Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

ati citit pavel corut?

Creat de maiami, 10 Decembrie 2008, 16:51:24

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

maiami

in cartile sale pavel corut, fost spion militar spune ca avea niste puteri paranormale iesite din comun
raze  sau sageti psi ce ii tasneau din frunte si elimina orice spion inamic
e vorba despre personajul VARAIN
credeti ca e posibil asa ceva?
VOICA MARIAN tel. 0746075513
va invit la cunoasterea prin stiinta

silverstar

nu, e fictiune, dar eu am citit doar suflete cutezatoare, nu pot sa spun, pt ca nu cunosc, dar daca ar fi fost fictiune, el ar fi fost eroul principal, prin urmare nu i-ar fi murit sotia

romulus

Citatfost spion militar

Nu a fost "spion" ci CONTRASPION !!!Este suficient de mare diferenta :
SPION   = agentul/ofiterul care actioneaza pe teritoriul unui STAT STRAIN  in scopul culegerii de informatii folositoare pentru satatul sau, al carui cetatean este, si care l-a trimis acolo in acel scop;

CONTRASPION = agentul /ofiterul care are misiunea de a descoperi/monitoriza si contracara(anihila) actiunile unor SPIONI pe teritoriul  sau national !!!

Daca intr-adevar ai citit cea scris CORUT probabil ai citit si ce spunepe prima  pagina, cum ca personajele  si actiunile sunt rodul  imaginatiei............
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

daos

Pavel Corut, chiar daca a fost doar un intuitiv, a avut dreptate in multe privinte. Bubulii pe care-i descrie in cartile sale au fost o realitate pana prin 2004-2005 cand cineva sau ceva i-a blocat si le-a luat energia prin care erau intr-o anumita masura atotputernici in plan material. Acei securisti romani cu puteri paranormale senzationale nu prea cred sa fi existat, din pacate. Nu aveau ceva esential, credinta in Dumnezeu. Aveau o ancora, Dacia si istoria dacilor, dar era prea putin pentru a face fata unora care ii depaseau ca forta psihica.

romulus

CitatPavel Corut, chiar daca a fost doar un intuitiv,

De ce a fost?? N-am auzit sa fi decedat omu'!

CitatAcei securisti romani cu puteri paranormale senzationale nu prea cred sa fi existat, din pacate. Nu aveau ceva esential, credinta in Dumnezeu.

Hai, monser, ca-i tare !!
Daca securistii aia nu prea au existat, cum de putea sa le mai si lipsesca ceva?!
Daca ceva nu exista, nu poti spune despre acel "ceva" ca are greturi, e verde , si n'are credinta ....!! Si apoi, daca or fi existat (!) cine stie , de ce le mai trebuia credinta  cat timp il aveau pe Zamolxe/Zamolxis ? In definitiv si el e un Dumnezeu, chiar daca mai mic   :-D  !

Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

daos

Citat din: romulus din  15 Martie 2009, 12:58:22
De ce a fost?? N-am auzit sa fi decedat omu'!


Hai, monser, ca-i tare !!
Daca securistii aia nu prea au existat, cum de putea sa le mai si lipsesca ceva?!
Daca ceva nu exista, nu poti spune despre acel "ceva" ca are greturi, e verde , si n'are credinta ....!! Si apoi, daca or fi existat (!) cine stie , de ce le mai trebuia credinta  cat timp il aveau pe Zamolxe/Zamolxis ? In definitiv si el e un Dumnezeu, chiar daca mai mic   :-D  !

Am zis !


Cand am spus ca acei securisti nu prea au existat, m-am referit la faptul ca nu aveau acele puteri iesite din comun. Ganditi-va logic, daca le aveau credeti ca lovilutia din decembrie 1989 ar mai fi avut loc, cu tot acel macel de oameni nevinovati. Si apoi degringolada de dupa lovilutie. Oricum nici alianta facuta cu SUA si aici ma refer nu la cea oficiala ci la cea "in domeniul paranormalului" este chiar benefica? S-ar putea sa nu fie. Ne tragem din daci, mixati cu latini si alte neamuri. In antichitate am crezut in Gebeleizis, mai apoi l-am avut pe Zalmoxis, ca pe urma in urma unui proces NATURAL de convertire sa devenim CRESTINI. Crestinismul este adevarul, stiinta suprema pentru viata, ce-i drept pentru cine reuseste sa o simta. In credinta in Dumnezeu si in forma sa de carne si oase, Iisus Hristos, trebuie sa ne punem toata nadejdea. De acolo va veni salvarea. Unii incearca sa reinvie vechea lege, a lui Zamolxis, insa este o greseala. Crestinismul a fost adoptat prin marii preoti ai dacilor, sfintii legii vechi.

LP

Salut,

Pt. daos: ai trait cumva in perioada zalmoxiana de cunosti atat de bine dedesupturile crestinarii noastre? As vrea sa vad si eu pe cineva care cunoaste cu adevarat ce s-a intamplat in actuala Romania intre anii 100 si 1000 dH. Sunt perioade gri spre negru din istoria Romaniei cu presupuneri multe.