Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Interferente pe Atomic TV - '99

Creat de libelulu, 13 Noiembrie 2008, 23:23:18

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

libelulu

Mai tine minte careva acele interferente care apareau pe postul Atomic TV?  Seara, pret de aprox.1 secunda se interfera postul TV cu o imagine cu multi "purici" si pe un fond verde, aparea un/o mogaldeata de extraterestru la un fel de pupitru, si care incercasa spuna ceva, dupa care revenea postul Atomic.
Tin minte ca atunci cautam disperat un video-recorder sa pot inregistra imaginea si sa o pot derula cu incetinitorul. Ca durata era prea putin ca sa intelegi ceva.
Nu mai tin minte anul exact (1999 cred), dar stiu ca figura se repeta aproape zilnic, timp de vreo 10-12 zile. In acea perioada eram in Barlad, in vacanta la parinti. Prima oara am crezut ca e un fel de generic la publicitate. Insa ulterior am vazut ca interferenta aparea incognito. O fi fost un TV pirat, dar la vremea respectiva, nici radio pirat nu era :D
Daca mai este careva care isi aminteste fenomenul il rog sa posteze aici.

spooky

"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

Fr0styan