Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Ati avut sansa in Viata, sa cunoasteti un Om ?

Creat de adipop, 10 Mai 2009, 12:50:55

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

adipop

M-ar interesa sa-i cunosc si eu, pentru ca-mi doresc sa stau printre astfel de Oameni. Cu ei doresc sa comunic, sa colaborez, sa fac afaceri, sa ma distrez...si de ce nu, sa incercam sa-i ajutam si pe ceilalti sa devina mai buni.
Asa ca va rog mult, sa ma puneti in legatura cu ei.
Multumesc.
adi

Unidentified

salut

Cauti o specie rara care nu-si face aparitia asa de usor. Desi acesti Oameni ar trebui sa se implice mai mult in dezvoltarea celorlalti, ei se ascund din diverse motive. Cam greu ce vrei tu sa faci cu ei, sa faci afaceri... :)

adipop

Citat din: Unidentified din  10 Mai 2009, 15:41:44
salut

Cauti o specie rara care nu-si face aparitia asa de usor. Desi acesti Oameni ar trebui sa se implice mai mult in dezvoltarea celorlalti, ei se ascund din diverse motive. Cam greu ce vrei tu sa faci cu ei, sa faci afaceri... :)

Arunc si eu " buzduganul "...poate...
adi

Nox

Salut Adi, tu ai întâlnit astfel de Oameni? Poți da exemple?

LE. Legãtura cu NOW este...?
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

darieglobur

Citat din: adipop din  10 Mai 2009, 12:50:55
M-ar interesa sa-i cunosc si eu, pentru ca-mi doresc sa stau printre astfel de Oameni. Cu ei doresc sa comunic, sa colaborez, sa fac afaceri, sa ma distrez...si de ce nu, sa incercam sa-i ajutam si pe ceilalti sa devina mai buni.
Asa ca va rog mult, sa ma puneti in legatura cu ei.
Multumesc.
adi

Da, Adi, am intalnit. De obicei, astefel de oameni stau in banca lor, cum se spune, si-si vad si ei de viata intr-un fel sau altul. Chiar ai putea sa-l ajuti pe un astfel de om sa scoata la iveala ceva util si interesant, te intereseaza?
...und Sie fliegen doch!

adipop

Citat din: darieglobur din  10 Mai 2009, 19:43:02
Da, Adi, am intalnit. De obicei, astefel de oameni stau in banca lor, cum se spune, si-si vad si ei de viata intr-un fel sau altul. Chiar ai putea sa-l ajuti pe un astfel de om sa scoata la iveala ceva util si interesant, te intereseaza?

Ma bucur. Ma intereseaza, cum sa nu.
Sa incercam sa comunicam pe acest forum sau pe aceasta adresa a altui forum :

http://forum.drumulinvingatorilor.ro/index.php?topic=300.0
Pe aceasta adresa o sa analizam si o sa sintetizam aceste informatii stranse de peste tot.

O sa intru pe cat mai multe forumuri cu o astfel de idee, pentru ca sunt in cautare de Oameni...pe care doresc sa-i cunoasc si cu care doresc sa colaborez.
Cunoasteti alte forumuri interesante romanesti ? Multumesc.
adi

adipop

Citat din: Nox din  10 Mai 2009, 18:25:21
Salut Adi, tu ai întâlnit astfel de Oameni? Poți da exemple?

LE. Legãtura cu NOW este...?

Buna Nox,

Da, mi-am creeat sansa sa intalnesc si sa raman alaturi de ei.
1. Mosu, Tudor Diaconu din Pitesti. Ii respect enorm munca depusa in toata Viata. Il consider pe primul loc ca profesor de istorie din lume, care a scris si scrie, dpdv stiintific totul. Speram ca zilele acestea sa incepem sa-i publicam pe net un metru cub de manuscrise.
Mai sunt cativa Oameni care sunt sub " lupa "....
Asa sunt mai multi cu multe calitati, dar....mi-am permis sa ridic stacheta sus-sus...din respect fata de ei.

Doresc ca acest subiect sa-l pun pe cat mai multe forumuri, ca sa ne marim sansa de-a ni se dezvalui o mica parte din Adevaratii Oameni care au bun simt, ai Neamului acesta. Din acest motiv va rog sa-mi trimiteti si alte adrese de forumuri serioase din Romania.

adi

Florin Croitoru

Adipop,vãd cã eºti cãzut rãu în admiraþia moºului,dar nu ai arãtat absolut nimic din marea lui creaþie.Nu crezi cã îl cãdelniþezi cam mult fãrã sã arãþi nimic concret? Zãu, ai devenit plictisitor ºi a devenit penibil sã citeascã cineva ce mare om e altcineva despre care nu se spune decît cã e mare dar nu ni se aratã nimic din realizãrile sale ci doar se vorbeºte despre ele la modul general.

StarDust

Citat din: adipop din  10 Mai 2009, 20:41:25
Speram ca zilele acestea sa incepem sa-i publicam pe net un metru cub de manuscrise.
.......
adi

Citat din: Florin Croitoru din  10 Mai 2009, 20:59:36
Zãu, ai devenit plictisitor ºi a devenit penibil sã citeascã cineva ce mare om e altcineva despre care nu se spune decît cã e mare dar nu ni se aratã nimic din realizãrile sale ci doar se vorbeºte despre ele la modul general.

@Florin Croitoru,
adipop a scris ca se vor publica in curand pe net documente. Va rog sa lasati genul asta de postari care nu sunt decat provocari si duc numai la degenerarea in discutii off-topic.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Nox

Sã-i lãsãm pe cei care sunt sub "lupã". În afarã de Moºu aka Tudor Diaconu din Piteºti mai ne poþi da alt exemplu concret de Om pe care l-ai intâlnit?

Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

adipop

Citat din: Nox din  10 Mai 2009, 22:52:14
Sã-i lãsãm pe cei care sunt sub "lupã". În afarã de Moºu aka Tudor Diaconu din Piteºti mai ne poþi da alt exemplu concret de Om pe care l-ai intâlnit?



Da. Domnul Stamate Sergiu, directorul institutului de cercetare la care am lucrat. Ma considera baiatul lui...Un Om deosebit. De-o bunatate incredibila si competenta de neimaginat. Seful CAER.

Sunt la vorbitor ?

Dar tu, ne poti da un exemplu ?
adi

lylyt_ice

 Dragut! Putem da exemple si Oame, sau numai Omi?
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

adipop


StarDust

#13
Topic mutat la "Cafenea".
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

romulus

CitatAsa ca va rog mult, sa ma puneti in legatura cu ei.

Si daca "OM" ul meu nu-ti place? Pentru ca ... ii miroase gura ?
Ori el nu te place pe tine si-mi da mie una peste bot?
Ori "OM" ul meu e ...porcul tau ? Sau viceversa...
...relativ ! Totul e relativ!
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David