Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Astronaut din misiunea Apollo 14: Extraterestrii exista si ne-au contactat, dar

Creat de Renovatio, 24 Iulie 2008, 21:20:24

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Renovatio

Inca o dovada destul de convingatoare as spune despre ceea ce ni se ascunde de mai bine de 60 de ani.
Deja incepe oare sa se darime "'castelul de carti".Incepe incet sa iasa adevarul  la suprafata.

Citat
Astronaut din misiunea Apollo 14: Extraterestrii exista si ne-au contactat, dar NASA o tine secret
de A.M. HotNews.ro
Joi, 24 iulie 2008, 16:19 Actualitate | Internaþional

Edgar Mitchell

Foto: space.detecting.org.uk
Unul dintre cei mai cunoscuti astronauti care au participat la misiunea Apollo 14, Edgar Mitchell, sustine ca extraterestrii au contactat Pamantul de mai multe ori. NASA a pastrat insa secretul timp de 60 de ani.

Mitchell a pilotat modulul lunar in timpul misiunii Apollo 14, in 1971. Cat timp a lucrat la NASA, Mitchell sustine ca extraterestrii au contactat Pamantul de mai multe ori, conform Mediafax.

Astronautul, in varsta de 77 de ani, spune ca cei care au intrat in contact cu extraterestrii i-au descris pe acestia ca aratand precum sunt descrisi in cultura populara: niste fiinte "scunde, care par bizare oamenilor". De asemenea, au cap si ochi mari.

"Am fost destul de privilegiat incat sa aflu ca am fost vizitati si ca fenomenele OZN sunt reale", a spus Mitchell. "Am facut parte din cercurile militare si ale serviciilor secrete, care stiu ca, dincolo de ceea ce se cunoaste public, am fost vizitati", a adaugat acesta.

Mitchell, doctor in aeronautica si astronautica, spune ca, in cazul incidentului Roswell, din New Mexico, in 1947, a fost vorba de prabusirea unei navete extraterestre reale. NASA  a sustinut tot timpul ca a fost vorba de prabusirea unui balon de cercetare top secret.

Referitor la dezvaluirea lui Mitchell, un reprezentant NASA a declarat ca institutia nu se ocupa cu depistarea OZN-urilor si nici nu incearca sa acopere urmele de viata extraterestra.

"Doctorul Mitchell este un mare american, dar nu ii impartasim opiniile despre acest subiect", a adaugat purtatorul de cuvant.

Astronautul spune cã sunt prietenoºi, au trupuri mici, un cap voluminos ºi ochi mari.

Mitchell a fost cel de-al ºaselea om care a pãºit pe lunã, cu Apollo 14, în 1971.

"Aþi vãzut o mulþime de fotografii ale acestor omuleþi care nouã ni se par stranii. Din câte ºtiu eu de la cei care au intrat în contact cu ei, sunt reprezentaþi cu acurateþe. Nu sunt ostili. Dacã ar fi fost ostili, am fi dispãrut pânã acum," a mai adãugat acesta.

"Fenomenul OZN este real. A fost foarte bine ascuns de toate guvernele ultimilor 60 de ani, dar, puþin câte puþin, informaþiile s-au scurs."

În replicã, NASA a declarat: "Dr. Mitchell este un mare american, dar noi nu îi împãrtãºim opiniile asupra acestui subiect."


Haideti sa comentam putin aceasta stire,sa vedem ajungem sa scoatem adevarul la suprafata?

jackie28t

Defapt chiar si ''liteady73'' a postat nu de mult un link catre interviul lui Edgar Mitchell

Citat din: liteady73 din  24 Iulie 2008, 19:32:19
Salut Forumiste si Forumisti RUFON !...

Iata o stire pe cat de surprinzatoare, pe atat de tulburatoare, legata de existenta extraterestrilor pe Terra, cat si acuzatiile pe care le aduce Administratiei Nationale pentru Studii Spatiale (NASA), in cadrul unui interviu, fostul astronaut american Edgar Mitchell (Apollo 14).

Declaratiile domniei sale sant din cadrul unei radioemisiuni, datata 23 iulie 2008.

Iata linkul pe youtube : http://www.youtube.com/watch?v=RhNdxdveK7c
http://www.youtube.com/v/RhNdxdveK7c

Nu cred ca ar fi multe de spus.Defapt Edgar Mitchell spune mai nimic concret.
Daca ei o foaie si ceva de notat ai sa realizezi ca nici nu ai ce nota.La inceput spune ca el crede ca nu suntem singuri in univers.Ei na si?Pai asta cam o spun toti nu-i nimic nou.Pe urma spune ca am fost vizitati de Ei (extraterestrii).Asta la fel cunoastem ca internetul e plic cu astfel de marturii.Dupa care Edgar Mitchell cam pe la minutul 8:10 cand a fost intrebat cum arata creaturile el a spus ca din cate a VAZUT,repet VAZUT el spune ca sunt creaturilea alea ciudate pe care le stie de la sursele lui...etc...adica nici el nu stie ce stie.Pai daca a vazut putea spune exact clar nu sa o dea in balbaiala.La fel precizeaza ca incidentul Roswell a fost real cea ce asta nu spune mai nimic pentru ca daca nu sunt anumite lucruri concrete sau anumite dovezi stirilea astea raman doar niste stiri de umplut ziarele de dimineata,exact ca si stirile care au mai fost in trecut indiferent ca au fost de la alti astronauti,preoti,zidari,redactori,ufologi,muzicieni si asa mai departe.

Oricum se pare ca aceasta stire a ajuns pe prima pagina la Fox News deci stirea se va raspandi rapid global.
http://www.foxnews.com/story/0,2933,390161,00.html
Nu cred ca va supravietui mult stirea.Cel mult un val de speculatii si momeala pentru conspiratii.
Ca si vaticanul cand a bagat doua fitile precum ca si EI extraterestrii sunt fii lui Dumnezeu dupa care s-au cutremurat toate redactiile facand o vanzare buna la ziare.Ei na si ni s-a prezentat vre-un extraterestru pana acum?La teorie si speculatii suntem buni dar cand e vorba de realitate o dam cu zicala precum ca ''Oricum nu suntem singuri in univers!''  :-D

Yep,The truth is out there''.....probabil undeva prin acest mare si intins univers.
Cred ca vor trece ani buni pana vom avea ceva concret si nu din cauza guvernului care ascunde realitatea ci din cauza dovezilor care ar trebui sa prezinte realitatea.E o diferenta.

spooky

un interviu asa cum trebuie... nu cred ca putea spune mai mult Mitchell
sunt convins ca o sa mai vedem din ce in ce mai multe...
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

LupinThe3rd

Inclin si eu catre raspunul lui Jackie mai ales ca e posibil sa vina unii si sa spune ceva de genul: S-a ramolit! Ieri s-a incaltat cu sosetele peste pantofi...

Serban M

Citat din: LupinThe3rd din  25 Iulie 2008, 09:31:11
Inclin si eu catre raspunul lui Jackie mai ales ca e posibil sa vina unii si sa spune ceva de genul: S-a ramolit! Ieri s-a incaltat cu sosetele peste pantofi...

Bad news dear.Actually it's coming really soon.

StarDust

In orice caz, eu m-am lamurit ca astronautilor le e frica sa vorbeasca despre lucruri care ies din "normal". Recent am vazut intr-o emisiune in care era vorba de efectele radiatiilor asupra retinei/cristalinului ochiului, efecte care se traduc prin flash-uri, strafulgerari de lumina, globuri, etc. Pana la acea investigatie s-a afirmat ca nici un astronaut nu a avut curaj sa vorbeasca despre ele de frica sa nu isi compromita cariera... Asa ca, sa nu prea ne asteptam la asemenea relatari de la astronautii actuali. Iar faptul ca Edgar Mitchell a indraznit sa vorbeasca despre asa ceva mi se pare extraordinar. Sunt convins ca nu vorbeste prostii, de altfel spunand aceste lucruri, isi cam strica "imaginea" oficiala. Cred ca e un gest laudabil din partea lui, si poate, de ce nu, dezvaluirea lui face parte din scenariul in derulare...
va urma...
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

lylyt_ice

   Asta cred si eu, ca desvaluirea lui face parte din scenariu, mai ales ca ii prezinta pe acesti "extraterestrii", ca fiind inofensivi si chiar binevoitori.....Iar astronomul curtii regale din Marea Britanie, Sir Martin Rees; intr-un interviu acordat Ziarului German "Zeit Magazin",spune ca in curand Pamantul v-a fii locuit de creeaturi mult mai inteligente decit oamenii de astazi....si ca este convins ca exista alte civilizatii in galaxia noastra. Cam ciudata afirmatia oare se refera la HiBRIZII creeati in coproductie extraterestro_pamanteana...?
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

LupinThe3rd

Citat din: lylyt_ice din  25 Iulie 2008, 15:42:33
   Asta cred si eu, ca desvaluirea lui face parte din scenariu, mai ales ca ii prezinta pe acesti "extraterestrii", ca fiind inofensivi si chiar binevoitori.....Iar astronomul curtii regale din Marea Britanie, Sir Martin Rees; intr-un interviu acordat Ziarului German "Zeit Magazin",spune ca in curand Pamantul v-a fii locuit de creeaturi mult mai inteligente decit oamenii de astazi....si ca este convins ca exista alte civilizatii in galaxia noastra. Cam ciudata afirmatia oare se refera la HiBRIZII creeati in coproductie extraterestro_pamanteana...?
NU. Vine 2012 si ne desteptam :D. QED

lylyt_ice

 Tu intelegi cum vrei ! Oricum "FIARA" Nu va apuca sa se instaleze pe TRONUL LUMII...Pentru ca ii v-a turna cineva de sus "APA" in cap........!!! :-D Si cei ce nu au fost scrisi in"cartea vietii" (HIBRIZII) isi vor gasii sfarsitul impreuna cu "FIARA". 8-) :-D
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

garabelius

Ne aflam la o rascruce si e foarte important sa ''citim'' raspunsurile date de semeni de-ai nostri care au ''vazut'' si stiu mai multe ca noi.Cu certitudine, astronautul american ne transmite UN MESAJ IMPORTANT.Fara indoiala e numai un prim pas,pe care il vor urma si altii...EU SUNT CONVINS CA NU E NICIO INSCENARE, IAR CEI CARE AU PUS PICIORUL PE LUNA SUNT OAMENI DEOSEBITI, A CAROR PROBITATE MORALA NU  POATE FI PUSA LA INDOIALA!

tuca

Intrebarea e: CAND?

Cand va avea loc marea demascare? are cineva vre-un link catre un asemenea subiect?
De pregatiri, m-am saturat. De banueli, numai vorbesc. De crezut, cred.

Pe zi ce trece incep sa cred ca totul arata ca o noua mascarada. Prea ne fierb in suc propriu. Macar sa fi facut astia ce pun la cale treaba un site si pentru noi, astia care nu avem nevoie de pregatire. Inteleg ca "oile" au nevoie dar nu toti avem blanita.

The disclosure project nu sufla o vorba de o data sigura. Se lamenteaza ca nu apare Bush sau Basescu sa zica clar treaba.

Poate o fi un site care sa zica ceva si nu stiu eu....

Merci :cry:

romulus

CitatSe lamenteaza ca nu apare Bush sau Basescu sa zica clar treaba.
---Si daca ar aparea , ce?
---Schimba cu ceva starea actuala? Niste vorbe spuse in plus, fata de cele existente. Au aparut destui care au zis, Ei si ? Altceva ne lipseste - cred : fapta, palpabilul, concretul , sa putem pune noi destu' pe aia, pe alieni  ! Atunci da .
---Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David


CHIP

Citat din: romulus din  30 Iulie 2008, 21:05:51
---Si daca ar aparea , ce?
---Schimba cu ceva starea actuala? Niste vorbe spuse in plus, fata de cele existente. Au aparut destui care au zis, Ei si ? Altceva ne lipseste - cred : fapta, palpabilul, concretul , sa putem pune noi destu' pe aia, pe alieni  ! Atunci da .
---Am zis !

O sa vina si vremea cand toate astea o sa se intample.

criss

 :martiansmile:acum se discuta despre acest caz,dar,este unul dintr-o mie