Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

RELIGIA SI EXTRATERESTRII

Creat de bluestar3, 10 August 2008, 20:11:46

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

contemplatorul

#15
Nu vreau ca sa credeti ca nu m-as apara, daca cineva ar avea intentia ca sa ma ucida (deoarece, pretuiesc CU MASURA acest capitol din "viata"):

DAR, EU NU I-AS APLICA RESPECTIVULUI NICIODATA VREO LOVITURA MORTALA, CHIAR DACA STIU CA INTRE NOI S-AR DA O LUPTA "PE VIATA SI PE MOARTE" !

HABAR NU AM, SI NICI NU MA INTERESEAZA CA SA AFLU, UNDE AR TREBUI CA SA-L LOVESC, ASTFEL INCAT SA-I PROVOC EU LUI MOARTEA, PENTRU CA SA NU MI-O PROVOACE EL MIE !!!

Si, sunt convins ca asemeni mie: GANDESC MILIARDE DE OAMENI !!!

Din pacate, nu gandesc asa RESTUL PANA LA CELE 6 MILIARDE !!!

Poate veti spune ca: EU SUNT DOAR UN ANIMAL PROST=UN REBUT INCAPABIL DE "SELECTIE NATUALA"=DE PERPETUAREA "SPECIEI", SI CARE VA FI INGHITIT RAPID DE CATRE "LANTUL TROFIC"  !!!

EU SUNT INSA CONVINS, CA DOAR REZISTAND ISPITELOR=TENTATIILOR=SEDUCTIILOR SATANICE, VOI DEVENI ETERN=VESNIC, SI CA PRINTR-O "MOARTE" FORTATA DE VREUN SEMEN AL MEU, NU AS RISCA DECAT SA FIU DISLOCAT DIN CORPUL MATERIAL TEMPORAR=DESERTACIUNE=ILUZIE !!!

CRED - ASEMENI CELOR SCRISE CORECT IN BIBLIE - CA VIATA MATERIALA ESTE DOAR UN TEST=O PROBA=O INCERCARE A SPIRITULUI LA CARE SUNTEM SUPUSI DE CATRE CREATORUL NOSTRU, IN URMA CARUIA - DACA NU CEDEAZA ISPITELOR MESCHINE SATANICE  - "ANIMALUL" POATE DOBANDI VIATA VESNICA=ETERNA, PROMISA DE CREATORUL=ARHITECTUL UNIVERSULUI.

VA DATI SEAMA CE AR INSEMNA CA SA POATA TRECE "DINCOLO", ORICE STARPITURA=ANIMAL DINTR-ASTA ????

contemplatorul

#16
Dragii mei,

Acum intelegeti care este:

TAINA=MISTERUL=SECRETUL=CHEIA=CODUL=RE_PROGRAMAREA NEURO-LINGVISTICA ????


Pai daca "II BAGI IN CAP" - IN SUFLETUL INCA NE_EVOLUAT (adica: INCA DE MIC=COPIL) LA STADIUL DE SPIRIT - OMULUI, CA EL ESTE LA ORIGINI UN ANIMAL,

BINEINTELES CA "ANIMALUL" SE VA COMPORTA CA ATARE, IN ORICE IMPREJURARE !!!!


NU AS FI ACUZAT NICIODATA FRANCMASONERIA DE ACEASTA VINA SATANICA, DACA NU AS FI AVUT SUFICIENTE DOVEZI:

CA EA A ASCUNS SI /SAU MISTIFICAT=FALSIFICAT - PENTRU A EXPLOATA IN INTERESUL PROPRIU EXCLUSIV - ADEVARATA ORIGINE=CREATIE DIVINA=INTELIGENTA A FIINTEI UMANE, DUPA CHIPUL SI ASEMANAREA CREATORILOR=TRINITATII CELESTE=EXTRA_TERESTRE:

TATAL, FIUL, SI SFANTUL DUH !!!!

contemplatorul

#17

Si, inca ceva care trebuie sa va dea de gandit: FOARTE RAPID SI EXTREM DE PROFUND:

TOATE ANIMALELE, CELE PE CARE LE STIM CU TOTII:

NU AU CONSTIINTA DE FIARA=adica: SATANICA=ELE NU UCID DE PLACEREA DE A DISTRUGE=NU AU CEEA CE SE NUMESTE SATISFACTIA=PLACEREA CRIMEI, CI ELE:

LUPTA PUR SI SIMPLU PENTRU SUPRA_VIETUIREA - MENTINAND ASTFEL, BINEINTELES CA IN MOD IN_CONSTIENT: UN AUTO_ECHILIBRU - PENTRU CARE AU FOST - SPECIAL - PROGRAMATE, DE CATRE ACEEASI CREATORI=TRINITATE CARE NE-A CREAT SI PE NOI, DAR INTR-UN MOD SI MAI SPECIAL, si anume: DUPA CHIPUL SI ASEMANAREA LOR, adica:

TATAL, FIUL, SI SFANTUL DUH !

contemplatorul

#18
Dragii mei,

In consecinta, mie mi se pare:

TOTUL MULT PREA BINE GANDIT=PRE_MEDITAT, CA SA FIE INTAMPLATOR=UN ACCIDENT=UN BIG-BANG= O PURA SI I_REPETABILA COINCIDENTA, DE CARE TREBUIE SA NE GRABIM  CA SA PROFITAM !!!

LA CE BUN CA SA NE GRABIM=PRECIPITAM IN ACEST CAPITOL DE VIATA, DACA TOT STIM CA AM PUTEA FI LA FEL DE ETERNI=VESNICI PRECUM CREATORII NOSTRI, SI CA: DE VESNICIE=ETERNITATE NE DESPARTE NUMAI UN PAS, CU CONDITIA SA INTUIM CA NU TREBUIE - FIE SI IN RUPUTUL CAPULUI - CA SA GRESIM, CI TREBUIE DOAR CA SA NE LASAM DIVIN INSPIRATI IN CONTINUARE, PENTRU A PUTEA AJUNGE DIN:

IAD IN RAI=PARADIS !!!!

Va dati seama, nu ??? Ca daca SATANELE ar putea ajunge si ele in RAI=PARADIS, atunci, in secunda urmatoare RAIUL=PARADISUL AR INCETA SA MAI EXISTE !!!!

TOCMAI DE ACEEA: PROBA=VERIFICAREA=TESTUL DIVIN, PENTRU ADMITEREA OAMENILOR IN RAI=PARADIS, VA POATE PAREA EXTREM DE LUNG - interminabil chiar - SI DE SEVER !!!

bluestar3

Daca omul era zeu, nu ar fi decazut la stadiul de animal.
Daca omul era animal, probabil inca mai construia musuroaie precum furnicile, facaea cuibuiri prin copaci s.a.m.d.
Daca omul nu isi are originile intr-o celula, ori maimuta, inseamna ca are un Creator.
"Daca gasesc in mine o dorinta pe care nici o experienta din lumea asta nu o poate satisface,atunci cea mai probabila explicatie e aceea ca am fost creat pentru o alta lume"(C.S.Lewis)

jean

   Daca omul a fost creat de o inteligenta extraterestra sau intraterestra atunci conceptele de baza ale religiei monoteiste transmise de acea inteligenta au rolul de a calauzi grupurile umane pe drumul Lor in aceasta viata. Aceasta fiind calea cea mai buna de urmat.
   Singura problema este ca omenirea a evoluat mult de atunci, iar o parte din aceste concepte ar trbui revizuite, reactualizate.
Adevarul este dincolo de noi

bluestar3

Daca omul a fost creat de o Inteligenta extraterestra, atunci aceasta Inteligenta este normal sa-si aroge niste drepturi.
La fel cu eu (la absurd) construiesc un avion, il alimentez, il intretin, dar imi arog niste drepturi. Daca nu ma transporta pe calea aerului, ci se "incapatineaza" si vrea sa fie "metrou", il "desfiintez" si fac altceva, poate un elicopter.
Fiindca omul a fost creiat de o Fiinta inteligenta, cu siguranta ca isi aroga niste drepturi. Chiar daca omul "evoluiaza", abligatiile raman aceleasi. In definitiv, totul este supus schimbarii la nivel de mentalitate. In nici un caz, Cel care a creiat omul nu o sa se dea dupa el, ci mai degraba in cel mai rau caz, se poate aplica principiul exemplului dat mai sus cu "avionul".
Daca omul nu cunoaste care sunt obligatiile fata de Creator, crezi ca asta este o scuza?
"Daca gasesc in mine o dorinta pe care nici o experienta din lumea asta nu o poate satisface,atunci cea mai probabila explicatie e aceea ca am fost creat pentru o alta lume"(C.S.Lewis)

jean

   Un parinte creste un copil, il educa, el creste si la o anumita varsta trbuie lasat  sa se descurce singur. daca nu il lasi nu va avea personalitate si va simti mereu nevoia sa fie indrumat de cineva. Nu va fi un om adevarat. Asa si aici, probabil ca ne-am maturizat suficient pt. a ne descurca singuri. Suntem urmariti in evolutia noastra si daca va fi nevoie acele inteligente creatoare vor interveni.
Nu ne va lasa sa distrugem ce a creat ei. Totul are un scop, nu exist hazard. Iar daca noi nu vom atinge scopul lor ei vor interveni. Vor schimba ordinea fireasca a lucrurilor pt . atingerea acestui scop.
   
Adevarul este dincolo de noi

Serban M

Citat din: jean din  11 August 2008, 16:47:12
   Un parinte creste un copil, il educa, el creste si la o anumita varsta trbuie lasat  sa se descurce singur. daca nu il lasi nu va avea personalitate si va simti mereu nevoia sa fie indrumat de cineva. Nu va fi un om adevarat. Asa si aici, probabil ca ne-am maturizat suficient pt. a ne descurca singuri. Suntem urmariti in evolutia noastra si daca va fi nevoie acele inteligente creatoare vor interveni.
Nu ne va lasa sa distrugem ce a creat ei. Totul are un scop, nu exist hazard. Iar daca noi nu vom atinge scopul lor ei vor interveni. Vor schimba ordinea fireasca a lucrurilor pt . atingerea acestui scop.
   

good point

contemplatorul

#24
Jean,

Permite-mi ca sa adaug la cele spuse de tine, ca Satan este tot os divin=domnesc, dar:

A ALES CA SA TRAIASCA DIABOLIC.

Dupa cum TRINITATEA - DUMNEZEU TATAL, FIUL SI SFANTUL DUH:

A ALES DOAR PACEA VESNICA=ETERNA=PERMANENTA, ATAT CU SINE, CAT SI CU RESTUL LUMII.

La fel si oamenii, facuti dupa chipul si asemanarea DIVINITATII:

SUNT LIBERI CA SA ALEAGA CALEA:

ORI CEA A IROSIRII;
ORI CEA A DESAVARSIRII.

NICIUNA DINTRE DIVINITATI, NU IMPUNE NIMANUI NIMIC CU FORTA, CI:

INCEARCA SA-SI CASTIGE ADEPTII, DOAR PRIN SEDUCTIE=ISPITA:

ORI PRIN SEDUCTIA=ISPITA INSELATORIEI=FALSIFICARII ADEVARULUI;
ORI PRIN SEDUCTIA=ISPITA PROMOVARII ADEVARULUI.


SISTEMUL DE VALORI AL CELOR DOUA DIVINITATI ESTE DIFERIT, CA DE LA PAMANT LA CER.

DOAR OAMENII PROCEDEAZA VIOLENT, CU BRUTALITATE (CA URMARE A INSTIGARII SATANICE) PENTRU "CONVINGEREA" UNOR SEMENI AI LOR, DE A FACE SAU NU FACE CEVA ANUME.

contemplatorul


Va rog sa urmariti filmul: " There will be blood ":

http://www.youtube.com/watch?v=f3THVbr4hlY&feature=related

ca sa intelegeti ca:

DEASUPRA CELOR 2 ORIENTARI UMANE MAJORE:

1) MATERIALISMUL DIALECTIC=CAUZA SI EFECTUL;

si:

2) SCAMATORIA: adica: SPECULAREA=SIMULAREA DIVINITATII;

CU TOATE ASTEA:

EXISTA INSA=TOTUSI CEVA SFANT, APARENT IN_ACCESIBIL CELOR 2 ORIENTARI !!!

Serban M

Citat din: contemplatorul din  11 August 2008, 18:22:07
Jean,

Permite-mi ca sa adaug la cele spuse de tine, ca Satan este tot os divin=domnesc, dar:

A ALES CA SA TRAIASCA DIABOLIC.

Dupa cum TRINITATEA - DUMNEZEU TATAL, FIUL SI SFANTUL DUH:

A ALES DOAR PACEA VESNICA=ETERNA=PERMANENTA, ATAT CU SINE, CAT SI CU RESTUL LUMII.

La fel si oamenii, facuti dupa chipul si asemanarea DIVINITATII:

SUNT LIBERI CA SA ALEAGA CALEA:

ORI CEA A IROSIRII;
ORI CEA A DESAVARSIRII.

NICIUNA DINTRE DIVINITATI, NU IMPUNE NIMANUI NIMIC CU FORTA, CI:

INCEARCA SA-SI CASTIGE ADEPTII, DOAR PRIN SEDUCTIE=ISPITA:

ORI PRIN SEDUCTIA=ISPITA INSELATORIEI=FALSIFICARII ADEVARULUI;
ORI PRIN SEDUCTIA=ISPITA PROMOVARII ADEVARULUI.


SISTEMUL DE VALORI AL CELOR DOUA DIVINITATI ESTE DIFERIT, CA DE LA PAMANT LA CER.

DOAR OAMENII PROCEDEAZA VIOLENT, CU BRUTALITATE (CA URMARE A INSTIGARII SATANICE) PENTRU "CONVINGEREA" UNOR SEMENI AI LOR, DE A FACE SAU NU FACE CEVA ANUME.

SEDUCTIA / INSELATORIA =/= promovarea adevarului ,care nu are nici cea mai mica legatura cu ispita.

DE UNDE SI ''NU NE DUCE PE NOI IN ISPITA'' maestre dezinformator care esti,mai citeste o data biblia aia pe care tot o citezi.

contemplatorul

#27
Sirius 13,

Maestre "informator", de ce ne citezi Cuvantul Domnului pe bucati=IL cenzurezi ???

" Si nu ne duce pe noi in ispita, CI NE MANTUIESTE=IZBAVESTE=FERESTE DE CEL RAU ........ "

Amin !

Deci, este CLAR=EVIDENT vorba despre UN ALT TIP DE SEDUCTIE=ISPITA, si anume: despre ISPITA=CHEMAREA CELUI RAU !

Deoarece, se poate presupune (fara ca sa insemne automat o jignire) ca oamenii sunt:

A_MORALI=N-AU DISCERNAMANT=NU STIU CA SA FACA INTOTDEAUNA SINGURI DIFERENTA, INTRE:

SEDUCTIA=ISPITA=EXEMPLUL CELUI RAU=I_MORAL;
SI SEDUCTIA=ISPITA=EXEMPLUL CELUI BUN=MORAL !


P.S.
Mi se face rau cand te vad cu pironul ala infipt in cap. N-ai de gand sa-l scoti ?
 Mai taci! (bluemoon8520)

jean

contemplatorul
Domnule cred ca discutiile nu au legatura cu RELIGIA SI EXTRATERESTRII. Nu facem o discutie pe marginea textelor Bibliei.
Va rog sa revenim la subiect, sau sa mutam discutia la un topic de profil. Sa nu mai poluam forumul cu discutii aiurea.
Adevarul este dincolo de noi

Serban M

#29
Citat din: contemplatorul din  11 August 2008, 19:39:07
Sirius 13,

Maestre "informator", de ce ne citezi Cuvantul Domnului pe bucati=IL cenzurezi ???

" Si nu ne duce pe noi in ispita, CI NE MANTUIESTE=IZBAVESTE=FERESTE DE CEL RAU ........ "

Amin !

Deci, este CLAR=EVIDENT vorba despre UN ALT TIP DE SEDUCTIE=ISPITA, si anume: despre ISPITA=CHEMAREA CELUI RAU !

Deoarece, se poate presupune (fara ca sa insemne automat o jignire) ca oamenii sunt:

A_MORALI=N-AU DISCERNAMANT=NU STIU CA SA FACA INTOTDEAUNA SINGURI DIFERENTA, INTRE:

SEDUCTIA=ISPITA=EXEMPLUL CELUI RAU=I_MORAL;
SI SEDUCTIA=ISPITA=EXEMPLUL CELUI BUN=MORAL !


P.S.
Mi se face rau cand te vad cu pironul ala infipt in cap. N-ai de gand sa-l scoti ?

Matale care esti INCERCA_TOR=AMAT_OR NLP=sst.

care in toate mesajele ai incercat sa folosesti mesaje SUBLIMI=NALE sau MANI=PULA_re=SATANE

raspunde MORAL=FIRESC la o intrebare si nu mai schimba subiectu du=PA cum vrei mata=LE.

ai intele=S foarte bine ce AM=SPUS MAI sus.

Lasa avatarul meu pe care sasa nu=L intelegi ,pana la URM=A

SEDUCTIA CELUI buN=A = SEXUAL.I.TATE=AMOR_AL. asta ai vrut sa INDUL=CI; exact acelasi lucru pe care-L FUCK MASONII= sataneLE.

lu_MII I=s-A  facut rau de TI=NE.

EXISTA UN SINGUR TIP DE SEDUCTIE=ISPITA=NEGATIV,DAR NU IN POZITIV.

ceea ce tu faci e ceea ce majoritatea agenti=LOR de dezinfor=M=are fac,sa amestece adevaruri cu minciuna = NEGATIV CU POZITIV. inadmisibil !

si repet,

calea spre adevar nu e ispita.

singura cale spre ispita e neadevarul

singura cale spre minciuna e ispita.