Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Munþii Bucegi ºi ciudãþeniile semnalate în zonã...

Creat de annuki, 22 Decembrie 2005, 18:02:44

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

john

scuze pt atatea postari dar am ceva probleme cu calculatorul o sa le remediez.
despre bubuituri.....se lucra la tunele cu dinamita, se tragea in poligonul montan de la cheile rasnoavei, se detona exploziv expirat....  e firesc sa bubuie......ceva de genul asta se intampla in zona bartolomeu din brasov, se auzeau bubuituri si se cam zguduia pamantul, cei straini de brasov au intrat la banuieli.....adevarul este ca se folosea dinamita la cariera din zona cartierului....se foloseste si acum...asta e doar un exemplu.
daca era ceva iesit din comun se auzea in mod sigur. ia ganditi-va cati militari in termen au facut serviciul in obiectivele respective, sunt cateva mii. astia nu au gura legata, nu-i tine nimeni sa vorbeasca, si daca ar fi aflat ceva nu aveau nici un interes sa tina doar pentru ei. sunt binecunoscute povestile despre armata gen "bai eu am facut armata la un depozit de cozi de maturi, sa vezi ca maturoaie erau....d-alea calibrul 100.....seara veneau vrajitoarele.....mama ce de gloante am tras in ele...." asta inseamna ca macar 50% e adevar. din atatea mii de M.T.-ii, macar unul sa gasim.....cat despre sri-stii de pe forum....si ei sunt oameni, isi fac treaba, pentru asta sunt platiti, lasati oamenii in pace  8-)
scuze da ma cam pufneste rasul.....stiti cum e? bati un cui in perete, faci galagie normal, vine prietenul vecinului care a auzit de la copiii de pe strada ca bubuie cineva in perete.....bate la usa si striga "scoate ba 'straterestru din casa, hai ca l-am vazut sunt doi ia uite-i.....aduna inca 3 vecini stau la o bere si discuta....ai vazut ce ozn are ala de la patru....e camuflat sub capota masinii " :ufo: :lol:

john

ASTA MERITA SA O VEDETI
http://www.youtube.com/watch?v=dZjr1iwgPiI
SI ASTA
http://www.youtube.com/watch?v=MnV_GhhbIK0&feature=related
ASTA INSEAMNA DOCUMENTARE, ASTA AVEM NEVOIE NU VRAJELI

darksid3

#107
Si la partea 3-a, tot pe pagina aia e si prof. Vasile Rudan care a avut numeroase expeditii in zona Bucegilor si a scris destule articole Pro "vrajelilor"  :lol:
Si asta e doar un exemplu. Mi-e greu sa cred ca oameni prestigiosi si-ar pune imaginea sub semnul intrebarii pe baza unor "vrajeli".
11.11

john

nu contest pe domnul profesor Rudan, nu am cum sa ma pun cu un asemenea om si nici cu muca sa in domeniu, contest doar speculatiile pe tema "ce cautau militari straini in zona", si unele vorbe fara acoperire aparute pe aici, atat, nimic mai mult. sunt explicatii pertinente bazate pe fapte reale.
vreau doar sa ramana in discutie ce este documentat, nu vreau sa schimb discutia si nici sa abat atentia de la fenomenele care chiar exista, am observat ca drumul ducea pe aratura.....este doar un forum, putem avea opinii pro sau contra....asa putem progresa si ajunge la un punct comun....

john

aici am gasit un martor la un fenomen din zona cu pricina:
http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,3107.0/topicseen.html
aici vedeti un fenomen filmat chiar in orasul meu, chiar de pe strada unde locuiesc
http://www.220.ro/vacanta/O-Z-N-Pe-Deal-Codlea/2Ea2sOgLHI/
alte dovezi palpabile din zona brasov:
http://www.youtube.com/watch?v=dRNSJ28S_jM
http://www.youtube.com/watch?v=mo985qqGj1E&feature=related
acum putem discuta pe ceva concret......
astept si alte dovezi
cu stima
john

darksid3

#110
Dumneata nu intelegi ca asa cum "noi" speculam si dumneata speculezi dar intr-o forma diametral opusa...dar tot speculatii sunt. Dovedeste-ti afirmatiile si inchide-ne gura, dar dovezi nu youtube. (unitati militare, depozite de munitie, ospicii, etc sunt irelevante)
Fireste ca exista opinii pro si contra, dar totusi, mai corecta ar fi o atitudine de "rumegare" a informatiilor sau altfel ne grabim si picam intr-o latura a axiomelor (indiferent care ar fi presupunerea).

LE: E, acum intelegi ca, treptat se poate ajunge la o imagine de ansamblu. Asta e si dorinta personala (nu vb in numele altora). Tot ce pot spune e ca e gresit sa negam din start pe baza unor concluzii aparent logice.
11.11

calator astral

Eu unul sînt convins ca experimentatii militari nu au comis absolut nici o eroare, zona este foarte stranie si ocolita de toate traseele turistice (Poiana Gutanului -(Fundata-Zãrneºti)-Curmatura Doamnelor),desi se ajunge mai repede la Saua Strunga si la Varful Dracului, Mai nou fortele de ordine au închis traseul turistic Bran – Valea Gaura – Vf. Omu. Armata a fixat alaltaieri o baza la intrarea pe traseu, dinspre Simon, si una direct în Poiana Gutanului.

Vizionati ZONA EXACTA a accidentului :

Si uitati UNDE se îndrepta elicopterul respectiv, remarcati însemnele cu alb trasate la sol pe sute si sute de metri:

john >ai afirmat "fiti siguri ca nu vorbesc sa ma aflu in treaba, cunosc din interior tot ce va zic", poti dezvolta te rog, ca nu vad ce credibilitate ar avea cineva "din interior", care trimite o avalansa de mesaje simple si directe cu un numitor comun , spus pe sleau :"nu e nimic iesit din comun acolo" ?
Dar uite ce spun oameni din "exterior", pe teren, oameni cu carte pe deasupra, care si-au rupt picioarele prin Bucegi:



Multumesc pentru interventie darkside3, m-am pripit în privinta ta, scuze...Domnul Vasile Rudan a afirmat ca în Bucegi este o Intrare spre principalul Focar Geo-Patogen al Terrei, aceasta zona prezinta importante anomalii geo-magnetice , unele manifestari sînt confirmate aici, în marturiile astea, imagini exceptionale:

(continua aici: http://www.youtube.com/watch?v=hFHSK8u2naQ&feature=related).

Am vazut cu ochii mei minuni în Bucegi, john, am vorbit cu zeci de oameni care traiesc acolo, sa-ti spuna soldatii de la costila ce vad ei noaptea...


john

frate darck....zici sa imi dovedesc afirmatiile.....ce vrei mai mult......mergi si vezi cu ochii tai ca tot ce zic e adevarat.....fa o vacanta in zona si oricine poate vedea fara probleme....nu ma provoca sa aduc alte dovezi, ce vrei sa filmez si sa fotografiez obiective militare.....nu sunt James Bond.....oricum buna incercarea.....
cred ca nu ai inteles faptul ca discutiile de aici erau un pic ciudate si ca doresc o abordare mai concreta a fenomenelor, am incercat sa dau un impuls spre realitate.....am facut ceva rau?.....oricum, baietii care ma supravegheaza (salut baieti!) au dat deja alarma.......nu va faceti griji.....ma limitez doar la ce am scris pana acum.....Dovezi ca privesc din interior nu o sa va dau, poate daca ne intalnim fata in fata sau nici atunci, ma multumesc sa ma credeti pe cuvant.
sunt multumit ca am reusit sa va starnesc....am lovit stupul de albine somnoroase si acum ies toate afara.
sa fug de ele? nu....o sa imi iau costum de protectie.
ca tot ziceam de manipulare......iata ca mi-a iesit.....in sensul bun...fara suparare.....

darksid3

Nu ai inteles. Nu neg acele obiective, ideea e ca nu sunt relevante. In plus era vorba de zone ale Bucegilor, destul de greu accesibile. Ai vazut ca e greu sa dovedesti ceva si mai ales daca interlocutorul te trimite la plimbare catre "realitate"..."Realitatea" asta ce e? Ca daca ma apuc s-o decodific la nivel primordial, ea nu exista...decat ca sistem de prejudecati in sistemul social. E Vax albina, deci. Nu ma apuc acum sa dezvolt subiectul pentru ca ar insemna sa intram in subiecte offtopic. Ratiunea obliga sa ascultam mai repede niste oameni din domeniu si oameni din zona...asa pe forum, oricine spune ce vrea, dar nu e musai sa fie toata lumea de acord prin prisma argumentelor mai mult sau mai putin stiute individual.  :wink:

Nu zic ca unele fenomene nu pot fi puse pe seama activitatilor militare, sunt ferm convins ca asa e, DAR unele fenomene chiar nu pot fi explicate logic iar studierea istoriei universale, a legendelor locale si a gazetariei zonale din ultimii zeci de ani, arata clar ca "ceva" e pe acolo....si de ce musai in zona aia si nu alte zone militare??? Aia sunt mai cu motz? Nu cred.

Am zis ce-am avut de zis, acum am sa urmaresc posturi ce au legatura directa cu subiectul thread-ului.
11.11


zamotrak

Citat din: john din  04 August 2010, 11:29:35


ceva interesant ce ar putea avea legatura si care poate fi vazut,atins cu mana, gustat, mirosit.... :lol:
http://www.cfr.ro/jf/romana/0211/tunel.htm
ati putea incepe de aici o documentre, poate iese ceva


Un tunel.Un simplu tunel de CFR.De ce ar fii mai mult decat atat?

bechamro1

Ce tot cauta Israelienii la noi in tara ?? Mai intai faza cu elicopteru in muntii Bucegi acum faza asta:

http://www.realitatea.net/dan-enescu-nimeni-nu-stie-cine-i-a-chemat-pe-israelieni-ei-venisera-cu-pansamente_733536.html

Ei nu au bebelusi pe acolo ?

darksid3

11.11

Quicksilver

Si din cate se pare, puzzle-ul e aproape gata ... Tu ce spui, darksid3?
You are here on Earth at this time because you chose to be ... So stop whining about it!

bechamro1

E totusi bine ca nu sunt singurul superstitios.

''Cazul bebeluºilor arºi în incendiu la numai câteva zile de la naºtere este unic fiindcã aceºtia erau ,,prematuri", adicã s-au nãscut înainte de cele 40 de sãptãmâni de sarcinã normalã. Medicina mondialã nu a mai cunoscut pânã acum un asemenea caz. ''