Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Criza asta mondiala si urmarile ei...

Creat de alx, 15 Februarie 2009, 20:07:50

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

alx

Stam deunazi si ma gandeam la criza asta care,vezi-doamne,ne afecteaza negativ pe toti...si mi-am dat seama ca,dintr-un punct de vedere,criza aduce si beneficii...
  O sa ma intrebati cum de imi permit sa afirm asa ceva...pai e destul de simplu:beneficiile aduse de criza vor fi curand vizibile pentru cei pasionati de studiul OZN-urilor(pardon,al cazurilor OZN :-D).De ce spun asta? Simplu!
   Trebuie sa ne intrebam care sunt efectele crizei...primul efect vizibil este reducerea activitatii economice.Ce inseamna asta?Pai asta inseamna ca in curand vor fi mai putini calatori in aeroporturi,adica mai putine zboruri,adica mai putine rapoarte false despre OZN-uri... :-D mai putine avioane ale armatei se vor plimba fara treaba...iar alea super secrete vor fi consemnate la sol,din lipsa de combustibil... :evil:
   Al doilea efect vizibil va fi somajul...asta inseamna ca peste cateva luni(de la 6 la 15,ca s-a marit perioada de stat acasa si de nu facut nimica) o sa avem o gramada de oameni(observatori  :-o) care se vor uita la cer,asteptand de acolo o minune...avantaj noi!
   Al treilea efect,mai putin vizibil deocamdata,dar foarte important in viitor,va fi faptul ca cei care,ipotetic vorbiind,stiu ceva despre ipoteticele OZN-uri o sa inceapa sa vanda informatiile,eventual si dovezile,din criza de bani... :evil:
   Al patrulea efect al crizei va fi neatentia:neatentia politicienilor,ocupati sa adune cat mai multe ''oase'' in cotetul personal;neatentia militarilor,nemultumiti de scaderea salariilor;neatentia politistilor,nemultumiti de scaderea pensiilor :-D;toate astea se vor concretiza in rapoarte OZN "scapate" din neatentie pe piata...avantaj tot noi! :evil:
   Al cincilea efect al crizei este reducerea bugetelor pe la primarii...asta inseamna ca in curand,nu vom mai beneficia de iluminat stradal noaptea,orasele se vor cufunda in bezna,fabricile nu vor mai fi luminate,stadioanele isi vor pune nocturna in cui...cu ce ne ajuta asta? Pai daca exista unii care observa planeta asta de sus,nu credeti ca schimbarile astea ii vor face curiosi?  Si nestiind unde e sau nu oras,unde e sau nu populatie,poate se mai ratacesc,sa ii vedem si noi... :ufo:
   Al saptelea efect...Noua Ordine Mondiala trebuie sa se ocupe de dezordinea creata...si toata lumea stie ca in haos e greu sa tii lucrurile sub control...avantaj iarasi noi! :-D
   Al optulea efect,unul foarte important,va fi reducerea incalzirii globale :lol:...bicicletele,martoagele sau mersul pe jos nu produc monoxid de carbon... :lol:...va scadea cererea de frigidere,nemaiavand ce pune in ele :cry:...deci va scadea si poluarea cu freon... :evil:
   Mai sunt si alte avantaje,pe care nu le mai enumar aici...o sa amintesc insa un dezavantaj major:de foame,multi vor vedea cai verzi pe pereti :planet: :martiansmile: :fullmoon: :moon: :rainbow: :-),asa ca propun ca in orice chestionar al investigatorului OZN sa se regaseasca si urmatoarea intrebare:CE ATI MANCAT IN ULTIMELE 24 DE ORE? :-D
   
         asadar,tinand cont de toate aceste beneficii aduse,EU RESPECT CRIZA! Dumneavoastra?


   
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

romulus

CitatAl optulea efect,unul foarte important,va fi reducerea incalzirii globale ...bicicletele,martoagele sau mersul pe jos nu produc monoxid de carbon...
Ba, pardon !
Daca mai sus ai zis bine , cu martoagele n-ai nimerit-o  :lol:!
Am citit niste materiale scrise de niste "cercetatori" care dadeau vina pe cai si  vaci, ca vezi Doamne animalele astea ar fi vinovate de incalzirea globala, ca mananca iarba  care le fermenteaza in stomac si drept urmare trag multe vanturi.....
Si uite asa creste cantitatea de ....metan din atmosfera !
Ha,ha   misto nu ?
Oricum, criza fericita la toata lumea!
Nu stiu daca ati auzt, a iesit si un "Imn al recesiunii" ! L-ati auzit? Il canta ala care joaca pe Axinte , la Vacanta Mare , nu stiu cum e numele lui .
Alx daca nu-l stii, pot sa ti-l trimit .......
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

alx

Citat din: romulus din  15 Februarie 2009, 21:16:08
Ba, pardon !
Daca mai sus ai zis bine , cu martoagele n-ai nimerit-o  :lol:!
Am citit niste materiale scrise de niste "cercetatori" care dadeau vina pe cai si  vaci, ca vezi Doamne animalele astea ar fi vinovate de incalzirea globala, ca mananca iarba  care le fermenteaza in stomac si drept urmare trag multe vanturi.....
Si uite asa creste cantitatea de ....metan din atmosfera !
or fi tot ''cercetatorii'' aia care vad gauri de vierme si BIG-BANG-uri la LHC... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Citat din: romulus din  15 Februarie 2009, 21:16:08
Nu stiu daca ati auzt, a iesit si un "Imn al recesiunii" ! L-ati auzit? Il canta ala care joaca pe Axinte , la Vacanta Mare , nu stiu cum e numele lui .
Alx daca nu-l stii, pot sa ti-l trimit .......
Am zis !
mersi de intentie...da numa imnu ne mai lipseste...in rest avem de toate...NU!!!!!!!!!!!!
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Shadowman

Citat din: alx din  15 Februarie 2009, 20:07:50
Stam deunazi si ma gandeam la criza asta care,vezi-doamne,ne afecteaza negativ pe toti...si mi-am dat seama ca,dintr-un punct de vedere,criza aduce si beneficii...
  O sa ma intrebati cum de imi permit sa afirm asa ceva...pai e destul de simplu:beneficiile aduse de criza vor fi curand vizibile pentru cei pasionati de studiul OZN-urilor(pardon,al cazurilor OZN :-D).De ce spun asta? Simplu!
 
   Al doilea efect vizibil va fi somajul...asta inseamna ca peste cateva luni(de la 6 la 15,ca s-a marit perioada de stat acasa si de nu facut nimica) o sa avem o gramada de oameni(observatori  :-o) care se vor uita la cer,asteptand de acolo o minune...avantaj noi!

   Al cincilea efect al crizei este reducerea bugetelor pe la primarii...asta inseamna ca in curand,nu vom mai beneficia de iluminat stradal noaptea,orasele se vor cufunda in bezna,fabricile nu vor mai fi luminate,stadioanele isi vor pune nocturna in cui...cu ce ne ajuta asta? Pai daca exista unii care observa planeta asta de sus,nu credeti ca schimbarile astea ii vor face curiosi?  Si nestiind unde e sau nu oras,unde e sau nu populatie,poate se mai ratacesc,sa ii vedem si noi... :ufo:
   
   Mai sunt si alte avantaje,pe care nu le mai enumar aici...o sa amintesc insa un dezavantaj major:de foame,multi vor vedea cai verzi pe pereti :planet: :martiansmile: :fullmoon: :moon: :rainbow: :-),asa ca propun ca in orice chestionar al investigatorului OZN sa se regaseasca si urmatoarea intrebare:CE ATI MANCAT IN ULTIMELE 24 DE ORE? :-D
   
         asadar,tinand cont de toate aceste beneficii aduse,EU RESPECT CRIZA! Dumneavoastra?


Criza asta mondiala isi arata coltii :

"Pogea: În septembrie - noiembrie, toþi bugetarii vor avea concediu fãrã platã, 10 zile"
http://www.antena3.ro/economic/news/pogea-in-septembrie-noiembrie-toti-bugetarii-vor-avea-concediu-fara-plata-10-zile_77717.html

"Pogea: Bugetarii vor intra obligatoriu în concediu fãrã platã de 10 zile"

http://www.adevarul.ro/rss/articol/pogea-despre-concluziile-fmi.html

  Va creste numarul rapoartelor de observatii OZN ?   :roll: :lol:
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Urban

Jenant, mai ales comentariile.
Se plang toti si arunca vina pe "ceilalti".
Au trecut 20 de ani, ce a facut romanul?...a stat bine mersi in fotoliu cu ochii in TV (telenovele, Bingo, alea alea etc etc).

Baa, treziti-va !

lylyt_ice

   

        ................zaaaa end offffffff cioisssssssssss !!!
                           
                                   
                                 :x...!
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Shadowman

#6
 Eu sunt optimist. :-D
Motoarele cu apa ,cu stropi,energiile orgonice,aerodinele lenticulare,tehnologiile extraterestre ascunse prin Bucegi,energiile miraculoase,benefice,tamaduitoare ale paranormalilor nostrii ( de la Departamentul "Z" si de aiurea ),aparatura psihotronica (stiti care,aia care-i impingi stecherul in priza si indeplineste dorinte  :wink: ) vor scoate tara din criza !  :rainbow:
Si sa nu-i uitam pe extraterestrii !  :ufo: Nu vor sta cu mainile-n san ! Or sa teleporteze niscai ajutoare umanitare,sunt sigur !  8-)
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

alexbr

Criza economica este o cortina care este trasa in fata oamenilor de rand, e una artificiala cu un scop bine stabilit, distragerea atentiei oamenilor de la ceea ce sa va intampla (vinerea planetei x si producerea unei catastrofe )

liteady73

Salut alexbr !...

Ti-e sila de efectele guvernarii. Tie-frica de ce se poate intampla ?... Si altii se intreba peste ocean la fel de incoerent si de speriati ca si tine... Ca sa nu spun plictisiti. Cei ce ne uitam cu speranta la televizor sau pe net cautam o speranta.

Acea "speranta". N-o sa vina, ca-s facute jocurile. Oamenii trebuie sa se supuna. Asta e indicatia generala. Nu o sa fie razboi. Sper. Cata vreme sant ceva oameni sanatosi la cap prin guverne. Zic asta, ca ne afecteaza si pe noi. Si in plus santem directi implicati.

Criza trece daca nu o bagi in seama, in sensul ca nu te lasi influentat de "apocalipsele lor" studiate si prognozate. Daca nu-i lasi sa se joace cu mintea ta, ai scapat. si poti vorbi, inca, linistit.

PS : Nu-i baga in seama pe prostii de la guvernare. Si asta foarte serios.

lylyt_ice

#9
alexbr, vinerea asta acum, sau cand? :-o Care vinere? :cry:
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Urban

Nu exista decat o criza...aia spirituala, restul sunt facaturi.

lylyt_ice

liteady73...nu-i rau si chiar demn de urmat sfatul tau. dar ce fac cei care daca nu vine pensia sunt muritori de toate (foame, boala, intretinere, chirie...)? sau cei care muncesc la stat pe 1/2 salariu, sau cei care sunt nevoiti sa-si arunce recolta si produsele pentru care au muncit cu toata familia un an intreg? Ce spui tu, este valabil pentru cei cu o baza materiala, sau cu rude instarite in strainatate...dar multimea sunt cei fara astfel de privilegii. Criza spirituala a lui Urban, parca suna mai bine....cred ca asta-i adevarata cauza...!!!
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

romulus

CitatCriza spirituala a lui Urban, parca suna mai bine....cred ca asta-i adevarata cauza...!!!
Oare?
Daca Urban si ai lui din casa, parinti, frati surori, copii, nu ar fi avut ce manca si nici perspectiva apropiata a castigarii unui colt de paine, iti spun eu (aproape)sigur , era de mult in piata publica cu un par cat se poate de nespiritual   in mana, facand inca o revolutie, alaturi de altii carora le chioraiau matele .
Asa, cand ai ce pune p masa, si provizii in frigider si la banca , merge si cu spiritualitatea....
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

Urban

Parca pe vremea lui Ceasca oamenii erau mai spirituali, sau mi se pare doar mie ?  :-D

Shadowman

 Ceausescu a fost acuzat ca a dosit in Elvetia citeva sute de milioane de dolari. Ca a supt singele poporului,vampirul de la Scornicesti !  :evil: Pentru aceasta (si alte acuzatii ) i s-a administrat un incarcator de pistol mitraliera in zona mediana a corpului...
Astazi,vremurile s-au schimbat.Nu se mai ciordeste din bugetul tarii.DELOC ! E o transparenta totala ! Orice cetatean poate afla veniturile demnitarilor,orice cetatean poate citi lista achizitiilor publice, a contractelor (avantajoase,evident...) incheiate de cei care reprezinta statul.Si,of course,cetateanul poate afla cifra la care se ridica comisioanele percepute in tranzactii,comisioane care sunt simbolice ori inexistente ca,vorba ceea,totul se face in spiritul dragostei de tara si nu a intereselor personale ori de grup! Licitatiile pentru  achizitii sunt publice si pot fi consultate de orice cetatean.
 Culmea,cu toate aceasta transparenta,specifica unei democratii,suntem loviti de criza ! Nu-mi explic. :| Pentru mine ,criza asta mondiala e o mare enigma...
 Sa fie vorba de un razboi psihotronic ? :roll: Sa fie o conspiratie extraterestra ?  :roll:
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY