Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Cum putem sa ne vedem aura

Creat de Andy, 28 August 2008, 12:05:31

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Andy

Salutare tuturor!! Sunt nou pe forum chiar daca totusi citesc de mult timp acest forum :-D.
Imi doresc sa aflu mai multe despre cum putem sa ne vedem propria noastra aura. Am citit de cel de-al 3-lea ochi shi exercitii cum putem sa il deschidem chiar am incercat niste exercitii propuse de mistic insa alta metoda in afara de al 3-lea ochi nu exista pentru a ne vedea propria aura? Daca cineva are idee de niste exercitii va rog sa le postati aici

marcone

[nu stiu despre al treilea ochi.dar iata cum m-am initit eu singur in paranormal,si am trecut multe experimente.1,respiratie yogina.inspiri(1,2,3,,,,),pauza(1,2,3,,,,)expiri ,numaratoare egala.2,urmeaza exercitiile cu luminarea aprinsa asezata la 1m,2 in fata ta.cind considerica poti privi fara a clipii in jur de doua minute,va dura cateva saptamini,inchide ochii si trebuie sa vezi lumina luminarii.asa iti antrenezi capacitatea de a te concentra intr-o singura directie.de aici incolo vei intra in domeniul paranormalului,si vei avea puteri nebanuite daca ai vointa.vei vedea aura,vei patrunde in corp si vei vedea organele,vei inta in sange si vei identifica virusii.eu incerc sa deschid ochii romanilor dar sant desinteresati.imi pare bine ca doresti.sa fii atent dupa aceste exercitii .o carte ,un ziar ,o emisiune,o stire,este un mesaj divin catre tine.poti pasii in planul astral si vei vedea ca cele doua lumini divine sant obosite .ajutale.te astept sa m-ai vorbim.

maiami

nu exista aura
de ce nu a filmat-o sau fotografiat-o nimeni?
pentru ca nu exista
VOICA MARIAN tel. 0746075513
va invit la cunoasterea prin stiinta

romulus

Citatde ce nu a filmat-o sau fotografiat-o nimeni?
Ba, bine ca nu !!
Exista fotografii. Cauta si vei gasi !
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

myhay1208

Sunt nou pe forum si mi se pare chiar interesanta aceasta latura a omului.Dar am si eu o intrebare :Daca incercam sa vedem de exemplu aura, care ar fi un lucru bun, un avantaj  care ar fi dezavantajul? m-ar interesa  mai multe in acest domeniu .

silverstar

raspuns pt mihai, daca esti ortodox ca mine vei stii ca nu se poate, dar dak vrei sa incerci, iati de exemplu o tabla ouija, se pronunta uija, si cand o ai in fata pune un deget pe acea sageata si intreaba dak mai este un spirit, daca sageata se duce la da, atunci spunei sa te ajute sa iti vezi aura

jean

Citatmihai, daca esti ortodox ca mine vei stii ca nu se poate
Si eu sunt ortodox dar stiu ca anumite persoane pot sa vada aura. Fiecare fiinta vie are o aura, un camp de o anumita energie in interiorul si in jurul sau. Corpul fizic este imbibat ca un burete cu aceasta aura ce depaseste mai mult sau mai putin corpul fizic.
Citeste putin aici:  http://www.geocities.com/viata.spirituala/valentina_garlea.htm#CULORILE
CitatDaca incercam sa vedem de exemplu aura, care ar fi un lucru bun, un avantaj  care ar fi dezavantajul?
Culoarea aurei, da informatii despre starea fizica si psihica a omului.
http://www.geocities.com/viata.spirituala/valentina_garlea.htm
Adevarul este dincolo de noi

mistic

exercitiul cu lumanarea e cam aiurea iti poti distruge vederea.
cauta pe google altceva. :wink:

OzN_HunteR

Eu nu stiu ce sa spun.
Eu cred ca exista  8-)
Oricum din cate am vazut si aici pe forum si din cate am si auzit si vazut pe net si in viata reala...cred ca sunt multe secrete pe care noi nu le stim inca .
Poate peste cativa ani vom putea zbura prin leviatie...cine stie..numa bine :)
A nation which has forgotten the quality of courage which in the past has been brought to public life is not as likely to insist upon or regard that quality in its chosen leaders today - and in fact we have forgotten.

John.F.Kennedy

CHIP

Citat din: maiami din  08 Decembrie 2008, 10:08:37
nu exista aura
de ce nu a filmat-o sau fotografiat-o nimeni?
pentru ca nu exista


Exista pe piata o multime de carti care trateaza acest subiect.Totul este sa le vezi daca te intereseaza subiectul.

Tha D

Ai auzit de ansa... Eu obiect fakut din metal cu care poti sa-ti masori aura energiei.... Si daca vrei sa iti maresti aceasta aura iti va trebui fooooaaarte mult timp..... Let's see... Iei un cristal.. .Il purifici(Il pui in apa sarata 3 zile!! nimeni nu mai are voie sa puna mana pe el inafara de tine!!) Dupa meditezi cu el in mana.. Inchizi ochii si iti imaginezi ca intri in piramida de la varful cristalului... Iar acolo vei gasi un cerc... Poti sa il maresti sau sa il micsorezi... Daca iei in bataie de joc asta si iti imaginezi un cerc si tragi de el nu se va intampla nimik... Trebuie sa simti... dar putini oameni simt.Eyyy cam astat Hai norok.... Daca vrei iti pot eu masura aura... Dar am teze anu asta.. si nush unde am pus ansa..

Tha D

Faza cu ortodoxul nu e valabila.... Oricine poate sa faca orice :P

Iar pentru mihai.. Dezavantajul: vei fi orbit de realitatea falsa(adik in care cred oamenii de akum) si s-ar putea sa o iei pe aratura.. adik sa innebunesti :))....



Unde exista bun exista si rau. .asa ca ai grija sa nu intalnesti pe cineva.. de pe partea cealalata... La radioestezie sunt multe cazuri din astea

greener

cum iti vezi aura:
trebuie un pic de antrenament. o sa dureze cateva zile pana apare
te pui in fata unei oglinzi cam la 500 mm ( jumate de metru)
iti concentrezi privirea in punctul dintre ochi acolo unde ar trebui sa se intalneasca sprancenele daca se continua pe frunte, cam 3 minute
daca a plouat proaspat nu trebuie sa te concentrezi 3 minute, ci mai putin, functie de fiecare si de capacitatea de concentrare a fiecaruia
uitandu-te in acel punct se observa de jur imprejurul capului o culoare sau mai multe functie de capacitateaelect5rica a organismului in acel moment
aceea este aura personala
Foarte important:
Background-ul ( peretele din spate) treb sa fie neaparat alb

Succes


CHIP

Citat din: greener din  07 Iulie 2009, 20:57:55
cum iti vezi aura:
trebuie un pic de antrenament. o sa dureze cateva zile pana apare
te pui in fata unei oglinzi cam la 500 mm ( jumate de metru)
iti concentrezi privirea in punctul dintre ochi acolo unde ar trebui sa se intalneasca sprancenele daca se continua pe frunte, cam 3 minute
daca a plouat proaspat nu trebuie sa te concentrezi 3 minute, ci mai putin, functie de fiecare si de capacitatea de concentrare a fiecaruia
uitandu-te in acel punct se observa de jur imprejurul capului o culoare sau mai multe functie de capacitateaelect5rica a organismului in acel moment
aceea este aura personala
Foarte important:
Background-ul ( peretele din spate) treb sa fie neaparat alb

Nu prea este indicata  oglinda.

Succes



StarDust

O stire interesanta care poate avea o anumita legatura cu "aura" generata de orice organism viu:

The human body literally glows, emitting a visible light in extremely small quantities at levels that rise and fall with the day, scientists now reveal.

Sursa:
http://news.yahoo.com/s/livescience/20090722/sc_livescience/strangehumansglowinvisiblelight
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16