Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

RELIGIA SI EXTRATERESTRII

Creat de bluestar3, 10 August 2008, 20:11:46

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Shadowman

Citat din: bluestar3 din  12 August 2008, 20:45:52
Raspunzand totusi nedumeririi care o ai, fara a te simnti ofensata, permite-mi sa expun cateva spicuiri din colaj:

In primul rand, Biblia este cea care vorbeste autoritar despre existenta unor fiinte de acest fel. Ea ii avertizeaza pe oameni de existenta unor creaturi spirituale si puternice, care nu sunt supuse limitarilor lumii noastre tridimensionale (timp - spatiu - materie), ele putandu-se misca in voie prin spatiul cosmic sau atmosfera terestra. Mai multe versete ale ei ne vorbesc despre manifestarea din zilele din urma a Satanei si a ingerilor sai care se va face prin "tot felul de minuni, de semne si puteri mincinoase si cu toate amagirile nelegiuirii" (2 Tes.2:9,10). De asemenea, ca "vor fi aratari inspaimantatoare si semne mari in cer" (Luca 21:11).
I

Creaturi spirituale puternice...Mda...
Eu zic sa ne limitam la creaturi MATERIALE puternice,care se misca prin atmosfera terestra,prin spatiul planetar sau interstelar. Mi-e greu sa cred ca radarele,pilotii avioanelor sau telescoapele observa sau inregistreaza "creaturi spirituale"... :-D "Creaturi spirituale" care iau forme ovoidale,discoidale,emana jeturi...? :lol: :lol: :lol: De ce nu iau alte forme :serpi,broaste,incornorati ?  :roll: Sau calesti,vapoare,submarine,trotinete,biciclete zburatoare ?  :wink:  Au "creaturile spirituale" o preferinta pentru formele de ligheane,castroane,trabucuri si alte forme aerodinamice... :lol: :lol: :lol:

" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

bluestar3

Citat din: Shadowman din  12 August 2008, 22:01:11
Creaturi spirituale puternice...Mda...
Eu zic sa ne limitam la creaturi MATERIALE puternice,care se misca prin atmosfera terestra,prin spatiul planetar sau interstelar. Mi-e greu sa cred ca radarele,pilotii avioanelor sau telescoapele observa sau inregistreaza "creaturi spirituale"... :-D "Creaturi spirituale" care iau forme ovoidale,discoidale,emana jeturi...? :lol: :lol: :lol: De ce nu iau alte forme :serpi,broaste,incornorati ?  :roll: Sau calesti,vapoare,submarine,trotinete,biciclete zburatoare ?  :wink:  Au "creaturile spirituale" o preferinta pentru formele de ligheane,castroane,trabucuri si alte forme aerodinamice... :lol: :lol: :lol:



Marele teolog Augustin a observat ca, "ceea ce oamenii pot sa faca folosind culori reale, demonii pot face foarte usor prin aratarea de forme ireale... ".
"Daca gasesc in mine o dorinta pe care nici o experienta din lumea asta nu o poate satisface,atunci cea mai probabila explicatie e aceea ca am fost creat pentru o alta lume"(C.S.Lewis)

lylyt_ice

  da...atit hologramele cit si fata morgana sunt aratanii demonice......A...! si sa vedeti ce iluzii optice si formatiuni ciudate mai pot face pe cer daca doresc le pun si sonor...sa nu mai vorbim ca pot face ca grupuri de oameni sau indivizi pot vedea si auzii ceea ce doresc"DEMONII"........Se vede ca demonii astia se cam distreaza pe seama oamenilor de mai multe mii de ani... :lol:dar acum stim si noi "JMECHERIA" si parca pricepem cum au fost fraeriti cei care au scris carti "BIBLIA", cum au facut sa vada lumea minuni pe cer la Fatima si cum ingerii lui DUMNEZEU au facut ca babele sau fecioarele sa aiba "BEBELUSI"....TREZITI-VA....! BUNA DIMINEATA...!!!!!! :lol: :lol: :lol:
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

bluestar3

#48
Citat din: lylyt_ice din  12 August 2008, 23:24:49
  da...atit hologramele cit si fata morgana sunt aratanii demonice......A...! si sa vedeti ce iluzii optice si formatiuni ciudate mai pot face pe cer daca doresc le pun si sonor...sa nu mai vorbim ca pot face ca grupuri de oameni sau indivizi pot vedea si auzii ceea ce doresc"DEMONII"........Se vede ca demonii astia se cam distreaza pe seama oamenilor de mai multe mii de ani... :lol:dar acum stim si noi "JMECHERIA" si parca pricepem cum au fost fraeriti cei care au scris carti "BIBLIA", cum au facut sa vada lumea minuni pe cer la Fatima si cum ingerii lui DUMNEZEU au facut ca babele sau fecioarele sa aiba "BEBELUSI"....TREZITI-VA....! BUNA DIMINEATA...!!!!!! :lol: :lol: :lol:

La randul meu sunt extrem de ironic, dar nu am intrat aici pentru a-mi etala "muschii"

Imi pare rau pentru ca faci confuzie intre holograme si fenomenul in spetza.

Sau mai bine zis, faci confuzie intre lucrurile care sunt demonstrabile stiintific si fenomenul care isi pastreaza masca de mister, nelasand sa-si "descopere" "chipul hidos". (imi pare rau pentru ca a trebuit sa fortez limba romana, pt ca in loc de masca puteam spune aura)
"Daca gasesc in mine o dorinta pe care nici o experienta din lumea asta nu o poate satisface,atunci cea mai probabila explicatie e aceea ca am fost creat pentru o alta lume"(C.S.Lewis)

jean

   Raspuns la mesajul lui Shadowman
  Da in spatiul din apropierea pamantului se manifesta un anumit tip de inteligenta, nu neaparat fiinte materiale dar pot produce materializari daca doresc.
  Creaturi materiale care se misca prin spatiul interplanetar si interstelar nu sau observat. Cred ca deplasarea sub forma materiala prin spatiu interstelar este aproape imposibila, datorita fortelor si energiilor din acel spatiu.
CitatMi-e greu sa cred ca radarele,pilotii avioanelor sau telescoapele observa sau inregistreaza "creaturi spirituale"
Pot fi inregistrate in momentul cand sunt materiale, sau aproape materiale. Sunt destule cazuri cand o nava sau o fiinta a aparut dintr-un nor sau ceata, sau au disparut instantaneu in nor sau ceata. Sau s-au transformat in glob de lumina si invers. Literatura OZN este plina de astfel de relatari.
CitatCreaturi spirituale" care iau forme ovoidale,discoidale,emana jeturi...?    De ce nu iau alte forme :serpi,broaste,incornorati ?   Sau calesti,vapoare,submarine,trotinete,biciclete zburatoare
Fenomenul a evoluat in timp, au fost momente cand au aparut si ca vapoare, serpi (dragoni), acum iau forme ovale, si mai nou globuri de lumina. Cred ca ii doare in spate de aerodinamica noastra. Ei se deplaseaza in spatiu pe cu totul alte principii. Mie mi se pare ca este normal ca un aparat ce se deplaseaza intr-un mediu sa aiba cat mai putine protuberante pe exterior, ceia ce duce automat la asemenea forme. Ma apuca rasul cand vad filmele noastre SF cu acele nave ca un ciorchine de strugure cu tot felul de accesorii pe ele, inclusiv nituri si suruburi. Aceste forme sunt dezastroase in spatiul cosmic si numai daca intalnesc un meteorit.

  Vallee spune: Fenomenul OZN este una din caile prin care o alta forma ,,Straina" de inteligenta de o incredibila complexitate comunica cu noi in mod simbolic si nu este nici un indiciu ca este de origine extraterestra. Fenomenul OZN functioneaza ca un sistem de comunicare simbolica la nivel global. Este ceva din trecutul si viitorul nostru.

Adevarul este dincolo de noi

bluestar3

Ipoteza extraterestra reprezinta "calul de bataie" favorit al multor oameni iar a o pune la indoiala este considerat nestiintific. A afirma o teorie numita demonica este considerat un pic cam prea mult, ignorandu-i valoarea explicativa. Intr-un fel aceasta reactie este de asteptat devreme ce o asemenea teorie ii plaseaza pe cercetatorii si promotorii OZN-eologiei, oarecum, in coliziune cu diavolul si ocultul.

Si totusi a ajunge corect la o asemenea concluzie, convingerile cuiva, indiferent care ar fi acestea, nu ar trebui sa impiedice acceptarea ei. In afara de cazul in care prejudecatile fata de astfel de convingeri ale comunitatii stiintifice sunt prea puternice. Cu toate acestea au existat necredinciosi care au recunoscut ca, "in mod cert demonologia reprezinta una din posibilitatile logice".7

Fenomenul are toate trasaturile tipice demonologiei, si de aceea a-l infatisa ca o entuziasmanta intalnire cu extrem de avansate forme (binevoitoare ?!) de civilizatie extraterestra face un mare deserviciu societatii umane. Daca OZN-urile sunt manifestari demonice, a nu le identifica ca atare, poate avea consecinte nefaste pentru intreaga civilizatie. Daca acestea sunt precursoarele viitoarei dar apropiatei dominatii mondiale a Antihristului, cei implicati in cercetarea fenomenului sau cei doar interesati de concluziile lor, nu pot ignora teoria spiritista, cea mai logica explicatie, din cauza unor conceptii materialiste despre lume, a necredintei sau datorita captivantei ideii de autentic contact cu avansate forme de viata extraterestra. Responsabilitatea pentru dezinformarea publicului le-ar reveni atunci in intregime lor si ar fi pacat ca din cauza prejudecatilor sa ramanem in obscurantism.


Lipsa de dovezi in sprijinul ipotezei extraterestre si esecul celorlalte teorii de a explica in mod adecvat fenomenul OZN ne obliga sa consideram teoria demonica. Aceasta teorie este confirmata de nefastele efecte fizice, psihologice si psihice ale intalnirilor OZN, de cazurile de posesiune, de mesajele anticrestine, nebiblice si multe altele. Sa consideram orientarea neetica, nebiblica a entitatilor OZN si invataturilor lor. Comportamentul lor bizar si evidentele corelari ocultice si demonice. Observati de asemenea, nenumaratele cazuri de intalniri de gradul III, care au fost evenimente inscenate pentru beneficiul observatorilor si care sugereaza intentia lor de a amagi. Atentia de care se bucura Pamantul nostru demonstrata istoric si faptul ca fenomenul se aliniaza teoriei demonice indica aceasta explicatie ca fiind cel mai bun raspuns posibil la misterul fenomenului OZN.8

7 In cunoscuta revista APRO (Aerial Phenomena Research Organization) Bulletin (Tucson, Arizona), Februarie 1976.

8 John Ankerberg si John Weldon, The Facts on UFO's and Other Supernatural Phenomena (Harvest House Publishers, Eugene,Oregon, 97402, 1992)
"Daca gasesc in mine o dorinta pe care nici o experienta din lumea asta nu o poate satisface,atunci cea mai probabila explicatie e aceea ca am fost creat pentru o alta lume"(C.S.Lewis)

Shadowman

Citat din: jean din  12 August 2008, 23:46:07
  Fenomenul a evoluat in timp, au fost momente cand au aparut si ca vapoare, serpi (dragoni), acum iau forme ovale, si mai nou globuri de lumina. Cred ca ii doare in spate de aerodinamica noastra. Ei se deplaseaza in spatiu pe cu totul alte principii. Mie mi se pare ca este normal ca un aparat ce se deplaseaza intr-un mediu sa aiba cat mai putine protuberante pe exterior, ceia ce duce automat la asemenea forme. Ma apuca rasul cand vad filmele noastre SF cu acele nave ca un ciorchine de strugure cu tot felul de accesorii pe ele, inclusiv nituri si suruburi. Aceste forme sunt dezastroase in spatiul cosmic si numai daca intalnesc un meteorit.

Invatamintul obligatoriu de 8 clase,tiparul si hirtia au aparut mai tirziu...Iar masini mai grele au aparut acum un secol .In trecut le spuneau corabii,care,bulgari,serpi ,dragoni,zmei...N-aveau limbajul omului din secolul 20-21,sa le numeasca nave spatiale ori aerodine lenticulare..S-a mai discutat pe topicul "OZN-uri upgradate "...( http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,877.0.html )
E greu de spus daca observatorii din trecut au observat OBIECTE ZBURATOARE identice
cu cele observate in zilele noastre sau "creaturi spirituale"...Avem o sectiune pe forum ("Arheologie - Astronautica Antica " ) si topicuri de paleoastronautica,unde mai intilnim desene,gravuri care seamana mult cu ce-au observat unii din vremurile noastre... :-)
Inca mai sunt locuri pe Terra,in care aparitia unui avion e catalogata ca aparitie supranaturala...  :lol:
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

bluestar3

Citat din: Shadowman din  13 August 2008, 00:22:59

Inca mai sunt locuri pe Terra,in care aparitia unui avion e catalogata ca aparitie supranaturala...  :lol:

... apoi omul are bunul simntz, se da jos din avion si spune "hentz!", nu suntem nici zei, nici dragoni. "Suntem oameni ca si voi si vrem sa va civilizam".
"Daca gasesc in mine o dorinta pe care nici o experienta din lumea asta nu o poate satisface,atunci cea mai probabila explicatie e aceea ca am fost creat pentru o alta lume"(C.S.Lewis)

Cautatorul

Citat din: bluestar3 din  13 August 2008, 00:28:07
... apoi omul .... se da jos din avion si spune .... "Suntem oameni ca si voi si vrem sa va civilizam".

"daca nu stiti va invatam noi, daca nu puteti va ajutam, daca nu vreti va obligam" sa va civilizati.
Asa cum europenii care s-au dus in America au "civilizat" pe indienii americani, si cum americanii "civilizeaza" Irakul Afganistanul, iar Rusia ii "civilizeaza" pe georgieni.

Shadowman

#54
Citat din: bluestar3 din  13 August 2008, 00:16:52
I.
Lipsa de dovezi in sprijinul ipotezei extraterestre si esecul celorlalte teorii de a explica in mod adecvat fenomenul OZN ne obliga sa consideram teoria demonica. Aceasta teorie este confirmata de nefastele efecte fizice, psihologice si psihice ale intalnirilor OZN, de cazurile de posesiune, de mesajele anticrestine, nebiblice si multe altele. Sa consideram orientarea neetica, nebiblica a entitatilor OZN si invataturilor lor. Comportamentul lor bizar si evidentele corelari ocultice si demonice. Observati de asemenea, nenumaratele cazuri de intalniri de gradul III, care au fost evenimente inscenate pentru beneficiul observatorilor si care sugereaza intentia lor de a amagi. Atentia de care se bucura Pamantul nostru demonstrata istoric si faptul ca fenomenul se aliniaza teoriei demonice indica aceasta explicatie ca fiind cel mai bun raspuns posibil la misterul fenomenului OZN.8

  OZN-urile si extraterestrii stirnesc invidia si minia,doua din cele 7 pacate capitale... :evil:
Zboara si se deplaseaza fara viza,nu pot fi prinse,nu pot fi explicate sau reproduse in fabrici sau ateliere,lasa putine urme,sunt greu de surprins pe pelicula ,nu ne ofera explicatii si nici nu cer aprobari de aterizare-decolare... :-D
Stirnesc mirare,teama,invidie...  :evil: Iar  unii sunt  lasati sa se scarpina in barba o viata intreaga intrebindu-se daca exista... :evil: Cind nu se gaseste raspuns,cind creaturile extraterestre si tehnologiile superioare ne depasesc nivelul de intelegere,ipoteza "E necuratu' ,taica...? " prinde repede teren...   
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

bluestar3

Citat din: Cautatorul din  13 August 2008, 00:47:07
"daca nu stiti va invatam noi, daca nu puteti va ajutam, daca nu vreti va obligam" sa va civilizati.
Asa cum europenii care s-au dus in America au "civilizat" pe indienii americani, si cum americanii "civilizeaza" Irakul Afganistanul, iar Rusia ii "civilizeaza" pe georgieni.


Vorbim de lucruri diferite... aici este vorba de putere... influientza... energie... petrol...
"Daca gasesc in mine o dorinta pe care nici o experienta din lumea asta nu o poate satisface,atunci cea mai probabila explicatie e aceea ca am fost creat pentru o alta lume"(C.S.Lewis)

bluestar3

#56
Citat din: Shadowman din  13 August 2008, 01:27:59
  OZN-urile si extraterestrii stirnesc invidia si minia,doua din cele 7 pacate capitale... :evil:
Zboara si se deplaseaza fara viza,nu pot fi prinse,nu pot fi explicate sau reproduse in fabrici sau ateliere,lasa putine urme,sunt greu de surprins pe pelicula ,nu ne ofera explicatii si nici nu cer aprobari de aterizare-decolare... :-D
Stirnesc mirare,teama,invidie...  :evil: Iar  unii sunt  lasati sa se scarpina in barba o viata intreaga intrebindu-se daca exista... :evil: Cind nu se gaseste raspuns,cind creaturile extraterestre si tehnologiile superioare ne depasesc nivelul de intelegere,ipoteza "E necuratu' ,taica...? " prinde repede teren...   

Mereu a existat teama pentru lucrurile inexplaicabile, de unde si superstitiile. Vezi eclipsele lunare, solare si alte fenomene care nu se puteau explica la un moment dat.

In ceea ce priveste fenomenul in spetza, este destul de usor sa ne punem ochelarii prejudecatilor si sa vedem in spectrele diferite ideilor preconcepute. Lasa pentru moment tot ce stii si tot ce ai invatat.
Te invit sincer si dezinteresat sa citesti cap coada colajele expuse. Poti observa mai multe relatari avizate pline de cursivitate si consistenta. Nu vreau eu sa te invat. Tu singur poti trage concluzia.
"Daca gasesc in mine o dorinta pe care nici o experienta din lumea asta nu o poate satisface,atunci cea mai probabila explicatie e aceea ca am fost creat pentru o alta lume"(C.S.Lewis)

Ronin

#57
Profetia biblica descopera:
Urmatorul si ultimul papa (dupa Benedict XVI) va fi un demon care va lua infatisarea lui Ioan Paul II !!!
Ordinul Iezuit este responsabil (si) cu observatorul astronomic si faptul ca ei aduc in discutie extraterestrii (astia niciodata nu arunca pe piata o vorba asa aiurea!!!)...este probabil sa se intample chiar asa...vom avea de a face cu o 'inviere' a lui Ioan Paul II, o 'invazie' de extraterestrii (cu un mesaj incurajator) si inspre final !!! vom avea de a face cu insasi diavolul cel sef (satana) care va lua infatisarea lui Iisus...lumea va striga : "a venit Iisus"...

Atat 'Ioan' cel inviat, delegatia de extraterestrii, 'Iisus' ...nu sunt decat, popular vorbind, DRACI, draci care incearca sa-si realizeze 'agenda' (au si ei o agenda de 'lucru') prin ignoranta multora in materie de educatie biblica (nu religioasa) si 'instrumentele' lor principale, Vaticanul cu Ordinul Iezuit...



http://www.youtube.com/watch?v=FWQk48FlMk0&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=BlbF-vIMgTM

http://www.worldslastchance.com/next_and_last_pope.php

http://www.foundation.bw/TheLastPopes.htm


Ultimul papa – Benedict al XVI-lea este PENULTIMUL !!!
'Sfantul' Malachi (1094-1148 AD) profetizeaza ca vor fi 112 papi (de la papa Celestine II, in 1143) pana la 'sfarsitul lumii'. Cel de-al 110-lea papa a fost Ioan Paul II. El spune ca cel de-al 111-lea papa se va numi 'Gloria Maslinului'...atunci cand noul papa si-a ales numele, cardinalul Ratzinger (noul papa cu nr. 111) a ales numele de 'Benedict' adica binecuvantatul...dar atentie !!!... atunci cand istoricii au studiat simolistica ordinului catolic benedictin ei au descoperit ca simbolul acestui ordin era...maslinul !!!
Benedict spune despre sine (nr. 111 si 7) ca el crede ca 'domnia' lui va fi scurta...exact cum spune profetia din Apoc. 17.10... !!!
The new pope, Pope Benedict XVI, is 78 years old, and not in good health.  In 1991 he suffered a hemorrhagic stroke.  He himself predicted a short reign in comments to cardinals just after his election.
El, Malachi, spune ca ultimul papa (nr. 112) va fi numit 'Petrus Romanul'...dar eu cred ca acest ultim 'papa' va fi dincolo de imaginatia noastra...urmariti materialul de mai jos... !!!
Deasemenea materialul prezent arata cum profetia biblica descopera ca de la intemeierea Vaticanului ca si STAT (teritoriu + conducator) in anul 1929 prin 'Tratatul Lateran' va fi un numar de 7 papi dupa care va fi un al 8-ulea papa dar care vine din numarul celor 7...adica unul din cei 7 va deveni ultimul papa inainte de 'sfarsitul lumii' (revenirea lui Isus)...cum noi stim ca papii sunt alesi pe viata ne vine greu sa intelegem si sa credem ca al 8-ulea papa va fi un papa care a...murit !!!
Totusi, luand in calcul ca cel de al 7-lea papa (nr. 111) este déjà prezent, adica el este papa Benedict al XVI-lea, ramane doar sa vedem cum va fi 'aparitia' celui de-al 8-ulea...(cel de-al 112-lea papa)... care desi mort...va invia !!!
ATENTIE !!!
Papa cel inviat NU este ceea ce pretinde...cititi materialul si urmariti-i implinirea !!!
Azi : 29 iulie 2008.

http://ordinulnegru.blogspot.com/
În timp ce toti oamenii accepta realitatea obiectelor, care sunt perceptibile simturilor lor, Socrate are o atitudine dispretuitoare fata de oamenii, care cred ca pentru a deveni reale lucrurile trebuie sa fie palpabile.

Shadowman

Citat din: bluestar3 din  13 August 2008, 08:06:48
In ceea ce priveste fenomenul in spetza, este destul de usor sa ne punem ochelarii prejudecatilor si sa vedem in spectrele diferite ideilor preconcepute. Lasa pentru moment tot ce stii si tot ce ai invatat.
Te invit sincer si dezinteresat sa citesti cap coada colajele expuse. Poti observa mai multe relatari avizate pline de cursivitate si consistenta. Nu vreau eu sa te invat. Tu singur poti trage concluzia.

    Mai devreme sau mai tirziu,vom afla daca suntem sau nu singuri in Univers,daca exista viata pe alte planete,daca exista civilizatii extraterestre,mai mult sau mai putin avansate decit noi.Poate miine, peste 1000 sau 10000 de ani...Nu cred ca suntem buricul Universului.Cindva,vom avea dovezi palpabile,vizibile,auzibile,mirositoare si ,de ce nu ?,chiar comestibile...
   Privind in urma,iata ce-ar putea descoperi cei din viitor :

1.Unii au avut dreptate.
  "Da dom'le,asa e ! A avut dreptate ala care scria la o fitzuica si aparea la TV,in urma cu "x" ani ! Avea(u)  dreptate si cel (cei) care posta(u) pe Internet,pe-un forum din Romania,unde se discuta de OZN-uri,paranormal,Big-Brother,NOW,conspiratii,RUFON parca-i zicea... Au avut dreptate teologii "x" si cercetatorii "y"...Ridea lumea de ei ! Unii erau persecutati si cenzurati ! Au avut dreptate,sa le fie tarina usoara !"  :cry:
 
2. Nimeni n-a avut dreptate.
    Formele de viata extraterestre descoperite si civilizatiile extraterestre intilnite nici macar n-au fost imaginate de catre inaintasi. Printre care si noi,membrii acestui forum...Caz in care TOATE mesajele,emisiunile radio-tv,maculatura vor ajunge la malaxor,in tomberonul de reciclare sau vor figura in monumentala lucrare "Istoria prostiei omenesti"... :-D

3.Toti au avut dreptate.
   Imposibil. E de ajuns sa citesti forumul RUFON !  :lol:

Ramine de vazut...
Celor care n-au avut dreptate ,care si-au impus ideile prin forta,amenintare,manipulare ,le voi oferi un cadou-surpriza...!
Daca mai apuc acele vremuri...
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

lylyt_ice

#59
 Da, Ronin...cu ceva timp inainte chiar m-a gandeam; ce interes are biserica catolica, sa ne spuna ca exista ET's si ca sunt si ei fii lui "Dumnezeu"...? Dupa cum se pare cam se leaga ceea ce este scris si spus in materialele expuse de tine...acum mai trebuie sa asteptam sa creasca "CLONUL" Papei Ioan II... :-D
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?