imaginea de ansamblu...cat despre dovezi...sunt sub nasul nostru mereu.

PS: Chiar si cu dovezi, foarte putini vor crede pentru ca omul prin natura sa, crede ceea ce vrea :wink:
11.11

Stefy1994

1.NU as accepta sa ma vaccinez
2.NU accept chi-area,si,da,sunt pregatita sa ma refugiez in munti si sa traiesc acolo.Mai bine printre copaci,animale si paianjeni-pe care-i urasc-decat intr-un cosmar cu chip-uri si nu stiu ce vaccinuri...So...yes,I am ready.
Friendship is the greatest treasure

lylyt_ice

 Da draga stefy, ai o vointa de invidiat...numai ca trebuie sa sti si cum si ce trebuie sa faci in aceasta situatie. Sunt (vor fii) multe piedici de care va trebuii sa treci!!!
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Stefy1994

Draga Lylyt,sunt sigura ca voi trece de piedici.Ma pricep de minune la a trece de piedici ;)
Friendship is the greatest treasure