Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

TOPUL BAZACONIILOR pe forumul RUFON !

Creat de Shadowman, 02 Iulie 2008, 22:37:58

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Shadowman

 Am deschis acest topic pentru a mai destinde atmosfera,cam incordata uneori,de pe forum. :)
Chiar daca majoritatea membrilor forumului sunt noncoformisti ,deschisi dialogurilor pe diverse teme,visatori sau extrem de increzatori in privinta existentei anumitor fenomene,cred ca unele mesaje postate sfideaza,prea mult, logica si bunul simt.
De-o maniera revoltatoare,spun eu...Si nu de putine ori.
  Membrii forumului au acum posibilitatea sa intocmeasca un mic top ori clasament al celor mai "nastrusnice" afirmatii,ipoteze ori teorii intilnite pe forumul RUFON.  8)
Bazaconie = Bizar, de mirare, de necrezut,absurditate,ciudatenie (conform DEX)
Cuvintul are si alte intelesuri (nazbitie,pozna,strengarie) dar nu la acestea (din paranteza) doresc sa ne referim...
Puteti trece in citeva puncte, citate din mesajele postate pe RUFON ori link-uri catre acestea.Propun ca topul sa aibe 10 locuri,maxim, si minimum 3. Preferabil fara comentarii personale cind postati in acest topic .
  Prevenim certuri interminabile,cuvinte grele,nervi,stress. Membrii forumului, care vor apare in majoritatea top-urilor,poate vor intelege ca trebuie sa (se ) schimbe ceva...  ;)
 
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

DepthOfField

Ideea e buna, insa obiectivitatea aplicarii ei in practica de unul si altul..nu stiu ce o sa iasa.
Daca eu de exemplu spun despre nu-stiu-care topic si citez nu-stiu-care user ca este/spune bazaconii, ce o sa faca respectivul? o sa-mi dea o bere si un buchet de flori... si nu va (ri)posta pe acest topic si el catusi de putin.
Eu iti inteleg perfect frustrarea... propui un fel de autofiltrare democratica...dar uiti ca acest forum este adresat tuturor paturilor de oameni, asa ca inevitabil nivelul general este unul scazut... in care oricine isi poate gasi locsorul lui (la spart seminte, etc)
Dar mai stii..poate ma insel.
David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm

Shadowman

Citat din: ciuciulete din  02 Iulie 2008, 23:23:44
Eu iti inteleg perfect frustrarea... propui un fel de autofiltrare democratica...dar uiti ca acest forum este adresat tuturor paturilor de oameni, asa ca inevitabil nivelul general este unul scazut... in care oricine isi poate gasi locsorul lui (la spart seminte, etc)
Dar mai stii..poate ma insel.

Eu cred ca "TOP RUSINICA " va da rezultate !  :lol: :lol:
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Kbal

#3
Kbal zice - :
"Mai "darieglobur" intrebarea mea nu consta chiar in faptul ca asteptam un raspuns de genul da sau nu , speram sa fie cineva care sa ma poata lamuri cu cateva surse mai realiste/plauzibile ."

Raspuns  :-D :
darieglobur - "mai" baiete, cu "Mai" sa te adresezi la tine in cartier, eventual dupa blocuri, si nu unui preopinent, aici pe forum, cu care discuti pentru prima oara si care, chiar daca nu-ti raspunde conform asteptarilor tale, macar o face intr-un mod civilizat."

Ceo fi fost atat de necivilizat si ce l-o fi deranjat in halu asta nu stiu :D ... de parca trebuia sa deduc eu personalitatea puternica a dansului sau varsta .
Only the best is good enough ...

Shadowman

#4
Propun sa fie premiati cu un poster,ocupantii primelor trei locuri din "Topul Bazaconiilor"...
Exemple :

" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

loreley

#5
     "  Interesanta expunere. Astept cu nerabdare sa citesc si despre istoria girafienilor, bizonienilor, si a sobolanienilor. Sa fie indicata si sursa materialelor...hm, parca gugustucienii detineau unele izvoare istorice legate de asta. Trebuie contactati lemurienii si rugati sa faca legatura cu gugustucienii, acestia fiind de negasit intrucat au o misiune secreta ce nu le permite sa se arate omului."


No comment.

tractorbeam

Uite una groasa, cu ochi si urechi:
http://rudan.ro/content/lucian-bute-%C3%AEnvins-de-focare-geopatogene

Pe scurt maestrul para-psiho-pupu Rudan opineaza ca prestatia slaba a lui Bute e de la focare. Ce vrajeala! De cate ori la unu' de la noi nu merge ceva gasim scuze, nu putem admite ca a fost Froch mai bun ci ca al nostru a fost dezavantajat de ceva sau cineva, poate ca l-au strans ghetele sau l-a deranjat suspensorul si de aia nu s-a concentrat mai bine. Dar Froch ce a avut nu cumva a dormit in pat sau sub pat cu alte focare de data asta benefice?

Ganditorul

Probabil ca dl profesor are datorii mari (se vede din butonul cu "donati" din pagina accesata).
Iti dai seama ce bani poate sa scoata daca ne convinge ca el e singurul care-l poate vindeca pe Lucian Bute de "focare" ?
Ce conteaza daca devi uneori penibil - bani sa iasa .

fiulploii

Ce e rau in a scoate bani din .. focare seci  :lol: . Daca asta e cererea de piata, face omu un ban cinstit .
Ca un exemplu, cand torta olimpica a traversat America - atunci cand SUA a organizat Olimpiada, stii cum au facut bani 'meriganii  ? Au vandut flacara olimpica la doritorii care voiau sa aiba acasa un foc aprins de la flacara olimpica .  :-D

Nu mai gasesc acum dar o sa revin daca nu cumva pune altcineva de pe forum, linkul cu tipul care ofera un milion dolari celui care dovedeste ca are capacitati deosebite . Oare de ce nu se inghesuie cei ... cu dotari para ?

Evident, parerea mea..

Ganditorul

La noi sa alergi dupa un milion de dolari e sinucidere curata . Nici macar aia de castiga la loto nu au liniste (cu tot anonimatul lor ...) pentru ca sunt urgent vizitati de tribul lui "munca-ti-ash" care ii sechestreaza/schingiuie/rapeste pentru a da de urma banilor.
Oi fi tu bun la ghicit gandurile sau la indoit furculite ( oi fi bun si la prostit babele fricoase sau fetele "singure" cu capacitatile tale extrasenzoriale) - dar sa devi persoana publica premiata cu "milionul" e cam riscant, aici la noi, unde gastile de colorati isi cam fac de cap sub atenta obladuire/indrumare a "puterii" (indiferent de culoare).
Asa ca mai bine mic si nestiut acasa (unde indoi furculitele spre disperarea soacrei ... si mai scoti un ban cinstit din sucirea mintilor prietenilor/prietenelor mai cu stare ...decat "pus la uscat" de tribul ala de-si justifica infractiunile asa : "da' ce-a facut dom'ne - sa manance si gura lui ceva - munca-ti-as".
Parerea mea.

abyss

#10
Barfe de babe la biserica...

Reamintesc pentru ce exista acest topic:
Citat din: Shadowman din  02 Iulie 2008, 22:37:58
Am deschis acest topic pentru a mai destinde atmosfera,cam incordata uneori,de pe forum. :)
Chiar daca majoritatea membrilor forumului sunt noncoformisti ,deschisi dialogurilor pe diverse teme,visatori sau extrem de increzatori in privinta existentei anumitor fenomene,cred ca unele mesaje postate sfideaza,prea mult, logica si bunul simt.
De-o maniera revoltatoare,spun eu...Si nu de putine ori.
  Membrii forumului au acum posibilitatea sa intocmeasca un mic top ori clasament al celor mai "nastrusnice" afirmatii,ipoteze ori teorii intilnite pe forumul RUFON. 8)
Bazaconie = Bizar, de mirare, de necrezut,absurditate,ciudatenie (conform DEX)
Cuvintul are si alte intelesuri (nazbitie,pozna,strengarie) dar nu la acestea (din paranteza) doresc sa ne referim...
Puteti trece in citeva puncte, citate din mesajele postate pe RUFON ori link-uri catre acestea.Propun ca topul sa aibe 10 locuri,maxim, si minimum 3. Preferabil fara comentarii personale cind postati in acest topic .
  Prevenim certuri interminabile,cuvinte grele,nervi,stress. Membrii forumului, care vor apare in majoritatea top-urilor,poate vor intelege ca trebuie sa (se ) schimbe ceva...  ;)

zamotrak

#11
Citat din: fiulploii din  01 Iunie 2012, 09:24:30

Nu mai gasesc acum dar o sa revin daca nu cumva pune altcineva de pe forum, linkul cu tipul care ofera un milion dolari celui care dovedeste ca are capacitati deosebite . Oare de ce nu se inghesuie cei ... cu dotari para ?


Am auzit,la un moment dat,opinia unui domn ,care prin capacitatile sale ar fii avut sanse sa puna mana pe milionul de $$$$.
Spunea ca,cei care se prezinta si au capacitati reale paranormale,sunt intrebati daca se multumesc cu milionul.... si ceva publicitate,sau cu ceva mai multi bani, angajandu-se la compania X si desigur,multa discretie. 8-)

Scuze,cred ca am postat in acelasi timp cu colegul @biss,si putin OFF.

abyss

Pana voi muta discutia voastra interesanta, va rog sa continuati pe "chat" sau pe un topic nou daca, considerati ca il puteti "demasca" ori sustine pe dl prof. RV.

dab270277

Una dintre cele mai mari bazaconii este negarea istoriei asa cum este ea buna sau rea. Teoria conform carora dacii au fost doar o mana de barbari consider ca este cea mai mare bazaconie tinand cont ca utilizatorul in cauza are pe pasaport trecuta nationalitatea romana.
"The history of our race, and each individual`s experience, are sown thick with evidence that a truth is not hard to kill and that a lie told is immortal." Mark Twain

Nicipreaprea

Citat din: dab270277 din  01 Iunie 2012, 22:15:44
Una dintre cele mai mari bazaconii este negarea istoriei asa cum este ea buna sau rea. Teoria conform carora dacii au fost doar o mana de barbari consider ca este cea mai mare bazaconie tinand cont ca utilizatorul in cauza are pe pasaport trecuta nationalitatea romana.

De acord. Notiunea de barbar nu este compatibila cu construirea de cetati.
Dar barbar ma duce cu gandul si la ideea ca poate asa au fost numiti cei care purtau barba.  :lol:
________________________________________
"Know your enemy and they probably will not be your enemy."