Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Lumina

Creat de lumina, 01 August 2008, 02:06:27

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

lumina

Sunt aici sa va aduc lumina in suflete,in aceasta perioada de ascensiune a constiintei umane si a planetei noastre Terra :-D

http://www.youtube.com/watch?v=CkK5pCqp_AQ

http://www.lucratorul-in-lumina.com/

pace

lylyt_ice

 bine ai venit..Lumina ! :-D  Dupa cum vad esti cit de cit in masura sa-mi spui si mie ceva....; ai tu vre-o informatie in legatura cu eclipsele totale de soare si de luna din aceasta luna(?) se v-a produce cumva vre-o schimbare la nivel "SPIRITUAL" datorita acestor eclipse? Daca da si stii ceva. astept raspunsul tau........ :-D
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

lumina

Suntem dependenti de fiecare particula din univers,respectiv fiecare eveniment major solar/lunar/astral.Desigur eclipsele de soare sunt rare si implica schimbari majore si neasteptate in constiinta umana,interioara la nivel spiritual si chiar fizic.Fiecare eclipsa reprezinta o schimbare sau o ''crestere grabita'' ,un urcus ca un hop mai mare in evolutia spirituala colectiva in acest timp de ascensiune .Maine ,1 august 2008 intre orele 12:00 - 13:00 va doresc sa simtiti cu adevarat ce inseamna a fi Unul,creatii divine ce suntem. Multa lumina !

11:11

Fr0styan

si de ce ati postat in topicul 2012?  :roll:

cactus

Citat din: lumina din  01 August 2008, 03:17:21
,1 august 2008 intre orele 12:00 - 13:00 va doresc sa simtiti cu adevarat ce inseamna a fi Unul,creatii divine ce suntem. Multa lumina !

11:11


Sorry, tu draga dar io am simtzit numai caldura excesiva din birou si o dorintza nebuna de a ma roi de la scarbici  :ufo: :ufo:

someone_creator

Lumina,ce inseamna 11 : 11?

romulus

CitatSunt aici sa va aduc lumina in suflete,in aceasta perioada de ascensiune a constiintei umane si a planetei noastre Terra

---Bine  ai venit lumina!
---O teorie prezentata in contextul venirii lui 2012 zice ca sfarsitul lumii vechi s-a produs in anul 1987 iar urmatoarea epoca ve incepe in anul 2012.De aici doua concluzii :

a) 2012 reprezinta un inceput si nu un sfarsit si
b) intre 1987 si 2012 se implinesc toate cele care au fost prevestite pentru sfarsitul lumii....
---Adica dragilor iata cum traim noi din plin APOCALIPSA !
--- Fata de ce zici mata draga lumina , deocamdata doar o mica nedumerire: ce-o avea o mica pata de umbra care se proiecteaza pe pamant cu  "constiinta" si "evolutia spirituala ".  Cred ca sunt doar  niste fixatii ce vin din perioada cand omenirea lipsita de educatie asista ingrozita la inexplicabilele ( pe atunci) disparitii ale luminii soarelui > Acum insa cand stin ce se produce, parca ar fi cazul sa ne
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

romulus

 revenim !!
---Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

Fr0styan

adevarul este ca am vazut cum a explodat un meteorit ..un flash-blitz ca de aparat foto pe cer plus inca vreo 6 "linii" de meteoriti pana la ora 3 dimineata azi...n-am mai vazut asa multe evenimente intr-o zi si o noapte de ffff mult timp

jean

CitatSunt aici sa va aduc lumina in suflete
Frumos spus...greu de facut. Iti urez mult succes in incercarea ta. Au fost spirite mari care au incercat si nu prea au reusit.
CitatSuntem dependenti de fiecare particula din univers
Binenteles, doar suntem elemente constituente ale acestui univers.

LUMÍNÃ, lumini, s.f. I. 1. Radiaþie sau complex de radiaþii electromagnetice emise de corpuri incandescente (cu sau fãrã flacãrã) sau luminescente ºi care impresioneazã ochiul omenesc
http://dexonline.ro/search.php?cuv=lumina

Câmp electromagnetic = starea fizicã particularã a spaþiului în care existã în acelaºi timp un câmp electric ºi un câmp magnetic
http://dexonline.ro/search.php?cuv=electromagnetic

RADIÁÞIE s. f. 1. emisiune ºi propagare în toate direcþiile a energiei sub formã de unde acustice, calorice, electromagnetice etc.; emisiune a unui fascicul de particule. 2. element constitutiv al unei unde luminoase sau electromagnetice
http://dexonline.ro/search.php?cuv=radiatie

   Dupa cum rezulta din textele de mai sus lumina este o parte din oscilatia universului, este  camp electric si magnetic in acelasi timp (radiatie electromagnetica), stare fizica particulara a spatiului, este fascicul de particule ce se propaga in toate directiile conform definitiilor de mai sus.

  In cartea de Rugaciuni Crestin Ortodoxe in Crezul se spune:
Care din Tatal s-a nascut mai inainte de toti vecii; lumina din lumina, Dumnezeu adevarat din Dumnezeu adevarat.

  In Biblie cap.1 ,,Facerea" se spune:
Si Dumnezeu a zis ,,Sa fie lumina, si se facu lumina".

   Cat adevar in aceste cuvinte!




Adevarul este dincolo de noi

noua

romulus, daca lumina nu mai are nici un secret pentru tine, fi amabil si spune-ne si noua cu ce se mananca. Vezi vreo legatura intre lumina si "iluminare" (nu cea stradala, desigur  :wink:) ?


contemplatorul


Ati putea raspunde la urmatoarele intrebari ???

Cate dintre corpurile ceresti din universul vizibil LUMINEAZA CU ADEVARAT, chiar daca marea lor majoritate acestora RADIAZA ???

Care credeti ca este RATIUNEA "SACRIFICARII" LOR, si anume: aceea de a INCALZI=IN_SUFLETI - prin ARDEREA=INCANDESCENTA=LUMINA lor - alte corpuri ceresti ???

Credeti ca PRE_DISPOZITIA acestor corpuri ceresti este una ACCIDENTALA=INTAMPLATOARE ???

jean

#12
  Am vazut ca nu se oboseste nimeni sa-ti raspunda la intrebari, asa ca ma ofer eu sa fac acest lucru.
     1)– Pentru ca universul este infinit, rezulta ca sunt un numar infinit de corpuri radiante in univers iar marea majoritate radiaza si in domeniul vizibil.
Domeniul vizibil = radiatia electromagnetica perceputa de ochiul uman. Adica 800 nm (infrarosu) la 350 nm (ultraviolet). Ochiul uman are sensibilitatea maxima la 450 nm culoarea verde.
    2)- Tot universul oscileaza genereaza unde. Aici se aplica urmatorul principiu: nimic nu se pierde, nimic nu se cistiga, totul se transforma. Deci nu poate fi vorba de sacrificii.
Incalzirea si luminarea altor corpuri ceresti?
Universul fiind un singur organism are grija si de partile lui mai intunecate iar lumina sa se revarsa peste tot in corpul sau ca energia intr-un corp uman. Caldura este ceva relativ raportat la sistemul nostru de referinta.
   3)- In univers nimic nu este intamplator. Inteligenta universala se face simtita si aici. Ea nu a aparut in plan fizic, a aparut in planuri mult mai subtile.
   Nu stiu daca acestea sunt raspunsurile pe care le astepti, dar eu asa inteleg acest univers.
            jean
Adevarul este dincolo de noi

antoniu

totul scris de tine JEAN se rezuma la un singur cuvant .. SISTREL..este un model ternar cosmic, in sincronicitate, complex unitar specific de componente,inseparabil de mediul sau extern, sau intern, element intr-o constructie macro si sistem intr-o constructie micro, adica definim un punct printr-o infinitate si o infinitate printr-un punct in acelasi timp determinat de conexiunile vectoriale simple si multiple in acelasi timp , cu un timp de viata egala cu marimea lui spatiala, de la sub particule elementare la spiralele cosmice infinite....deschise .simetrice si in echilibru. echivalentul sfintei treimi din piramida formata de[ noesic,enisic si supraenisic] existent in invataturile celor sapte intemeietori de religii pe glob. SI omul este un sistrel ca si cosmosul [ dupa chipul si asemanarea sa] EL

jean

Adevarul este dincolo de noi