Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Conflict intergalactic? Interviu cu un fost ministru al apararii din Canada.

Creat de spooky, 02 Martie 2006, 01:31:33

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

spooky

Interviu cu Paul Hellyer, fost ministru al apararii din Canada, intr-un interviu la MSNBC in care declara ca e posibil ca Bush sa pregateasca baze militare pe Luna... posibil un conflict intergalactic?
Download video
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

emil

Intrebari :
Nu vad unde este  ... conflictul intergalactic ?. Adica ... cu o civilizatie extraterestra din alta galaxie ?. Cam departe ! . De ce nu din propria noastra Cale Lactee ?. Si daca totusi declaram razboi, cu ce ne aparam ?

emil

Draga jackie28t,
Cred ca o baza pe Luna care trece din faza de intentie in faza de proiect tehnic si financiar este un lucru benefic pentru omenire. Asa cum J.F.Kenedy a lansat programul Man on Moon si Bush a lansat un nou program .Sintem in intirziere cu 35 de ani fata de propria noastra capacitate de a pune piciorul pe Marte . La momentul respectiv Verner von Braun managerul proiectului "Omul pe Luna" declara ca avem capacitatea ca in 10 ani sa ajungem pe Marte. Din pacate programul a fost stopat din cauza reducerii bugetului NASA In ceeace ce priveste eventuale conflicte cu civilizatii extraterestre care pot ajunge la noi de la minim 4 ani/lumina, cred ca sint similare confruntarii intre NATO si triburile amazoniene si s-ar termina inainte sa stim ca a inceput .

emil


xennon_2000

Eu unul nu sunt de acord cu existenta bazelor pe luna....cu toate ca sunt unele dovezi!Aceasta ipoteza era si in cartea lui Toni Victor Moldovan - "Proiectul Terra" si ipoteza unui conflict intergalactic!